Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

kacenqa
4. mar 2008

toni - no s tou socpoist si ma nepotesila, tam sa chystame zajtra, a teta doktorka nam dnes volala ze ma auto v servise a nieco nepredvidane jej do toho doslo, tak pride zajtra okolo 13.00...tak uvidime...

a ako to ty teraz do tych 15dni stihnes? posles postou?

valka
4. mar 2008

ahojte kocky,
s tym potrhanim to bolo tak, ze ma aaj nastrihli, ale malu som asi moc rychlo tlacila..doteraz netusim, kedy vysla, iba manzel mi hovoril, ze este kusok a uz je mala cela vonku a hned aj placenta...tak ked rychlo, tak rychlo 🙂
teraz je to uz lepsie...sestricka mi poradila masaz studenou sprchou, co fakt pomaha...

ked budete veci posielat na socialku, tak nezabudnite tam dat overeny podpis - u notara...inak to potvory neberu do uvahy...a su tam nejake 3 papiere...myslim...o 2 som vedela a 3. mi dali na pobocke socpoist, ze to tam ma tiez byt...oni su strasni byrokrati a ak nieco nemas, tak proste kaslu na teba...ani ti nedaju vediet..iba ked sa informujes, ze preco a co...tak pozor na to....

inak care je strasne zlata...hned v prvy den sa demaskovala, ale teraz sa tvari ako najsamlepsi agent CIA a neda znat, ze chodi na konika 😀 😀 😀

tonita
4. mar 2008

kacenqa poslem to postou a svokra to nejako vybavi 😀
Inak ak pojdes zajtra na tu socialnu poistovnu tak to tlacivo nezabudni vypisat 2x lebo nam mily SBS-kar povedal, ze raz a pri okienku chceli 2x. Tam nevedia ako sa ani volaju 😢 je to na zaplakanie.
my sme dnes boli u tety Dr. sme sa boli aj vazit a ten nas valibuk ma uz 4160g. a v piatok z porodnice sme odchadzali s hmotnostou 3880g. Takze co spravi jeden vikendik 😀

alififi
4. mar 2008

tonita, no vidis - zvladli ste to, netreba hned panikarit s mliekom 😉 ono sa to pekne postupne upravi 😝

valka
4. mar 2008

ahoj tonita, mozes tie papiere poslat priamo na pobocku soc posist...ktore tlacivo chceli 2 krat? lebo mne aj pri okienku dali vsetko iba jedenkrat....

jaz
5. mar 2008

miriamka - na stretnuti s dr. Jandovou som bola vcera, je to take uvodne stretnutie k psychofyzickej priprave na porod, trva asi 45 min, pozve si viac mamiciek naraz. Nas bolo tusim 18. Dozvies sa tam o vsetkom, co porodnica ponuka - epiduralka, otecko pri porode, nadstandard (kedy, co, kde absolvovat), cvicenia pre buduce maminky - ako prebiehaju, na co su zamerane, mozes sa hned aj nahlasit (ale nie je to povinne). Dr. Jandova je velmi mila osobka, mozes sa jej spytat na cokolvek. V utorok este o 11.00 byva prednaska o dojceni, starostlivosti o babatko a maminku po porode. Ja som zostala aj na tu, bolo to celkom fajn.

zuzana77
5. mar 2008

Val, kacenqua
vy ste mali cunderlika zazmluvneneho a napriek tomu neprisiel? alebo ako ste sa s nim dohodlli?
resp. ked ste sa s nim potom stretli na vizite, nebol prekvapeny, ze to nestihol? Mi to pripada zvlastne, kedze ma taku super reputaciu...

kacenqa
5. mar 2008

zuzana - nie, ja som mala zazmluvneneho ineho dr., svojho, ku ktoremu chodim do ambulancie a iba rodi na kramaroch, a k porodu neprisiel, pretoze bol na dovolenke, o com ma informoval. ja len ze sme s valkouy dopadli 'rovnako' = $$ zaplatene a aj tak rodil niekto iny. mna zacal rodit lovisek a sekciu potom robili plank s rusnakom, takze lepsie som snad nemohla dopadnut 😎 a $$ za zmluvu mi vratia, len musim pockat, kym moj doki bude mat sluzbu na kramaroch, aby tam podpisal odstupenie od zmluvy a preslo to tym administrativnym procesom celym.

kacenqa
5. mar 2008

mimochodom toni - dnes sme boli na socpoist a nechceli nic dvojmo, dosli sme asi 8.15 a boli sme vybaveni do 10 minut (akurat ze im nesiel system, tak teta len pobrala moje tlaciva a potvrdila mi ich prijem), nebolo tam vela ludi, tak sme este supom skocili aj do zdravotnej a v piatok uz by sme mali mat aj preukaz poistenca 😉

anamor
5. mar 2008

neviete, ci na to informacne stretnutie - prve s dr. Jandovou môže ísť aj partner, lebo ten môj ma tam odvezie, nakoľko ja by som na Kramároch asi v živote nezaparkovala a či musí sedieť niekde na chodbe alebo tak....

jaz
5. mar 2008

anamor - my sme boli na tom stretnuti iba "damska jazda", ale pred tou miestnostou, kde bolo stretnutie su aj stolicky a dvere boli kvoli prudeniu vzduchu otvorene, takze moze byt ucastny bez toho, aby sa medzi tolkymi babami citil neprijemne 😉

tonita
5. mar 2008

Kacenqa tak potom asi sibe nam... 😕 Ta pani este povedala, ze mate to dvojmo? A ja vravim, ze nie, nikto nam nepovedal.A ona na to, ze to ide ofotit, aby sme to nemuseli vypisovat este raz....Tak ja ti neviem.Kokso! A potom sme prisli na to, ze si to musime vybavovat doma.Takze tak...
A inac ako sa mate? My len stale papame a vobec sa mu nechce spinkat! Ja skor zaspim ako on.A ked sa ide ako vonku tak je ako kontrakcia! Po hodine presne vstane a zacne vrieskat ako najaty!Tak sa ponahlame domov sa napapat.

kacenqa
5. mar 2008

toni - no mne to prefotila a kopiu mi dala opeciatkovanu ale to len akoze potvrdenie, ze to prevzala. blbe je ale, ze mi potvrdila len ten registracny list, ale to o tom 2. pilieri uz nie...tak snad ma neodzubu. 😖

my sa mame celkom fajn, dnes mala spala od osmej do druhej rana vkuse a potom od dakej tretej do pol siedmej (kedy sme sa vsetci zobudili na rachot, co nam garniza v spalni padla 😠 ) inak musim povedat, ze aj cez den obstojne spi, akurat ze vzdy travi takmer hodinu na prse, z coho prvych 20 minut aktivne taha a zbytok uz len tak pososkava 2-3x potom spi potom si asi v spanku spomenie ze treba sosnut, tak zas zo 2-3x a tak...

bola u nas ta deckarka, objednala nas do 1. poradne na 19.3., predpisala vigantol a kanavit, pozrela pupcek, spytala sa na stolicu, povedala, ze je pekna, a sla het... 😉
jaj a este sa pytala, ci sme dostali sudocrem (to bolo v tom kufriku z porodky) lebo ze to je velmi dobre, ked bude mat nahodou ritku zaparenu.

ozaj aj gregorko tak stikuta? nasa takmer po kazdom kojeni, a neviem, co s nou, uz ju davam aj odgrgnut, a aj tak stikuta, chudatenko, tak jej hlava klimba....ale strasne je zlatucka. som zvedava, kolko nam priberie do tej poradne.

julova
5. mar 2008

kacenqa - aj my stikutame 😀..ale uz len ked sa pocika a takto mi to oznami 😉...ale ked sme boli mensi, tak sme tiez viac stikutali...ze babatka vraj maju este slabu branicu, tak preto...ale vraj to viac znepokojuje maminky ako drobcekov 😀....a nam sa osvedcilo vtedy prilozit 😉..do minutky prestala 🙂

My mame poradnu 18.3. - a kam chodis k Dr. ? Teda budes chodit? 😉...a 19.3. mame presne tri mesiace 😕 😉

A aj mne v Soc. poist potvrdili len ten registracny list FO 😖...a moj muz odovzdal len dva papiere 😕 ..asi desatkrat sa opytal, ci je to ozaj vsetko a oni ze hej...aky bol ten treti? 😕 ...ja mam len registracny list a oznamenie o ucasti na starob. dochodku - druhy pilier..ine nic 😒 ..a teda este rodny list...

julova
5. mar 2008

akurat som si pozerala svoj druhy pilier a je tam prispevok uz z materskej 😉...sice podstatne nizsi ako z platu, ale neodzubali ma 🤐 😀 ..len dochodkova jednotkla nejak klesa 😠

julova
5. mar 2008

a tou stikutkou uvraj babo dava najavo, ze je bud pocikane, alebo mu je zimka..alebo ked hltavo papa a nabere aj vzduch 😉...to prejde casom samo...

kacenqa
5. mar 2008

jul - no este tam bolo take cestne prehlasenie, ze sa staram o dieta 😀 jak keby som ho odlozila dakam a valala sa doma s nohami nahor 😠 a ttreti papier bolo oznamenie, ze chcem zostat v 2. pilieri
ty to nemas asi preto, ze do 1.1. si take nemusela vyplnat, ak si bola v 2. pilieri, automaticky si v nom aj ostala. to len teraz ti h**** chcu napratat co najviac ludi spat do 1. piliera, ze to vsetkym tak uzasne ulahcuju (trepat sa s tyzdnovym miminom na socpoist je fakt vyhra, este ze sme sli aj s manzelom)

prihlasili sme sa na tehelnu k dr. sufliarskej, mame to asi najblizsie a vraj je dobra, aj ked dnes na mna posobila trosku zmatkarsky 😔 ale chyry o nej idu, tak snad...

a nic si z toho nerob, ja co mam v ING investovane, od oktobra minuleho roka mi klesol vykon z 67% na necelych 34% tak tiez skacem od nadsenia...

strociatka
5. mar 2008

ahojte babulky, ked vas tak citam, viete, to stikutkanie ma aj moja mala a doktorka, ze to ma z refluxu (mala ma reflux) a dala nam na to Nutriton, ale poviem vam pravdu, z toho nutritonu mala sice prestala vrackat aj stikutka sa upravila, ale zato ju strasne zapekalo a mala silne koliky, ako som nutriton vysadila, do dvoch tyzdnov sa vsetko samo upravilo, len tie stikutky a odgrckavanie sa vratilo. Ale radsej babo 5x za den prezleciem z grciek, ako mat doma uplakaneho neurotika z koliky 😎

kacenqa
5. mar 2008

no, my zatial nevyzerame na reflux (veeeeelikanske klop na drevo) neterka to mala a ked som ju pocula plakat, plakala som s nou. nas drobec si obcas odgrckne, tak ju uz nechavam odgrgnut po kojeni (v nemocke to napr. nepotrebovala) ale neplace a pekne mi pri kojeni zaspinka. takze haaadam nas reflux obide.

skoda len, ze neexistuje daka 'medecinka' na tu stikutku, ale skusim teda este prilozit. 😉

julova
5. mar 2008

mne vsetky papiere vybavil MM..dokonca ani splnomocnenie nemal 🤐 ..ukecal tetu pri okienku..trosku polichotil a povedal, ze sa odtial do zaverecnej nepohne, ked mu tie papiere nevezme 😀...ja som ani nevedela, ze to manzel nemoze...ja som sa teda v tej kose nikam netrepala..som bola rada, ze dycham aj s jazvou 😠 ...som mu to doma popodpisovala, dala som mu OP a vybavil...inak sa Kacenqa pre istotu pripav - mne asi po mesiaci, co sme mali vsetko potvrdene dosiel zo Soc. poistovne list, ze mam okamzite predlozit rodny list, lebo mi pozastavia matersku 😠 😠 😠 ..bordel nad bordel...MM tam narobil bordel a povedal, ze sa bude stazovat za zneuzivanie osobnych udajov, ked nevedia, kde maju pisomnosti..im tam zarecitoval nejake cisla zakonov a potom sa s nim prilsa bavit teta veduca pobocky, aby to ututlala 😠

My tiez patrime na Tehelnu, ale rozhodla som sa tiez z chyrov pre Mytnu a Dr. Raposovu...sme spokojni zatial a s kocikom mi to pride dostupnejsie a z Racka taka prijemna prechadzka to je 🙂

Apropo - ta Tvoja materska sa vyriesila? 😕 som v inej teme citala, aky bordel Ti v tom narobili 😠

julova
5. mar 2008

no aj my mame reflux - dokrmujeme BEBOU AR..a zatial teda v pohodke...nezda sa mi, ze by malu bolelo brusko alebo co....ani neplacka.

strociatka
5. mar 2008

ono to bolo len ciste Nutritonom, nakoniec po mojom nalihani aj doktorka priznala, ze to moze byt tym, ze sa nezahusti len obsah zaludka ale aj crievka, ja plne kojim, Nutriton je len zahustovadlo, ale nemam s nim dobre skusenosti - vracat prestala, ale za cenu silnej koliky...

strociatka
5. mar 2008

ale to je ina tema, spat ku Kramarom, ako sa vam paci nove sestonedelie?

julova
5. mar 2008

hej viem, ze je to len zahustovadlo..aj nam to Dr. odporucila, ale nedavam jej to ked kojim..sice moje mliecko je redsie ako BEBA a obcas ublinkne, ale dost, ze ju musim dokrmovat UM...neublinkava toho tolko...takze Nutriton nedavam....

julova
5. mar 2008

ak myslis nadstadard, ta ja som bola veeeelmi spokojna...obzvlast som ocenila WC-ko na izbe, kedze som rodila CR 🙂

strociatka
5. mar 2008

ono MM vyzera riedko, ale neboj je velmi vyzivne, tiez som sa bala, ze mam riedke mlieko a mala pribera co mesiac, to kilo a len kojim 🙂

julova
5. mar 2008

to hej..ja viem..ale teraz ide o hustotu ako taku, ze BEBA AR je zahustena 😉...ale ja musim dokrmovat, lebo nemam dost mliecka ☹

cica13
5. mar 2008

Ahojte, mne tiez maly vygrckava, zacala som zahustovat Nutritonom, grcanie prestalo uplne super, ale zacal kakat masivne zlte stolice, uplne plna plienka a presli az do uplne vodnytych, Nutriton som vysadila a stolice sa upravili. Tak radsej sa trapime obcasnym grckanim ako castymi riedkymi stolicami. Papa inak Bebu HA1. Kacenqa..ako sa vola ta Dr. Sufliarska prvym menom? Ja som robila kedysi u nas v nemocnici s Dr. Sufliarskou...ta bola taka zmatkarka,ale nebola zla.

valka
5. mar 2008

ahojte kocky...vidim, ze diskusia je v plnom prude 😀

neviem,co sa deje, ale mam pocit, ze na kramaroch vymenili kuchara...uz druhy den bolo jedlo chutne 🙂

zuzana77, dnes sa u mna zastavil cunderlik, ze zabudol mobil v aute 😠 ale odrodili sme v poriadku aj s inym dokym, tak ma to az tak nestve 🙂 v tom momente, ked sa ma pytali, ci nechceme na neho pockat (uz som bola na 8cm a tlaky na nevydrzanie) som myslela, ze niekoho poslem do .... 😉 vtedy to uz bude fakt jedno...ale nahoda je blbec...

kacenqa
6. mar 2008

caute babule, mna vcera vecer taaaak strasne hlava bolela, az som plakala. ale dala som si paralen a chvalabohu do rana to preslo. teraz mame malu na balkone, vonku je celkom prijemne, tak nech si zvyka hehe

valka - to je pekny pruser, nechat mobil v aute, ale co uz, hlavne, ze porod prebehol bez komplikacii 😉

cica - netusim ako sa vola, je to taka asi 1.70 vysoka stihla pani s veliciznymi hnedymi ocami, moze mat tak okolo 35-40 rokov...ale zlatunka...

jul - no nastastie sa to vyriesilo, materska dorazila, aj vymer dorazil 😀 a rodny list sme tam vcera nechali, tak uvidime.

co sa nadstandardu tyka, aj ja som bola max. spokojna, presne kvoli sprche a wc...a ta telka tiez celkom potesila, ze toni 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre