Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

bleelka
30. sep 2009

ahojte, mozem sa k vam pridat? termin mam 6.11 a tiez chcem rodit na Kramaroch... na prvu predporodnu idem 6.10 a este 13.10 idem poslednykrat na kontrolu ku svojmu gyn a potom ma snad uz posle na Kramare... nie je to neskoro? ved to budem 3 tyzdne pred porodom....

som smutna z toho, ze za manzela pri porode mam platit 500 sk a pustia ho az na salu a tu najdolezitejsu dobu ked mi bude fakt zle budem sama... 😢 toto ma fakt ubija...

beruska.zuzanka
30. sep 2009

Vitaj, bleelka 😉

Ja mám termín 10.12. a k môjmu lekárovi mám vraj ísť ešte 3x, každé dva týždne, to znamená, že v polke novembra posledný krát a potom až na Kramáre, takže na tom budeme asik nejako podobne, ale veď lekár musí vedieť 😉
To s manželom je aj mne čudné, ale všade je to iné a my s mužíkom sme si včera povedali, že ak mi neodtečie plodovka, teda že budem mať "len" kontrakcie, tak sa budem snažiť vydržať doma a s ním a potom šup šup do nemocky, aby som na tej vzdychárni sama sa netrápila.... 🙂 no, uvidíme, ako nám tento plán vyjde 😀 😀 😀

Chodíš aj na nejaké cvičenia?

given
30. sep 2009

Ja som rodila tiez na Kramaroch, mojho manzela pustili za mnou asi o 14:15 a maly sa narodil o 15:50. Takze ten "najhorsi" cas prezil so mnou. Dovtedy to bolo znesitelne. No a samozrejme nas spolu nechali po porode aj s malym asi do 18:00 na sale.

beruska.zuzanka
30. sep 2009

Ono asik záleží, na akú smenu natrafíme 🙂

given-mala si zazmluvneného pôrodníka?

chruminka
30. sep 2009

ahojte
tak vam zavidim tie cvicenia,ja by som tak rada isla cvicit,ale musim mat kludovy rezim a pekne len lezat
my idem k Dr.Jandovej v pondelok 5.10. na tu prednasku pre oteckou pri porode.
Este by som potrebovala aj tu prednasku koli EPI,to nerobi Dr.Jandova?To sa chodi dakde inde?
Ale aj tie prednasky o dojceni mozu byt uzitocne,ale to uz nezvladnem,som rada ze ma este nedali do nemocky.

Given ahoj ako sa mate?Adamko poslucha?

chruminka
30. sep 2009

bambula ano Plank je taky malo komunikativny a aj ja som bola po prvom vysetreni sokovana a sklamana,ale uz je to teraz ok

beruska.zuzanka
30. sep 2009

Ahoj chruminka 🙂 len ty pekne s bábätkami oddychuj, aby ste boli zdravučké a ok až do konca 😉
ešte sa nacvičíš, až budú na svete 🙂 asik slabá útecha, ale to aby ste boli obitri v pohodke je dôležitejšie 😉
Bolí ťa veľmi chrbát? Či aj iné? Ja som mala problémy s chrbticou už pred tehu, tak teraz je to ešte trošku horšie, tak snáď mi tie cviká pomôžu....

wewe4
1. okt 2009

Chruminka, ohľadom EPI musíš ísť k anesteziologičke na č. dverí 150 (tiež v poliklin. časti). Ja som bola minulý týždeň..môžeš tam len tak prísť, nič k tomu nepotrebuješ, len tehu knižku. Vyplníš dotazník a potom bude taká malá prenáška s Dr. a tam sa všetko potrebné dozvieš.
Ako pozerám na tvoj termín, možno sa aj stretneme 😅

tinad
1. okt 2009

Mamicky, ja mam termin 22.11. a este 21.10. idem na poradnu k svojmu gynekologovi.. Nieje to neskoro, aby som sa potom objednala na Kramare? Staci telefonicky? Viete mi poradit kde sa to nachadza na Kramaroch? Velmi sa bojim porodu a toho vybavovania okolo toho.

bambula1307
1. okt 2009

Ahojte dievcata 🙂

tinad ja som sa prave objednala na ambulancii 222..telefonicky . je to na prvom poschodi v poliklinike..uplne posledne dvere. Sestricka bola mila.
termin mam 15.11 a objednali ma na prvu poradnu na 16.10 rano. tak si tam kludne zavolaj. Mne chcela dat termin aj buduci tyzden..ale ked som povedala , ze mam viac ako mesiac do terminu..tak mi to posunula.
Tak ten tyzden dopredu hadam staci volat.

given..no dufam, ze aspon chvilku s nami ti nasi muzikovia budu..ked to bude naozaj najhorsie..to by bolo idealne..aspon o nikoho opriet..pomasirovat chrbatik..a tak..uf joj uz sa bojim teraz.

chruminka
1. okt 2009

wewe to je dakde na prizemi ta anesteziologicka? By som skusila zajtra po poradni tam "zabehnut" nech to mam skrku.
Ja som taka tapa ze som si vsetko nechala na poslednu chvilku a este aj s dvojickami som na rizikovom mam mat kludovy rezim...ale co bude ako bude co stihnem stihnem co nie nestihnem.
Wewe budes chcet byt na nadstandarte?Lebo ja ano a ked som bola minule dole u Dr.Jandovej tak tam ma nastenku a fotecky celkom pekne to tam vyzera,ale mne by stacila aj izba kde su tri za tych 200sk (mali to tam este v SK a nie v €) mne ide hlavne o WC a sprchu na izbe ,inac mi spolocnost absolutne nevadi...som straaaasne ukecana a sama na izbe by som urcite nechcela byt! Predca len ked su dve tri tak si aj poradia a pomozu,podporia sa...

natali1401
1. okt 2009

ahojte! tak ja zajtra na desiatu idem do nemocnice, malej sa ist na svet nechce tak jej to budu musiet nanutit 🙂)) tak mi drzte palce a potom ked uz budem fit urcite dam vediet ake to na tych kramaroch bolo a aj ako sa postupuje ked zena prenasa.. lebo to som tu nikde nejak nezaregistrovala..

given
1. okt 2009

Caute, ano, mala som zazmluvneneho lekara.
Chruminka, vidim, ze sa drzis, tak drzim palce, aby ste tu uspesne potiahli este par tyzdnov.
Adamko je uplne tuzexove dieta, skoro vobec neplacka, a ked sa usmieva a snazi sa nieco povedat (ou, la, eu, u), tak je uplne ne zjedenie.

Anesteziologicka je na prizemi, je to vlastne na takej spojovacej chodbe medzi poliklinikou a nemocnicou (blizsie k nemocnici). Tu prednasku o kojeni odporucam, je to dost dolezite, aby bol clovek pripraveny, aspon ja to kojenie vnimam ako najdolezitejsiu sucast.

chruminka
1. okt 2009

given Adamko je krasne dietatko a ked este aj poslucha no tak to je idealne dieta
Aj ja si pojdem pre take na kramere do tuxu 😀

natali drzime palceky nech to mas uz za sebou a aby ste boli s malinkou co najskor uz domka 🙂

wewe4
1. okt 2009

chrumi, chcela by som nadštandard a presne ako hovoríš..hlavne kvôly tomu WC a kúpelke a tiež dvoj- alebo troj-lôžko..
len dúfam, že sa nám ujde lebo ako počúvam a vidím rodičiek je veeľa a nadštandard býva plný 😖

bambula1307
1. okt 2009

natali drzime vam obom palceky :d drzte sa...nech ste skoro domka.
ja som vcera isla okolo tej anesteziologickej je to c. 150 a je to cez vchod nemocnica ..dozadu skoro az k vytahom pri bufete ..a tam su take stoliky kde sedia pacienti s navstevami..zahnete do chodby dolava a je to hned skraja..ale da sa tam prist aj z poliklinky..te chodby ich spajaju.
Dievcata o tej izbe za 200..som pocula, ze wc a sprchu nemaju na izbe..ale cez chodbu..no je to len pre ne.
To mi sestricka co tam robi vravela :(

bambula1307
1. okt 2009

chrumi..krasny kocik a juj dve miminka naraz. ja som z dvojiciek 🙂) a ten moj tejne dufal, ze aj nam sa podari...ale bol sklamany..cakame jedno :D

given krasne babatenko mas domka..a vy nekojite?..ked tam vidim flasku na fotke?..lebo na prednaske nam prizvukovali nedavat mliecko z flasky..radsej lyzickou..bo uz nebude chciet tahat :(

zuzca80
1. okt 2009

natali drzim palce...daj potom vediet. ja sa najviac bojim toho, ze mi tiez nakoniec budu vyvolavat porod. mne vcera dr. poovedal, ze som zavreta, tak to zatial na porod nevyzera ☹
co sa tyka tej izby za 200, je to cez chodbu, kamoska tam bola, ale vravela, ze jej to nevadilo, lebo ju mali len pre seba.
anestezioologicka amb. je po vchode do nemocnice hned dolava a skoro prve dvere na chodbe. ja ked som tam bola, tak bola predo mnou len 1 tehula, tak za 15 minut sme boli vybavene 😉

given
1. okt 2009

Bambula, kojime. Sem-tam ale davame odstriekane mliecko z flasky, zatial nebol problem, zeby sa nechcel prisat.
On mal totiz silnu zltacku, a ked sa bol na novorodeneckom slnit, tak mi ho nenosili, len ja som mu tam nosila mliecko a sestricky mu davali z flasky. Takze to trosku striedame, ale nie velmi.
Na prednaske hovoria jedno a sami robia druhe. Napriklad im davali glukozu a doktorka mi povedala, ze to by sa nemalo a sestricky to aj tak robia. A jedna sestricka na Kramaroch nam zakazala sa maleho dotknut, ked spal pod tym svetlom, aby sa nezobudil. No a pritom taketo deti so zltackou su velmi spave, nebudia sa, ze su hladne a musia sa budit. Ona chcela mat hlavne pokoj, bola rada, ze deti spia a bolo jej asi jedno, ze nepribera a hrozi mu infuzia. Pozor na nu, taka mala, asi meter patdesiat od zeme mala...
Ale ostatne sestricky boli velmi zlate...

chruminka
1. okt 2009

Uz viem kde je ta anesteziologicka uz som viac krat isloa okolo cez tu spojovaciu chodbu tak tam zajtra pojdem po poradni

bambula dakujem ten kocik mi poradili baby co uz dvojicky maju a fakt je dost prakticky a sikovny (zatial otestovany len v byte) ,len s farbou bol problem lebo nazivo boli tie farby hrozne akurat tato zelena nas oslovila povodne mali mat jezibabky oranzovy kocik.

no a stym WC-kom vsak uvidime ,uvidime aka izba sa nam vlastne ujde ked je tolko porodou,skoda ze na kramaroch sa neda ist pozriet na tie izby.

bambula1307
1. okt 2009

chruminka..🙂 nahodou je to celkom pekna a univerzalna farba 🙂,..a ja tiez nemusim prilis kriklave 🙂).
Urcite bude super :D

given tak to je super, ze to drobca neodradilo..asi je kazde miminko v tomto ine. radsej upozornia..aby sme nezvykali na lahsie 🙂).
O glukoze som uz citala..aj ked nam na prednaske vraveli,..ze nedavaju nic..ze ich nechaju vyhladovat a aj ten traviaci trakt..ze je nezrely a zacinat treba po lyzickach..teda ako mnozstvo..ze nebude hned vela papat.
myslim, ze tu sestricku spozname 🙂)..podla spravania.
Ja by som jej povedala..ved to je moje decko..tak sa neangazujte prilis :D

Joj ja som v praci zajtra posledny den..ale aj tu na nete :((

zuzitka
2. okt 2009

ahojte

chruminka ... jeeeeej, ty cakas dvojicky a .... dievcatka 😀 😀 😀 to je super

natali isla dnes na prijem, ze? takze coskoro porodi babenko 😉 😉 😉 supeeeeeeeeeeeeeer ..... snad sa ma dobre a ze moc netrpi 🙂

alicenka
2. okt 2009

baby, ja som sa chcela opytat, ze keby to na mna nahodou prislo, tak kde sa mam hlasit?... nie tam na poliklinike, ze?... ja som take trdlo, vobec tu nemocku nepoznam... 😅

kyliefox271
2. okt 2009

alic, urgentný príjem.

alicenka
2. okt 2009

dakujem

beruska.zuzanka
2. okt 2009

Aké je tu ticho dnes 😲

alicenka
2. okt 2009

ja som prave umyla onka, ale nejako to nema efekt 😅 🙂

bambula1307
2. okt 2009

Dievcata drzim vam palce nech mate zdrave a krasne deturence. No a porody nech prekonate ani neviete ako..🙂 Lucim sa s vami.
Dakujem za rady a tipy 🙂)).

zuzitka
2. okt 2009

alicenka ... pôjdeš na urgent /pohotovosť/ 😉

a ty už chceš rodiť? 🙂 .... ešte možno aj 2 týždne sa budeš gúlať s bruškom, neboj sa 😉

alicenka
2. okt 2009

zuzi, malu som prenasala 11 dni, aj to mi museli porod vyvolavat, lebo sa jej nechcelo do tej zimy, takze tusim, co ma caka 😅 ale uz by som bola najradsej, keby sme boli vsetci styria spolu, lebo tento koniec tehotenstva je uz pre mna vsetko mozne, len nie prijemny 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre