Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

miriamka
15. apr 2008

Baby,minule ste tu pisali tie ordinacne hodiny...ja som si volala a objednali ma na poradnu na stredu poobede.Boli ste niektora v stredu poobede u doktora Prochazku?

julova
15. apr 2008

Miriamka - ja som sice k nemu nechodila na poradnu, ale vysetroval ma, ked som lezala na zenskom a robil mi aj UZV tesne pred pordom...Je fajn a sympatak 😉

miriamka
15. apr 2008

Tak to rada pocujem.
Inac ako prebieha ta poradna pred porodom?Co robia?

julova
15. apr 2008

Miriamka - ked si v pohode a nemas ziadne problemy, tak je to ako na beziacom pase 😀....klasika - sestricka zmeria tlak, prinesies v skumavke moc, Dr. ta pozrie zospodu a v rychlosti sa opyta, ci mas nejake problemy...ak nie, tak uz Ta vypoklonkuje na chodbu a ide dalsia tehulka...takze to trva dokopy aj s vylezenim na kozu do 5 minut 😀 😉

miriamka
15. apr 2008

Fiha,takze to bude rychle.A prietoky a ultrazvuk sa bezne nerobi?

julova
15. apr 2008

No ja som zazila pred porodom len dve poradne...prva bola ako som popisovala vyssie a druha bola u ineho Dr. kvoli mojim problemom so zrazanlivostou a kedze sa mu nieco nezdalo s polohou, tak mi urobil UZV - ale bezne by mi ho neurobil...no a od neho som odisla s papierom na prijem a s planovanym cisarskym kvoli KP polohe 🙂...tak neviem...ale myslim, ze iba keby sa im nieco nezdalo, inak nerobia...neviem fakt, lebo ja som rodila na zaciatku 39 tt...tak ci monitor robia ked prenasas, alebo kedy...netusim...ved sa opytas Prochazku..on je fajn, Ti povie 🙂

miriamka
15. apr 2008

No ja tam idem buduci tyzden prvy krat,to budem v 37tt tak uvidim co mi budu robit.Ja len ze ci mi niekto aspon odhadom povie kolko uz ma maly asi kg 🙂

julova
15. apr 2008

Tak to mne Dr. povedal na zaklade toho predporodneho UZV v druhej poradni a este tesne pred prodom mi to potvrdil aj Dr. Prochazka a nakoniec mala Terezka o 500g menej 😀 😉...radsej nech nevies, nech nie si zbytocne vystresovana, lebo je to fakt orientacne..plus minus 500g 😉..

miriamka
15. apr 2008

No tak som zvedava teda co tam povedia.

krajcoanka
15. apr 2008

matinka, ja som bola na poradni 1x a hned som bola u anestez. na pohovore. Musela som totiž hned na druhý den nastúpiť, kôli komplikáciam. Dali ma na materno-fetálne odd. kde som pobudla 5 dní. Až ked mi začali kontrakcie, tak ma preložili na pôrodnicu 😖

alififi
15. apr 2008

miriamka - prochazka je ok, chodila som k nemu do poradne + aj ma rodil
s tym UTZ to tam neprehanaju, takze asi ani nepojdes hned 1x
ja som bola raz - a v ambulancii 5x
inak tam v amulancii ho ani nemaju, takze ak, tak prides iny den. tusim vo stvrtok sa chodi.

miriamka
15. apr 2008

Hm,takze ak bude vsetko ok je mozne ze ultrazvuk ani nebude,co?A doky aspon odhaduje kedy bude porod?

matinka
15. apr 2008

krajcoanka, dakujem, ja mam este teda cas. Ja tam idem teraz piatok na kontrolu a niekedy v maji asi skocim za anesteziologmi 😉 .

alififi
15. apr 2008

hej mne odhadol, ze bude asi na vianoce ( termin som mala 3.11 ) 😀 😀 😀

miriamka
15. apr 2008

😀 Tak to su super odhady

capy
15. apr 2008

ahojte. prochadzka je naozaj pohodak a sympatak. dokonca ma prisiel aj vysibat na izbu. bolo to mile. a naozaj vysetrenie trva cca 5 min. len to cakanie v cakarni je nekonecne. a urcite si zober zo sebou nieco na pitie. je tam strasne teplo. 😀

anamor
16. apr 2008

ahojte, idem rodit na kramare, lebo kvoli skracujucemu sa krcku tam chodim uz dva mesiace aj do rizikovej, takze k Plankovi. Momentalne riesim dilemu ci epiduralka ano - ci nie, ci si ju mam zajednat, poradte prosim.... tie co ste ju mali .... viem ze rozhodnutie je na mne, aj sa nakoniec rozhodnem sama, ale predsa....

miriamka
16. apr 2008

Anamor...ja si epi nedavam,kaslem na to,nejako to hadam zvladnem aj bez nej 😉

anamor
16. apr 2008

miriamka ja sa neviem rozhodnut, ci si ju zajednat ci nie

miriamka
16. apr 2008

Anamor...ved si ju zajednaj ak nad nou rozmyslas.Ja som nad tym ani nerozmyslala ked som pocuvala kamosky ktorym ju ani nestihli pichnut,alebo ju zle pichli,malo davkovali a aj tak mali bolesti...tak som si povedala ze ju nechcem.
Ved keby som mala hrozne bolesti,hadam mi nieco daju.

alififi
16. apr 2008

neni nad cim rozmyslat. ja by som si ju urcite zajednala a ked mi ju nedaju - prachy vratia.
radsej by som mala nieco v zalohe, keby nastali *hosie casy* 😎

tamilla
16. apr 2008

Ahojte maminy,

som v tejto teme 1x a som rada, ze je tu. Idem rodit na Kramare, pretoze moj doktor ma s nimi zmluvu. Neviete mi prosim Vas poradit (vy ste uz dalej ako ja) ako mam postupovat. Staci, ked si podpisem zmluvu s mojim doktorom a pojdeme na kramare len na pripravu pre oteckov, alebo musim sa aj nejako zahlasit v nemocnici ze tam chcem rodit. Asi ano, ze? Proste poradte mi postup, dakujem

anamor
16. apr 2008

alififi tiez uvazujem ze si ju zajednam, aj ked neviem ci nie je lepsie, ked sa tej epiduralky bojim viac ako porodu niekedy, ci to nemam nechat tak a proste nejako odrotit musim. Ty si mala epi?

alififi
16. apr 2008

mala som zaplatenu. nakoniec som nemala, lebo som rodila CR.
sak si ju zaplat a nepouzijes ju. len ju budes mat ako poistku. 😎

krajcoanka
16. apr 2008

anamor, tak ako hovorí alififi objednaj si ju a ak to neviužiješ, tak ti vrátia prachy.
Epidural nič nieje! Je to ako ked ťa pychajú. D"ležité je aby si sa uvolnila a prehla čo najviac dopredu. nesmieš sa myknúť, lebo vtedy sa netrafí do miechy- tak mi to vysvetlovala anestez. ked sa netrafí, tka sú bolesti hlavy ale mna trafila dobre. takže uvolniť, nenapínať svaly a nehybať!inač je to taka "kofeínka" takže si tam zober kolu s kofeínom, lebo potom ked ustupuje ta injekcia a začína pobolievať hlava treba si dať kolu, alebo silnú kavu.
Ja som nemala absolutne žiadne bolesti (hlavy). Mala som skôr bolesti po cisárskom. 😢 ☹

Ja som mala veľmy dlhý pôrod cca 33 hod. Dali mi epidural(cítiš bolesti, ale mierne) , ale ku koncu mi už davali menšie davky a to som už bola zúfalá, lebo ked ma dr. kukal tak som stale počula to isté-nezostupuje!tak som kričala, nech už konečne urobia ten cisársky. Oni by vydržali kukať na mna ešte do druhého dna. (ja som tam vystriedala dve smeny)😖
Ale robil ma DR. Jányi a musím povedať, že bol super. potom bol ešte pár krát za mnou na izbe a sa smial, že som stratila hlas z toho revu 😀
inak s tým napínaním mi dosť popraskala maternica-žilky, tak som mala zavedený Redon-vyvod z maternice, ktorý odsával krv.ked mi to vyberali asi den pred odchodom z nemocky, tak to strašne bolelo. Treba sa nadýchnuť a zaťať zuby 😝 😅

krajcoanka
16. apr 2008

ešte som zabudla spomenúť že je rozdiel medzi epidural a Spinal. Spinal- necítiš od pol pasu dole(človek je ako ochrnutý).Epidural- cítiš kontrakcie, ale je to tlmená bolesť. Obe sa pychajú do chrbta.

Moja anestez. sa volala chorvátová-tuším.to mi hovorila sestrička, takže neviem, ale ked ju dostaneš, bud rada, všetko mi do bodky vysvetlila, hladila ma, bola super!!!! 😉

anamor
16. apr 2008

krajcoanka dakujem za info, tak si predsa len dam epidural ako poistku, dakuejem za info 😉

xstelinka
17. apr 2008

ahojte,

o 3 tyzdne by som mala ist 1x do poradne na Kramare. Citala som vyssie, ze Dr. Prochadzka a Dr. Janyi su celkom dobry. Odporucate aj inych? Viete mi povedat, ako to tam chodi? Oni maju vlastnu abmulanciu a staci tam len prist? A kde presne by som to nasla?

Dakujem.

miriamka
17. apr 2008

Ahoj Xstelinka...ja idem na prvu poradnu do porodnice buducu stredu,k Dr.Prochadzkovi.Len som sa telefonicky objednala,a oni mi vsetko vysvetlili kedy a kam mam prist.

janusa28
17. apr 2008

Ahojte, chcem sa spytat ci mate niektora termin koncom oktobra. Ja sa prave rozhodujem, kde rodit, ale este mam cas, prave koncim prvy trimester. Ale najblizie mam asi Kramare, tak asi tam. Boli ste sa na porodnici aj pozriet, ako to tam vizera? Lebo ja som tam kedysi lezala na neurologii a bolo to tam hrozne. Preto som aj uvazovala o rooming in. jana

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre