Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

jana255
2. jún 2011

@alca123 ahoj . vyvolavali na druhy den po prijati
dostala som len jednu a o 8 hod bol maly na svete, takze u mna dost rychlo

ika00
2. jún 2011

@cerimi77 ahoj,ako si pochodila s Jandovou? My sme pred 3,5 okmi museli absolvovat prednasku na Kramaroch, aj ked som mala v knizke zaznam, ze manzel uz bol pouceny-skoleny. Teraz budem mat cisarsky, pisala som jej, vobec mi neodpovedala na otazku, ci to ma pre nas zmysel. Iba mi dala termin. NO manzel -
tak ako asi vsetci je vytazeny a nechce sa mu mrhat casom len tak.... skusala som sa spojit telefonicky, zatial marne.
Nemate niekto tel. cislo na Dr. Jandovu? Dakujem

alca123
2. jún 2011

@lucia20 @jana255 juuj tak to ste ma moc nepotesili 😒 Ja som si to predstavovala ze v den ked nastupim tak sup sup vyvolat 😅 Nemám chut byt v nemocke len tak jeden den a cucat do plafonu a cakat a cakat ..ale tak co uz. uvidime ako to bude, hlavne nech to zaberie na 1. sup 😀

beruska.zuzanka
2. jún 2011

@alca123 ahojky, no ja som nastúpila ako potermínová vo štvrtok zavčas ráno a vyvolávačku mi dali na moje prosenie až v piatok okolo obeda, porodila som v sobotu o 15tej 😅 😀 😀 takže ništ moc... 🤐

Tak držím palce, nech to u Teba ide lepšie 😉

lucia20
2. jún 2011

@alca123 to ma mrzi, ver mi, ze aj ja som tak bola... nechcela som tam ist len tak. pri tretej sme mali vazne problemy, takze sme mali planovanu sekciu, nastupovali sme v pondelok, 14 dni pred terminom, tak som sa cela triasla, ci ma tam nenechaju az do terminu, ale hned na druhy den som bola uz naplanovana. moc drzim palce. mne sa vazne osvedcil ten pohyb po vyvolavacke. lebo kym som a nehybala absolutne nic sa nedialo.

beruska.zuzanka
2. jún 2011

@lucia20 tak tak, pohyb, ja som sa tam prechádzala dve hodiny po chodbe s mobilom na uchu 😀 a potom sa krpec rozhýbal 😎

lucia20
2. jún 2011

@beruska.zuzanka presne.... ja som pri prvej cakala, sak "blba" prvorodicka a porod trval 36 hodin. pri druhej som sa nahnevala, ked na obed nic a uz som lietala ako sarkan a vecer bola po 8 hodinach katarinka na svete. baby, ale radsej dva dni vyvolavaciek ako cisarak.... 😖

beruska.zuzanka
2. jún 2011

@lucia20 no, mne dali vyvolávačku na obed v piatok a do večera sa nič nedialo, o piatej som sa začala prechádzať, o siedmej mi začali kontrakcie a porodila som druhý deň o 14:50 😅 😅 😀 takže dovi dopo...
ale cisaráku som sa bála jak čert kríža, takže som "statočne" vyše 20 hodín totok, bez EPI 😀 😀 😝

alca123
2. jún 2011

@beruska.zuzanka a inak by ti dali vyvolávačku hned v den nástupu? ja by som to práve chcela radsej tak. ja mám byt v zajtra o 7:30 na príjme (to bude 7. den po termíne) a chcela by som aby sme hned v piatok isli na to 😅

lucia20
2. jún 2011

@beruska.zuzanka aj ja som bola bez epi. a tiez som sa bala pri tretom jak cert kriza. aj som si od strachu poplakala. :D

@alca123 ja som prvu dceru prenasala na kramaroch 11 a druhu 12 dni...

alca123
2. jún 2011

@lucia20 juj tak to dufam ze tam tak dlho cakat nebudem... ale tak snád ked uz kázal doktor hospitalizovat ze snad sa najneskor v sobotu rozkývu 😉

luc771
2. jún 2011

Ahojte,
prave som volala na Kramare lebo dnes som mala poslednu poradnu u mojej gynekologicky a na dalsie poradne sa mam objednavat tam. Sestr ma objednala na buduci piatok rano na 8-mu na monitor a hned potom na poradnu k dr.Ferakovej. Neviete mi prosim povedat kolko to asi trva, ci sa tam dlho caka ? asi aku casovu rezervu si mam nechat na to 😒 ?

janicka
2. jún 2011

luc771 ahoj. No, s cakanim je to dost nevyspytatelne. Ja takto chodim kazdy utorok... a som tam od cca 12.00 do 14.00. Vzdy najprv na monitor a potom do poradne.. Ked budes mat stastie a nebude tam tolko tehuliek, tak to mozno zvladnes aj za hodinku. 🙂

beruska.zuzanka
2. jún 2011

@alca123 neviem, ja som sa stále pýtala, čo ako kedy a správali sa tam ku mne ako ku kusu mäsa... už len ako ma nazývali, že "prvá potermínová gravidita", lebo na oddelení sme boli dve.... akoby sme nemali mneo 🙄

natas4
2. jún 2011

@alca123 bud ti porod vyvolaju v piatok alebo az v pondelok...cez vikend na Kramaroch nevyvolavaju porody
@beruska.zuzanka ja som prenasala 11 dni, 4 dni som lezala na Kramaroch pred porodom a vzdy ma oslovovali menom...ako k masu sa ku mne nikto nespraval....ja som nebola spokojna s novorodeneckym oddelenim.."vdaka" nim som prisla k zapalu prsnikov a nebyt 2 sestriciek tak nekojim

beruska.zuzanka
2. jún 2011

@natas4 nuž, každá máme inú skúsenosť, nikde som nenapísala, že sa tak správajú ku každému 😉 my sme tam boli dve, bol týždeň pred Vianocami, všetci tam už mali "vianočnú náladu".... a tak sa aj chovali...

takže nič zlé som tým príspevkom nemyslela, ani som nemocnici nepoškodila, ani nič, bol to len púhy subjektívny dojem z môjho pobytu tam.... 😉

jana1106
2. jún 2011

@luc771 cim skor tam prides, tym skor budes vybavena, ja tam chodim tak tesne pred osmou, vtedy sa na ten monitor dostanem celkom rychlo, ale potom sa este dost dlho caka na dr. bud dojde ona neskor, alebo je tam vela ludi atd. ked uz zacne ordinovat, tak sa to hybe rychlo, ja som vzdy v tej ordinacii asi 2 minuty aj s vyzliekanim a obliekanim.

lucia20
2. jún 2011

@alca123 nechcem ta strasit, myslim, ze uz si dost, ale ked som tam bola ja, tak ani pri prvej, ani pri druhej sa porody cez vikend nevyvolavali... ak to nebolo nutne kvoli dietatku alebo matke. ale aj tak ti moooooooooooc drzim palce.

luc771
2. jún 2011

@janicka
@jana1106
dakujem za info dievcata, tak pridem radsej skor, ozaj a neviete kolko trva vysetrenie u anesteziologa ? tam by som chcela ist hned po poradni kvoli epiduralke, neviem este ci si ju dam ale chcem si ju radsej zaplatit a ci ju vyuzijem budem riesit az potom...

tina1711
2. jún 2011

Ahojte nemate niektora mail na p. Jandovu telefon nedviha dakujem

luc771
2. jún 2011

@tina1711
ja som jej pisala na tento, odpisala za 3dni,
katarina.jandova@kr.unb.sk

jana1106
2. jún 2011

@luc771 no tak tam to samotne "vysetrenie" netrvalo nikolko 😀 ale cakala som tam asi 45 min. tam nam proste len rozdali dotazniky, vyplnili sme, pozbierali, cakalo sa. potom zavolali tehotne naraz, dali potvrdeny papier a ze s tymto chodte zaplatit... nic nevysetrovali, iba ak mal niekto iniciativne nejake otazky, tak odpovedali.

luc771
2. jún 2011

@jana1106
ja som myslela ze budu brat aj krv na zrazanlivost, nieco sa mi mari ze take nieco nam dr.Jandova hovorila na predpriprave ale asi je to teda blbost...
ale zrazanlivost mi myslim zistovali aj z poslednej krvi tak to bude asi stacit...

natas4
2. jún 2011

@luc771 vysetrenie na zrazanlivost ti urobia az ked zacnes rodit....takze az sa rozhodnes pre epiduralku v polovici porodu alebo tesne pred koncom uz ti nestihnu spravit test...preto sa rozhodni ci chces epiduralku alebo nie, ked zacnes rodit

alca123
2. jún 2011

@lucia20 @natas4 kocky diky za info. uvidime co mi povedia nechám sa prekvapit. 😉

lucia20
2. jún 2011

@alca123 kazdopadne drzim moc palce, dufam, ze hodis infosky o prckovi a porode. :D drzte sa.

misy01
3. jún 2011

Ahojte, este ma napadlo..... Viete niekto ake su moznosti napojit sa na wifi? Zda sa mi ze na nadstard izbach je, ale je to mozne aj na normalnych izbach? Dik za info.

adrianiiita
5. jún 2011

Caute baby, tú predpôrodnú prípravu musí absolvovať každá?? A kolko to trvá je to iba jednorázové?? a platí sa za to??? Môj manžel sa rozhodol že chce byť pri pôrode kolko sa platí zato???

luc771
5. jún 2011

@adrianiiita
Ahoj, priprava pre manzela trva zevraj cca 2 hodiny, zapisuje sa do knizky, plati sa 16,60€, ja idem s manzelom teraz vo stvrtok, treba ju absolvovat ked chce byt manzel pri porode. Bola som aj na priprave u Dr.Jandovej, to neviem ci je povinne poslala ma na to moja gyndoska s vymennym listkom, trvalo to nejak cez 2 hodky, tiez to mam zapisane v knizke, hovorila nam len take vseobecne info o cenach, o cviceni na kramaroch, nadstandarde, epiduralke, pup.krvi, nic co by som uz dovtedy nemala zistene, neplatila som za to nic...

jana1106
5. jún 2011

@adrianiiita trvalo to asi 2,5 hod. je to jednorazove. za tu pripravu sa neplati. plati sa len za muza pri porode tych 16,60 €.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre