Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

jaja25
24. mar 2008

No na tej vzdychárni je to naozaj tak, že tam tatinov nepustia. Len ked ste už na porodnom boxe, tak tam moze ist tatinko. No a s tými návštevami- ak ste na nadštandarde, tak tatinko moze prist aj inokedy ako cez navštevné hodiny. Na štandarde sú prísnejší... ☹

valka
24. mar 2008

avemaria, ja som bola 3.3. myslim,ze aj ty...len neviem, ktora si to bola...skoda,ze nemas foto...

cat,ako pisala jaja, na nadstandarde moze prist navsteva prakticky kedykolvek...aspon moja skusenost...(okrem noci 😀)

cat
25. mar 2008

..len to je chyba ze nadstandard sa neda dopredu zaplatit, hoci ja by som bola ochotna dat aj viac ako tisicku za den,hlavne aby som bola sama..ach jo ☹

pemar
25. mar 2008

cat myslim ze na tu jednotku izbu na nadstandarde nie je taky naval, vacsina bab chce ist na 2, oni tu jednotku volaju ze izolacka 😕 . ja som bola na tej jednotke a to sukromie s dcerkou bolo na nezaplatenie. drzim palce nech je volno, rezervuj si ju hned ako otvoris dvere na porodnici 😀

cat
25. mar 2008

diky pemar 😉 ja mam mat planovanu sekciu, snad to pojde rezervovat ked budem dopredu vediet datum. Na dvojke-ak sa mi zopakuju problemy s kojenim, by som inu zienku rusila s hlucnou odsavackou mlieka kazde 3 hod. den aj noc 😒 to si fakt neviem predstavit..

alififi
25. mar 2008

myslim, ze nadstandard nejde objednat dopredu. aspon teda kocka, co bola so mnou, mala tiez planovanu sekciu a neslo to. tam to chodi tak, ze kto odrodi, toho sa spytaju, kam chce ist a tam ide.asi je to tak spravodlive.
ale nebol tam natresk, ked som bola ja, tak tam bolo volneho dost.

valka
25. mar 2008

cat, mozno budes mat stastie ako ja..bola som na dvojke, ale 3 noci som bola sama 😅 ale ani na dvojke nie je zle...ak mas fajn spolumamicku...ako ja, tu poslednu noc 🙂

avemaria
25. mar 2008

valka moj maly sa narodil 3.3 a to mi rychlo robili cisarak.ty si nelezala nahodou na CMFM?asi si bola aj na nadstandarde,ze?

valka
26. mar 2008

ano...pockaj, nemas nahodou piersing?

krajcoanka
26. mar 2008

ja som rodila 9.10.2007 a nadštandartka sa musela zaplatiť dopredu-zaplatil ju môj doprovod a potom sa to odovzdalo na vzdychačke sestre. Robili mi sekciu a potom ma dali hneď na izbu. predtým ako som bola na vzdychačke tam bola baba, ktorá chcela ísť tiež na nadštandard, ale nemali volné, tak chúďa musela po pôrode aj s bábom čakať na vzdychačke (v tom čase tam nikto nebol, takže bola sama na izbe), ale aj tak , počúvať tie stony, nič moc! 😒

avemaria
27. mar 2008

valka mam piersing tak uz viem kto si.ty si bola ubytovana na poslednej izbe.ako sa vam dari?ste zdravucky?

capy
31. mar 2008

ahojte vsetky. dlho som tu nebola. toho 20-teho som isla do nemocky vecer o jedenastej a maly tomi sa narodil o 2:23. meral 50cm a vazil 3380g. porod bol velmi rychly. maly bol na svete na dve zatlacenia. rodila ma primarka a bolo vsetko super. boli sme aj na nadstandarde. vrelo odporucujem. je to super. dokonca som bola dve noci na izbe sama. jednoducho pohodicka. aj personal celkom mily. nadstandart sa plati na druhy den, dava sa zaloha 2000 sk a v pripade dlhsieho pobytu sa zbytok plati pri odchode. takze drzim vsetkym maminam palce a lahke porody. 🙂 🙂 🙂

alififi
31. mar 2008

capy gratulujem

nemala si nikoho zazmluvneneho ? chodila si myslim k prochazkovi, ne ?

capy
31. mar 2008

ahoj alififi nemala som nikoho zamluvneneho a bolo to uplne super. hej chodila som k prochadzkovi. dokonca nas prisiel na velku noc aj vysibat. bolo to od neho mile. 🙂 🙂 🙂

alififi
31. mar 2008

😕 tak to muselo byt 🙂 - jeho si teda neviem ani predstavit cheche

fajn, ze to mas vsetko za sebou.

a tymto 2 kuskom uz mas odrodene ?

capy
31. mar 2008

myslela som ze hej ale manzel by chcel este dievcatko tak uvidim ci sa necham ukecat 😀 😀 😀

alififi
31. mar 2008

budem ti drzat palce, do tretice vsetko dobre. aj ked, ja len dve 😉

capy
31. mar 2008

dakujem ti velmi pekne 😉 ale nikdy nehovor nikdy 😀 😀 😀

krajcoanka
31. mar 2008

capy, gratulácie od nás. Ja som bola tiež na nadštandardke a bolo super aj som si našla kamošky aj som bola 1 noc sama.
Ja mam 3 ročného a 5 mes. chlapcov a tiež by som chcela babu. Uvidíme či sa potvrdí: do tretice, všetko dobré! 😀

skrecok
31. mar 2008

Ahojte baby,
moja dobra znama rodila minuly tyzden cisarskym rezom, mala vsetko zaplatene okrem nadstandardu a poculi sme od nej len same negativa.Po cisarsom reze ju poslali namiesto do JISky na izbu, kde lezala, lebo JISka bola plna...Lekari boli sice velmi mili, ale sestricky boli tak velmi neochotne...a tym padom pokazili celkovu atmosferu. Nechcem podrobna pisat co sa dialo, bolo to hrozne...takze treba mat len stastie.

krajcoanka
31. mar 2008

Ja som mala cisára tiež a na nadštandartke bolo v poho.
kamoška ktorá rodila so mnou bola na norm.odd. a dostala do rany infekciu.Neviem z čoho, ale mala ju.Ked som bola za nou na izbe-ani si nevšimli že som z druhého odd. tak som mala z tej izby normalne depku.Bola som rada že som si tu izbu zapla, ale chapem babenky, ktoré na to chudence nemajú. ☹ Čo im iné ostáva? ☹

capy
31. mar 2008

krajcoanka: dakujem za gratulaciu

ja si to na obycke uz neviem ani predstavit. aj keby som si na to mala odkladat cele tehotenstvo tak by som sla len na nadstandart. ved som sa aj modlila aby bola neaka volna. a na stastie bola. a to sme tam stravili sest dni. na normalnej izbe by som sa asi zblaznila. 😅

cat
1. apr 2008

capy,preco?
niektore baby tu pisu ze nadstandard je to iste ako normalna izba len ma navrch to socialne zariadenie. ci este nieco? koko bab je vlastne na norm. izbe?

krajcoanka
1. apr 2008

cat, ja som bola na nadštand.a je to samozrejme všetko nové, lebo je to otvorené cca rok (presne neviem). Na izbe je wc+sprcha pri hlave máš tel. na sestr, ktorú môžeš zavolať a tak isto je to aj v kúpelni (ja som ten telef. v kupelni využila ked som pocisárskom skolabovala v sprche 😝 ). Prádlo ti menia hocikedy, kedy chceš (neviem ako je to na norm. odd, lebo som tam nebola).Na izbe môžeš byť sama, alebo s manželom, alebo zo spolubývajúcou (všetko sa inak platí).
Na norm. odd. som bola kuk kamošku a tam to bolo hrozné-ošarpané steny, závesy kde tu a ešte k tomu boly 4 na izbe. Ja osobne som sa lepšie cítila z jednou na izbe, lebo ked ti v noci začne plakať mimčo, tak zobudíš len jedno a nie try babätká. 🙂

capy
1. apr 2008

krajcoanka ma pravdu. je to uplne ine a hlavne je tam vsetko nove. ked nieco potrebujes tak si zazvonis na sestricku. a telka je tiez super aspon ti rychlejsie ubehne cas 🙂 🙂 🙂 izbu si mozes pekne zamknut ked ides za navstevou. a hlavne niesu tam rozne individua 😖

ivjo
1. apr 2008

Capy máš pravdu, ja som rodila v decembri na Kramaroch sekciou u zazmluvneného lekára a po pôrode som išla na normálnu izbu, čo som riadne oľutovala.Nie som nejaká fajnovka čo sa týka prostredia - klasika ako v každej nemocnici. Personál milý, ale tie individua čo tam boli....Na izbe som mala celkom v pohode babu a bez nej by som sa tam asi zbláznila. Keď som vyšla na chodbu tak som mala pocit, že som niekde na stanici........... 😝 😝 😝 Takže keby som išla ešte raz tak nerozmýšľam vôbec kam pôjdem ležať, na 100 % nadštandard!!!!!!!!!!

krajcoanka
1. apr 2008

capy, ty si kedy rodila? Ja okt. 2007 a vtedy tam ešte telka nebola. Boly tam iba káble! 😀

alififi
2. apr 2008

ja som bola par dni na CMFM, par na 8 posch ( norm. izby ) a po porode na nadstandarde.
takze obehane vsetko.
na CMFM to bolo dost blbe, boli sme na izbe 4, zachod na chodbe 1. takze nehrozilo nejake kludne ...., sprcha 1 ( vlastne 2, ale jedna nefungovala )
na 8 posch. to bolo lepsie, zachody na chodbe 2, sprchy 3. takze o dost lepsie. vlastne som si hovorila, ze ked sa nedostanem na nadstandard, tak to nebude take zle.
no a po porode na nadstandarde ok.
co sa tyka spolubyvajucich - mala som stasie, isla so mnou jedna kocka z 8 posch. takze super.
ale myslim, ze sa moze stat, ze aj na nadstandarde sa moze stat, ze tam na izbe bude nejaka kocka podla vasho gusta. dokonca som sa *modlila*, aby so mnou nebola jedna cica z 8 cky, ktora bola o izbu vedla ( na nadstandarde )
skrecok, to ze sa ide po cisarskom na Resku, je vlastne novinka - to zaviedli, den pred tym, ako som isla rodit. kukala som jak tela, kde to som. sestricky tam boli z toho dost znechutene, lebo sa im to nariadenie moc nepacilo. a radsej by som sa zobudila na izbe, ako na Reske. hodku som isla na zachod dost dlhou chodbou ( dlhou pre rozrezane brucho ) - do misy mi to neslo a cievkovanie som chcela ako krajne riesenie.
krajcoanka, jedna kocka mala zapalenu ranu po CR a bola na nadstandarde, takze oddelenim to nebude

capy
2. apr 2008

krajcoanka ja som rodila pred 12 timi dnami. jedine co mi tam chybalo bol internet. pripojky tam uz su ale este to nemaju zpojazdnene. 😀

cat
2. apr 2008

dik baby za info. mne by nevadilo stare zariadenie ale 4 baby na izbe-uff 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre