Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

oxana1212
13. júl 2015

@juljul @atomica87 mam kufor na kolieskach🙂 a mam tam naozaj len najnutnejsie, ale su to objemne veci, ako vlozky, podlozky, uteraky, hygienu, papuce a prezuvky do sprchy atd. Radsej jeden velky ako to mat po malych taskach. Ale skusim to este vpratat do mensieho kufra🙂 baby a prezliekali.ste sa do kosele a zupanu ci ako?

atomica87
13. júl 2015

@oxana1212 jj do kosele a zupanu. Nam podlozky aj vlozky davali. Tak toho som mala malu spotrebu.

oxana1212
13. júl 2015

@atomica87 aj na davali na nadstandarde. len pre istotu si zobrat musim, ak by som sa tam nedostala.

atomica87
13. júl 2015

@oxana1212 ja som sa tam nedostala...aj na standarde nam vsetko davali. Aj podložky aj vlozky, aj jedlo sme si mohli vyberat z diet roznych. Vlozky boli aj v kupelni aj na wc, stale ich doplnali....ja som svoje minula asi dve tri vlozky a jednu podlozku 😀 😀 😀

oxana1212
13. júl 2015

@atomica87 tak to je super🙂 ja som si myslela ze to len na nadstandarde davaju.

atomica87
13. júl 2015

@oxana1212 aj ja...a nakoniec som bola prekvapena. Kupelnu som mala hned oproti, na izbe jednu co prenasala a druhu az po dvoch dnoch....tak som sa uz potom nepytala na nadstandard a poton som to poedne dve noci lutovala. Ta druha bola silna fajciarka, taka starsia, dieta chytilo abstak a dve noci cele nonstop prerevalo. Ale fakt hrozny plac....

oxana1212
13. júl 2015

@atomica87 len teraz maluju nadstandard, tak tam vraj na standarde lezia zeny po styroch aj s detmi, dufam, ze to tam vydrzim😀

atomica87
13. júl 2015

@oxana1212 no neviem ako velke boli ostatne izby, ale na nasu by 4 nevosli. Mi sme boli ze nocny stolik postel postielka nocny postel postielka nocny postel postielka uplne na tesno a pri umyvadle pol metra a tot vsio. Stvrta postel by tam urcite nevosla.

oxana1212
13. júl 2015

@atomica87 aha, tak neviem, mozno niektore izby su vacsie. dakujem za info🙂

8291
15. júl 2015

@kvetulienka253no tá JIS je hotová katastrofa už som to tiež písala že starostlivosť nula bodov.No a hygienu som si radšej urobila sama.vecer som rodina sekciou a ide ano som sa už umývala pri umývadle,poobede ma dali na šestonedelie a tam som sa osprchovala.S novorodeneckym ja som mala zasa fantasticku skúsennost no to bolo pred rokom.

lele7
4. aug 2015

@lucy66 prosím ta, rodila si nakoniec cisárskym u masuru?

rutie
4. aug 2015

@atomica87 Ja som izbu obsadenu 4 postelami a 4 babatkami na Kramaroch zazila na vlastnej kozi pred styrmi rokmi. Zmestilo sa, ale postielky boli v priestore s mainkou medzerou medzi nimi. Vonku boli horucavy vyse 30 st, dnu este vacsie, alebo totalny prievan. Na izbe boli dve mamicky po cisarskom, jedna cudzinka sedemnastka, ktora nevedela po slovensky a ja.

Na nadstandard sa dostali len zeny so zaplatenym lekarom. Oddelenie komplet prepchate, odvsadial rev babatiek, plac zien a totalna nervozita aj inak pokojnych lekarok. Tak si predstavujem porodnicu v rozvojovom svete.

Inokedy robia obstrukcie pri skorom odchode domov, ale tento krat ma po troch dnoch ako stvrtorodicku pustili uplne na prvy sup, mala som pocit, ze ma aj zbalia, aby som skor vypadla.

atomica87
4. aug 2015

@rutie fuuuha...za mna, ja by som uz druhy krat urcite na kramare rodit nesla. Aj ked vsetko na standarde bolo v poho, pri porode som nemala zidne komplikacie, aj tak sa mi tam toho vela nepacilo....hlavne to ze otecko z vedlajsieho porodneho boxu mi vdel niekolko krat az do prahy

lilimoni
4. aug 2015

Robila tam kamoska a skoro som odpadla, ze tam sa vynasaju deti na rukach na chodbu 😨 Ja by som tam nesla ani nahodou 😖

ivkadracova
8. aug 2015

@lilimoni kto, mamicky? ci sestricky?

lilimoni
8. aug 2015

@ivkadracova mamicky, ked maju navstevu, tak chodia na chodbu s detmi 😨 Ruzinov, to ma lepsie vyriesene 🙂

ivkadracova
8. aug 2015

@lilimoni jaj taak ... cize nemozu ist na izbu hej? no tak potom revers a idem do prec domov : )) .. ked som OK, ziadny problem

sardinka333
8. aug 2015

@lilimoni ako nič v zlom ale čo si objavila teplu vodu? Je to tam tak roky 🙂 🙂 🙂 ...proste ake maju podmienky tak take maju, v Kochu pred x rokmi to nebolo inak a nikto sa nečudoval. O 4 dni ide žena aj tak domov tak čo je na tom divné. Na dieťa mi nikto nedýcha, nekýcha..V Ružinove je to tak že deti sa von nenosia, su za sklom a často v prievane, ideálne je ked ti dojde návšteva a decko za sklom v postielke začne plakať tak máš po návšteve. Fakt super práve v čase ked potrebuješ kontakt s rodinou - aspon ja som potrebovala. X krát som mala chuť si malu zobrat na ruky von za rodinou, ale kedže som vedela že sa to tam nerobí tak som to rešpektovala, ale vela som z týh návštev teda nemala.
@ivkadracova no nie je to hainburg, prečo by mala isť navšteva do izieb kde su dve - tri na izbe? Non stop sme tam kojili, odsavali, menili si vložky a chodili polo nahé...Motanie a pohlady cudzích bolo to posledné čo mi na izbe chýbalo a som presvedčená že ani ostatné spolu bojovníčky by neboli nadšene.
A revers koli čomu? Ze nemožeš mat ludi na izbe? Ale tak každá máme svoje dovody na revers.

ivkadracova
8. aug 2015

@sardinka333 no pre mna je odlucenie od rodiny dovod nareverz, ked sme ok, nic ma tam nedrzi. s prvorodenou si manzel zobral dovolenku a okrem jednej noci a jedneho dna, sme boli pekne cely tyzden spolu, bolo to vynikajuce, vsetci sme schudli : ))
v hainburgu teda ziadny problem nebol. Tiez sme tam boli tri, a vosla by aj stvrta postel, uplna pohodicka, navstevy chodili kazdej jednej kedykolvek, a bol tam respekt i tolerancia.. takze na kramaroch tiez nevidi problem, ked tak v nature ; ) ale zas kebyze sa to nerobi, ze to nechcu, tak to nasilu urcite robit nebudem, a pojdem von, mne nerobi problem ist von s deckom, ja si chcem navstevu teda uzit ak uz je, no chvalabohu u mna bola prva navsteva aj posledna, a isla som prec, tak by som to riesila aj na SR, vsetky vysetrenia dietata sa daju urobit neskor predsa, nic mu neujde

sardinka333
8. aug 2015

@ivkadracova tak z mojho pohladu aby ktokolvek a kedy kolvek chodil na navštevu do izby kde su tri ženy po porode s bábätkami mi pride odveci. Zažila som to pred rokmi v Kochu - ty chceš spať , oddychovať alebo ,,niečo,, a je tam niekto cudzí, rozpáva, šuchoce, furt si tam niekto podaval klučku, ani chvilu klud, nehovoriac o tom, že som potrebovala odsavať mlieko, nahrievala som sa lampou a večne s ,,odhaleným ceckom,,, ako nebolo by mi to príjemné keby ma v takomto ,,stave,, niekto očumoval, po sprche som sa tiež ,,doladovala,, na izbe tak som iste sukromie ocenila. Aj ked viem že vo vysledku nikto na mna nie je zvedavý.

Čo sa týka tých vyšetrení - nemyslím si že by ti dieťa pustili zo štátnej nemocnice kedy si zmyslíš, ako nič v zlom, nevydaju ti papiere, prepušťacie spravy ale nepočula som o nikom kto by to skušal tak neviem povedať na 100%.
Vyšetrenia dieťaťa sa daju urobiť aj neskor, no tam ich urobia v priebehu tých 4 dní a je pokoj. Uprimne, neviem si predstaviť kde by som behala na skriningy - mozog, srdce, obličky, močové cesty a mechur, test na fenylketonuru, metabolické poruchy, vyšetrenie sluchu. Ak je dieťatko zdravé tak o nič nejde..ale ak by malo nejaký zdravotný problém s ktorým sa čaká tak neviem. Švagrinej synčekovi takto zistili srdcovu vadu a hned ich vyslali do detského kardiocentra. MOjej dcere zase zistili varus prednožia a hned mi na izbu naklusala fyzioterapeutka a ukazala ako mám s malou cvičiť - čím skor začnem tým lepšie lebo ide o polohovu vadu, dnes už nosíme dlahu, keby sme čakali mesiac, dva tak stratíme kopu času ked sa mohla liečiť.
Kamaratka porodila v juli v H. a na rodný list vraj bude čakať vyše mesiaca...dovtedy ak by nebola dohodnuta so známou doktorkou tak teoreticky na vyšetrenie ani nemá narok, dieťa nemá zdravotnu poistovnu..no neviem. Načo si to komplikovať ak nemusím, tie 4 dni ma nezabiju, dieťa si užívame do sytosti celá rodina denno denne a ,,žial,, aj noc čo noc 🙂 🙂 🙂 🙂 nič nám neušlo a zdravotne máme všetko poriešené, nikam nemusím chodiť a to čo nám zistili máme podchytené od 2 dna po porode.

ivkadracova
8. aug 2015

@sardinka333 Vidim to tak ,ze sme vsetky hrozne rozdielne, a tak je rozdielny aj nas pristup k pobytu v nemocnici... Napr. dostala som sa do skupiny, kde zenam vadilo aj masirovanie a olejovanie hradze pri porode, co mne uz pride fakt dost precitlivele, lebo hoc je to v urcitom momente neprijemne, mne to pride velmi vhodne, a som rada ze mi take robili, aj keby to do polky chrbta natahovala, tak jej/mu za to podakujem. A to je to iste s tou porodnicou. Pre mna je lepsie odist domov. A ano, poznam take, co to urobili aj na Slovensku. Nebudem ich menovat, aj tu ich najdes. A su radi, ze tak urobili. Ziadny problem si za par mesiacov vybavit zopar vysetreni. Ziadny problem dohodnut sa s pediatrom. Pre mna nema vyznam spat 4 dni v nemocnici len preto aby mi na dietati robili vysetrenia. Mne sa viac paci byt prvy tyzden-dva uplne cela rodina spolu, bez lekarov, bez hluposti, bez prace.. (okrem pediatricky samozrejme : ) to povazujem zas za nutnost. Co sa tyka poistenia, tak dieta je kryte, prvych 60dni sa hradi z poistenia matky dietata, uplne oficialne. A my sme este vramci toho vybavili aj v poistovni karticku. Jediny rozdiel bol ze nemala na nej rodne cislo ale identifikacne cislo. No nie je to jedno? Mne teda ano : )
A co sa tyka zdravia.. kde zistili tie vady? Len na tych vysetreniach, ktore by som absolovala aj ja sama, cize o nic neprideme. A my sme dali cast v H. a cast doma. Nikto s tym nemal ziaden problem, ani na kramaraoch, ani pediatricka..

sardinka333
9. aug 2015

@ivkadracova tie vady zistili práve pri tom pobyte v nemocnici - to že má synovec choré srdiečko zistili na cca 3 den v nemocnici pri tom skriningu a hned v ten den ich viezla sanitka do detského kardiocentra na dalšie a podrobnejšie vyšetrenia. Kedy by sa ona sama (švagrina) dostala na vyšetrenie srdca ,,sama od seba,,? Iste nie prvé týždne, mnohé čakaju aspon tých ,, 6 nediel,, kým niečo začnu riešiť, kým ťa objednaju, nahodou sa termín posunie, dieťa ochorie neviem čo a cele sa to ťaha mesiace. ..a to je pri zdravotnom probléme vela času u tak malého dieťaťa ked sa nepodchytí a mohol sa.
Dcera sa nam narodila s polohovou vadou chodidla ,,metatarsus varus,, diagnostikovana v nemocnici na druhy den po porode mi to na detskej vizite povedali a hned aj zavolali rehabilitačnu aby sme začali cvičiť ..ja kým by som s nou isla k ortopedovi pri troch deťoch...ako sa poznám tak tiež by prešlo dosť času. Lebo toto napr. treba korigovať čím skor cvičením a ortezou, pretože ked sa začne stavať na nohy už bude neskoro a bude to ešte horšie pre dieťa aj pre mna ju obmedzovať nejakými dlahami, ortezami ked to už mohla mať dávno napravené.

Ak su deti zdravé tak nie je o čom, lenže kto do nich vidí pár hodin po porode či zdravé naozaj su? Ani ja som nebola uplne fit - na druhy den mi moj porodnik ošetroval nabehnutu ,,žilu,, tam dole, mal službu, nikde som nemusela chodiť, riešiť kde dam deti kedy tam pojdem, kedy ma objedna. Ani mne nevyhovuje trčať niekde 4 dni - nie je to welness pobyt to je jasné. Na druhej strane som rada, že som tam bola - aj ked som si tam poplakala a bolo mi smutno. Na vedlajšej izbe dokonca jedna pani začala prudko z ničoho nič krvacať druhy den po porode - hned ju ratovali, doma by to mala iste komplikovanejšie. Jasne ze zeny rodia doma v zahraniči, pripadne chodia domov hned ale zaujímalo by ma kolké sa vracaju do týždna späť čo maju nejaky problém.
Proste všetko má svoje pre aj proti. Otázne je pre koho je čo viac pre a viac proti. Ja osobne som typ (žial) ze ak by som niečo zanedbala tak by som si to vyčítala. Čo mám z domáceho komfortu ked mám ,,decko choré,, a neviem o tom? Najhoršie je pre rodiča počuť ,, a mamička kde ste boli doteraz ?,, alebo ,,keby ste prišli skor tak sme mohli urobiť toto a toto ale teraz....,,,
Az ked človeku niečo je, zvlášť dieťaťu tak vtedy sa na to pozerá trošku inak.

kikuskar5
9. aug 2015

Baby, mam otazocku, ktora MUDr. Mlynarcikova robi este v Medifeme? Ci uz nie? Bo na ich stranke ju uz nevidim...

izzzif
19. aug 2015

Ahojte, chcela by som vás poprosiť o aktuálne info z kramarov, ako mám postupovat, keď idem prvýkrát do poradne? Mám sa objednať do hociakej ambulancie alebo je nejaká špeciálna? Btw. Máte niekto aktuálnu skúsenosť s vaginalnym pôrodom po predošlom cisárskom? Sú tomu na kramaroch naklonení alebo tlačia rodičky k cisarskemu. Ja som prvé rodila cisárskym na antolskej (žiaden vážny dôvod, iba neochota lekárov čakať...) a tam vraj druhé ide potom cisárskym takmer automaticky... Dakuuem za odpovede 🙂

oxana1212
19. aug 2015

@izzzif su nakloneni vaginalnemu. ale ja som skor chcela sekciu. ohladom poradne neviem, mala som zazmluvnenu dr.

zuzi302
19. aug 2015

@izzzif musíš sa objednať na monitor potom z monitoru ťa pošle sestrička na kontrolu do č dverí 217 a tam ťa pridelia k doktorovi - doktorke.

lucyn77
2. sep 2015

@pauliniele jandová ťa aj rodila? Ja budem mať cisarák a chela by som Kramáre, ale netuším, nemám referencie na dobrého pôrodníka. Nevieš poradiť? POčulasom, že ženy su o niečo lepšie, ale ja mám zasa lepšie skusenosti s mužmi-lekarmi

lucyn77
2. sep 2015

@pauliniele jandová ťa aj rodila? Ja budem mať cisarák a chela by som Kramáre, ale netuším, nemám referencie na dobrého pôrodníka. Nevieš poradiť? POčulasom, že ženy su o niečo lepšie, ale ja mám zasa lepšie skusenosti s mužmi-lekarmi

pauliniele
3. sep 2015

@lucyn77 ahoj.Jandova je psychologicka, ona nerodi 😉 Mala som spontanny porod a Dr. Pruzinec ma odrodil. Bola som velmi spokojna. Pri mne bolo 5 lekarov, neviem ich mena okrem Dr. Demesovej a prednostu Rusnaka, ale vsetci boli super. Mala som komplikacie, preto tolko doktorov, sa nevedeli dohodnut, co so mnou 😉

zuzana277
4. sep 2015

No nič nové pri komplikáciách sa nevedia ani jeden zhodnut

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre