Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

miriamka
2. apr 2008

Baby,o tyzden ma uz moj doky posle na Kramare na poradnu...kam tam mam potom ist?ktoremu dokymu ak ziadneho nepoznam ani nebudem zazmluvnovat?

julova
2. apr 2008

miriamka...to je jedno...skus sa zastavit v dverach c. 214 - posledny mesiac, cize od 36 tt sa chodi do dveri c. 222,ale tam sa treba objednat ..na 214-ke len cakas, kedy prides na radu..ale ked vyleze von sestricka, tak sa jej opytaj, ci mas cakat tam, alebo sa uz ist objednat na 222-ku...obrn sa trpezlivostou 😀...a ak nepoznas ziadneho Dr., tak 1x proste pojdes k tomu, ktory bude akurat mat poradnu a potom do konca budes chodit uz len k nemu 😉...

julova
2. apr 2008

a vsetci Dr. su tam fajn 🙂

miriamka
2. apr 2008

Aha,lebo ja mam buduci tyzden poslednu poradnu u svojeho,to budem koncit 35tt a potom od toho 36tt mam ist na Kramare to dveri c.222?
Nemas cislo,ze by som sa na tu 222 objednala?

julova
2. apr 2008

tu to je...tak uz sa rovno objednaj na tu 222-ku 😉

Poradňa pre tehotné v poslednom mesiaci gravidity
tehotenská poradňa pre tehotné v posledných 4 týždňoch pred predpokladaným termínom pôrodu
Lekári:
MUDr. Anton Čunderlík
MUDr. Ján Židzik
MUDr. Nataša Feráková
MUDr. Roman Procházka

Umiestnenie ambulancie a kontakt:
Poliklinika FNsP Kramáre, Limbova 5, 1. poschodie, dvere č. 214 a 222, tel.: +421-(0)2-59 542 423, +421-(0)2-59 542 794

Ambulantné hodiny:
pondelok 12:00 - 13.00 hod.
utorok 08:30 - 13:00 hod.
štvrtok 08:30 - 10:00 hod.
piatok 09:00 - 14:00 hod.

julova
2. apr 2008

takze volaj na to druhe cislo (myslim, ze to je do 222-ky) 😉

miriamka
2. apr 2008

Dakujem moc.
A Ty si komu chodila?
Takze ked tam budem volat mam uz presne povedat ktoremu lekarovi sa chcem objednat?

julova
2. apr 2008

ja som najprv isla na 222-ku a natrafila som na Dr. Ferakovu - celkom fajn zena 🙂...ale kedze som mala problem so zrazanlivostou, tak ma na dalsi tyzden poslala na 214-ku k docentovi Plankovi, ktory vedie rizikovu poradnu aj ohladom problemov s krvou..a tej je tiez skvely...a kedze nasa mala bola KP, tak na dalsiu poradnu som sa uz nedostala, lebo sme boli pekne vyvinuti a Dr. Plank mi rovno naplanoval cisarsky, ktory mi sam robil..a vobec som ho nemala zazmluvneneho a prisiel za mnou sam aj pred (lezala som este 2 dni na CMFM) a aj po porode na nadstandard a aj na JIS-ku, kde som lezala prvy den po porode...skvely bol, vsetko mi porozpraval...aj Dr. Prochazka je super a sympatak 🙂

inak tu mas vsetky ambulancie rozpisane 🙂 :

http://www.fnspba.sk/Nemocnica-Kramare/kramare/...

miriamka
2. apr 2008

Diky za tieto info...ale ked budem volat na to cislo na 222-ku,tak tam musim povedat niekoho konkretneho komu chcem ist,alebo proste pojdem k tomu kto tam bude?

julova
2. apr 2008

nemusis povedat...sestricka Ti povie, v ktory den o kolkej mas prist a Ty sa pre zaujimavost potom mozes opytat, ktory Dr. tam vtedy bude 😉

capy
2. apr 2008

miriamka: ja som bola prvy krat u cunderlika. ten je tam v utorok od 11 do 13. potom mal dovolenku a tak som chodila k prochadzkovi. ten je tam v stredu od 12:30. a cislo je 02/59542794. obaja dokinovia su super. takze je len na tebe ku komu pojdes.

krajcoanka
2. apr 2008

capy ako čerstvá maminka zvládaš pri dvoch? 🙂

alififi, na aku resku po cisarovi?Kam? Akodlho? Ja som druhe mala cisarom.Nestraš, ja chcem ešte 1 mimčo ,ale ked to bude cisar, tak ja nikam nechcem ísť! Ja by som po pôrode chcela klud. Ináč mna cievkovali a nikdy viac!!!! 😠 oddelením ta infekcia nieje ale psych. to znášala tou atmosf. a prostr.horšie.

alififi
3. apr 2008

po cisaraku sa chodi na 24 hodin na oddelenie Res - v podstate je to jedna izba, kde je myslim max. 5 pacientov a sestricka non-stop. klud tam je, tam kazdy pospava a prebera sa z narkozy. takze ziadne debaty 😀

miriamka
3. apr 2008

Dakujem za vsetky info...lebo som z toho uz domotana ze co a ako

kacenqa
3. apr 2008

caute aj ja som bola po cisarskom na RESke, ja som rodila o 23.26 a prebrala som sa rano okolo siedmej, slnko mi svietilo rovno do oci. sestricka bola hrozne fajn, ale depkovalo ma, ze tam furt vozili dake zeny po tom, co im prsnik urezali, doktori sa tam o tom bavili...a este ma hrozne depkovalo, ze som si nevidela malu, aj som si poplakala, bala som sa, ze mi ju nechcu ukazat, lebo nieco nie je OK, stale som sa pytala sestricky, ze kedy uz a ona najprv ze po vizite, ked bolo asi 10 hodin, tak ze neskor, lebo ze tam maju vela prace...no hrozne bolo to cakanie, az konecne okolo 14.00 mi ju doniesli, uz som bola na nervy, medzi tym som odsmskovala snad kazdemu z mobilu ze uz mam po tom. jedine stastie, ze den predo mnou rodila kamoska, tak som ju poprosila, nech sa mi na malu ide pozret a nech mi aspon povie, aka je a ona mi vzapati poslala MMS no bola osm hotova 😀 zas som revala. potom, ked mi po 12 hod od operacie dovolili vstat, tak uz to bolo lepsie, lebo som sa snazila hybat, pit a tak, uz to ubiehalo rychlejsie a potom som sa zase snazila pytat sa hore na nadstandard, lebo som volala s nasimi a ta kamoska im povedala, ze maju uz pre mna miesto nachystane hore, tak ja som to pvoedala sestricke z RESky a ta potom navela zavolala hore a oni dovolili, ze mozem dojst. lebo naozaj sa tam musi ostat 24hodin od operacie, a to teda neverim, zeby ma o polnoci prekladali z resky...urcite by som tam stvrdla az do dalsieho rana...takto som sa tam dostala skor,ved som bola v poho, ani cievkovana som nebola, ani nic...

capy
3. apr 2008

ahoj krajcoanka: celkom to zvladam. maly je zlatunky. len papka a spinka. a starsi je tiez celkom zlaty. ked nieco potrebujem tak mi to poda a tak. len niekedy nevie pochopit ze ked tomasko hajka ze musi byt ticho aby ho nezobudil. dokonca aj upratovat mi pomaha 🙂 a ako je to u teba?

krajcoanka
3. apr 2008

to si mala dobre, že ťe necievkovali. Ja som mala ešte k tomu všetkému redon-vývod z maternice. Napínaním pri pôrode som tam mala veľa krvy a musela my odtiesť do redonu, ktorý bol podtlakovaný. strašne to bolelo ked mi to deň pred odchodom vyberali ☹ .

sisa
3. apr 2008

UPOZORNENIE: ak si zaplatite 500 Sk na Kramaroch za pritomnost otecka pri porode a otecko je pritomny iba pri vasich kontrakciach, peniaze vam nebudu vratene, uz kontrakcie sa povazuju za porod; mne robili cisarsky, k tomu uz manzela nepustili, ale pri kontrakciach bol, takze sme o 500 korun prisli, hoci manzel nebol pri narodeni nasho dietatka ☹

krajcoanka
3. apr 2008

sisa, žial je to tak. 😠 Ja som mala zaplat. pôrod a nakoniec manžel nedošiel, lebo starši syn mal slintavku ktorá je infekč., tak bola kamoška a tiež nič nevidela, lebo som mala cisára v narkoze. 😠 A ešte som mala epidural -zapl. a kedže som rodila cca 31 hod., takaj na tom šetrili! Tie posl. hodiny sa na to vy....a nakoniec som kričala na dr. aby urobil cisara. 😠 podotýkam že som mala naposledy večeru v nedelu a maly sa narodil v utorok o 18, takže 2 dni bez jedla a vody! 😠 😠 😠 Ale zvladli sme to v zdraví! 😀 😎 😎 😎

pindula
4. apr 2008

dosiel niekto v tychto dnoch cerstvo z porodnice? ako to vyzera s nadstandardom? stale praska vo svikoch? 😕

capy
4. apr 2008

my sme prisli pred tyzdnom. boli sme dokonca dve noci sami na izbe takze pohoda. da sa tam dostat. ale ono je to asi kazdy den ine.

krajcoanka
4. apr 2008

to je strašne! ved prečo neurobia celu pôrodnicu takú útulnú! 😠 Čo tie ostatné sú dobytok? Ja si myslím , že žena po takom namahavom pôrode si zasluži aspon 5 dní strávených v utulních izbách a nie že ešte budem za ne aj platiť. To by mal štát! aj tak ide doba že ludia stravia viac času v praci ako doma, tak by si to ten štát mal dostatočne vážiť 😠 , no nie?

capy
4. apr 2008

anka mas pravdu. ale co uz mi obycajny ludia moze robit? len si to jednoducho zaplatit. a to som rada ze taka moznost vobec existuje. 😒

krajcoanka
4. apr 2008

ano capy, ale ako sa cíti taka žena čo nato nemá! ako odpad? ja som bola na nadštandart a bola som kuk. kamošku v normal. a ona mala vyslovene depky! 😠
a ked je zaujem, tak to mali vynoviť všetko a hotovo!...Však už to maju 100x vratené čo tam do toho vrazili! 😠

capy
4. apr 2008

no to mas pravdu. ale zasa si myslim ze dva litre si vie usetrit kazdy. aj keby si odkladala postupne. za devet mesiacov ich urcite usetri. a naozaj doporucujem 😉

krajcoanka
4. apr 2008

ona bola chuda 21 roč. s prímom 0 a ešte k tomu mala 1 1/2r. dieťa s nieakím inym. ale spravna baba.
priatel robil murara, takže príjem nič moc ☹ . z toho sa neda ušetriť. ☹ bývali u svokry. 😒
vieš ake by to pre nu bolo fajn,keby aspon raz za život sa mohla cítiť príjemne? a ešte k tomu dostala infekc. na ranu(mala cisara) ☹

capy
4. apr 2008

tak to mi je jej naozaj luto. ☹ to sa potom asi naozaj neda usetrit 😢 drzime im palce nech sa im dari 🙂

krajcoanka
4. apr 2008

ja som s nou v kontakte, len ona ked dostane od muža kredit, tak ho hned mine. Písala som jej pred sviatkami a neodpisala. Asi ho zas minula. 😖 ale od porodu sme už raz smskovali.

lenicka8
7. apr 2008

Ahojte. chcem sa spýtať čo stají nadštandartná izba a aké to tam je.

krajcoanka
8. apr 2008

tak je to super! Je to nové, však tam môžeš kuk-aspoň na chodbu, lebo na izbu ťa nepustia.
Ked si z niekím na izbe tak 500,-sk, ked si sama 1000,-sk a ked chceš manžela na izbu, tak každý 1000,- sk/noc
izby sú po dvoch(aspoň čo viem) 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre