Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

melania111
12. feb 2014

Dr. Rukavicova este robi na kramaroch. Ja som bola u nej minuly tyzden 1x, bola velmi mila. Dnes som mala termin zas, ale je vraj chora, takze termin mam prelozeny o tyzden

adelakk
13. feb 2014

@matuskova003 Ja som rodila na Kramaroch pred mesiacom. Na vzdycharni sme nemohli jest, ale mohli sme pit vodu. Je pravda, ze to nikto nekontroluje, takze si mozes nieco prepasovat. Ja som mala balicek cukrikov a vsetkym na izbe nam dobre padli, hlavne tym, ktore tam boli uz dlhsie,

lenach
14. feb 2014

@matuskova003 ja som si do kabelky predvídavo supla rajec ten maly 330 ml a ked sa nik nepozeral som pila a velmi mi to pomohlo;)

sarinka2012
14. feb 2014

@matuskova003 Ja som rodila pred dvoma rokmi,piť sme mohli aj na porodnej sále,sami mi dokonca doniesli vodu,na jedlo som vobec nemyslela,to ma ani nenapadlo 😀 ani neviem ci som v den porodu ranajkovala,alebo kedy som mala po porode prve jedlo 😀 z tohoto ohladu mam uplny vypadok 😀

katkakovac
15. feb 2014

Dámy, ktoré ste teraz rodili, chcem sa spýtať ako je to s pôrodným plánom. Chcem mať dieťatko po pôrode priložené na bruško a podobne. Rešpektujú tieto požiadavky, alebo si treba napísať pôrodný plán? Ďakujem 🙂

dadulik
16. feb 2014

ahojte, neviete prosim ake dni a o kolkej teraz robi Jandova na Kramaroch poucenie pre oteckov, ked chcu byt pri porode ? pisala som jej mail, ale zatial neodpoveda......

zuzpolka
16. feb 2014

dadulik....urcite ti odpise a da termin len to mozno dlhsie trva....alebo skus napisat este raz ak sa neozve 😉

dadulik
17. feb 2014

@zuzpolka dakujem, uz sa ozvala a aj sme sa dohodli 🙂

monsici16
18. feb 2014

Ahojte neviem sa rozhodnut ci Kramare alebo Ruzinov neviete mi poradit? Sestra bola na Kramaroch u mudr. Prochazku a bola spokojna. Nemate niektora tiez skusenost???

gilmoregirl
19. feb 2014

@monsici16 tento problém riešim aj ja len ja mám ešte viac času. Mne všetky kamošky čo rodili na Kramároch tvrdia, že boli spokojnejšie ako v Ružinove.... tak tiež som zvedavá, či Ti niekto odpíše 🙂

monsici16
19. feb 2014

@gilmoregirl Ahoj mne sestra tiez rodila na kramaroch a neda dopustit. je to super na cestovanie a navstevi bo ostatne nemocnice maju presne dane od do a este aj deti pri navsteve len cez sklo. Mne hlevne vadi to. Keby sa dal skombinovat lekar a nemocnica bo by bolo genialne

jjanulkaa3
19. feb 2014

Ahojte, taktiež riešim túto dilemu kam ísť rodiť, či Kramare alebo Ružinov. Predsa len sa prikláňam viac ku Kramarom ale chcem vás poprosiť o radu zaplatiť si pôrodníka alebo nie?? myslím na tých Kramaroch. Je to moje prvé bábo tak sa bojím.....ak máte nejaká s tým skúsenosti prosím podeľte sa 😉 ďakujem 😎

gilmoregirl
19. feb 2014

@jjanulkaa3 ja som si v Ružinove pri prvom zaplatila ale teraz už nemienim. Je to ich práca sú za to platení, a aj bez toho Ťa musia odrodiť. Mne v Ružinove odporučila známa jedného doktora ale mne osobne nejak nevyhovoval. Druhá vec je, že vlastne som mu aj tak nestihla zavolať, všetko sa zbehlo tak rýchlo... a aj tak si vypýtal peniaze. Nevravím, chodil za mnou po pôrode ma skontrolovať a tak, ale teda akože nič moc, čakala som od toho niečo viac.
Tentokrát si nezaplatím nikoho, tie peniaze sa dajú aj inak využiť.
Aj kamoška rodila na Kramároch pred rokom a prvé v Ružinove a bola spokojnejšia. Tiež pri prvom si zaplatila lekára a nebola spokojná a pri druhom už si nezaplatila a bola omnoho spokojnejšia (ale zas ona mala plánovanú sekciu, lebo nemala dostatočný vekový odstup medzi deťmi) a v tom prípade je to ozaj zbytočné si zaplatiť lekára.
Tiež som bola pri prvom taká vystrašená ako Ty, tak som si radšej lekára zaplatila, že pre istotu...že však možno bude ku mne iný prístup.... ale zistila som, že to nebolo až tak ružové ako som si to s tým prístupom predstavovala... rozhodni sa ako uznáš za vhodné, nechcem Ťa nejako ovplyvňovať, toto je len moja osobná skúsenosť.

domeli
19. feb 2014

@jjanulkaa3 verím, že máš obavy - veď nevieš, do čoho ideš. Môj názor je, že ak nemáš vyslovene lekára, ktorého poznáš a máš k nemu dôveru, nezazmluvňovala by som. Ja som šla s prvým na plánovanú sekciu, preto som zazmluvňovala. S druhým som šla na normálny pôrod po sekcii, tiež som riešila túto dilemu, avšak rozhodla som sa nezazmluvniť. Hlavným dôvodom bolo počuť z úst samotného Dr., ktorý je tam tiež pôrodníkom: Viete, tento a tento k Vám v noci a cez sviatky nepríde, tento tiež nie... A tak mi vlastne nepriamo-priamo povedal, že niektorí lekári sú proste takí, že posúria pôrod vyvolávačkou či Hamiltonovým hmatom len preto, aby to vyšlo na ich službu, aby nemuseli byť na telefóne, kedy rodička zavolá, že už to prišlo. Povedala som si, nech bábo sa samo rozhodne, kedy príde. A namiesto zazmluvňovania pôrodníka som investovala do epina - zdrav. pomôcka, tkorá mi dodala psychickú istotu i fyzický nácvik, že to zvládnem. Neviem, či to poznáš, skús pozrieť tu na MK do diskusie. Krásny pôrod prajem 🙂

krpcek
19. feb 2014

Ja som zazmluvnila obidvakrat a urobila by som tak zas. Hlavne treba vybrat dobreho porodnika. U mna dr. pre nepostupujci porod rozhodol o sekcii.

jjanulkaa3
19. feb 2014

@gilmoregirl
@domeli
juuuj ale ta neistota.....ďakujem za názory....áno viem o tom, že keď už sa mamička dohodne a zazmluvni doktora tak on si to vypočíta kedy ma službu, dohodnú sa na termíne a pôrod urýchli respektíve vyvolá (pôrodník s ktorým som sa o tom rozprávala mi to potvrdil, že by to vlastne takto podobne prebiehalo 😕 ), čo si myslím nie je dobre, keď to ešte samo od seba aspoň nezačalo. Bábo vie kedy má prísť 🙂

krpcek
19. feb 2014

@jjanulkaa3 toto nie je, ale pravidlo. Ja som nemala vyvolavany porod na sluzbu. V noci mi odtiekla voda, volala som dr. ten ma prave sluzbu tak ma pockal, vysetril a prijal, siel sa domov umyt a najest (o com ma informoval, ze je na mobile) a ze pride tak o tri hodinky, co som samozrejme akceptovala, kedze bol po nocnej a byva pri poluse. No musel prist skor a cely cas tam bol a to aj napriek tomu, ze bol seknuty v krizoch a bol po nocnej a rano isiel zas do sluzby.

krpcek
19. feb 2014

Ale mam kamosku, ktora tskyto porod mala. Dr. jej porid vyvolal, lebo odchadzal na lyzovacku.

jjanulkaa3
19. feb 2014

@krpcek
samozrejme nemyslela som to tak že je to pravidlo, ako som už napísala doktor ktorého som si chcela/chcem zaplatiť mi povedal, že sa dohodneme na termíne kedy on bude mat službu. Nikdy nevieš aká príde v danú chvíľu situácia a všetko s tým spojene...kamarátky mi rozprávali že si zaplatili doktora, teda jedna skôr a na jej odporučenie potom aj druha, ta prvá si ho pochvaľovala, super prístup atď.... no ta druha nie, nemal na ňu čas bol všade možne len nie pri nej, ponáhľal sa lebo išiel na dovolenku. Za tie peniaze proste čakala viac. takže v istej miere musí mat človek aj to šťastie aby dr. mal dostatok času a nemal tak povediac zlý deň.

domeli
19. feb 2014

@jjanulkaa3 ešte si to nechaj prejsť hlavou, ešte máš chvíľu čas. Plne chápem a poznám z vlastnej skúsenosti Tvoje pocity a vlastne takú zúfalosť, že čo robiť, áno či nie. U mňa napokon zvíťazilo to, že nech to prebehne čo najprirodzenejšie. (A to som mala úplne super chlapíka-pôrodníka, ktorému plne dôverujem. On ale je externým zamestnancom Kramárov, takže u ňho by to ozaj bolo muselo prebehnúť "napasovaním" na službu, ak by to šlo (siliť zas nechcel).
Držím pršteky, nech Ťa nejako "osvieti" či ako to nazvať, ako sa nakoniec rozhodnúť - či áno, či nie. A pekný zážitok z pôrodu so zdravím bábätkom v náručí hlavne 🙂

jajabax
19. feb 2014

@krpcek mohla by si mi please napisat meno doktora? kludne aj do spravy, velmi pekne dakujem

jajabax
19. feb 2014

@monsici16 ahoj, ja som rodila u Prochazku pred cca 2.5 rokom a bola som velmi spokojna, on sice vyzera ako stale nahnevany alebo co ale to ma taky vyzor, som sa ho na to aj pytala, ze co je taky furt a on, ze on za to nemoze :}, ale bol super. zbytocne domna nepchal ziadne urychlovace atd. a po porode prisiel pozriet viackrat, ci je vsetko ok, zasil paradne :} ...a Kramare vseobecne, veeelka spokojnost.
Idem rodit cca o 2 tyzdne. nezazmluvnujem si nikoho, lebo nie su peniazky na to, verim ze to bude ok.
jedine co odporucam je nadstandard! a to hlavne preto, ze na standarde su len 2 sprchy na celu chodbu a to sa mi zda malo. inak je to jedno.

krpcek
19. feb 2014

@jajabax kludne aj verejne - mudr. Prochazka. 🙂

wejbynka
19. feb 2014

ahojteeee zenyy🙂..prosim matee niektora skusenosti s dr. valentom?🙂...dakujem za vasee skusenosti

monsici16
19. feb 2014

@jajabax Ahoj super dakujem za nazor. tak mna to caka asi tak za cca 6tyzdnou. Tak nech ti to dobre dopadne drzim palce

jjanulkaa3
19. feb 2014

@domeli
Dakujem pekne 🙂 .... Tiez som sa rozhodla ze investujem do epina zajtra si ho objednam a hura cvicit.

domeli
19. feb 2014

@jjanulkaa3 držím päste a veľa elánu želám 🙂

altaya
19. feb 2014

@mysidlo ahoj, ten moj to skolenie neabsolvoval a nakoniec aj tak mohol ist kde chcel. (Jandova mala dovolenku a sestricky nam nevedeli povedat kto iny by mohol zaskolit).

altaya
19. feb 2014

Este taka poznamocka ze dali sme vrchnej sestre "všimne" na kavu manzel vyslovene povedal ze na kavu aj ked tych eur bolo viac ako na kavu, a potom ked som kvoli jednej komplikacii musela vypit nieco s kofeniom a pytala som si salku kavy od sestriciek tak ma poslali s usmevom prec ze mam si dat priniest vlastnu. Ironia... Ak este budem rodit tak s istotou viem ze uz nikomu nedam ani cent.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre