Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

majusienka
20. feb 2008

Valka, ja som pred pôrodom mala tiež monitor, naozaj to nič nie je, len mne po cca 15 min prišlo zle, tlak tých popruhov ktoré ti dajú na brucho som mala prudšie zaplnuté, tak sa u mňa znížil tlak a museli ma odpojiť a hneď to prešlo, ale inak to nič nie, len pri tom ležíš

katakata
20. feb 2008

valka, neviem o com baby pisu ale monitor pri porode (tj ked uz mas kontrakcie) je ta najhorisia vec ...ano lezis tam zhruba 20 min kym to natocia a nemozes sa vobec hybat..tie pristroje su dost stare a pri sebemensom pohybe sa stracaju ozvy...takze ja mam na monitor len tu najhorsiu spomienku...kedze na porodnom boxe mna natocili na monitor okamzite a za tri hodky kym nerozhodli o cisari ma z neho nedali dole..to boli otrasne kontrakcie kazdych 30 sekund...len som kukala jak to tam vypisuje do jakych vysok a predychavala a hryzla si peri...

nechem ta strasit ale na monitor sa baby pripravte neni to teda nic moc...jasne kym nemas kontrakcie tak je to pohodka si polezat ale ked mas brutal bolesti a nemozes sa pohnut a este po tebe zjapu PA ze co sa hybes a ze mas vydrzat pre dobro dietata tak ti fakt nie je do smiechu...

cica13
20. feb 2008

Valka, katakata ma pravdu, ak mas pravidelne kontrakcie, tak je ten monitor na nevydrzanie, musis predychavat kontrakciu v lahu na chrbta a nesmies sa hybat..nechty som zaryvala do stola 😢

alififi
20. feb 2008

monitor je vcelku pohoda, pokial nejsu kontrakcie. fakt sa clovek nemoze hybat
inak mam dojem, ze pokial su kontrakcie do 50, tak sa nic nedeje. nad 50 uz ide do tuheho.
ja som prenasala 13 dni, kazdy den na monitore a cisla maximalne do 20 - skoro ma kleplo 😀
potom uz cisarsky, takze cisla nad 50 mam len z pocutia 😲

kacenqa
20. feb 2008

caute. valka ty si jaka stresterka 😀 kliiiiiiiidek kocka😀. ved jandova povedala, ze to trepla. je to uplne individualne a naozaj sa neda povedat, ze je to kazdu hodinu a presne kolko to trva, ked sa budes rychlejsie otvarat, tak nebudes potrebovat velakrat monitor, mozno 2x, ked pomaly, tak viackrat.

alififi - tie 'ozajstne' kontrakcie su az okolo 80. ja ked som na zaciatku tehu lezala v nemocke, boli tam somnou 2 kocky, co prenasali a tiez ichd avali na monitor, tak ja som im to sledovala, takze teoreticku pripravu mam za sebou 😀 😀 stal sa zo mna odbornik na citanie toho grafu hehehe

a inac jedna z nich v pohode lezala na boku. zrejme na vzdycharni sa bude dat dohodnut, horsie to uz bude na porodnom boxe, kedze su tam nepohodlnejsie postele, ako sa jandova vyjadrila...

care
20. feb 2008

Valka, tak teda pri porode sa z pupocnika berie krvicka na rozne vysetrenia, krvna skupina sa u dietatka vysetruje len v pripade, ze je maminka krv. sk. 0 alebo Rh negativna. Ak ta to zaujima, tak asi ste s muzom rozni v Rh faktore, vsak? Prve tehotenstvo este nie je pre babo rizikove,ale aj tak to maju na starosti gyndosi, podanie ani D protilatok maminke po porode najneskor do 72 hodin.Takze ak si O alebo Rh negat., urcite vezmeme babatku krvicku aj na vysetrenie krvnej skupiny,a tzv. Coombsov test, co je dokaz protilatok proti Rh faktoru matky, to ked nam pride, tak maminku oboznamime, ale o nu, ako vravim, sa staraju gyndosi. Pre babo to neznamena nic, len mozne predlzenie zltacky.Ak si ty Rh pozit, babu nebiereme odber na krvnu skupinu. velakrat sa v odpovedi opakujem, aby to bolo zruzumitelne, neviem, ci sa mi to podarilo.

care
20. feb 2008

Dnes uz k tazkym komplikaciam vdaka vysetrovaniu KS ( krv. skupin ) a faktora aj Coombsovmu testu nedochadza, urcite sa nemusi maminka obavat, ze sa na nieco zabudne. Niekedy ale berieme mnohe veci tak samozrejme, ze mozme zabudat, ze aj maminky sa zaujimaju o vseliake veci, preto sa pokojne potom pytaj na vsetko, co ta zaujima, aj ked ti to mozno uz niekto povedal, ale niecomu nerozumies. 😀

care
20. feb 2008

Tak sa teraz trosku usmievam pri citani ohladne CTG monitoringu..ked sa hlasila na svet moja mala barakuda, sestricka mi v noci natacala CTG, pocas toho som mala asi kontrakcie, potom sa na mna osopili, ze si vymyslam, ze ziadne kontrakcie nemam, lebo CTG je totalne negativne,poslali ma spat na izbu, az som skoro porodila na chodbe, lebo som sa za 3 hodiny od zacatia kontrakcii otvorila naplno a az potom sa zisyilo, ze ten monitor bol pokazeny...ale to nebolo na kramaroch 😝

care
20. feb 2008

ma tam byt ze styri kontrakcie.....nepise mi cislo styri ☹

valka
20. feb 2008

ahojte, dakujem za vsetky info...z toho vsetkeho mi vychadza, ze do porodnice pridem na poslednych 20 minut, aby mi nestihli robit vsetky tie neprijemnosti 😀 a najlepsie pesi,aby som sa poriadne otvorila...dnes som to stopovala - 30 minut pesi od bytu ...tak pojdem trosku v predstihu😀

care, rozumiem...dakujem za odpoved..ide mi o Rh - ja som negat, manzel pozit...viem,ze dietatku teraz nic nehrozi, ale s manzelom nechceme ostat len pri jednom...🙂 tak ma to dost zaujima, aby sa nahodou na to nezabudlo a neboli komplikacie pri dalsich...tak sa budem musiet stale na to pytat...
preco sa nezistuje krvna skupina dietata hned pri narodeni? teda aj u ostatnych deticiek....je to predsa uplne jednoduche vysetrenie z kvapky krvi...ked sa uz robi vsetko mozne, toto mi pride ako uplne normalne...je to inak hrozne divne, ked niekto nevie svoju krvnu skupinu...aj ked pri vsetkych zakrokoch sa potom zistuje, ale podla mna je to fajn vediet, nie?

cica13
20. feb 2008

Ahoj care, vidim, ze si tu bola, mozno este si. Chcela som sa spytat ohladom toho Davidovho sluchu, mali by sme ist znova na premeranie, lebo v 2 tyzdnoch sa mu to nedalo odmerat, stava sa to casto, ze sa to neda zmerat a v 6 tyzdnoch sa to podari? Kedy by sa mal otacat, respektive vnimat zvuky? Mam pocit, ze vobec na ne nereaguje, iba ked sa silnejsie buchne, tak sa trhne.

tonita
21. feb 2008

Cauko buduce maminky alebo mozno, ze aj maminky.Ako sa mate?Este ste cele alebo uz mate po... 😀 Ja stale len cakam a cakam.Vcera mi svagrina volala, ze co a ako sa citim a ja na to, ze nic ma neboli a tak a ona na to, ze ci necitim ani take mierne menstruacne bolesti v podbrusku a tak.A ja nic-odolavam 😝 A dnes mi moj milovany manzel povedal ked odchadzal, ze mam nizko brusko, ze dnes ideme rodit 😎"odbornik" 😉

valka
21. feb 2008

ahoj tonita, tak my sme na tom rovnako...maximalna pohoda...uz som zacala umyvat okna, tak snad to nejak dame v termine 😀 aj ked s manzelom by sme chceli stravit este slnecny vikend vo dvojici....tak hadam lucia pride az v nedelu vecer 🙂
inak, pozri sa na https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... ...co tak skusit to ako wladka? takze kocky...maximalna pohoda a bolest nebude 😀 uz som sa s tym niekde stretla...organizmus si vytvori tolko endorfinov, ze jednoducho ziadnu bolest mamicka neciti....takze sup sup do sportovania....a jedenia cokolady 😀 😀 😀

tonita
21. feb 2008

Ahoj Valka ja som to tiez citala.to bolo super.Ja sa radsej pripravujem na to, ze to bude ukrutne boliet a mozno sa tam hore niekto nad nami zlutuje a bude to take ako u tej kocky.Ja som umyvala okna uz minuly tyzden a ono sa to nejako vo mne asi zaseklo 😒 To by bolo pekne stravit slnecny vikendik vo dvojici ale kebyze si mam vybrat tak aj teraz idem na Kramare 😀 Ja sa uz neviem dockat.Ale my to potiahneme az do 29.2. nech to stoji za to 😀

valka
21. feb 2008

vy mate teda ambicie 🙂 jednej kocke, co chodila so mnou cvicit a mala termin o tyzden, doktorka povedala, ze to pretiahne do marca a uz je po 🙂 tak sa tak netes...aby si naozaj dnes nesla....🙂
prave zhanam infosky o tom bezbolestnom porode...a chystam sa tak spravat...tak som zvedava 🙂

tonita
21. feb 2008

tak potom ich mozes posunut dalej 😀 Jaj Valka ani by si neverila ako by som chcela,aby sme sa stretli na cakacke.Ty takym kludnym dojmom posobis 🙂
Inac uz som ti to chcela velmi davno napisat ale stale pozeram na tvoje foto a odnekial si mi velmi povedoma.Nerobila si niekedy este cez vysku v Tatrach?

valka
21. feb 2008

nasla som toho dost malo...skor len take keci...takze nic konkretne ☹
vraj kludna...to si ma nevidela vcera vecer...som uplne bola na nervy z toho monitorovania a este z jandovej, ktora mi vysvetlila, ze poloha po leziacky znamena vlastne este aj poloha s vyvysenim panvy...do kelu...to dieta skor vytlacim do tatier ako von 🙂
v tatrach som nerobila, ale mozno sme sa videli na lfuk...robila som diplomovku na patanat...alebo proste na nejakych prednaskach alebo co ja viem...cvicit si do zoracentra nechodila? alebo ano? tam bola kocka, co by sa tak na teba troska ponasala...a tiez bola studentka...

avemaria
21. feb 2008

ahojte mamicky.dneska som bola na poradni a eate ma poslal domov v pondelok mam termin podla knizky ked do vtedy neporodim tak mam dojst na prijem.tak som zvedava ci cez vykend neporodim.

valka
21. feb 2008

ahoj avemaria...takze sa tam vidime cez vikend 🙂 ale radsej postupne...aby sme ich tam nezavalili pracou 🙂

avemaria
21. feb 2008

valka mozno nechame to na nahodu,uz nech to mame zasebou aby sme uz mali tych nasich prckov pri sebe.

marcelka114
21. feb 2008

ahoj avemaria ja som mala termin 19.2 a mne povedal doktor ze ak do pondelka neporodim tiez mam prist na prijem zaujimave ze mna necha do pondelka prenasat ale do kedy ma nechaju v nemocnici prenasat to fakt neviem.ty si priamo z malaciek ja ano.

avemaria
21. feb 2008

ahojky marcelka ja som byvala v ma ked som bola slobodna na juhu teraz byvame v kuchyni.potom sa mas hlasit dverach cislo 214?dufam ze sa tam stretneme a ty ktoremu doktorovi chodis teraz?

kacenqa
21. feb 2008

caute kramarcanky 😀

valka mojaaa, ty uz nestresuj. ber to tak, ze aj ten doktor musi predsa poriadne vidiet, ako to babo ide von a kedy mas tlacit a kedy nie, tak preto musis mat troska ritku vyvysenu. ved co si ma pod teba lahnut? 😀 aby si bola v gravitacnej polohe...podla mna to tlacenie je uplne jedno, lebo to bude podla mna sila jak howado, ktora to dietatko z teba vypudi, aj keby si lezala dolu hlavou 😀 😀

my sme dnes boli na poradni. no tak sme zas kusok pribrali, momentalna odhadovana hmotnost 3860g. co sa nalezu tyka - nic nove, brusko neklesnute, hlavicka nezostupena, takze mala sa tam zabarikadovala jak francuzsky revolucionar a si tam hovie a pribera....a mamca nech sa trapi 😀 😀 takze ja som dnes dokinovi povedala, ze my ho pockame, kym sa vrati z prazdnin 😀 tak sa smial, ze je fajn, ze to tak v pohde beriem.

na dalsiu poradnu ma objednal k czirokovej kedze tu nebude, takto o tyzden vo stvrtok. ale ze keby nebodaj tlak stupal (inac dnes som mala IBA 140/90) alebo nastali dake opuchy alebo hocake komplikacie, mam uz radsej ist do spitala.... no tak uvidime 😉

marcelka114
21. feb 2008

ja chodim plankovi a mne sa zdalo ze na cislo dveri 217 ale mi to vypadlo tak to bude asi 214 sak si to tam precitam keby nahodou

avemaria
21. feb 2008

plank je paradny doktor mas ho aj zamluveneho?ty kde byvas v ma?vsak niektorych dverach to bude.

marcelka114
21. feb 2008

nie nemam ho zamluveneho chodim k nemu dost dlho mne totiz od 23tyzdna hrozil predcasny porod aj ma zasivali a nakoniec prenasam.Neviem ani kedy zvyknu davat vyvolavacku tebe nic nepovedali ako to bude v nemocnici?Ja byvam teraz od leta na juhu pred tym som byvala v meste

miriamka
21. feb 2008

jeej,tu je trolko Malacaniek?

avemaria
21. feb 2008

ani mne nic nepovedal ci mi daju vyvolavacku alebo ci ma nechaju prenasat.a kde tam byvas na juhu moji rodicia tam byvaju kde je to kadernictvo eva.

marcelka114
21. feb 2008

ja byvam hned na zaciatku juhu ako je to zdravotne stredisko vedla obchodu kvasaj myslym tak sa vola.Ja som si myslela ze hned po termine ma daju do nemocnice a nakoniec ma este tyzden nechava doma ani ultrazvuk mi nerobil naposledy pred mesiacom tak nic neviem som zvedava a ty ku komu chodis?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre