Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

kacenqa
5. sep 2008

baby tie poplatky sa daju vybavit len v pracovnych dnoch a v pracovnych hodinach cize od dakej osmej do tretej (orientacne, uz si to presne nepamatam), tak pozor aby ste sa tam neprehnali a je to hned za vchodom vlavo, tam je take prijimacie oddelenie asi 3 okienka a uplne to vlavo je ze platene sluzby a tam sa to plati.

poplatok ak porodnik nepride vam vratia uplne v pohode, vypise sa iba jedno tlacivo, ktore vy len podpisete tak, ako ked ste podpisovali dohodu o porodnikovi. len pozor, treba upozornit hned pri prichode, ze mate porodnika zazmluvneneho, lebo ja som mala, ale zial, v case, ked som rodila, bol mimo BA, tak som ho ani nevolala, ale zabudla som to sestricke na sale povedat a potom s tym bol troska problem, oni to zrejme kamsi uvaadzaju, ale vrchna na sestonedeli bola fakt hrozne zlata a napriek tomu, ze som to tak az dodatocne oznamila, tak sa to v pohode podarilo vybavit a penky mi vratili.

pokial viem, prehliadky sa uz nerobia, teda take skupinove, jedine, ak sa dohodnete dako so svojim porodnikom a dojdete tam v takynevelmi frekventovany cas (cez vikend k veceru, ku koncu navstevnych hodin, ale to po dohode s porodnikom) a aj tak toho vela neuvidite, pokial chcete vidiet saly a tie porodne priestory, pretoze akonahle niekto bude na vzdychacke, alebo aj v boxe, uz vas tam nepustia, len z chodby vam to ukazu, ze tuna je toto a tu toto...

pokial chcete fotky izby, tak mi poslite do IP mailovu adresu, poslem vam to na mail, ja som si ju odfotila

mataaaaa
6. sep 2008

moncici jedna tehulka mi pisalaa, zevraj sa tie prehliadky uz davno zrusili ci co, no na strankach o kramaroch je napisana ze robia sa prehliadky saly. tak som zvedava ze co pozistujes, ja by som chcela vidiet salu a tak.. 🙂
a ty mas kedy termin??? 🙂

moncicici
6. sep 2008

mata ja mam termin az 1.11.,to ty budes vediet skor ako ja,tak potom napis co si zistila 🙂

moncicici
6. sep 2008

vidim,ze mate vybrate rovnake meno pre chlapceka ako my 😀

mataaaaa
7. sep 2008

moncici 🙂 takze tiez Samko?🙂 no tusim ich aj terazky zacina dajako vela pobehovat .. 😉
no som zvedava co zistim. a ako to tam prezijem .. 🙂

capy
8. sep 2008

mataaaaa este nic? neako ti nesedia tyzdne s datumom 😒

mataaaaa
9. sep 2008

capy este nic. no vies ti povim, ze jja mam v tyzdnoch aj v mojom datume uplny chaoz.
ked som bola na prvom ultrazvuku v ke tam mi doktorka povedala ze termin mam az 24.9, potom v ba mi zas doktorka dalsia povedala z termin mam 19.9 tak ja vazne neviem.
teraz ako som bola naposledy na poradni, mi ale doktorka povedala ze sa maly neponahla. no ked bude maly meskat si ho sama vyberiem 😀

capy
9. sep 2008

mataaaa preco si bola v kosiciach? tam si byvala? ved pises ze si z ba. kde byvas?

inak vsetko naj k meninam ak si martina

ani pri mojom prvom synovi v tom mali chaos. tvrdili ze to bude okolo 15.4 a ja som im tvrdila ze to bude do 4.4 a vikinko sa narodil 2.4. takze najlepsie si to vyratas asi sama. 🙂

mataaaaa
9. sep 2008

no tam som bola len 2mesiace.. s priatelom. pak ked som zistila, ze som tehotna, som chcela ist spat do blavy, tak sme sem prisli. ja som odtialto vies🙂
a dakujem z prianie🙂
inak chcem sa spytat .. budem tam potrebovat 2nocne kosele alebo mi staci jedna a to druhe moze byt kludne dajake pyzamko? mam v tom chaoz...

niuska
9. sep 2008

ahojte, poplatok som úspešne zaplatila a ani som si nie istá či sa už neviem dočkať alebo radšej ešte nie 😀 ale asi áno. No mata ja mám rovnaký termín ako ty, že by sme sa v tej pôrodke stretli? 😉
Ja po kontrole neviem ništ, že ešte to nie je ono ale môže to aj prísť, no vyber si 😝

capy
9. sep 2008

mataaaa ja som mala take dlhsie tricka (mangelove) ono je zevraj lepsie iba tricko alebo kosielka koli vizitam ale ked si vyzlecies pred vyzitou pyzamove nohavice tak podla mna nevidim problem 😉

niuska tak uz viete meno?

jaked som bola ku koncu na kontrolach tak pri vikinovi mi doki hovori uvidime sa o tyzden. a viki sa narodil na druhy den v 39t. a pri tominovi doki hovori v stredu no tento tyzden to este nebude najskor v pondelok a tomi sa narodil na velky piatok 2:23 😀 😀 😀

takze z vlastnej skusenosti dvojitej by som im ku koncu az tak neverila ked vam povedia ze este nic 😀 😀 😀

niuska
9. sep 2008

no capy bodaj by to tak s ich odhadmi bolo, už by sa nám uľavilo, i keď stresovať som začala až cez víkend, nejak mi to celé došlo 😅 Meno máme ale ešte robíme trochu fóry 🤐 aj taj ich je teraz neúrekom 😉
Ja beriem dve košele tiež tričkoidné. Ale pyžo je tiež asi v poho, len spodok bude treba vyzliekať.

capy
9. sep 2008

nius neboj malinku budes mat zachvilku pri sebe len sa pekne drz a hlavne dychaj 🙂

mataaaaa
10. sep 2008

nius, no tak to sa mozno ividime v porodnici 🙂 a ides na nadstandart ak bude volny?
no ja mam zbalene pyzamo.. a idem si kupit aj nocnu koselku pre istotu..moja mama tvrdi, ze som zbalena ako keby som niekde isla na dovolenku..🙂

niuska a ako to zvladas cele? uz se nam to kraaatiii. za par dni mozno 🙂

niuska
10. sep 2008

scela by som nadštadnard 😅 dúfajme, že bude.... ale prežijem aj normál. Zvládala som to super, hlavne kým sa dalo ešte do práce chodiť a bolo treba naupovať 🙂 . Teraz je to už tuším o držku, bo neviem minúty a dňa 😝 Ale snáď sa to bude rozbiehať pomaly aby sme vedeli sa postupne s tým vyrovnať.
Mati máš aj misku na polievku a príbor 😅
A ty sa ako držíš kku koncu????

niuska
10. sep 2008

Capy ďakujeeeeeem, snáď ......

capy
10. sep 2008

mataaaa mne hovorili ze mam tasku ako keby som tam mala hokejovu vystroj 😀 😀 😀

niuska neni zaco 😉

mataaaaa
10. sep 2008

niuska, no ja s zmierim aj s tou klasikou.. hlavne ze tam bude postel :D
no mne dnes povedal pan doktor .. prochadzka ci jak sa vola, ze na porod to esto vobec nevyzera 😒 tak mam cas.
no vidis a ja ze co mi chyba:D uz to mam. miska a pribor. ja si beriem aj svoj hrncek pre istotu .) moje je moje.

capy
10. sep 2008

mataaaaa ja som tiez codila k prochadzkovi. tak by som sa na to nespoliehala. porod sa moze spustit z nicoho nic. tak ako u mna 😅

martina1912
11. sep 2008

Ja som tiež chodila k Prochádzkovi tiež mi hovoril že to na nevyzerá a ten istý večer mi odtiekla voda 🙂 😎

mataaaaa
11. sep 2008

fuh,to vazne? no tak to som dost v pomykove. takze .. takto. a to co on, asi nebude taky dobry ..
a tak som sa tesila.. jjooojha. bo u nas je 19-21 vinobranie, a som chcela ist na cigansku:D tak no teraz mozem len asi dufat, ze ma maly pocuvol, 🙂 a nebude sa ponahlat..🙂

capy
11. sep 2008

mataaaaa ty bavas v raci? aj ja som odtial ale teraz byvame v petrzke. na vinobranie ideme aj my. tatko robi vynikajucu kacicu. mnaaam 😉

alififi
11. sep 2008

mata radsej pôrod hned, jak prenasat skoro 2 tyzdne. stale nacuvat, ci decko zije, kope, neplava v zelenej vode a pod 😉

mne tiez hovoril Prochazka, ze to vyzera az na vianoce. a mal skoro pravdu 😎

niuska
11. sep 2008

heeeee tá kačka je výzva 😀 😀 a burčiho k tomu. To pri kojení asi neokoštujeme 🙄

mataaaaa
11. sep 2008

capy jojo, v Raci🙂 tak sa mozno vidimee.. niekde medzi tym davom ..a kacka, mne kacka moc nechuti. ja som skor na cigansku a ..🙂 mi budeme mat salatik na ten sa teesim veelmo 🙂
alififi, no sice ked to tak zobriem termin mam 21 to je vlastne taky prijateny den, no vd uvidime ako sa malemu bude chciet🙂

mataaaaa
11. sep 2008

ahojky maminy, chccem sa spytat, ci mozem mat pri porode pri sebe niekde fotak, ze ked maly bude na svete aby som si ho mohla zvacnit. alebo ho moze mat pri sebe tato, a ked pride za nami po porode az vtedy moze fotit???

capy
11. sep 2008

mata mozes ho mat aj ty. a ked poprosis sestricku tak ti ho aj odfoti 😀

takze sa vidime ak dovtedy neporodis 😀 😀 😀

mataaaaa
11. sep 2008

capy, o to som rada, lebo chcem mat foto maleho hned ako sa narodi🙂 a ked bude v puberte muto ukazeem :D:D a potom jeho frajerke 😉

no za tyzden, dufam ze sa dockam. chcem si dat cigansku, uz strasne dlho si na nu robim chutky:D

capy
11. sep 2008

ja zasa na kuracie v zemli alebo giros. ale hlavne na ten burciacik 😀 😀 😀

to iste som povedala ja mojim krpcom. dokonca tominovi som povedala ze ukazem aj 3D-cko 😀

mataaaaa
12. sep 2008

jaaj, no uz aby tu bolo vinobranie :D jaj burciak no .. tak tento rok asi bude chybat v mojom zozname.. no skoda:(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre