Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

matamk
7. jan 2015

@tynka1406 aj ja som to tak pochopila..............Ale tiez som tam lezala na 8 poschodi po kyrete nepocula som ziadne babo plakat. Myslim ze sestonedelie je ked vydes z vytahu tak nalavo a normalna gynda je napravo. No ale ved evidentne nas navadzala na to aby sme si zaplatili nadstandard.

tynka1406
7. jan 2015

@pritt98 tak asi sme to len zle pochopili vdaka bohu lebo ani mne to neslo do hlavy asi mala pani toho uz vela a pomotala to 🙂 dakujem

tynka1406
7. jan 2015

@matamk takze som si to nevymyslela 🙂 . A ako sa ti to vsetko pozdavalo?

matamk
7. jan 2015

@tynka1406 co ja viem. Taky alibizmus. Ja som sa pytala na tie homeopatika a pocula si odpoved - ze NIE. Vsetko si pekne vedeli obhajit, maju to dobre nacvicene 😠 Ale ja tam idem rodit tak ci tak, mam tam lekara ktory je rodinny znamy priatela. Nejako to tam pretrpime, nie?

tynka1406
7. jan 2015

@matamk ano pamatam si aj tuto otazku. Si ich teda dostala vyraz tvare stal za to 😀 a sak jasne ze vydrzime ved par dni ubehne a hlavne aby sa babatko narodilo v poriadku 🙂

andymama
7. jan 2015

Baby nemocnicu kramare su super vrelo odporucam odrodila som tam obidve deti a urcite ke tam vela progikov proste ja som bola nadmieru spokojna nic som neplatila teda okrem epiduralky ale keby som mala ist znova taktoho cernoska 😵 co ma odrodil by som si zaplatila lebo bol bohovy velmi mi pomohol maleho priviest na svet co najrychlejsie aby som sa dlho netrapila. On proste od boha dostal do vienka ze ma rodit deti.

lubimesastale100
7. jan 2015

@tynka1406 ja som tam rodila v oktobri a na izbach to bolo pomixovane ale vobec to nebolo tragicke 🙂 mna skor zarazilo ako pisali na nate ze je to oddelenie prerobene a nic nebolo prerobene iba natrete steny na zeleno a tie kupelne.... 😀 jak keby tam bomba padla a zima jak v riti..prisla som z porodnice a bola som prechladnuta nastastie to syn nedostal odomna 🙂 inak vsetko ok ja som sa skor bala ze ma daju k cigankam lebo ma strasili..ale nedali nastastie ....aj sestricky boli ok celkom toho som sa tiez obavala ..ale ten mix na izbach je...

tynka1406
7. jan 2015

@andymama a moyem sa opytat boli ste na standardnej alebo nadstandardnej izbe?Lebo vyssie som pisala ze nam porodna asistentka povedala ze na standardnych izbach je mix pacentiek.

briliantik1
7. jan 2015

@matamk nebola som.. Ani som nevedela, ze je nejaka prehliadka. No ja by som bola tiez rada keby to bolo skôr 🙂 chodis na nejake cvičenia?

tynka1406
7. jan 2015

@lubimesastale100 aha dakujem 🙂 nooo nam ukazali iba nastandardne izby a tam to bolo pekne a prerobene. No budem asi este zvazovat

andymama
7. jan 2015

V standardnych izbach su 3 max 4 pacientky. V nadstandart 2 az 3 podla toho kolko ste ochotna zaplatit. Ja som bola v standarde bola som spokojna ale to som asi mala stastie lebo ma dali do izby s babami s ktorimi som rodila a spolu sme uz boli vo vzdycharni a potom sme sa stretli aj na oddeleni aj sme si sadli aj sme spolu rodili no nam to vislo a s jednou som dodnes v kontakte

l.hanzlovicova
7. jan 2015

ja mám termin 7.5.2015, ale na Kramáre určite nejdem, v noci tam rodila kamoška o povedala že strach a hroza,s cigánkami na izbe...no otras

matamk
7. jan 2015

@briliantik1 ano chodim na gravid jogu do yourspace centra. Je tam super cvicitelka! Inak ta prehliadka je kazdy prvy pracovny pondelok v mesiaci, takze stihas este jednu 🙂 predtym bol aj taky briefing s lekarmi, kde sa mamicky pytali co ich zaujima........

andymama
7. jan 2015

I.Hanzlovicova myslis ze v druhych nemocniciach ciganky nebudu? Ja som tam rodila a ziadnu som na izbe nemala. Ked chces mat istotu tak si zaplat nadstandard aby si bola sama na izbe a to teraz nemyslim len kramare ale vsade

jellinga
9. jan 2015

Ja som rodila na kramaroch zaciatkom decembra a keby som si mala vybrat idem tam rodit opat, ja som bola velmi spokojna, bola som aj na standarde aj nadstandarde, kedze sa uvolnil neskor. Nemyslim si, ze by niekto niekoho na nadstandard presviedcal ako to tu bolo pisane, je to kazdeho vec ako sa rozhodne, ja som tam bola velmi spokojna, ale aj na standarde je o vas dobre postarane. Ja rozhodne kramare odporucam! 😉

iva1009
11. jan 2015

Ahojte chystam sa rodit na Kramaroch, mozte mi povedat ci ta starostlivost sestriciek je ok? Ake to tam je? 😕

iva1009
11. jan 2015

Ahojte chystam sa rodit na Kramaroch, mozte mi povedat ci ta starostlivost sestriciek je ok? Ake to tam je? 😕 Starostlivost , pristup a taak? Mam zazmluvneneho lekara k porodu, ale ziadny nadstandard nechcem, vraj to nie je absolutne ziadny rozdiel od standardnej izby a pristupu..Viete mi povedat kto mate skus enost nieco viac?

andymama
11. jan 2015

@iva1009 ja som tam rodila dvakrat skusnost prva sa mi moc nepacila lebo velmi zalezi od pacientiek tada od poctu. Sestricky boli ulietane nervozne bolo nas tam vela pacientiek - rodiciek a nepacilo sa mi ze ked som nieco chcela tak mi dali najavo je ale hrozne otravujem tak uz som nic nechcela ved tie styri pet dni som tam vydrzala. A druha skusenost bola uplne opacna bolo nas tam malo sestricky stale chodili rozpravali sa s nami proste pohoda. Tak asi zalezi kolko tam budu mat roboty kolko pacientiek, asi aj akou nohou vstanu 😀 vies pre teba je to vynimocne dolezite pre nich to je rutina

iva1009
11. jan 2015

@andymama heh no to je pravda, ak maju kopu roboty verim ze nemaju cas skakat kolo zadku kazdej jednej pre blbosti...je tam aj nejaka laktacna poradkyna?Ktora by mi co to povedala o kojeni?

andymama
11. jan 2015

@iva1009 jasne tie su tam a urcite sa ti budu venovat tie maju len toto nastarosti

iva1009
12. jan 2015

@andymama dakujem za info ;)

mimi8814
12. jan 2015

@iva1009 ja som v lete rodila na kramaroch a super... sestricky zlate aj na oddeleni aj na sestonedeli. jasom nadstandard mala lebo mat vlastnu sprchu a wc na izbe bolo na nezaplatenie😉

iva1009
12. jan 2015

@mimi8814 hej len niektore aj nadstandardy maju vraj tu nevyhodu ze su robene tak ze WC a sprcha nie je vo vlastnej izbe...to nam ta psychologicka hovorila ktora robi predpripravu, tak neviem ci si ju ziadat ci nie

mimi8814
12. jan 2015

@iva1009 tak to mi je novinka, bola som v tom ze vsetky izby na nadstandarde maju vlastne wc a sprchu... radsej sa na to este opytaj...

strihalka
12. jan 2015

@mimi8814

@iva1009
tusim se jedna len o jdnu jedinu nadstandart izbu a to o tu trojkovou.....kde jsou tri psotele....inak vsechny nadstandart ymaji kupelku a wc na izbe a teda rodzil nadstandartu urcite je, kdo ti rekne ze neni, tak nevie o cem je rec a asi tam ani nebol .... .-p
na klasickem odd. mas pokoje se 4ma mamickama...a 4ma detickama....jeden plakat prestane druhy zacne..., oki dalej...nikdy nevies koho schytnes na pokoji, aku narodnost, fakt je ten ze na nadstandar co viem, tak tmavsi nepusti...., socialky jak sjem psala vyse jsou na pokoji, kde mas aj Tv a free wifi....ranajky obedy vecere...mas na vyber z troch moznosti, co si vzdy nahlasis den vopred...jidlo ti prinesu az na izbu , nemusis nikam chodit, tak ako na kalsick. oddeleni....
Ako ja nevim, ale ja teda vidim dost velky rozdil mezi osmym a devatym psochodim...

spiider
13. jan 2015

@tynka1406 je to tak, aspon na oddeleni sestonedelia a rizikovej gravidity, lezali sme tam tyzden 2 tehule a striedali sa nam mamicky, co sli rodit, alebo porodili

iva1009
13. jan 2015

@strihalka aha dakujem za info, tazko niekedy sa zorientovat ked kazda zena ktora rodila na Kramaroch ma rozne nazory ci je ci nie je dolezity,alebo vyhodnejsi nadstandard..ale kazdopadne vidim ze naozaj sa to oplati , aspon za cenu pokoja na izbe ;)

bb6
14. jan 2015

Dievčatá ktoré ste na Kramároch boli spokojné - viete odporúčať pôrodníka ? Mne radili Katarínu Gerincovú, ale tá je teraz na materskej, takže musím nájsť niekoho iného. Rada by som rodila bez zbytočných zásahov, napríklad bez nástrihu - budem predtý mesiac rozširovať hrádzu s balónikom epi-no, aby som zvýšlla šancu, ale tak celkovo... poradíte niekoho ohľaduplného, čo sa nebude hneď hrnúť do rezania, strihania, umelého vyvolávania atd ?

azalka22
15. jan 2015

@iva1009 na8.poschodi je nadstandar robeny tak, ze 2 izby maju v rohu spolocne WC a kupelnu. na 9.posch ma nadstand.izba svoju samostatnu kupelnu s WC a su tam len 2 mamicky

lucia_ma
16. jan 2015

ahojte, chcem sa spytat ci ma niektore taku skusenost ze xodila do poradne inam a nakoniec sa rozhodla rodit inde?
podpisuje sa nieco v poradni na kramarox? ja tam idem zacat poradnu ale rodit sa tam nexystam..xcem v CR dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre