Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

cat
9. okt 2008

cryonae, na nadstandarde, teda na 9.posch. je k dispozicii aj kuchynka s taniermi a pribormi, pohar si zober svoj. Dalej je tam chladnicka ak ti rodina daco doniesie z domu..mikrovlnka, chladnicka aj na mlieko ak odsavas, ohrievacka flias..na chodbe stolik a na nom ciste perinky a oblecenia pre babatko. Nemusis brat ani wc papier ani vlozky, to na nadstandarde dostanes 😉

sonik28
9. okt 2008

cat...ďakujeme za aktualne infošky z kramarov...dufam sa podarí dostať sa na nadštandard, aj keď vraj je to už jedno....tych par dní to človek nejako vydrži, nie?...🙂...ja ďakujem tiež za rady hľadom perinky...🙂

idem sa ďalej vytešovať, že ďalší deň je za mnou a som teda o deň bližšie k pôrodu, ktorý by som už chcela mať aj zajtra...🙂...lebo si pripadám, akoby som nosila pred sebou riadne ťažkú loptu, minimálne tzv. medicimbal...🙂))...ktorá z vás nevie, čo to je, tak to je taká červená lopta, trošku menšia ako basketbalka, čo sme s ňou cvičili na základnej škole na telesnej, a je pekelne ťažká...🙂))

cryonae
10. okt 2008

ahoj cat, velmi pekne dakujem za infosky, no snad sa na ten nadstandard dostanem, ze vraj je s tym dost problem, kedze kapacity nestihaju :/
ako vlastne vyzera taky standardny den po porode? neviem si to celkom dobre predstavit. Ako casto sa na vas nieto prisiel z personalu pozriet, pomahali vam tam s drobcekom, s kojenim a tak a ake je tam jedlo?

miriamka
10. okt 2008

Cryonae...ja som tiez bola na nadstandarde,a super.A den po porode?Ja som robila o 11tej a potom ma odviezli na izbu,ked som bola ako tak schopna vstat isla som za pomoci sestricky do sprchy a potom do 18tej som spala a oddychovala a potom mi az dosnieli maleho.Od tej chvile bol stale pri mne.
Ale neboj,vsetko Ti tam ukazu.Ako sa kupe,prebaluje,koji...naozaj vsetko.

cryonae
10. okt 2008

a personal je tam mily?
a co jedlo? 🙂))

miriamka
10. okt 2008

Personal bol podla mna super,viac nez mily...len na porodnom tie sestricky nic moc 😖
A jedlo?No kedze tam bolo na vyber z viacerych jedal,dalo sa vybrat.Caj je tam pocas celeho dna,takze sa starali.Ja som tam ani pribor,tanier,pohar nemala...vsetko som mala odtial.

alififi
13. okt 2008

cryonae jedlo je ako to nazvat * dietne *
kazdu chvilu tam niekto chodil, je to tam ako den otvorenych dveri - neni chvilu klud 😎
ked nebude nadstandart nebojte aj 8 pochodie sa da v pohode zvladnut 😉

alififi
13. okt 2008

sonik ja som medicimbal nosila 2 tyzdne navyse 😀

sonik28
13. okt 2008

...no pekne...alififi... 🙂 ...dufam mna to necaká... 😉

a potom sa malá sama pýtala na svet?...či Ti museli vyvolať pôrod?

mataaaaa
13. okt 2008

poviem vam, ze ja som bola so standartom velmi spokojna. bolo tam v pohodicke, tich par dni sa to da zvladnut.

alififi
13. okt 2008

na 9 den som nastupila do nemocnice, 3 dni mi daval Dr. vyvolavacku ( tabletku ) a na 13 den cisarsky

sonik28
13. okt 2008

...fuuuhaaa...tak to sa podobne stalo aj mojej kamarátke...keď týždeň prenášala, tak nastúpila do nemocnice a 3 dni vyvolávali, pomaly sa otvárala, tak v pondelok večer jej povedali, že v utorok jej spravia cisársky...a to mala tie tri dni také polokontrakcie...☹

...lekára si asi nemala zazmluvneného, však?....ja tiež neplánujem, veď na kramároch musia byť len odborníci a nemôžu si dovoliť nejaký kiks pri pôrode, však?

alififi
14. okt 2008

ja som mala zazmluvneneho, tych 7 litrov mi za to stalo. aj tak by som niekomu asi isla po porode nieco dat - takto som sa aspon nemusela zamyslat ako to dam, co poviem a tak 😎

sonik28
14. okt 2008

...no je neviem, čo si mám o tom myslieť...poprosím aj ostatné maminky o vyjadrenie sa k tomuto:

povedala mi jedna žienka, že ony by si lekára vopred nezazmluvňovala, lebo že aj tak sú pri pôrode dôležitejšie sestričky, prípadne pôrodná asistentka...lebo že každý lekár odrodí, ale dôležité je to, ako sa sestry, prípadne PA starajú a lekár príde tak-či-tak až tesne pred samotným pôrodom, keď je žena otvprená natoľko, aby mohla tlačiť...

čo si o tom myslíte?

mataaaaa
14. okt 2008

no ja som tiez prenasala, ale ked som sla do nemocnice na druhy den rano mi uz dal doktor vyvolavacku a v ten vecer mi odtiekla voda i ked som porodila az o dva dni potom :D

caruzo19
15. okt 2008

sonik,to mi znie ako slova mojej gynekologicky.ja jednoznacne radim zazmluvnit lekara

titkovamiriam
15. okt 2008

sonik aj ja som za zazmluvnenie-mala som tak pri marekovi,ked uz pre nic ine tak pre pokj duse-ono je prevda ze najdlhsie budes so sestrickou a lekar pride az na ten porod no to je snad dolezite mat cloveka ktoreho poznas.nehovorim ze tie ktore rodia pri lekaroch co maju sluzbu je yle,rodila som tak svoch synov-odrodil kto bol na smene,no to zazmluvnenie je podla mna super.lekar ta pozna uz pred tym a aj ty jeho 😀

alififi
15. okt 2008

sonik, ale taky cisarsky ti sestricka asi robit nebude 😉
ked mas moznost zazmluvnit a nejsi v nejake fonancnej tiesni zazmluvni a ked ne, tak ne.

alififi
15. okt 2008

financnej :o)

cryonae
15. okt 2008

ja by som to zase az tak kriticky s tym zazmluvnovanim nevidela... pytala som sa aj lekarov na kramaroch a sami mi povedali, ze tam su vsetci dobri a z tych 7k ide aj tak vacsina namocnini a nie tym doktorom... to skor by som potom priniesla doktorovi a sestrickam nejaku pozornost za dobru starostlivost

sonik28
15. okt 2008

alififi...viem, že cisársky sestrička robiť nebude, ale veď lekár, ktorý by ho v prípade nevyhnutnosti mal robiť, ho akože spraví inak, keď je službukonajúci, ako keby ho mal robiť ten zazmluvnený?...ja si to nemyslím... 😒 ... finančný dôvod mojich pochybností o zazmluvnení nie je, skôr taký psychický...🙂

cryonae...Ty asi nejdeš zazmluvňovať, však?...ja som si najprv myslela, že to urobím, no niekde tu na koníkovi som čítala, že niekedy na kramároch išlo zo 7 tisíc 5 tisíc lekárovi a 2 tisícky nemocnici, ale že teraz je to už opačne a preto hoci je lekár zazmluvnený, tak kvôli 2 tisíckam v hrubom sa mu neoplatí ponáhľať sa napríklad zo súkromnej párty, lebo jeho pacientka rodí...

moja kamarátka pred mesiacom mala zazmluvneného v Ružinove, spoliehala sa na neho, že určite príde...ale nakoniec neprišiel...a ona rodila pri službukonajúcom lekárovi...v podstate sa nič nestalo, len v podvedomí bola sklamaná a zbytočne sa namiesto sústredenia na pôrod sústredila na to, že kde je jej lekár a prečo nepríde...

a tomuto chcem predísť...

cryonae
15. okt 2008

no a presne to je druhy dovod, preco sa mi do toho nechce.... kto by sa uz len kvoli 2k trepal niekde v noci na kramare

alififi
15. okt 2008

kocky jasne, je to na vas. ja som si zazmluvnila, nelutujem a ked budem rodit znova, tak si znova zazmluvnim
myslim, ze 5 ide Dr a 2 nemocnici. opacne je to v pripade externistov

capy
15. okt 2008

ahojte tak ja som rodila dva krat na kramaroch a vzdy super. dokiho som nemala zamluvneneho. a je to tak ze 5nemocnici a 2dr. predtym to bolo opacne, ale uz im to zmenili 😉

cryonae
16. okt 2008

presne tak, maju to tam vsade vyvesene na dverach

alififi
16. okt 2008

takze uz aj ti co tam robili, maju len 2 litre brutto ? no pekne 😝
tak potom mate po dileme 😉

cryonae
16. okt 2008

vsak to... aj ja by som sa vykaslala byt kvoli tych par supiek byt stale v pohotovosti :/

sonik28
16. okt 2008

...asi sa opät vrátime k tomu starému osvedčenému systému poďakovania sa lekárovi, ktorý kvalitne a bez problémov odrodí, že následne mu prinesieme obálku a prípadne aj darčekový kôš... 😀

...a nemocnica nedostane nič, keď si to už takto vymysleli... 🙂

alififi
16. okt 2008

presne to ma napadlo, takto mohol elegantne doktor dostat peniaze, nieco nemocnica a bolo by to ok.
toto je zas krok spat.
klasika 😎

ivana0107
17. okt 2008

baby neviete, je potrebne aby otecko absolvoval nejaky pohovor s dr. jandovou aby mohol byt pri porode? skusala som to len tak zaplatit pri okienku platene sluzby a nedalo sa to? nemoze mi ten papier na zaplatenie dat lekar? alebo neda sa to priamo v den porodu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre