Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

filipka21
3. dec 2009

mizu416 ahoj mám a teraz som si pozrela fotku a aj ja ťa poznám.Ani som nevedela že máš bábo a ešte aj také velké 🙂 A inak ako sa máš ty a Jakubko? 🙂

mizu416
3. dec 2009

weronyca primarka posiela na utz stale...mne sa cele tehotenstvo kamosky pytali,ze co tak casto chodim na utz,no primarka to chce mat 100% ...mne sa maly neotocil... 😉

mizu416
3. dec 2009

filipka aky je svet maly...uz minule som pozerala ci to nejsi ty,ale nebola som si 100% ista,ale som si povedala ze za opytanie nic nedam...nooo Jakubko je taky certik bertik,ale inac v pohode 😀 😀 😀 .ale ved uz aj ty mas ,,velkeho" chlapceka 😉 ...na FB ta nenajdem???

mizu416
3. dec 2009

inak poculi ste,ze dnes sa maju na kramaroch narodit siamske dvojicky

diduska777
3. dec 2009

Ahojte babulky 🙂 Ako sa dnes mate?

csina
3. dec 2009

aj ja sa na sebe už smejem...jedno dieťa už mám a pripravujem sa akoby som netušila, čo ma čaká.. 😀 pri prvom tehu som si kúpila jednu knihu o matke a dieťati, internet som nemala a prežila som.. 😀 teraz čítam čo sa dá, pýtam sa kdekoho na kadečo a stále mám pocit, že idem do neznáma..asi je to tým, že už to bolo pred 7 rokmi a niečo sa aj zmenilo..napr. vraj sa nedávajú ortopedické nohavky naširoko..vedeli ste to?? tiež som si do pôrodky nič neniesla, ale o nič som neprišla, ešte v ten deň ma zásobili čiapočkou a viac mi nebolo treba, bol august..teraz asi vezmem nejaké bodynká, polodupky, čiapku, rukavičky a ponožky. zaplatila som si PEDU a otecka k pôrodu a uvidíme...prežijem aj bez nadštandardu aj bez skvelej stravy, dám si nosiť...majú tam mikrovlnku? a beriem si aj odsávačku mlieka, tú mi vtedy požičali, ja som im ju vrátila a nakoniec si to sestra nepoznačila a mysleli si, že som im ju ukradla...skoro ma mrdlo!! to už som len mala zapotreby.. 😠 takže si beriem, aj si ju označím, aby mi ju tam náhodou neznárodnili, keby som si ju u nich dala sterelizovať...doktora nezmluvním, súhlasím so zuzitkou..ozaj..kde je už rodí??? 🙂 🙂 🙂

mirulienka
3. dec 2009

cau csina,
si sa dlho neozvala. uz som myslela, ze si uz utekala 😲
no som rada, ze nie som sama jak trubka 😀 😀 ale fakt je, ze casy sa menia a treba sa prisposobit.
ale uz nebudem citat kade-tade hovadiny... aj zuzitka ma rychlo a jasno presvedcila, ze to nema vyznam... a tak ako pise, uz sme to raz prezili a vieme zhruba do coho ideme, tak snad aj to dobre dopadne aj teraz 🙂 🙂 🙂

zuzitka, a ty co??? este nic???

nejako sa nam odtialto potratili baby, ze by uz vsetky boli v porodke????????????????????? snad sa ozvu...

mirulienka
3. dec 2009

csina, a tie ortopedicke sa davaju... aj jandova ich spominala na prednaske.
no ja ich teda urcite davat budem.

zuzitka
3. dec 2009

ahojky

tu som ... furt som gulatá 🙂 🙂
dnes na poradni mi ale povedala dr., že som otvorená na 1 prst 😉 😉
ak do nedele neporodím, mám ísť v pondelok na príjem ...

akože sa nemá baliť mimino naširoko? ja myslím, že ked to je treba, tak sa bude baliť ... s tými poštolkami myslíte, nie?

mirulienka
3. dec 2009

fiiiha zuzitka, tak aj ty nas uz pomaly opustas 😉 a ako sa citis? nemas strach? a preco vlastne hned v pondelok a nie az po tyzdni???

ja som tuto noc skoro vobec nespala. bud som sa budila na strach z porodu, alebo mi brucho tvrdlo alebo som sa budila kvoli andrejkovi, lebo este stale nie je zdravy...
vcera mi porodila aj kamoska, tak jej zavidim, ze to ma za sebou......

hej, hej, postolky...

csina
3. dec 2009

baby vážne...bola som na takej prednáške, u detskej lekárky, vraj ju robí ako jediná na slovensku, príprava pre mamičky...tak som tam dve hoďky sedela a počúvala, ako budem prebalovať, kupkať podávať kvapky a tak... 😀 😀 strašná sranda...!! no a hovorili, že po novom sa už nebalí naširoko, že dokonca niektoré krajiny EU to preklasifikovávajú ako týranie dieťaťa... 😅 😝 😀 no...tak aby sme aj my zapadli do EU, už sa od toho upúšťa...moju malú som musela trápiť tým balením až do 8 mesiacov...no teraz som zozhodnutá, Európa, neeurópa...balím aspoň 2-3 mesiace...nech mi nikto nevraví, že 40 rokov to fungovalo a zrazu to netreba...hovadina..robím po svojom... 😉 😎

zuzitka
3. dec 2009

dnes mi v moči našli prvýkrát bielkovinu 😒 nohy mi puchnú už dlho ... a znova som pribrala 1kg ... no neviem, asi všetko dokopy, chcú ma mať asi radšej tam 🙂

tie siamské dvojky sa už asi narodili okolo pol 12h

mirulienka
3. dec 2009

csina, a kde si to bola na prednaske??? take kadejake prednasky robi Kvapka... kamoska tam chodi.
no jasne a potom budu mat decka kadejake krive nohy a nebodaj problemy... sa mi zda, ze na kontrolu k ortopedovi sa ide v nejakom tretom mesiaci, ak mi potom ten povie, ze netreba, tak uz nebudem, ale dovtedy pekne nasiroko...

zuzitka, mne zatial nenasli bielkovinu, ale mam z toho tiez obavy, ze v pondelok tam bude. tento tyzden mam nohy neuveritelne spuchnute a aj to obcas boli a nechcu odpuchnut ani vykladanim ani masirovanim. ja bezne priberam teraz 1-2kg za tyzden...

mirulienka
3. dec 2009

k tym siamskym som vcera skoro nic nenasla na nete, teraz musim ist este pracovat, tak snad nieco daju v spravach...

csina
3. dec 2009

no ja už našťastie nepriberám, max 0,5 kg za 2 týždne...skôr mám teraz pocit, že som pol kila schudla...celkovo som pribrala tak 10-11 kíl...no a tú bielkovinu si už sledujem sama doma, aj glukózu..každý deň si nameriam obe, ale myslím, že ku koncu tehu to už môže vyskočiť aj keď nie je až taký problém...ale trošku ma to predsa len znervózňuje..
na tej prednáške som boal u Mudr. Gibalovej v petržke na stredisku, tam mi hodí aj malá, je to fajn pediatrička, sme ale pomerne noví, lebo naša išla do dôchodku, tak nás tam zadelili...
zuzit..a ja že už rodíš... 🙂

bibione
3. dec 2009

csina: ahojky kocka,chcem sa opytat.ci si potrebovala nejaky papier na otca pri porode??

csina
3. dec 2009

bibione...bola som s ockom na tej porade u jandovej, tá mi dala papier, ktorý som odovzdala v pokladni v nemocke a zaplatila...jandová zapísala do tehu knižky a orazítkovala a tetula v pokladni dala potvrdenie o zaplatení....ty to ešte stíhaš?? 😀 mikuláš sa blíži... 🙂 😉

zuzitka
3. dec 2009

ja som práve včera premýšlala, že ked bol otecko pri pôrode pri samkovi, že vôbec nekontrolovali, či máme zaplatený ústrižok za otecka 🙂

ale asi som to mala poznačené v tehu knižke, tam to videli ... že by sme skúsili otecka "prešmyknúť" k tomuto pôrodu? 😀 😀

bibione
3. dec 2009

hehe 😀 praveze nie,ja len ci musim mat ten blby papier 😠 ...aj keby,tak sa to neda,lebo mm je dlho v robote...ja zatial nic...ani tuk 😅

bibione
3. dec 2009

zuzutka: sak ty by si uz mala rodit 😅 a coze.nikde nic??

zuzitka
3. dec 2009

bibi ... áááále, preložila som si to na pondelok 😀 😀 😀

bibione
3. dec 2009

si davas na cas co?? 😉 a to uz na vyvolavacku ci akoze ci sa zadari?

zuzitka
3. dec 2009

ja ti neviem ... možno mi tam len vodu prepichnú a rozbehne sa to samo 😉
neviem ako to chodí ...

pri Samkovi mi kázali prísť na príjem 7.deň po termíne, ale v noci doma sa mi to rozbehlo samo a ráno bol Samo na svete 😎

csina
3. dec 2009

no ja som skúšala ukecať sestričky pri prvom pôrode bez potvrdenia a nedali sa obmäkčiť...ale nevadí...inak ja sa budem smiať, keď vás nakoniec ešte aj predbehnem... 😀 mňa vždy takto večer strašne ťahajú kríže a tvrdne mi brucho...aj teraz.. 🙂 určite budem rodiť večer...lenže ktorý..? 😀

mirulienka
3. dec 2009

no mne skoro nepustili mm pri prvom k porodu, lebo sme nemali potvrdenie z nemocnice o absolvovani prednasky, ale nakoniec som to vybavila cez moju gynekologicku, ze to absolvoval, ale v inom zariadeni 😲 no nebol tam... som nevedela vtedy, ze plati len z nemocnice...

csina
3. dec 2009

no..tak som si práve konečne zbalila tašku... 😀 už mi chýbajú len hygienické veci a nejaké šlapky do sprchy a odsavačka mlieka, musím ju ešte vysterelizovať...teraz tu budem tašku okukovať a čakať... 🙂

bibione
4. dec 2009

joooj moja,ja som si myslela,ze budem rodit kazdu chvilu od 34tt 😀 a nikde nic...a teraz som jak na trnoch,ze co pride ako prve,ci kontrakcie alebo plodova voda...no je ticho ako pred burkou a pri mojej smole budem este aj prenasat 😠

algida
4. dec 2009

Ahojte tehuľky,
tak ja to už mám za sebou...Ako som písala, deň pred termínom poobede začali neurčité bolesti, o siedmej podvečer pár kvapiek plodovej vody, o deviatej odišla zátka a o desiatej som bola na príjme na urgente. O pol jedenástej ma vyšetrili - otvorená na 3, a o 01.45 sa narodila Ninka - zdravá, 49 cm, 3080g. Takže na termín.... 🙂 a ešte k tomu celkom rýchly pôrod, jediný problém bol, že tie tri hodiny do narodenia maličkej som strávila v polohe ležmo kôli monitoru, čo bolo na rozdýchavanie kontrakcií dosť blbé.... ☹
Dostala som sa na nadštandard - sestričky zlaté, laktačná úplne úžasná a najtrpezlivejšia žena na svete, doktori v pohode. Strava - no, ako v nemocnici, čo mi najviac vadilo, bolo, že občas dosť nevhodná pre šestonedelie (ako fazuľová polievka...)a hlavne malé porcie - keď sa mi začalo tvoriť mlieko, zjedla by som raz toľko.....

filipka21
4. dec 2009

Gratulujeme 🙂 a užívaj si to lebo ani sa nenazdáš a malá ti bude behať. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre