Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

mys1ienka
8. jún 2016

@izzzif Sama neviem. Myslela som si,ze to bude este horsie ako po prvom cisarskom,kedze teraz som mala zakazane aj cvicenie a mesiac pred porodom som lezala v nemocnici, cize som nemala ziadnu kondicku. Ale moznoze este fungovali sedativa z operacie,ze som sa tak zle necitila. A mozno aj
psychika pomohla,lebo cely ten mesiac v nemocnici som len tuzila,aby uz som mala po porode a aby bolo babatko so mnou. Kojila som ho tak,ze som sa dvihla na laket a celkom to slo. A personal nas tiez nenechal 'vylihovat', postavili ma na nohy asi po 9 hodinach, kym na Kramaroch az na druhy den (asi po 20 hodinach).

izzzif
9. jún 2016

@mys1ienka super 🙂 ak budem náhodou mať este niekedy tretie asi zase zvolim antolsku, mna to vylihovanie na kramaroch úplne zabilo, bola som až 30 hodín na jis-ke ale na antoskej ma tiež chceli nechat 24 hodín, ale keďže to vychádzalo o druhej v noci, tak som ich ukecala nech ma postavia uz večer, lebo by som to do rána asi nevydržala 🙂

silvia31
17. júl 2016

Žienky nájdem niekde na nete, čo mám brať na Kramáre pre bábo? Viem, že plienky a vlhčené obrúsky určite, ale či aj oblečko? Ďakujem za rady 🙂 chcem si predbežne nachystať tašku, keby náhodou 😉

kvetulienka253
17. júl 2016

@silvia31 ahoj, pre babatko ti vsetko daju na novorodeneckom. Treba len oblecenie na odchod domov. A ja som brala este ciapocku a rukavicky - pre kazdy pripad. Prajem prijemne chystanie a stastny porod

silvia31
17. júl 2016

@kvetulienka253 ďakujem krásne 🙂 všetko dobré želám celej rodinke

sensen12
17. júl 2016

prosim vas a aka je tam strava pre zeny po porode? klasika skolska jedalen roky 80? ziadne zeleninkove salatiky ovocne,ani ovocne stavicky nech necakam? ale klasika mazglava kuravia pecen s tarhonou,ci rezance s tvarohom???

sensen12
17. júl 2016

@sensen12 ci pat dni prehladovat sa radsej?

sensen12
17. júl 2016

@sensen12 zdrava energy strava je odstavena cerstva cvikla mrkva jablko vyborne na krv,potom taka husta rozmixovana vatena brokolica polievka,trosku cesnaku ci syru,alebo hokaido mrkva zeler kalerab rozvarit,trosku citroniku,himalajska sol,ozdobit pazitkou,ranajky by mohli byt smoothie z bananov,jablk,mango,citron,broskyne,proste ovocnie,brutalny zdroj energy a nulova zapcha z takejto stravy,no idem si spravit daco taketo mnaaaam,a zavodnu jedalen a zapchy prenecham inym

sensen12
18. júl 2016

a teda na kramaroch je strava aka na porodnom,ci bude 5 dnova hladovecka?

sensen12
18. júl 2016

@sensen12 tak nic,po porode zena hladuje,jupiii

sensen12
19. júl 2016

tak nic,na kramaroch sa hladuje

miiriiaamkaa
1. aug 2016

@aptenodytes no toto vyzera skor ako prispevok z personalu kramarov ako realita, registracia januar 2016 a jeden jediny prispevok do fora a to tento...taktiez jazyk, stylistika, naslednost informacii, moc dokonale

aptenodytes
2. aug 2016

@miiriiaamkaa ahoj! Predtým, ako som sa stala matkou, som vyštudovala slovenský jazyk a literatúru. Aj teraz popri materskej pracujem s textom v žurnalistike, tak sa na mňa asi niečo nalepilo.
Do ostatných diskusii sa nezapájam, nakoľko ma nič, ako negatívne hodnotenie tejto pôrodnice, s ktorou mám ja naopak celkom dobré skúsenosti, "nepopudilo" natoľko, že by som cítila potrebu nejak reagovať.
Iba som nechcela, aby sa sem ostatné budúce mamičky báli ísť rodiť, len na základe, podľa môjho názoru, príliš negatívnych, emotívnych a prehnaných príspevkov.

dmband
16. aug 2016

Ja som išla rodiť na Kramáre len kvôli zazmluvnenému lekárovi, ku ktorému som chodila do súkromnej ambulancie, a po skúsenostiach spred troch rokov z Antolskej, ktorú som považovala za novšiu a modernejšiu nemocnicu, som od toho nič dobré nečakala. Nakoniec som však bola vo všetkých smeroch príjemne prekvapená. Kramáre môžem len odporúčať. Obidva razy som rodila cisárskym, na Antolskej mi malého priniesli po očistení len ukázať, na Kramároch mi malú aj priložili a nechali ju cuckať asi 10 minút aj v prítomnosti tatina, sanitár nám dokonca spravil fotky. Celkovo personál na Kramároch je, samozrejme, až na výnimky, veľmi ochotný. Na rozdiel od Antolskej tam nie je problém dostať sa na nadštandard, takže okrem pár hodín na pooperačke som zvyšok pobytu v pôrodnici strávila na ňom. Pooperačná diéta a celkovo strava boli znesiteľnejšie než na Antolskej, kde sme po 24-hodinovej hladovke dostali na ďalší deň balík suchárov a nič viac (na Kramároch detská výživa, piškóty, ryžový vývar...). Malú mi po 24 hodinách nosili, laktačné sestry si takmer podávali kľučku na dverách, až tých ich dobre mienených rád bolo niekedy príliš 😉 Na Antolskej mi zápal v rane odhalili až tesne pred prepustením, tu sa mu snažili aktívne predísť (podotýkam, že aj pri prvom pôrode som mala zazmluvneného lekára). Primárka na oddelení šestonedelia je postrach pre pacientky aj personál, ale zdá sa, že odborníčka, pár drobných komplikácií, čo sa u mňa vyskytli, rázne riešila a vyriešila. Ono ani na Antolskej to zas nebol úplný horor, ale ako sa vraví, všetko je o ľuďoch a na Kramároch som skrátka natrafila na lepších... Ak by som si mala ešte raz vybrať, šla by som zase tam.

lucinka67
8. sep 2016

ahojte, ktoreho porodnika z Kramarov by ste odporucali?

zuzula406
18. sep 2016

Ahojte plánujem rodiť na Kramároch lebo údajne dr. ktorého si chcem zazmluvniť vraj robi tam, máte niektorá skúsenosť ako s pôrodníkom Jozefom Kajabom? som jeho pacientka ako gynekológa a počula som že len ambulantné pacientky odrodi koľko si pýta?ešte mam čas tak sa ho nechcem pýtať priskoro preto sa obraciam na Vás

dmband
19. sep 2016

@zuzula406 Ja som rodila u iného, ale suma za zazmluvnenie je rovnaká u všetkých: 300 €. Tie peniaze sa delia medzi Dr. a pôrodnicu, takže je to určené "zhora" a aj to platíš v nemocnici v pokladnici. No s Dr. sa, samozrejme, dohodnúť musíš. Pre mňa okrem samotného pôrodu bolo dôležité aj to, že som nemusela chodiť posledný mesiac do poradne a na CTG na Kramáre, ale stále k svojmu, nijaké ranné vstávanie a hodiny presedené v čakárni...

zuzula406
19. sep 2016

@dmband ďakujem za odpoveď jasne plánujem sa s ním dohodnúť v stredu k nemu idem tak poriešim to s ním len doteraz sa mi na to zdalo skoro som 30tt

gabika20
24. okt 2016

Maminy, planujem po 7 rokoch opat rodit na Kramaroch a kedze si niektore veci uz nepamatam a niektore sa mohli odvtedy zmenit chcem Vas poprosit o info.. mala by som zacat chodit na poradne uz do nemocnice, ako to prosim funguje? takisto ako vybavit EPI pri porode? manzel chce byt pri porode, treba kontaktovat p. Jandovu a ist na poucenie? Dakujem ak by ste mi vedeli pomoct 🙂

dmband
25. okt 2016

@gabika20 Ahoj! S návštevami poradne Ti nepomôžem, ja som chodila k svojmu doktorovi do súkromnej ambulancie až do konca tehu. EPI sa vybavuje na prízemí, č. dverí 152, denne od 8.00 do 13.30. Býva tam dosť ľudí, treba čakať, ale tehotné berú prednostne. Myslím, že na to potrebuješ aj žiadanku od svojho gynekológa. Poučenia robí stále p. Jandová, či naň musí prísť aj otecko, závisí tuším od toho, či už pri pôrode na Kramároch bol, alebo bude mať premiéru... 🙂 Najlepšie napísať rovno p. Jandovej.

gabika20
25. okt 2016

@dmband Dakujem 🙂

svet1
17. nov 2016

Ahojte.
Ja som sa rozhodla pre Kramare aj tretikrat. Neviete, kedy mava dr. Tokolyova poradne? Teda, ak je este stale tam. Vdaka.

kally
26. jan 2017

Ahojte viete mi niekto dať kontakt na MUDr. Jandovú čo robí predporodné kurzy na kramáre? Vďaka

fotko
26. jan 2017
sprcik
21. apr 2017

Ahojte. Poviete mi niekto prosim, ako sa dostanem na centralny prijem cez den/v noci (ide sa aj cez den cez centralny prijem)..?

nikolka912
28. apr 2017

ahojte, prosim nemate niektora kontakt na sestru Kernovu, v pripadoch kedy sa nestiha konzultacia o sprievodnej osobe pri porode da sa aj s nou, ale neviem na nu najst kontakt.

vopred dakujem

renvas
30. apr 2017

@nikolka912 ahoj, na nu kontakt nemam, ale bola som v utorok na prednaske p. Jandovej a hovorila, ze ona sama robi tie konzultacie mesiac pred porodom, kde sa preberie sprievodna osoba pri porode

lu
1. máj 2017

@sprcik ahoj v noci ides cez pohotovost a cez den cez prijmovu ambulanciu c.217 pokial viem

nikolka912
2. máj 2017

@renvas ahoj áno toto viem, len partner žiaľ v skúšobnej dobe, pracuje vo Viedni, voľno nedostane čiže si to musím vybaviť individuálne mimo Dr Jandovej. Nuž ostáva mi ísť len za touto sestrou ísť osobne. Mám termín o mesiac 25.5 síce majú v at štátny sviatok, tak ak neporodim pôjdeme vtedy. Tá Setra dáva totiž len taký rýchlokurz vraj 10min hovorila Dr Jandova a troška ju to aj podrazilo keď som jej povedala že sa nevieme dohodnúť na termín k nej... Ale ja aj keby som veľmi chcela tak to neviem ovplyvniť :(

alexi33
26. máj 2017

Chcela by som sa vas opytat. Chcela by som aby moj priatel bol pri porode, ale docitala som sa, ze musi absolvovat dvojhodinovu pripravu u psychologicky P. Jandovej na kramaroch. Bohuzial priatel je doobeda vzdy vytazeny a nebude to moct absolvovat. Ake mate skusenosti prosim vas?? Pustia partnera aj ked neabsolvuje tuto pripravu?? Nerada by som v tom zostala sama

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre