Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

hanka274
16. jan 2007

no jasne, aj ja som bola nervna, kazdy, ze ci uz? a furt do kolecka....tak som vsetkych poslala kadelahsie a povedala, ze ked uz, tak dam vediet!!! aj ja som si myslela, ze uz nech to je, tiez som mala toho pokrk, a myslela som si, teda mala som take pocity, ze porodim o 2 tyzdne skor, nakoniec som tyzden prenasala a ked uz bolo po, tak mi to strasne chybalo, dodnes mi to strasne chyba, a to ma mala 1 rok....

katakata
16. jan 2007

hanka po precitani tvojho prispevku som vystrasnea strasne....uz som o vasom pripade aj porozpravala manzelovi. my by sme mali rodit na kramaroch v marci. zatial sa ale priamo porodu az tak nebojim sa mi to stale zda daleko

hanka274
16. jan 2007

no toto som prave nechcela!!!!
vela ma lindda prehovarala, nech jej to napisem, asi som mala do IP......
katakata-mate dakeho lekara "vykukaneho" ?

lindda
16. jan 2007

hanka to je rozne ja uz kaslem na to ci kramare alebo ina porodnica vsade sa to moze stat, netreba na to myslet

hanka274
16. jan 2007

tak, dobre, tak to ber a hotovo......prave to som vobec nechcela, vystrasit....

katakata
16. jan 2007

hanka nemame...ani nebudeme nikoho zazmluvnovat...mna najviac hneva ze nechcu manzelov pustat na tu 1. dobu porodnu ked ich clovek najviac potrebuje...a na toho židzika som pocula same zle referencie dufam ze nebude mat sluzbu ked to na mna pride. a inak hanka je dobre ze si to tu napoisala aspon sa clovek moze pripravit na vsetko, teda aspon nebudeme prekvapene ked s nami budu jednat jak s tebou...hlavne ze ti to vsetko dobre dopadlo a mas krasnu zdravu dcerku

hanka274
16. jan 2007

katakata, pekne si to napisala....presne vtedy ich najviac potrebujes, aj ked som rada, ze bol pri porode, ale ked som sa zvijala od bolesti, tak bol na chodbe...a cakal...no strasne, juj a na zidzika si pocula....psst, lindda, ojojoj....to sme ti navarili.....vezmes si teda maminu k sebe? vezmi, stoji to za to tam niekoho blizkeho mat. fakt! to ti radim ja.

kvakynka
16. jan 2007

dnes som bola cvicit na kramaroch a pytala som sa sestricky ako je to s tou pomocou otca pri porode .... vsade same reci, ako vam bude pomahat predychavat, masirovat krize, prechadzat sa s vami a ked som sa opytala, kedy teda bude moct byt so mnou, aby mi pomohol, tak som dostala odpoved, ze az na konci a ja no: tak to mi uz velmi nepomoze (lebo vtedy sa uz ani prechadzat nebudem moct a budem len lezat) 😠 A dovod? Ze ked sa stavala nemocnica, neratalo sa s moznostou otcov pri porode a teraz na to nie je kapacita co s miestnosti tyka ....

certica
16. jan 2007

...ale na to, aby brali prachy za pritomnost otca pri porode kapacitu maju 😅

kvakynka
16. jan 2007

a kedze tam stale ani nedokoncili tu rekonstrukciu, zacinam uvazovat nad inou porodnicou .... 😒

certica
16. jan 2007

neviem preco, ja mam kramare vlastne najblizsie k bydlisku, ale tato nemocnica mi bola vzdy max.nesympaticka uz len tym prostredim. ja som od zaciatku uvazovala len medzi antol. a ruzinovom

kvakynka
16. jan 2007

aj ja som najprv uvazovala nad tymi dvoma, ale po tom, co ma rodina prehovorila a ze mi tam aj vybavia doktora, som sa nechala presvedcit, ale teraz neviem. Pre mna bol zaklad, aby bol manzel pri mne ....

katakata
16. jan 2007

kveti aj pre mna je dolezite aby bol manzel pri men dokonca viac ako zaplatena epiduralka...ale zase na kramaroch je vraj najlepsie novorodenecke. tak ja neviem a antolska je nekonecne daleko...a na ruzinov som vela chvaly nepocula...o tej nemocnici som ani neuvazovala

hanka274
16. jan 2007

ahojte, ano aj ja som pocula, ze novorodenecke je najlepsie, a aj ked som tam bola mi to tak pripadalo. Ale osobne poznam jednu sestricku, ktora tam pracuje od 18-tich, a to ma teraz uz okolo 40-tky....ze az take ruzove to tam neni ako sa nam zda.....teda "zvnutra, teda za stenou" je to tiez hrozostrasne, ale "zvonku", teda to co vidi mamina pocas "pobytu" je uplne ok, a sestricky su velmi velmi mile, ochotne poradit ako s kojenim a tak.....

hanka274
16. jan 2007

teda pisem fakt jak madar....no proste som jej vravela (po porode) ked som bola s nou, ze sa mi velmi pacilo novorodenecke a tak, ze je fakt na urovni....a ona len krutila hlavou, viac nepovedala....nemohla....
takze neviem, aj pre mna to je tajomne co je "za dverami", ale ja som bola spokojna....

certica
16. jan 2007

hani, pokial nie si priamo zainteresovana, nikdy nikde nevidis dovnutra a uplnu realitu 😉
inak na ant.je novorod. tiez na vysokej urovni 😉

hanka274
16. jan 2007

certi, asi tak, nikde to neuvidis....ja len som pridala do debaty....

certica
16. jan 2007

hanka a niekedy je to mozno aj lepsie 😝 😀

kvakynka
16. jan 2007

o tom novorodeneckom som pocula aj ja, na druhej strane, ze aj na antolskej je zevraj dobra starostlivost, tak neviem kocky ... pojdem si este vo stvrtok obhliadnut salu na kramaroch a vypocut prednasku o kojeni a asi sa potom rozhodnem ...

certica
16. jan 2007

kvaky, kukni, mrkni, daj na svoju intuiciu 😎 😉

babulka
16. jan 2007

baby, nedramatizujte. Ja som rodila na Kramaroch pred rokom, a nemozem povedat ani pol slova, naopak, len same dobre skusenosti. Viem, ze manzel sice caka von, ale ak je vsetko OK dovolia pocas prvej doby vyjst von na chodbu, takze sa da byt aj s nim (aj ked ... rodit na chodbe...). Mile sestricky na sestonedeli aj na novorodeneckom, stopercent starostlivost o babatko ( a viete, ze ak by daco... su tam profici, nie ako u Kocha, kde zvrzu co sa da, akonahle nieco vyboci z normalu). A spolocne sprchy a WC? Citala som hysterky na babetko.sk, ze ake je to tam hrozne, tak ani neviem, ci som rodila v tej istej nemocnici. Je to stare, ale vzdy to bolo ciste, ak tam samozrejme nenarobili bordel samotne mamicky.. ale to by tam upratovacia cata musela stat v pozore 24 hodin.

certica
16. jan 2007

kazdy podla vlastnej skusenosti, aj skusenosti u jednej a tej istej osoby mozu by od pripadu k pripadu rozne. porodit niekde treba 😀

hanka274
16. jan 2007

babulka, tak to je dobre, ze mas taku skusenost.....vidis co ty na Kocha, my (niektore) na Kramare, podavame si skusenosti.....

babulka
16. jan 2007

Iste, ja len ze ked niekto napise, ze WCka a kupelne su nechutne, bolo mi z toho na zvracanie... no neviem, ja tiez nie som nijaky humusak, napr. stanovat by som nikdy nesla, prave kvoli hygiene, ale ta porodnica nie je zla, len je to stara budova. A aj tak to rekonstruuju, len to trva (aj kvoli spominanym stavbarom). Podla mna je pri porode dolezitejsi pristup a profesioanlita personalu, ako ci mam na zachode vonu oceanu a v sprche obklad s argentinskym vzorom.
A zas to, co sa mne zda ako profesionalny pristup sa niekomu moze zdat ako odmerana drzost a nafukanost 🙂 Ja holt nie som ziadna cipus 😉

hanka274
16. jan 2007

babulka, no, ale nepotrebujeme mat vonu oceanu, ale jedna vec je, ze mne z WC-ka a kupelne bolo fakt zle.....a to si myslim, ze v nemocnici, prave v nemocnici by malo byt na urovni....prave v nemocnici, nemyslite?

lenus
16. jan 2007

Co sa tyka toho otecka pri prvej faze porodnej, tak nam ta sestricka Stefanakova hovorila, ze ked nie je v tom case vela rodiciek, kludne moze byt s tebou aj na izbe - ze sestricky sa snazia vyjst v ustrety a ked je volna izba, tak ta daju do volnej a nie do tej, kde uz niekto nahodou je (myslim na tych cakackach). Takze to zalezi aj od terminu porodu. Ze vraj koncom januara, kedy mame rodit my, tam urcite nebude natresk, takze sa dost spolieham na to, ze nejako takto to tam aj s drahym prezijeme.
Co sa tyka hygieny, zdalo sa mi to tam celkom v pohode, no nie som nejaky uzkostlivec a beriem veci skor tak normalne, tiez mam priority ako babula.
No kazdopadne, robia sa tam prehliadky porodnice aj novorodeneckeho, tak treba ist, a dat na svoju intuiciu...

certica
16. jan 2007

babulka, ja ked hodnotim, takisto svoje kriteria sustredim predovsetkym na pristup lekarov a sestriciek, odbornost personalu a novorod.starostlivost. Najdolezitejsia hlavne pre psychiku je urcite medziludska konfrontacia a to, ci su steny biele alebo oranzove, mi v tomto pripade moze byt ukradnute. Kazdopadne, ja som aj po tejto stranke bola na ant. spokojna, ci uz cistota alebo celkovy vizualno-esteticky dojem boli uplne v pohode 😀 😉

lenus
16. jan 2007

Inac, ked sme boli na prehliadke porodnice niekedy v pol.decembra, tak vsetky cakacky boli uplne volne 😉 keby sme rodili vtedy, tak mame intimca az az 🙂

certica
16. jan 2007

ved hej, je to aj otazka stastia 😉

hanka274
16. jan 2007

samozrejme priority su tie ako pise babule. Ale ktore odd. sa rovna gynekologicko-porodnickemu, kde mas svoje mimi a malo by to tam byt ukazkove, a hlavne ludskejsie, kde nemusis sa bat coho sa kde chytis....opatrne dychat....a pod. ja aj na toto kladiem velmi velky doraz....napriklad mne je jedno kolko nas je na izbe, nepotrebujem napriklad byt sama, alebo dve. Ale pristup a hygiena to je pre mna dolezite....
na prizemi, pri alergol. ambulanciach je nove vecko, pekne, pekne obkladacky....no dojem uplne sokujuci na nemocnicu....a preco nie na tak citlivom oddeleni ako je gyn.-porod. ???? kde by to uz malo byt "krajsie" ked nie tam?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre