Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

nanny7
12. mar 2008

zdravim vsetky maminy cakatelky aj tie,ktore sa uz dockali. dnes som sa dopracovala na tuto stranku prvykrat 😉 , aj ja sa chystam rodit na kramaroch. nie je tu nejaka mamicka, ktora sa tesi na svojho drobca uz koncom tohto mesiaca? ja mam dohodnutu sekciu 30.3. u doc.Rusnaka - zlaty dr. 🙂 . chcela by som epiduralku,ma niekto skusenosti kolko casu moze zostat so mnou partner po porode? budem mat nadstandart, su mozne navstevy aj na izbe? dakujeeeem

valka
12. mar 2008

ahojte,
kacenqa, ono to s tym vstavanim nie je az take hrozne...malu prilozim a spim dalej 😀 ale horsie to je vtedy s prebalovanim, aby nebola mokra a to potom je placu 😖

dasa (nie si nahodou nada? 🙂, stretko kludne pocka, kym bude teplo a potom uz budeme kojit aj na trave 🙂 drzim palce, aby lea rastla do krasy s co najmenej slzickami 🙂

nanny, ak je vsetko ok, tak otecko s tebou ostane aj s dietatkom asi 2 hodiny...na izbu navstevy nemozu, ale mozu do navstevnej miestnosti, kam mozes aj s dietatkom...ak by si otecko zaplatil izbu, tak moze byvat s tebou 🙂

valka
12. mar 2008
nanny7
12. mar 2008

dakujem Valka, tak vam tu vsetkym zavidim co sa uz doma tocite okolo svojich drobcov. tieto posledne dni su uz na nevydrzanie ☹ , malo spanku, palenie zahy...obrovske brucho...uffff , ja by som uz najradsej isla rodit hned.

kacenqa
12. mar 2008

nanny - mozem sa opytat, naco ti je pri dohodnutej sekcii epi?????

a zrejme ta sklamem, ale sekcia je operacny zakrok, a pri tom partner byt nemoze. zalezi vsak od typu narkozy - ked budes v plnej narkoze, tak oteckovi len po porode ukazu dietatko, moze si ho pofotit a tak ... teba prevezu na pooperacnu izbu, kde sa budes preberat a musis tam ostat 24h po zakroku a babo ti tam prinesu po istom case... ked budes mat len spinalku, tak to neviem, ako prebieha. mozno ze vtedy moze byt po ukonceni zakroku otecko tie 2 hodky s tebou a babom. ale to vazne netusim, ja hovorim o vlastnej sekcii a ta bola v plnej narkoze....

a co sa nadstandardu tyka - to ti tiez nikto nezaruci, ze ho budes mat, pokial nebude volne...takze sa priprav aj na tuto eventualitu. navstevy na izbach vsak povolene nie su, sluzi k tomu priestor pri vytahoch, ktory je usposobeny na prijimanie navstev a je len pre mamicky z nadstandardu. (aj ked, musim povedat, ze zrejme aj na kramaroch su pacientky rovne a rovnejsie, lebo som na vlastne oci videla, ako z jednej izby pomaly po jednom ku koncu navstevnych hodin 'unikali' asi 4 civilisti...takze protekcne sa tam evidentne da dostat za pacientkou aj na izbu, ale NORMALNE to mozne nie je)

nanny7
12. mar 2008

asi som sa zle vyjadrila kacenqa, myslela som to docasne umrtvenie,teda plno pri vedomi 🙂 , nechcem si nechat ujst ten pocit vidiet hned mojho maleho drobca. dufam,ze to zo zdravotneho hladiska bude mozne,predoperacne vysetrenia budem robit len bud.tyz.

krajcoanka
12. mar 2008

ja som mala zaplatenú epi-zmierni bolesť, ale nohy aj kontrakcie cítiš,a napriek tomu mi po 8 a 1/2 hod. na sále robili sekciu v úplnej narkóze (to som uprosíkala Dr. lebo som mala strašné bolesti). Ono tá epi funguje istý čas a potom ideš do extrém. bolesti-aspoň u mňa to tak bolo.
Samozrejme že tam máš tú ihlu (pychnutú a prilepenú) stále v chrbte a oni ti tie dávky postupne striekajú. Postupne to zvyšujú- nemôžu naraz, lebo by zastavili pôrod.
A neviem či už potom ku koncu šetrili s epi, alebo čo, ale moc veľký rozdiel som nepociťovala.
Prvé som rodila normál a teda môžem povedať, že to bolo lepšie a hlavne kratšie (do 2 hod. na sále)
Druhý pôrod mi vyvolávali o týždeň skôr, lebo mi malý tlačil na pečeň. 😠
Čo sa týka návštev, súhlasím s kacenqou.Na nadšt. som videla ako z niektorích izieb vychádzali ľudia v civile.
Mňa previezli na izbu o 19 a tam som sa prebrala. Malého mi doniesli o 6 ráno. To normálne tak roznášajú.
Musela som tam ležať 24 hodín a ležala by som aj dlhšie. Mne totiž zaviedli redon (hadička do maternice, ktorá mi vysávala krv. Popraskali mi cievky, keďže som sa silou mocou snažila bábo vytlačiť- čo nešlo). Kamoška ho mala 3 dni a ja 6.
Neskoršie prišla na izbu iná spolubývajúca a tá mala robenú tiež sekciu ale dostala spinal-necítiš sa od pol pása dole.Ona sa pozviechala veľmi rýchlo.
ale každý pôrod je iný.
Drž sa a naboj sa! 🙂

luciia
12. mar 2008

ahojte, rodila som na kramároch minulý rok a chcela by som sa vyjadriť k niektorým príspevkom čo sa týka personálu a hygieny, nechcem strašiť baby, ktoré sa rozhodli pre túto pôrodnicu ale moja skúsenosť je takáto: prišli sme domov z pôrodnice a moja malá nespala pol roka pretože mala neustále koliky a zelené stolice, nakoniec po všetkých vyšetreniach sa zistilo, že má nemocničnú nákazu v tráviacom trakte - pseudomonasu museli mi ju nakaziť po pôrode pri odsávaní a to nehovorím o tom čo všetko sa odvíjalo od tohoto ochorenia. Okrem toho v živote nezabudnem na sestru z novorodeneckého ktorá bola pri pôrode a keď mi mala pomôcť priložiť malú sucho skonštatovala, že mám ploché bradavky a odkráčala preč.čo sa týka pôrodu ten prebiehal dobre a sestry s pôrodníkom a anestézou(epi) boli super, horšie to už prebiehalo na oddelení, tie ich nezmyselné velké vizity kedy sa vovalí veľké množstvo zdrav. pracovníkov, ktorých ste v živote nevideli, do izby a vy musíte byť v pozore pripravené s nohami rozkročmo, kedy k vám pristúpi sestra zrejme "najvyššia" s kliešťami v ruke, aby vám odokryla hygienickú vložku a vráti vám ju späť a to podotýkam, že tými kliešťami prebehne celé oddelenie takže ak je vedla pacientka s infekciou verte, že baktérie od nej sa ocitnú u vás.a to ešte nehovorím o porušení práv pacienta čo sa týka intimity a súkromia.verím však, že doba pokročí a personál, ktorý tam pracuje si uvedomí, že my sme klienti a platíme si nemocenské poistenie čiže prispievame aj im na platy, to že je chyba v systéme nie je náš problém

pemar
13. mar 2008

luciaa, plne s tebou suhlasim s tou velkou vizitou, je to hotova peepshow a neviem si predstavit ked sa natlaci 30 lekarov do izby, ci niekto aj nieco vidi, tiez sa mi to zdalo take divne. Brala by som keby prisli nejaky 2-3 lekari a prezreli Ta resp. sa popytali ako sa citis atd. Ale ver ze mne zistili nejaky problem aj za tych 30 sekund co sa u mna zdrzali, tak neviem...
Este som nechapala to velke upratovanie pred velkou vizitou, ze si mam vsetko rychlo odlozit a schovat a zacali mi tam umyvat stolik 😠 . tie male kazdodenne vizity boli ok.

zuzannas
13. mar 2008

Pemar, no tie velke vizity som s uzasom aj ja pozorovala... 😀 😀 sestricky kmitali ako besne... papuce museli byt pekne vyrovnane pod postelou, nic na stoliku, maximalne tak pohar a flasa s mineralkou a taktiez perina musela byt pekne na mne nadychana a zlozena v tom spravnom uhle... 😝 no nechapacka...ako keby sa tam pacienti ani nehybali, nie to este dako existovali...Ale ja mam na kramare aj tak velmi pekne spomienky, ako na personal, tak na cely pobyt v nemocnici... 🙂

cica13
13. mar 2008

Caute kocky, tak s tymi vizitami mate pravdu....to bola hotova groteska, toto som zazivala pred 15 rokmi ked som nastupila robit ako sestricka...naskrobene zasterky, vypnute vlasy, hodinky, prstene dole z ruky a stat pri primarovi s emitkou a spachtlami v ruke... 🙂 , nastastie u nas sa to vytratilo, ale trdicia na dospelakoch este pokracuje, ale neva...prezit sa to dalo, inak bolo na Kramaroch super.

julova
13. mar 2008

tak to som z toho nechapala aj ja 😀 😀...ako v pionierskom tabore za davnych cias 😉 ...som sa citila ako soplave decko a nie mama maleho babatka 😀 😀...ale inak Kramare su supeeer... 😉

cica13
13. mar 2008

julova... 🙂 🙂 presne tak, my sme sa s kockou, co sme boli spolu na izbe rehotali, ako tam boli sestricka, stanicna a sanitarka vystresovane, ked mala byt ta ich velka vizita....aspon sme mali sou.... 🙂

kacenqa
13. mar 2008

hehe no lebo seci su vyklepani z primarky 😀 😀 (taka mala ale evidentne ma autoritu) my sme sa s tonkou tiez uchechtavali. a to este tuna na nadstandarde bolo celkom v poho, dole v Centre MFM, tam to bolo este horsie, tam som ani len zupan nemohla mat polozeny na posteli, ale zaveseny na opacnom konci izby na jedinom vesiaciku pri umyvadle co tam bol...no des a hroza.

mimochodom luciia - co sa tych kliesti tyka - neviem, ci si si vsimla, ze sestricka v druhej ruke drzala taku kovovu nadobu, do ktorej tie klieste pokazde strcila. laickym odhadom tipujem, ze tam mala daky dezinfekcny prostriedok, lebo zo srandy len preto aby to strngotalo si ich tam urcite nedavala....

cica13
13. mar 2008

Kacenqa....s tymi kliestami mas pravdu, to by si nemohli dovolit prejst vsetky pacientky s jednymi kliestami bez dezinfekcie.

julova
13. mar 2008

tiez si myslim...radsej nadobku s dezinfekciou, ako nosit 40 kliesti 😀

Kati - CMFM som zazila aj ja 😀....som nechapala..mi to fakt prislo komicke 😀...a mozno aj tej primarke je to smiesne ako su tam vsetci v pokluse 😀...tak ale poriadok musi byt 😉...a my sme mali aspon spestrenie 😀

livia76
13. mar 2008

😵 😵 vizity boli fakt komické 😀 😀 😀 Tak som si zaspomínala 😀 😀 😀

cat
13. mar 2008

s hrozou vas citam baby. a rozmyslam co mi tak mozu spravit ak odmietnem rozkrocit nohy pred 30 cudzimi ludmi na velkej vizite. Pouziju na mne nasilie? 😅

cica13
13. mar 2008

cat...skus, to, mozno ich to potom prejde.... 🙂

cat
13. mar 2008

cica 😀 ja som schopna vsetkeho, hlavne v situaciach ked sa citim ohrozena, do porodnice pojdem s tym, ze nikto ma tam nebude ponizovat, hadam nechcem az tak vela...

cica13
13. mar 2008

Ja som to ako ponizovanie nebrala, ale myslim si, ze by mohlo stacit, ze ti tu vlozku pozera kazde rano izbovy lekar 😉

cat
13. mar 2008

presne..nechapem tie zbytocne cirkusy, zaujimave ze v mensich zariadeniach ich ani nerobia. co uz, skostnateny system 😒 este prejde vela casu kym sa nieco zmeni,ale najprv sa musia zacat ozyvat zeny, ktorym to proste vadi.. ja to vnimam ponizujuco, preco by sa mi niekam mali divat uplne cudzi chlapi, kadejaki studenti a pod? Ja po nich tiez neziadam aby mi ukazali co maju v gatiach 😠 😀

julova
13. mar 2008

cat - sa tesim ako potom budes pisat svoju porodnu story z Kramarov 😉 😀...a skus to..aj tak nechapem o co to akoze malo byt...a ti posledni toho aj tak vela nevideli 😝 😀...a kym do izby vosiel posledny, prvy uz z nej vychadzal...ale popravde som sa citila tak slabo a tak prehormonovateno, ze som nekladla ziaden odpor..skor som si povedala...sak kukajte, ked je na co 🤐 😀

cat
13. mar 2008

julova ano, ved urcite situacie sa daju prezit jedine s humorom 😀 ja sa tolko ozyvam hlavne preto, ze u Kocha toto neexistovalo, teda viem, ze sa to da aj inak..ale tak na Kramare nejdem kvoli sebe ale kvoli malickemu, aby malo co najlepsiu starostlivost, ved ich novorodenecke odd. je zname ze je najlepsie,nie?

julova
13. mar 2008

cat - veru...ked im to nie je trapne kukat mi tam, kaslat na nich 😀...si myslim, ze tiez staci na rannej vizite, ked to pozrie izbovy Dr. a ten na velkej vizite poda spravu samemu najvyssiemu....a hej-Kramare su v tomto najlepsie vybavene...a aj v hociktorej inej porodnici keby boli komplikacie, tak sa prevaza na Kramare 🙂

luciia
13. mar 2008

k tým kliešťom radčšej 40 ako jedny na celé oddelenie, to by museli čakať pred každou pacientkou min 20 min aby sa jej stačili vydezinfikovať. takže baby, ktoré sa tam chystáte pred vizitou vložku fuč po vizite čistú 😀 a tá "najvyššia" bude chudera bez práce, aj tak si myslím, že sa v tom vyžíva a celý týždeň sa teší na v. vizitu 😅

luciia
13. mar 2008

cat, ja som sa ohradila a študentov vykázali preč, máš na to právo a ešte niečo každý pracovník musí mať vizitku, ak ju nemá nemá tam čo robiť.

valka
13. mar 2008

ahojte kocky, tak ta vizita je fakt odvaz...v piatok, ked som odchadzala, mi kvoli kvapke krvi velkej ako nechet na malicku menili obliecku ...urcite maju pradelnu zadarmo 😀
najlepsie su vsak tie velke vizity - najprv pride izbovy lekar, potom ten spolu s primarom (alebo kto to bol) a potom tito dvaja s dalsou tlupou 🙂 akoby sa hrali hru telefony 😀 ale myslim, ze to treba brat s nadhladom...mne to uz bolo potom uplne jedno, hlavne, ze povedali, ze je to ok a mozeme domov 😀

zuzana77
13. mar 2008

presne tak, clovek to nejako berie s nadhladom. Ked som o tom predtym pocula, tak som sa toho desila a tam mi to bolo viacmenej jedno. Najvacsi problem bol zosuladit seba a babatko. Vzdy rano som sa ponahlala rychlo osprchovat, vymenit vlozku, potom rychlo upratat veci zo stola do skrine, do toho som este rychlo kojila a modlila sa, aby mala tisko lezala v postielke, rychlo stahovala sietovane nohavicky (lebo tie pri vizite nemozes mat) a nastelovala sa do postele a cakala a cakala...

cat
14. mar 2008

ani vo sne mi nenapadne upratovat izbu, ja si nezaplatim nadstandard preto aby ma niekto buzeroval, ani omylom. Ak sa to niekomu nebude pacit, jeho problem. Rovnako ma ani Pan Boh nedonuti obliect si nemocnicnu koselu, aby som dostala nejaky ekzem. vidim ze to bude vesele.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre