Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

nastasyk
6. jún 2012

@hradnapani
Tak to mozno risknem, mne sa totiz tiez zda chore, aby som si za niekoho platila 300 €, ked by mi mali vsetci rovnako poskytnut starostlivost... Keby to bol moj gynekolog a absolutne by som mu verila, tak nemam problem, ale moj lekar tu nerodi, takže je dost mozne, ze aj ja to necham na nahodu, mozno budem z tych statstnejsich ako moja sesternica, porodila za 3a pol hodiny🙂

hradnapani
6. jún 2012

@veronika66 jej, ty mas za chvilu termin 🙂 tak drzim palce!

hradnapani
6. jún 2012

@nastasyk drzim palce, nech si tiez z tych stastnejsich, ja som dala za necele styri hodiny... ved hovorim, ze ma nenechali trapit sa 😀

ponyxx
6. jún 2012

Ono zalezi aj od maminky, co ocakava, u mna porod "strasny", lebo som nevedela malu vytlacit, tak sa do mna museli opriet dve sestricky, a aby som aj trochu pomahala, tak ma trosku spacifikovali 🙂. Ale asi to muselo byt, lebo to zabralo. Sestricky podla mna vedia, kedy maju rodicku okriknut, lebo v tych bolestiach niekedy dobre slovo neplati, najma ak je ohrozene babatko...Mna teda to okriknutie prebralo a zacala som sa viac snazit 😀 . Ved to je jak povzbudzovanie na nejakom zapase. Tiez tam ludia nehovoria hracom, prosim ta, daj tam ten gol... 😀 : 😀

csina
6. jún 2012

@andul18 asi áno... uvidím ešte..ako to bude aktuálne vyzerať v tom februári, je to ďaleko.. 🙂

veronika66
6. jún 2012

Zajtra mám poradňu (dúfam poslednú) na kramároch a som veľmi zvedavá čo bude či sa malý otočil alebo je stále zadočkom dole a keď sa neotočil či mi dajú sekciu keďže v piatok mám termín alebo ma budú naťahovať.Som veľmi zvedavá aj sa teším aj sa obávam 🙂

chelonka
6. jún 2012

@veronika66 no veru som aj ja zvedava kedy nám oznámiš že už máš malinkeho pri sebe,hádam ťa nebude dlho naťahovať 😀

veronika66
6. jún 2012

@chelonka joj dúfam že nie veď na čo máme čakať k nebude malý otočený a termín mám v piatok no ja dúfam, že zajtra mi povie že na druhý deň mám nastúpiť a ja vám v piatok poobede s radosťou oznámim že Miško už je medzi nami 🙂 🙂 len sa bojím aby ma doktor nenechal čakať a aby sa niečo neskomplikovalo keď je zle otočený drobček 🙂

chelonka
6. jún 2012

@veronika66 moja nemysli negativne, len pozitívne ačakáme na tú šťaslivú správu a hlavne vela šťastia aby všetko prebehlo tak ako má

veronika66
6. jún 2012

a ešte otázka nikde som to nenašla koľko krát denne dávajú na kramároch stravu? 🙂

ponyxx
6. jún 2012

@veronika66 hladovat ta nechaju 😀 😀 😀 3x denne, ranajkoobedovecere, ak si dobre pamatam. Vecera vacsinou sucha....niekto s cerstvou pamatou ? 😀 😎

gretocka
6. jún 2012

este ku tym lekarom, neviem ako vyzera stav lekarov po decembrovych strajkoch, ale napisem vam par mien s ktorymi som sa pocas tych dni co som tam bola stretla a posobili na mna prijemne.
Prijimal ma MUDr. Lovisek, to je taky mlady sympatak a bol velmi mily, ked som uz mala pocit na tlacenie, ale este nebola zajdena branka a teda sme tlacit este nemohli, snazil sa mi pomoct ako vedel, povzbudzoval ma a zvolal dalsich troch ci styroch, aby mu to skonzultovali, ze ci ma naozaj spravny usudok.
Dalsi z tych, ktori sa tam okolo mna mihli bol tusim MUDr. Plank ten bol tiez vcelku v pohode. Napokon ma rodil MUDr. Zidzik - Loviska tusim odvolali na cisarsky, vraj je na ne skvely. Na Zidzika som citala negativne reakcie nejake ohladom odbornosti, ale napriek tomu, ze som mala problem maleho vytlacit, tak o nom nepochybujem. No a po odrodeni placenty ma potom sila nejaka uplne mladucka doktorka, neviem meno a ta bola tiez velmi prijemna.
Sestricky na sale fajn, okrem jednej takej mladsej - ta mi nejak nesadla. A kedze som rodila cez den, boli tam aj mlade porodne asistentky. Ta ktora bola pri mne pred samotnym porodom, bola naozaj pomocou, radila ako dychat, bola pri mne....
takze moj dojem naozaj fajn z porodnych sal. Sestonedelie a novorodenecke som uz opisovala, tak to nejdem opakovat 🙂

aduska_ba
6. jún 2012

@lupatko Ahojky ano Cunderlik rodi a planuje si ho aj ja zazmluvnit 🙂

andul18
6. jún 2012

@csina no je to daleko, ale predsa blizko, tebe ani nemusim hovorit, ako rychlo ten cas leti........

britva
6. jún 2012

Od 11:45 min nieco pre privrzenkyne Cunderlika http://www.stv.sk/online/archiv/reporteri?date=...

veronika66
7. jún 2012

Tak dievčence už sa chystám do tej poradne na kramáre som veľmi nervózna od 4:00 nespím dúfam, že sa dozviem kedy to príde keď mám zajtra termín.No a či je Miško ešte stále otočený zadočkom dole a či doktor určí deň sekcie alebo ma neha dusiť do poslednej chvíľky som ja zvedavá

lupatko
7. jún 2012

@aduska_ba a nevieš mi prosím ťa poradiť na aké číslo mám volať, keď si ho chcem zazmluvniť?

paralenik
7. jún 2012

ahojte ja som mala pruzinca a je velmi dobry.....na to ze maly mal 4100g som ho do hodky-dvoch porodila klasicky...velmi mily personal aj sestricky mi velmi pomahali.....fakt super aj co sa tyka novorodeneckeho aj personalu.....

bleelka
7. jún 2012

Ahojte, vcera som bola na poradni no a v nemocke sme boli od 9.00 do 13.45, lebo mi natacali az 3 monitory, kedze az ten treti bol dobry...no a co som bola milo prekvapena, tak Dr. Zidzik ma milo prekvapil, normlany pristup aj tentokrat, na vysetrenie ma zas upozornil, ze zaboli, ze sa mam uvolnit a volne dychat....vyhodnocoval mi prvy a druhy monitor, dal ich opakovat, llebo neboli dobre, potom ten treti monitor mi vyhodnocoval Dr. Turkota, ani som ho nevidela, vysledok mi podala sestricka len vo dverach, ze je to ok, kedze Zidzik tam uz nebol v ordinacii. Ked som s tym vysledkom isla po chodbe, tak som stretla Zidzika a on sa zastavil pri mne, ze no co, uz je to ok? A ja, ze snad hej, ze mi to podali len vo dverach, ze ok, tak ze ukazte a kukol to, ze ano, je to v poriadku, vsetko dobre zelam! Ake mile 😉 takze nie je taky sadista ako sa zdal... 🙂 dufam, ze s nim budem mat len dobre skusenosti 🙂

lupatko
7. jún 2012

vie mi niekto povedať kam mám zavolať keď si chcem zazmluviť Čunderlíka? Volala som na kramáre tam mi povedali, že sa mám dohodnúť s ním, ale číslo mi nedali...

pôvodne som si veľmi chcela zazmluvniť dr. Planka, ale ten sa vraj zazmluvniť nedá.. príp. som zvažovala ešte dr.Hinšta...

vie mi niekto poradiť nejaké číslo,kde sa dá takéto zazmluvnenie vybaviť? Kvôli chrbtu mi hrozí sekcia, preto to nechcem nechať na náhodu, lebo len tak niekomu sa teda rezať nenechám..chcem mať pri sebe dobrého lekára-odborníka.A hlavne to čím skôr vybaviť..
Ďakujem

gabuci
7. jún 2012

@britva no ten reportáž mi vyrazil dych,všade čítam len dobré skúsenosti s týmto odborníkom. ☹Som veľmi rada,že som mala dobré,lahučké pôrody a mala som skvelú pôrodníčku aj pôrodníka v NZ.

ponyxx
7. jún 2012

@britva tak toto je teda dost skaredy pristup 😠

veronika66
7. jún 2012

ahoojte už som doma s poradne maličky je v poriadku, prietoky su v poriadku a zajtra termín,,, poloha šikmá tak v pondelok 8:00 príjem na kramáre a v utorok na 99% sekcia

ponyxx
7. jún 2012

@veronika66 budem na teba mysliet, aby to dobre dopadlo 😉

mima.k
7. jún 2012

@gretocka ja som na Kramaroch rodila minuly rok v maji, mozno som len natrafila na nemilu smenu, ale stacilo mi, uz to nechcem nechavat na nahodu, lebo by ma porazilo, keby ta lekarka tam bola znovu. Prisla som do porodnice s tym ze mi odtiekla pred 20 minutami plodova voda a ona sa ma tri krat spytala, ze preco som prisla, ked mi odtiekla LEN plodova voda a ked som som potom od silnych bolesti myslela ze umriem, lebo som mala uz taky rozbehnuty porod, ze mi nestihli dat zaplatenu epiduralku, tak sa len na mna zamracila a povedala mi "slova utechy" - to je normalne, ze Vas to boli, ved rodite

gretocka
7. jún 2012

@mima.k och tak to je mi luto, ze si mala taku zlu skusenost. Inak ja som na prijem tiez prisla s odtecenou vodou a sestricka na mna pozerala, ze ako viem, ze to bola voda 🙂 tak som povedala, ze si to tecie same bez mojho pricinenia, tak ze neviem... kvapli na vlozku nejaku tekutinu a ze ano, je to voda, tak ma rovno vyviedli na osme posch 🙂

mima.k
7. jún 2012

@lupatko chod osobne na kramare a vyhladaj si ho v case ordinacnych hodin - http://www.fnspba.sk/Nemocnica-Kramare/kramare/.... Ja si idem zazmluvnit Obieromah Ela. Pamatam si ho z minulorocnych vizit, ked som rodila malu, je to uplne pohodovy, mily a usmiaty chlapik a prave takeho chcem mat pri pororode. Po odbornej stranke som nanho pocula tiez vela chval. Ja som ho nasla na facebooku a napisala som mu tam. Tak sme sa dohodli. Inac by som to riesila tiez osobnou navstevou na Kramaroch v jeho poradni pre tehotne.

mima.k
7. jún 2012

@mima.k
osobne si myslim, ze z lekarov, ktori su na zozname tej stranky, co som ti poslala a robia poradne pre tehotene, sa da zazmluvnit kazdy

amelia17
7. jún 2012

ja som rodila na Kramaroch pred piatimi mesiacmi cisarskym rezom u dr. Planka, bol skvely... katastrofa to bola az ten prvy den po porode, ked som lezala na JIS-ke, tam boli priserne sestricky (Madarky), ktore neboli ochotne podat babam vodu, vymenit vlozku, nijak pomoct, zabavali sa hlučne, mala som postel najblizsie k ich stoliku, kde si surfovali po internete a vzdy ked isli okolo mi do postele buchli... neodvazila som sa ich ani raz upozornit ako strasne to boli, kazdy ich tresk... vdaka nim som sa ako prva nadranom na dalsi den sama postavila (lebo ked som sa ich v noci pytala, kedy pojdeme na oddelenie, povedali: "mojaaa, niekedy medzi tretou a piatou poobede... kedze nemate nadstandard.. hoci ten som davno mala zazmluvneny), aby som mohla byt cim skor "odidena" na sestonedelia... na JISke bola jedna jedina baba, strasne mila a ta sa starala prikladne, meno si uz vsak nepamatam. Ale po tomto zazitku som chcela napisat jednu obrovsku staznost na spravanie tych sestier, ale nemala som samozrejme sil... Inac, pocas celeho dna, co nas tam lezalo asi 10 bab tam robili ramus, bordel najma sestricky, ale aj jeden hlucny sanitar, absolutne nebrali ohlad na to, ze ti, co tam lezia su po operacii a potrebuju klud). Pripadala som si ako na stanici...Co sa tyka potom oddelenia pre novorodencov, tak tam boli fantasticke lekarky aj velmi mile sestricky, co sa snazili pomahat ako sa len dalo.

veronika66
7. jún 2012

Ahojte chcela som popýtať : V pondelok ráno mám prísť na príjem na kramáre a v utorok mi budú robiť cisársky rez a otázka je že kde budem spať myslím že či na nadštandarde ktorý by som chcela,alebo budem na nejakej inej izbe ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre