Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

zuzna29
23. sep 2008

ahoj. mne ked pichli epi tak som bola otvorena na 4 - 5 cm, potom mi povedali, ze manzel moze prist, tak neviem ci to je pravidlo. dovtedy som bola sama na cakacke.. ked mi pichli epi tak som bola uz na pôrodnej sale, ked mal manzel prist za mnou, ale ako som uz spominala nakoniec z toho nic nebolo lebo sme isli CR.. pekny den

alififi
23. sep 2008

dula
tam ide o to, je je tam na boxe viac mamiciek a asi by nebolo vhodne, aby tam bol nejaky muzik do toho 😉

niuska
23. sep 2008

kujeeeeme aj s Nelinkou 😅 Ivanka ešte ma odrodil ten náš 😉 My sme boli bezproblémové, aj Nelča aj ja, o 15.00 ma položili na stôl a 15.10 bola Nelča VONKU 😝 päť kontrakcií sme rozdýchali a štyri krát sme potlačili.
No je fakt, že pôrodná sála vyzerá trochu chladne, ale to neskutočné šťastie po pôrode 😀 Tatina sme pri pôrode nemali, a epi sme nechceli 😵 takže neviem posúdiť. Sestričky a doktorky detské sú fajn, jaska že v tom množstve sa dá natrafiť na kadekoho 😒 ale vo väčšine boli skvelé. Mne napríklad pomohli naštartovať kojenie a to som prvú dcérku nekojila, takže pre mňa je to teraz ohromný zážitok 🙂 S doktormi je to tiež tak ako so sestrami, určite by som si každého nevybrala, a trošku som sa bála toho povrchného prístupu keď som sa na nič nesťažovala.

malamyska
24. sep 2008

ahojte kocky...tak ja mam snad este do porodu cas ale obcas si vas tu precitam co a ako na tych kramaroch kedze su mojim favoritom..od vcera mam zakaz behania takze mam kludovy rezim na postielke esteze vymysleli notebook a mozem sa zabavit i v postielke..chcela by som sa vas spytat na cvicenia na kramaroch ktore su pred porodom..chodili ste tam? stalo to za to? a kedy ste zacali hm?

mataaaaa
24. sep 2008

Caapy ahojky, este ni... malemu sa nechce, ale dnes mi oznamila ferakova ze zajtra mam ist na prijem :D ale mam strach zo vsetkeho.. hlavne toho ze to cele prepukne v nemocnici.. opd zaciatku az do konca, len dufam .. silbno ze maly bude v poriadku a za 3dni nas pustia domov.. 🙂

cat
24. sep 2008

Ja som bola s Kramarmi velmi spokojna, o porode nemozem moc hovorit /sekcia/,ale starostlivost na sestonedeli a novorodeneckom -100 bodov 😎 ale bola som na 9.posch, na nadstandarde na jednotke izbe,tak ako som chcela.
Matka,drzim palce, moj muz ta na Vinobrani videl,tak som vedela ze si este cela..

capy
24. sep 2008

mataaaaa drzim palce nech sa ti to rychlo spusti. a neboj sa vsetko bude ok 😉 potom sa ozvy ako si dopadla 🙂

moncicici
24. sep 2008

mataaaaaaaa aj ja ti drzim palceky,potom mi povies ako si bola spokojna 😉

mataaaaa
24. sep 2008

Cat blahozelam k malinkej, strasne je zlatunka🙂 ved sa snad stretneme s kocarmi niekde u nas ..
Capy Moncici no snad to bude cim skor, prave mi zacali kontrakcie .. hodinovy interval, tak dufam ze to niesu len poslicky.. lebo uz fakt to chcem mat za seboui. tak sa drzte aj vy holky :ň a pekny den VAM

capy
24. sep 2008

cat tak drzim palceky nech to niesu poslickovia. ja som ich nikdy nemala. u mna to bol vzdy zaciatok porodu. 😉

moncicici
25. sep 2008

capy ako spoznam ci mam poslickou alebo kontrakcie???

capy
25. sep 2008

poslickovia po chvilke prejdu (zevraj), lebo ja som ich nemala. a ked su to kontrakcie tak je to stale a intervali sa postupne skracuju 😉 ja ked som mala cca kazdych 5 minut tak sme sli do porodky 🙂 tam nas prijali sli sme hore, absolvovali sme vstupne vysetrenia (pasy, klistir,ultrazvuk...) a potom sup rovno na sal 😉

capy
25. sep 2008

mataaa tak dufam ze uz mas samka v naruci 😉

janka5861
26. sep 2008

Kramare su uzasme . A to som tam isla rodit z Topolcian,kde chodia rodit z celeho slovenska. Vsetci sa cudovali preco. ALe ja som urobila pre seba a hlavne pre moje babetko to najlepsie. Bola som na 9 poschodi a pristup lekarov a sestriciek 🙂 🙂 🙂 🙂 bol na 1000% percent .

capy
28. sep 2008

no kde ste vsetky? rodite? 😀 😀 😀

dula_renka
29. sep 2008

alififi...no u mužíka to teda chápem, je to akože výhovorka na priestory, ale ja som žienka, tak ako aj tie ostatné, hoc nerodím......

otta
30. sep 2008

ja som rodila koncom juna na Kamaroch a musim pochvalit.Lekari super /MUdr. Dedinska/, sestricky z novorodeneckeho tiez. Myslim, ze lepsie ako Ruzinov, kde som rodila prve dieta. Jedine minus bolo, ze v Ruzinove nam celu vybavicku pre dietatko dali /plienky, servitky,... / Na Kramaroch som mala vsetko svoje,asi maju menej sponzorov

funy
30. sep 2008

ahojte dievcata,
este mam cas, ale zacala som uz uvazovat o porodnici. a poslednym pristupom lekara na pohotovosti v ruzinovskej nemocnici mam desivu skusenost, tak som zacala uvazovat o inej nemocnici, aby som nemala tu smolu ze nahodou bude mat prave on sluzbu v den mojho porodu.
chcem sa spytat, ci odporucate ist rodit na kramare len tak bez vybaveneho, zaplateneho konkretneho lekara. ci je ten pristup nahodneho lekara dobry.
dakujem velmi pekne.
a to mozem ist rodit len tak do ktorej nemocnice chcem?

alibernet
30. sep 2008

rodiť môžeš ísť kam chceš a hlavne, kde ťa zoberú, 4-6 týždňov pred pôrodom by si mala mať vybratého pôrodníka a k nemu chodiť na poradňu, inak, väčšina gynekologov ambulantných má nejaký ten úväzok v nemocnici kvôli pôrodom alebo vedia k niekomu odporučiť, ja som rodila v petržalke 2x a bolo tam vynikajúco, okná na jzuhozápad, slnko, nádherný park s jazierkom a labuťami a v bufete božské chlebíčky ... 😀 😀 😀

dula_renka
30. sep 2008

funy....ktorý lekár bol na tej pohotovosti?

capy
30. sep 2008

funy ja som rodila na kramaroch dva krat a nikdy som nemala ziadneho vybaveneho cize zaplateneho lekara a mozem vrelo doporucit. ked budem rodit treti krat tak tiez pojdem na kramare ak este budu 😀 😀 😀

dula_renka
30. sep 2008

capy Smiem vedieť, či bol pri pôrode aj manžel?

funy
1. okt 2008

alibernet,

a ak na kramaroch ziadneho nepoznam, tak ako si mam vybrat porodnika, ked si nebudem vybavovat konkretneho. ved kto bude mat sluzbu, ten ma odrodi. ako sa potom vybera porodnik na konzultacie?
dakujem

funy
1. okt 2008

dula renka,

vola sa Španka.
urcite poznas. jeho manzelka robi hovorkynu na min. skolstva

jaz
1. okt 2008

funy - na posledny mesiac pred porodom sa prihlasis na kramaroch do poradne pre tehotne v poslednom mesiaci gravidity (telefonicky) - sestricka ta objedna k doktorovi, ktory tuto poradnu robi (su viaceri) a k nemu chodis az do porodu
a tiez som nemala vybaveneho konkretneho lekara, pocula som, ze na kramaroch su vsetci dobri, mna rodil dr. Lovisek a bol perfektny

funy
1. okt 2008

jaz, dakujem ti pekne za info.
mam v tom teraz ovela jasnejsie.
dakujem este raz
drzte sa vsetky
funy

dula_renka
1. okt 2008

funy, poznam ho velmi dobre, je svojsky, robote rozumie, ale to nie je vsetko 🙂

capy
1. okt 2008

dula renka: manzel bol pri obydvoch porodoch. je to na nezaplatenie 😉

kristina.jo
2. okt 2008

Ahojte. Prosim Vas, neviete tel. cislo na ktorom sa treba prihlasit do tej poradne pred porodom? Dakujem

martina1912
2. okt 2008

Ahoj Kristína.jo tel.číslo do poradne na Kramáre je 02-59542794. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre