Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

anamor
17. feb 2008

kočky sa mi páči ako viete, kto má kedy službu 😉

valka
17. feb 2008

ahojte dievcence...no takze myslim, ze sme sa dohodli...cez vikend, ked je prazdno 😀
ja sa uz tiez tesim aj bojim...ale myslim, ze teraz by som v pohode vedela fungovat moc moc dlho s bruskom... len to otacanie na posteli 😠

kacenqa
17. feb 2008

anamor no ja to viem, lebo dr. mares je moj lekar, ku ktoremu chodim normalne do gpn a dnes mi nakazal prist na kontrolu na kramky,, lebo tam sluzil 😉

tonita hej, mal, aj manzelovi sa pacil, ze sympos a aninie velmi stary 😀 len neviem, ze kedy sa tam striedaju na tych sluzbach. inac ja by som to zas uz najradsej mala za sebou, ale co ked alienovi sa nechceeeeeee, musim cakat, kym sa ona rozhodne. kolegyna povedala, ze pojde 22.2. no som zvedava hehe.

care - ty si sestricka ci nebodaj doktorka z kramarov? 😉 (a mozem vobec tykat??)

kacenqa
17. feb 2008

jo, inac ja byvam cca 7 zastavok elektrickou od racka , pri fabrike palma. takze dalsia 'novomestanka' 😉

care
17. feb 2008

Aaaaaaaaaaaa, tykaj, jasnacka..nechcem sa propagovat, v prvom rade som mamina, i ked nie kandidatka mmentalne 🙂 a tesim sa na vas...len ci vas spoznam, hehe. velmi si zelam, aby vam vsetko prebehlo hladko a bolo len a len spokojne s nami, co sa o vas starame ( ja o vase deticky ).

kacenqa
17. feb 2008

aha takze si z novorodeneckeho 😉 no dufam teda, ze sa coskoro uvidime 😉 ja by som nedbala aj hned hehe, tasky mam zbalene. 😀

alififi
17. feb 2008

ja novorodenecke chvalim - o malu bolo dobre postarane 😲
je to tam fajn

tonita
17. feb 2008

care tak aj ja sa velmi na teba tesim a poriadne si popozeraj nase fotky 😀 , aby si nas spoznala.Tak mi si budeme mat co povedat aj ja som sestricka ale nie z Kramarov 😉
Kacenqa to snad nie je ani pravda, ze byvas tak blizko vedla mna(nas)Mozno sme sa aj v elektricke stretli... 😅

cica13
17. feb 2008

Ahoj care, prave som si precitala, ze si sestricka z novorodeneckeho, opis sa mi trosku, ja som u vas lezala pred mesiacom, mozno si na mna spominas, narodil sa mi Davidko s Downovym syndromom, som tiez sestricka z detskej kardiochirurgie.

valka
18. feb 2008

ahojte...tak to je super, ze tu mame aj sestricky 🙂 care, myslim, ze novorodeneckemu robite dobre meno - prave kvoli referenciam idem k vam...takze dufam, ze nebude ziadny problem s luciou a nebudeme vam robit ziadne starosti 🙂 a este k tomu, ze si mamina... vidim tam maly preklep, na ktorom som sa musela zasmiat...nie si kandidatka mentalne alebo momentalne ? 😀

takze novo a staromestanky (teda ja 😀) kedy davame stretavku? mali by sme sa poponahlat...😀 😀 😀

cica13
18. feb 2008

Valka, myslim, ze nebudes absolutne lutovat, ze si si vybrala Kramare, ja som prveho syna rodila na Smidkeho a neda sa to s Kramarmi porovnat, proste super personal na porodnej sale, na novorodencoch aj na sestonedeli.

avemaria
18. feb 2008

ahojte nastavajuce mamicky.valka ja mam termin 25.februara mozno sa tam uvidime.pojdes na nastandar?

valka
18. feb 2008

ahojte,
cica13 - jedine sa obavam prvej doby porodnej...ale dufam, ze tam pridem uz dostatocne otvorena, ze ma zoberu rovno na salu aj s manzelom...nerada by som niekde cakala sama...cas sa potom nehorazne vlecie.... ☹ kamosky, co rodili na kramaroch si tiez chvalili...hlavne teda pristup k mamicke a novorodencovi - na antolskej to vraj dost zanedbavaju...tak som si povedala, ze porod trva par hodin, co je menej ako par dni na sestonedeli...tak hadam aj tych par hodin sa skrese na par minut 😀 ...to som optimistka, co...? 😀

ahoj avemaria, chcela by som...dufam, ze sa nan dostanem hned po porode...uz len kvoli tej optimistickej farbe na stenach 🙂 snad sa tam uvidime...vyzera to na riadnu damsku jazdu...ak sa tam stretneme vsetky, co mame podobny termin...😀 len aby nam nevzala care deticky, ze iba kecame a nestarame sa o ne 😀 😀 😀

cica13
18. feb 2008

Valka, ja som prisla na porodnu salu o 10.10 a maly bol o 11.37 na svete, nestihli mi dat ani epidural, ktory som mala zaplateny. Isla som z domu, ked som mala kontrakcie kazdych 5 minut. Pri mne bol manzel, uz ked som bola priamo na porodnom stole, dovtedy bol zhanat moje vysledky na ambulancii, lebo som rodila o 2 tyzdne skor.

tonita
18. feb 2008

cica tak ty si si dala"poriadny nadcas" kiez by kazda zena tak porodila.No niektore sa chudatka trapia a trapia....Dufam, ze aj my budeme tie stastlive co dlho cakat nebudu 😀

Valak jeeeej mas peknu predstavu o porode.To asi kazda z nas sa obava tej prvej doby porodnej.

Akurat som prisla z cvicenia a uplne som v soku!!!Uz som tam bola sama.A pytam sa porodnej asistentky co precvicuje, ze sme tu mali byt dnes 3.A ona na to, ze uz kazda ma po porode.Takze tak...A ja cakam a cakam a cakam.Zajtra idem k Dr. tak som zvedava co mi povie lebo na minulej poradni tak s kludnym svedomim mi povedal, ze mam este cas.... 😨

cica13
18. feb 2008

Tonita 😀 , to bolo take rychlo mozno tym, ze som druhorodicka. Chcela som byt co najviac doma, tak som si to od tretej v noci doma pretrpela a o pol desiatej sme sa vybrali na Kramare.

avemaria
18. feb 2008

valka ktoremu doktorovi chodis na kramare?ja mam ist vo stvrtok na kontrolu ked do vtedy naporodim a potom si ma tam nechaju uz na pozorovanie do terminu.dufam,ze vsetko dopadne dobre.
care robi na nastandarte?

kacenqa
18. feb 2008

caute, ja som bola dnes cvicit na kramaroch 😉 nechystate sa tam niektora este tento tyzden? este je cvicko v stredu a stvrtok o 11.00, pojdem asi v stredu len tak na blind, lebo vo stvrtok mam ist na kontrolu k doktorovi.

tonita ty si asi bola v gpn?

care - mimochodom, nas si urcite nepopleties, ved ako casto sa asi vyskytuje u vas na porodnici novorodene dievcatko menom Margareta? 😀 😀 to by musela byt sakra nahoda, aby tam v 'mojom case' bola okrem nas este jedna hehehe

tonita
18. feb 2008

kacenqa ja som dnes bola v gpn-ku.Inac ako to vyzera na cviceni u Jandovej?
avemaria ja mam termin 23.2. tak sa mozno aj stretneme ako to tu planujeme s kockami. 😀 A ty chodis k akemu Dr?Ja k Cunderlikovi a zajtra idem na poradnu a mne len stale povie, ze mam cas.A tebe to povedal uz na pevno, ze tam ostanes ak do stvrtka neporodis?

kacenqa
18. feb 2008

tonita - no je to zhruba o tom istom ako v gpn, mozno ten slovny pokec je lepsi, lebo suskova mi obcas pride taka nesystematicka a jandova zakazdym ukaze na niektorej 'modelke' porod (dnes som nou bola ja, kedze som mala najblizsi termin 😀 😀 ) a na kramaroch je vacsi natresk, je tam minimalne 10-12 bab

ved nechces ist so mnou skusit v stredu na 11.00???? pojdem na blind, aj by som ta cestou mohla niekde vyzdvihnut (btw v tej elektricke sme sa asi nestretli, ja odkedy mame auto uz mhd nepouzivam 😀 )

avemaria
18. feb 2008

tonita ja chodim dr.hladikovi.ano mne povedal ze ked do stvrtka neporodim tak si ma tam nechaju.tak potom pridem az s malym domov.dievcata vy ked pojdete domov z porodnice vy budete davat dieta do autosedacky?
cunderlik ja paradny dokor aj ho mas zajedaneho?

alififi
18. feb 2008

ja som niesla v autosedacke

tonita
18. feb 2008

kacenqa ja mam tu nevyhodu, ze som si vodicak nestihla urobit, take velke plany som mala a potom prislo tehu a nejako som uz tehotna nechcela chodit na vodicak 😀 Tak na aute sa vyvaza len moj manzelik 😝
Suskova v GPN tiez ukazuje ako prebieha porod ale az vtedy ak niektora je v 38tt a vyssie.Tak len nohy hore, zavriet oci, bradu tlacit k sternu a hlboky nadych nosom, preniest to na konecnik...... 😉 Inac zajtra idem k Dr. uvidim co mi povie a potom by som sa ozvala, ze co a ako.Ale ten napad s cvicenim je super napad.Mooze byt?

avemaria ja tiez riesim otazku ci babo budem moct dat hned do autosedacky ked zo zaciatku chcem babatko davat do perinky,zavinovacky.Nie cunderlika nemam zazmluvneneho-ved sa ma tam uz len niekto ujme 😀 dufam
A ty mas zazmluvneneho?

care
18. feb 2008

AHojte, teda prepac za preklep, malo to byt, ze nie som kandidatka momentalne....nastupila som do roboty sice po roku a pol, ale na Kramare az ked mal drobec vyse 2 roky ( teraz ma vlastne 2 a pol) 🙂, takze druhe babo musi pockat 🙄 .....Fakt dufam, ze vas spoznam, bude sranda...ale nie som sestricka...nevadi???Teda budem hladat Margaretku...

care
18. feb 2008

CIca 13...ja si na teba pamatam velmi dobre, i ked vizitu u teba robievali vtedy vacsinou kolegyne.Ako sa vam dari?

valka
18. feb 2008

ahojte,
avemaria, ja tiez chodim ku cunderlikovi...je to divne, ze si ta tam chcu nechat, vsak este moc neprenas...ale asi maju dovod....

care, to vyzera uz na samotnu doktorku...to bude super...uz sa tesim na vselijake infosky a pikosky..😀 .som dnes hladala nejaku super knizku s cvicenim pre mimca a tiez s nejakymi jednoduchymi hrami na rozvoj koordinacie a tak a nic som nenasla...vsetky mi prisli, ze je tam mnoho fotiek a malo pokecu a hlavne malo kreativity...teda tak 2-3 napady a chcu za to nehorazne peniaze 😠

kocky, co sa tyka cvicenia...da sa dostat na kramare? lebo ja som mala pocit, ze je to tak 2 tyzdne dopredu plne...zajtra idem cvicit na zochovu, dufam, ze stihneme precvicit porod ....inak to uz mozno nestihnem, iba na ostro 😀

care
18. feb 2008

Valka,velmi dobre na motoriku je plavanie s kojencami....kojenci to miluju a netreba na to ziadne specialne techniky ani extra zrucnosti, ide to v bazene samo, bavi sa cela rodinka a babo asi najviac... 😀

kacenqa
18. feb 2008

tonita - tak sa zajtra dohodneme.

valka - Jandova aj dneska hovorila, ze kludne mozeme prist aj na blind, ze ono je tam vzdy napisanych aspon 15 bab ale kopa z nich nepride. dnes som nas tam naratala 11 a napisanych bolo 15 a z toho minimalne 1 bola na blind. takze ja v stredu na 11. pojdem na blind. dnes to bolo fajn.

care - na to plavanie sa chystame, ale az tak po lete.

jaj manzel ma uz vola do postele tak idem 😀 😀 bru noc

cica13
18. feb 2008

Ahoj care, mame sa celkom fajn, zajtra ideme na neurologicke vysetrenie, David zacal obcas po jedle grckat...zeby reflux? Chcela som sa spytat, David bude mat buduci utorok 6 tyzdnov, mame dat skontrolovat u vas sluch,lebo sa to nedalozmerat, musim sa objednat alebo mozme hocikedy dobehnut? kto vlastne si, ked nie si sestricka? Poznam ta? 🙂

cica13
18. feb 2008

Care, ktora z tych milych doktoriek si? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre