Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

ewelyne
27. okt 2009

valka, drzim palce velmi velmi, ty si taka priekopnicka 😉 kedy mas termin??? a co tak zrazu inkognito?
das vediet, ci su tam polohovacie stoly, alebo len zasa stoly.... kt. sa volaju porodny box.... ☹

valka
28. okt 2009

ewelyne, termin mam 1.11. a dnes uz nemozem spat, tak som zvedava, ci to vydrzim... 😀
no a inkognito sme dali aj s bambusko - ked uz sem iba nakukujeme 😀

amisa
28. okt 2009

ewelyne no asi sa tam budeme pohybovat zhruba v rovnakom case.. na tych kramaroch, uvidime ci teda doslo k nejakym pozitivnym zmenam v pristupe lekarov a personalu. Ja asi nebudem taka hrdinka ako ty , bez liekov na utisenie, moj prah bolesti je dost nizky, a cely zivot mam s tim problemy,a le tebe drzim palce mas moj obdiv.

valka daj vediet ako to teraz prebieha a ako si bola spokojna ci naopak nespokojna.
huf..zacinam mat troska stiahnuty zaludok z toho celeho. Moj manzel tiez a hovoril ze zaplti vsetko co sa da.. ze na peniazoch nezalezi. Teda uvidime..

mataaaaa
28. okt 2009

ked som ja rodila .. tak tam boli dva porodne boxy na jednom bolo vsetko nove .. polohovacia postel ... fitlopta .. vsetko super, na druhej kde som rodila kedze na tej novej bola mamicka dve hodky po .. tam je stary studeny stol .. zima.. jedna stara detska "mini postielka" .. a dvere stale dokoran otvorene.

kiwinka
28. okt 2009

ahojte dievcataaaaaaaaa,,maju nove porodne zariadenie, oranzovej farby :D dietatko porodite priamo do ruk porodnika a šup ho na "pekáč" :D hlavne klud ! 😀

amisa
28. okt 2009

kiwinka 🙂 ok oranzovu mam rada 😀

kiwinka
28. okt 2009

😉 zlatá si amisa,, inak aj ja ju mam rada...akurat sa mi smiali nasi , rodina,ze "tvoja oblubena farba oranzova, to sa ti bude dobre rodit, nebooj" :D xixi,,no..tak ty to odskusas prva a pootm mi das vediet pripadne co a ako.. ok?
ja mam len 18tt .. :D
ale na kramaroch budem rodit,som rozhodnuta uz. DR. Dedinsku chcem k porodu.
Ty mas uz lekara vybrateho, ci nebudes zazmluvnovat? 🙂

tinad
28. okt 2009

Maminky, ma tu nejaka termin okolo 22.11.?

zuzitka
28. okt 2009

tinad

ja mám termín 3.12. ale na ultrazvuku už dlhšie vychádza, že miminko je o 2 týždne väčšie 🙂 a na papieriku z UZV mám termín aj 22.11 🙂 🙂 tak neviem, kedy sa vypýta na svet 😎 😎 😎

amisa
29. okt 2009

kiwinka..ideme zazmluvnovat, chodim do GPN v ruzinove k Dr. Maresovy a dohodli sme sa ze mi niekoho odporuci. Dufam ze o tych oranzovych izbach zreferuju niekotre baby skorej ako ja 🙂 napriklad Tinad a Zuzitka 🙂

csina
29. okt 2009

no ja idem dnes prvý raz na 8. posch na prietoky, tak som zvedavá, čo ma čaká., lebo beriem so sebou aj dcérku, snáď ju nebudem musieť nechať čakať vonku... 😒

zuzitka
29. okt 2009

ak vsetko dobre dopadne, tak vam urcite napisem, ako to prebiehalo 😉 😉 😉

ja idem bez EPI, bez zazmluvneneho lekara, na obycajnu izbu ... tak uvidime 😎 😎

tinad
30. okt 2009

je tu nejaka maminka, ktora bola na prednaske u Dr. Jandovej?

amisa
30. okt 2009

tinad ja idem az na 10.11. aspon tak mi kazala..je tu nejaka tehulka na tento termin?

kiwinka
30. okt 2009

jeej baby, vy uz rodite coskoro,,no ja si este pockam :D za chvilku mate drobcekov pri sebe!! ja uz sa tak tesim! 😀 😀 😀
chodite niektora na kramare k pani DR. Dedinskej???? 🙂

csina
30. okt 2009

Tak sme to zvládli, konečne som mala šťastie aj na príjemnú lekárku, dr.Kóňovú, lebo po dva razy som naďabila na doc. Kleskeňa a ten je podla mňa zrelý tak za katedru kázať študentom, ale nie k ľuďom. Pekne mi povysvetľovala, konečne som malú aj videla. Pomerala, máme 1760g, ešte treba rásť, ale inak o.k. jediné, čo ma zaráža, že malá je priečne cez brucho a už je tak hádam od usadenia v maternici, a ze svet sa nechce otočiť. 😒 Tak snáď predsa skončím cisarom. Už som myslela, že sa mu vyhnem, keďže sa mi placenta pekne vytiahla... Ako máte dietky otočené?

mata1977
30. okt 2009

csina,podľa mna sa ti ešte može otočiť,ja som ma la maleho v 32t.t otočeneho KP,a o dva tyždne priečne uža v 36t.t už dolu hlavičkoua teraz ešte neviem,idem v pondelok na ultrazvuk.ja budem sice rodiť na antolskej,len som sem nakukla a ked si sa pytala ,tak odpovedam jak je to u mna.a to moj drobec v tom 32t.t mal 2260g už a uvidim kolko bude teraz.malu som mala velku ,mala 4300ga 50cm,bola cisarom.

martina46
31. okt 2009

csina, ty si bola vcera na utz u konovej?

csina
1. nov 2009

martina... 😀 😀 teraz, keď ťa vidím na foto, tak mi je jasné, z kadiaľ si mi bola povedomá... 😀 😀 To malé šidielko, čo ťa sprevádzalo, je rozkošné.. 🙂
mata...tak to si mala čo nosiť, taký valibuk..jeden aj druhý.. 🙂 mne odhadujú podľa uzv, že je o 2 týždne menšia, ale podľa mňa len o jeden... 🙂
inak je to zaujímavé, uže mi vypočítali jeden lepší termín od druhého....najnovšie 1.1.2010.... 😀 😀

valka
1. nov 2009

csina, odpovedam na otazku z novorodeneckeho - jasne, ze ak bol manzel pri porode, tak moze s tebou zostat 2 hodky..a na brucho si tlacit nemusis - staci, ze si polozis kpceka v polosede tak, aby mohol sat...to je najdolezitejsie pre teba aj pre neho - pretoze sa uvolnuje oxytocin, ktory podporuje zavinovanie maternice...kuk sem http://www.altermater.eu/post/2009/04/02/po-por...

martina46
1. nov 2009

csina 😀
ty si bola s tou malou slecnou? 🙂
drzim palce, aby sa babatko pekne otocilo 😉 a ten novorocny termin je krasny 😉 😀

tinad
2. nov 2009

Maminky, zazmluvnujete porodnikou na Kramaroch?

amisa
2. nov 2009

tinad mi budeme ale neviem este koho , moj gynekolog mi ide niekoho odporucit
idete niektora na 4.11. prednasku Eurocordu?

martina46
2. nov 2009

tinad, ja nie.

beruska.zuzanka
2. nov 2009

tinad, ani ja nie

Kočky, máte niektorá termín poradne 16.11.? Žeby som tam nečakala sama 😀

andrema
2. nov 2009

ahojte, ja by som tiez chcela rodit na Kramaroch...termina mam koncom februara...viete mi poradit, nejaku dobru lekarku ku ktorej potom chodit? lebo momentalne mam gyndu v Petrzalke a vobec nie som spokojna...a chcela by som rodit na Kramaroch a chcela by som nadstandardnu izbu...treba sa nejako este dopredu zahlasit...a nerobia problemy s tym,ze patrim do Petrzalky a chcem ist rodit na Kramare...?
Dakujem za odpovede,lebo vobec netusim ako to funguje

tinad
2. nov 2009

Ani ja nezazmluvnujem, ale velmi sa bojim, ze namna zabudnu na cakacke a tak..

lea79
2. nov 2009

Andrema vôbec nevadí, že si z Petržalky, rodiť môžeš kde chceš 😉
od 36tt budeš chodiť ku pôrodníčke, ktorú si vyberieš raz za týždeň
či chceš nadštandardnú izbu sa ťa budú pýtať až na príjme, keď pôjdeš rodiť...nedá sa objednať

beruska.zuzanka
2. nov 2009

andrema- my bývame v Ružinove, dve zastávky od nemocky a rodiť idem aj tak na Kramáre 😉 problémy s tým nerobia vôbec 🙂
Inak, nekupovala som ja od teba biele topánočky niekedy v januári? 🙂

andrema
2. nov 2009

fiha....no jedine ak pred rokom... 🙂 v january...moze byt...ak som ti ich bola zaniest v orangi...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre