Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

liz_lemon
4. nov 2014

@zuzzia tiez som uvitala, ze je to zrusene 🙂 pred 2 rokmi som tam bola aj 2x za den, rano CTG, poobede poradna, hroza
tak teraz uz len poradne, a dufam ze ultrazvuk

timi1012
5. nov 2014

Ahojte maminky pripájam sa k diskusii. Včera som písala ohľadom Kramárov do inej diskusie, Zaujímalo by ma či je to nejaká maminka čo bude rodiť na Kramároch v termíne marec (my máme termín 11 marec). 🙂 Ak by sa tu nejaká našla rada si s ňou popíšem. Pekný deň.

jellinga
6. nov 2014

@liz_lemon a prosim ta pokial si chcem zazmluvnit konkretneho lekara, tak to treba riesit pred ctg? ci najskor sa mam objednat na ctg a staci to riesit potom?

liz_lemon
6. nov 2014

@jellinga na CTG im povies, ze chces chodit do poradne ku konkretnemu doktorovi, a potom sa uz s nim dohodnes na poradni

jellinga
6. nov 2014

@liz_lemon super dakujem a na ctg sa treba ako dopredu objednat resp. v ktorom tyzdni?

liz_lemon
6. nov 2014

@jellinga ja som bola teraz v utorok, a to som bola 35+6, oni sa ta opytaju na termin porodu, a podla toho ti navrhnu termin

jellinga
6. nov 2014

@liz_lemon dakujem 😉

nipastelka
14. nov 2014

baby ake mate skusenosti s planovanou sekciou na kramaroch.. moj drobec vazi teraz v 37tt 4400gramov, som prvorodicka a mam uzsiu panvu. tie ktorym vam indikovali cr kvoli velkosti plodu,..kolko bola odhadovana velkost vasho plodu? dakujem

nipastelka
14. nov 2014

Baby prodate mi, dnes mi moj gynekolog a zaroven zazmluvnenz porodnik povedal , ze to vidi na cisarak, mam velky plod a uzsiu panvu. no a poslal ma k dokrotrovi plankovi, on je asi prednosti, ze on urci ci to pojde cisarskym alebo nie. to nechapem,..neviete je to len taka formalita u toho prednostu, ci aj on urci cisarak, ked mi moj doki odporucil. bojim msa lebo fakt mam zle vysledky aby mi nepovedal ten prednosta, ze vyskusame prirodzene a uvidime ci to pojde alebo nie. mate niekto skusenost s cisarskymi planovanymi na kramaroch:? mozte aj IP...dakujem

ushuaia
14. nov 2014

@nipastelka ahoj, skusenosti s kramarmi nemam...Ale pokial tvoj lekar doporucuje cisarsky rez vzhladom k velkosti plodu a uzsej panvy...naco zbytocne riskovat a ,,skusat,, cokolvek sa moze pocas porodu vyskytnut...Ja som mala akutny cisarsky a som rada ze to dopadlo ako to dopadlo...sme zive a zdrave...drzim ti palceky a tiez mozes prednostovi povedat, ze suhlasis s nazorom tvojho lekara...ved rodit dietatko budes predsa ty...a mas pravo sa aj rozhodnut

nipastelka
20. nov 2014

@lucy66
@altaya caute babule. .ja mam tiez zazmluvneho masuru a povedal ze to vidi na cisarsky a poslal ma na schvalenie cisaraku k prednostovi. Je to standardny postup? To nestaci ze on sa rozhodol? Ako ste to mali vy? Dakujeem 🙂

8291
20. nov 2014

@nipastelka
@nipastelka ja som rodila pred štyrmi mesiacmi,tiež som mala indikovanu sekciu a musela som sa ist ukázať prednostovi,ale to si len pozrel papiere,opytal sa ma ako sa cítim a chvalil to,držim ti palčeky,lekari su super aj baby z novorodeneckeho,ale ostatne nič moc.

lucy66
21. nov 2014

@nipastelka Ahoj je to klasicky postup tiez som bola ukazat prednostovi ,ale nas drobec si to v 39 tt rozmyslel ze sa otoci dole hlavkou takze som rodila nakoniec prirodzene co mu som sa velmi tesila ze sa umudril ja som sa cisarskeho bala velmi(mala som v sebe nejaku fobiu ) ......inak na kramaroch ci uz porodnica sestonedelie alebo novoredencke nemozem ani nic zle povedat vsetci boli skvelí ......držím palceky tebe aj drobcekovi 🙂

matamk
28. nov 2014

@timi1012 ahoj, ja mam termin 05.03. a budem rodit na Kramaroch. U koho chces rodit? Ja u Dr. Zidzika.

timi1012
29. nov 2014

@matamk Ahoj ja si nejdem zazmluvňovať dr. A možno budem rodiť cisarskym kvoli stitnej zlaze a krvnemu tlaku takze sa uvidi 🙂

matamk
29. nov 2014

@timi1012 a uz tam chodis na poradnu?

timi1012
1. dec 2014

@matamk Chodim zatial stale k mojmu dr som v 26tt. Dalsiu poradnu mam 29.12 to uz budem v 30tt takze sa uvidi ako budem na tom. Zatial je vsetko v poriadku. 🙂

lauricka
15. dec 2014

Ahojte, na Kramaroch na poradni som nikdy nebola, ale ak by som isla v piatok, ma niekto aktualne prehlad, kto robi prenatalnu poradnu a ked tam pridem, kolko asi sa tam caka, kedy treba prist? Dakujem!

liz_lemon
15. dec 2014

@lauricka najprv sa musis objednat na CTG 02/59542583, a tam ta zradia k nejakemu doktorovi

lauricka
15. dec 2014

@liz_lemon CTG mi robil moj gyn. minuly tyzden, aj tak to treba? Dakujem!!!

liz_lemon
15. dec 2014

@lauricka tak to neviem, zavolaj im, a spytaj sa, mozno bude stacit priniest len ten zaznam

katuska111
26. dec 2014

Ahojte, najde sa tu mamička, ktorá ide rodiť cca po polovici apríla? dakujem

triomama
26. dec 2014

Ja som tam rodila dvojicky mala som zazmluvnenu byvalu primarku a bola som spokojna na 100% je sice pravda ze moja teta je tam porodne asistentka tak pristup bol perfektny ale lezala som tam mesiac pred porodom a okrem stravy sa nemozem na nic stazovat.

eliniatko
3. jan 2015

@katuska111 ja mám termín zač. mája - 5.5. (či je po polovici apríla) 🙂

briliantik1
7. jan 2015

@timi1012 ja mam termin 05.03.2015 🙂

timi1012
7. jan 2015

@briliantik1 Tak to sa možno uvidíme lebo naša malá je dopredu o 1 týždeň 🙂 ak chceš môžeš napísať IP

briliantik1
7. jan 2015

@matamk mame rovnaky termin 🙂

tynka1406
7. jan 2015

baby ja som bola teraz na obhliadke porodnice na kramaroch a porodna asistentka povedala taku vec co zarazila nie len mna ale aj baby co tam boli so mnou.....poveda ze na standardnych izbach su mixovane mamicky so zenami s gynekologickymi tazkostami. Je to tak alebo sme to (dufam) zle pochopili?

pritt98
7. jan 2015

@tynka1406 je to blbosť..ved tam sú dve oddelenia...jedno je gynekologia a druhé pôrodnica...odležala som si tam svoje a nikdy som to nezažila..ani nepočula 😕

matamk
7. jan 2015

@briliantik1 bola si vcera na tej prehliadke nemocky? Inak ja mam sice termin 5.3. ale po vcerajsom sone je babo o 2 tt vacsie, tak uvidime 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre