Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

myzma
16. máj 2011

touto cestou prosim vsetky zeny, ktore maju dobre skusenosti s dr. Tokolyovou, aby sa jej zastali v nasledujucej diskusii...

https://www.modrykonik.sk/forum/porodnice-a-doktori/0/

@katakata
@ela007
@jaja25

boriana
19. máj 2011

Musím súhlasiť s Jarkou. Výborne vystihla pani Dr.Tokolyovú.. "podla mna je dolezitejsie aby ta dostojne odrodil ako pozdravil niekde na chodbe"... Svoju neprofesionalitu treba za niečo skryť a maskou býva väčšinou hrané sebavedomie. Moja kamarátka mala komplikovanejší pôrod a pani doktorka to nezvládala, museli zavolať druhého lekára. Miesto rodičky museli najprv ukľudňovať pani doktorku...Lekár by mal mať schopnosť zvládať aj náročné situácie. Každý je šikovný keď sa jedná o nekomplikovaný pôrod. Napr. dr.Procházka nemá síce príjemné vystupovanie, ale je perfektný odborník a u neho nemusíte mať obavy aj keby sa niečo skomplkiovalo, že sa bábätku niečo stane. A to je tá podstata.

adinam
19. máj 2011

boriana-súhlasím s tvojim príspevkom. 😉
Inak moja osobná skúsenosť s touto lekárkou je tiež negatívna/aj keď to už bolo dávnejšie/ .Odležala som si na oddelení dlhší čas,bola moja "izbová lekárka".Nebudem to tu rozpisovať-ale mala otrasný prístup,nerešpektovala tam erudovanejších odborníkov...

p4
19. máj 2011

ahojte. Baby,mne uz 3 mesiace vrta v hlave ako sa volala dr. co ma odrodila. je to trosku hamba,ze to neviem. 🙂 kucerava pani dr. dlhe hnede vlasy,mladunka a jej otec je chirurg. to je vsetko co o nej viem. ☹

myzma
19. máj 2011

@p4 asi mudr. mlynarcikova 😉

p4
19. máj 2011

@myzma super,tak dakujem. musim si to zapametat,lebo ak bude druhe,tak by som si ju zaplatila. bola uplne skvela,aj ked vystriedala dr. Janyho,co je tiez super doktor, tak sa nemam na co stazovat. 🙂

drobec222
20. máj 2011

@p4 suhlasim s tebou aj mna rodila Mudr. Mlynarcikova a bol to hotovy anjel, velmi som s nou bola spokojna 🙂

angie267
20. máj 2011

ahojte mna rodila dr. Rukavicova a mozem tvrdit, ze taky super pristup som este od lekara nezazila, spravala sa ku mne akoby sme kamaratky boli a to som ju videla prvykrat v zivote ani na poradnu som k nej nechodila 🙂 na poradnu som chodila k dr. Bohacikovej a to zas bol teda otras 😝

sirael
20. máj 2011

@angie267 Ja som chodila aj na poradnu k Rukavicovej, aj mi robila CR a bola uzasna...🙂 Maximalna spokojnost....🙂

katakata
20. máj 2011

@sirael ona ti robila sekciu? ja som myslela ze tito mladi neoperuju, teda ak este nie su atestovani...ja by som sa teda radsej zverila na sekciu do ruk skusenejsim

sirael
20. máj 2011

@katakata Ja som s nou bola maximalne spokojna - sekciu mi robila ona a este jeden starsi lekar - no ale teraz mi uplne vypadlo jeho meno...☹ Bola fakt super - rez mam protekcny...🙂 Tak to nazvala ona, ze sa im uzasne podaril a fakt bolo vsetko v poriadku....🙂

katakata
20. máj 2011

@sirael pytam sa preto lebo ja mam za sebou sekciu spred 4 rokov a teraz to vyzera opat na CR...po prvej som mala komplikacie, mam tzv. Schlofferov tumor, teda alergiu na stehy, tak mam z toho obvavy...preto by som radsej niekoho skusenejsieho na sekciu

sirael
21. máj 2011

@katakata Tak urcite verim, ze sa bojis a este ked mas takuto komplikaciu, ale hovorim, robila ma ona a este jeden starsi lekar, nevie ci sa volal Turkota alebo tak nejako a naozaj - nicoho som sa nebala. Z nej som mala neskutocne dobry pocit a videla som tam aj mladsich lekarov - teda jednu lekarku, ta vyzerala, ze je mladsia ako ja a to neviem ci by som tam isla s takym kludom...🙂 Ale tak ked mas strach, tak si niekoho starsieho zazmluvni...ja som si nezazmluvnovala, ja som chcela nu a ona mi to tak naplanovala, ze ked bude mat sluzbu, takze to bolo super...🙂

nemko
24. máj 2011

ahojte kocky,
chcela by som vas poprosit o radu.Termin mam sice daleko , ale zaujimalo by ma kto je z Kramarov taky najlepsi.Viem, ze sto ludi sto chuti, ale ja by som koniec rada absolvovala s niekym kto je ludsky a normalny, nie afekt a hlavne nie niekto kto da najavo a caka, ze za nim pridem s obalkou.Davam vsimne stale len nemam rada lekarov co to daju pacientke ihned najavo a po vsimnom sa zrazu zmeni starostlivost k lepsiemu - urcite chapete ako to myslim.
Cize chcela by som od vas radu koho by som mala zvolit aby som nelutovala.Aj ked bude toto moj prvy a posledny porod, ale nerada by som mala z neho traumu 😀

given
25. máj 2011

Urcite Valent 🙂

kiwinka
26. máj 2011

Valent? ja odpadnem, to myslis vazne? 🙂

kvata
26. máj 2011

tiež som rodila s Valentom - bol super a aj po pôrode sa zaujímal. Ja som bola veľmi spokojná.

cottoncandy
26. máj 2011

Ahojte,
chcem sa spýtať, keď ste prvýkrát išli na Kramáre v ten posledný mesiac pred pôrodom, potrebovali ste výmenný lístok alebo nejakú správu od svojho lekára? Ja som totiž nedostala nič, mám len teh. knižku.
Ja som sa skontaktovala s lekárom, ktorého si idem zazmluvňovať, dohodli sme sa, že k nemu rovno prídem na budúci týždeň v 37. týždni na poradňu, pýtala som sa ho aj, či sa mám ešte niekde objednať alebo či niečo potrebujem, povedal mi, že mám rovno prísť k nemu a dohodneme sa, aký bude postup. Treaz som zmätená, keď tu čítam, že vy ste sa objednávali aj na monitor a ultrazvuk dopredu... ale hádam mi ešte povie. Vy ste boli v koľkom týždni prvýkrát na monitore? Dá sa tam objednať len na týždeň dopredu alebo je možné dostať termín ah skôr? dík

jana1106
26. máj 2011

@cottoncandy ahoj, netreba tam ani vymenny listok, ja som si tam zavolala, oni sa spytali, kedy mam termin a podla toho mi povedali, kedy mam prist - cca mesiac pred terminom.
no tak tam teraz chodim kazdu stredu. len sa cudujem, ze robia mi vzdy iba ten monitor a potom som 3 sekundy v poradni, iba co ma pozru zospodu, na krcok. a ultrazvuk nerobia ziadny 😲

cottoncandy
26. máj 2011

@jana1106 jáj, mám v tých informáciách riadny chaos, každá baba hovorí niečo iné... som z toho asi zbytočne nervózna, ale ďakujem za info, ja asi počkám do stredy a uvidíme, čo mi povie lekár, hádam ma už bude navigovať, čo mám ďalej robiť a kam sa objednať

cerimi77
26. máj 2011

Ahojte, ja mám termín ešte ďaleko, ale tak priebežne sa chcem informovať ohľad pôrodnice na Kramároch, lebo by som chcela rodiť tam.... pozná niektorá, alebo máte skúsenosti s Dr. Turkota?, mám na neho odporúčanie... nie som z BA, tak sa chcem ešte opýtať, treba sa vopred objednať na poradňu a ešte predtým treba mať už ten monitor?..a na poradňu vás šupnú k hocikomu, alebo si môžem vybrať lekára u ktorého chcem rodiť? a k nemu už budem chodiť aj na poradňu? ďakujem

krpcek
26. máj 2011

@cerimi77 u Turkotu som bola raz na utz, ked som lezala na kramaroch - bol zlaty, uvolneny, vtipkoval.
ked sa budes objednavat do poradne mozes si vybrat, ak vies koho.

@cottoncandy ked mas konkretneho lekara, s ktorym si uz dohodnuta, on ti da instrukcie. ja som to mala rovnako. poradnu, utz mi robil ked som sla k nemu na kontrolu. 🙂

cerimi77
26. máj 2011

@krpcek ďakujem za info, a nevieš, či pred každou poradňou sa treba objednať aj na ten monitor? dá sa to objednať všetko v jeden deň?...

krpcek
26. máj 2011

@cerimi77 tak toto neviem, lebo mne monitor robili az ked som lezala na kramaroch. ale myslim, ze sa objednava. ale ak budes mat dr. dohodnuteho, on ti urobi aj monitor. on ti vsetko vysvetli 😉

myzma
26. máj 2011

@cottoncandy
@cerimi77 u kazdeho lekara je to ine...

v predoslom tehu mi nerobili ani raz UTZ ani monitor... to som chodila k Prochazkovi
v tomto tehu som sa objednala ku konkretnej dr. (nebola zazmluvnena, len som si vyziadala poradnu u nej) a setra ma hned objednalana monitor, na poradni ma dr. objednala na UTZ... co tyzdenna poradna, to som mala v rovnakom cae aj monitor, nemusela som sa nikde objednavat, urobila to za mna sestricka... to som chodila k tokolyovej

ano, kazda ma inu skusenost, jednu dr. objedna na vsetko v jeden den, ina si to musi vybavit sama a ma to dokonca terminovo rozhadzane... vsetko teda zavisi od dr. ku ktoremu sa clovek dostane a od sestry, ktora pre neho robi.... a niektora to neabsolvuje vobec vid ja v predoslom tehu

myzma
26. máj 2011

@cerimi77 pacil sa mi Turkotov pristup, ked som bola hospitalizovana na oddeleni 8B, tam je zodpovedny za oddelnie myslim... sadol si oproti mne a normalne sme sa rozpravali o moznostiach a prognazach mojho stavu... vysetrenia od neho neboleli, a ked ano, tak na to upozornil, svojim UTZ si bol dost isty a v podstate sa trafil na 100%...

cottoncandy
26. máj 2011

@myzma ďakujem za info, ja idem tiež k Dr. Turkotovi, takže uvidím, kam ma nasmeruje on, nebudem sa dopredu iniciatívne na monitor ani utz objednávať, keď mi nič také nekázal

emily3
26. máj 2011

ahojte tehulky, blizi sa mi termin....o par tyzdnou, a chcem sa vas spytat, ci priravu pred porodom robi stale jandova? teda chem len peciatku, ze mm moze byt pri porode...to cvicenie asi nebudem stihat a v lete aj tak su dovolenky....
mne pri tretom nerobili monitor, ale termin som mala po vianociach a medzi sviatkami nam dr. robil ultrazvuk na kazdej poradni, a minule teho ma zas doktorka posielala na monitor..pri kazdej poradni som si odlezala aj monitor..ale som sa sama objednavala.... 😝 tak teraz neviem ku komu sa zas dostanem.

luc771
27. máj 2011

@emily3
ja som bola na tej uvodnej konzultacii co sa robi bez manzela u Jandovej asi pred mesiacom a pol, mam to zapisane aj v knizke pri psychoprofilaxii, vtedy nam hovorila ze mesiac pred porodom sa mame objednat na sedenie otec pri porode, ja som jej pisala vcera zatial mi neodpisala kedy mozem prist tak cakam na termin...

myzma
27. máj 2011

@emily3 staci jej napisat, kvoli peciatke ti moze dat termin okamzite, resp. do par dni od mejlu... ak mm absolvoval uz u nej prednasku v minulosti je to o cca 10-20min u nej...

katarina.jandova@kramare.fnspba.sk

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre