Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

zvedavkaz
28. dec 2009

Prosim Vas, je moznost uzamknut osobne veci na izbe - standard/nadstandard? Uvazujem, ze si zoberiem notebook...

amisa
28. dec 2009

weronyca no mozno je aj cvicenie, ale mame aj pripravu pre oteckov rano. na cvicenie som sa zabudla prihlasit , skleroza.. musim pani Jandovej napisat meil, ale ma teraz dovolenku, no hadam obcas odpovie.

csina
28. dec 2009

No tak som pochodila, že 30-teho na príjem...Takže je isté, že silvestrujem v porodke, to je pech, zrovna keď som si nakúpila super raketový arzenál na ohňostroj.. 😀 😀 😀 Aspoň malá s mužom budú mať zážitok a budú mi o ňom rozprávať...Aj detské šampanské ostáva doma.. 😀 😝
Našťastie monitor bol o.k., zatiaľ nález slabý, vraj ešte nerodím.. 😉 Tak možno sa mi podarí to prvé novoročniatko.. 🙂 Ale cítim sa stále nejaká načatá...
bibione...majú tam niekde mikrovlnku a chladničku, ktorú budem môcť využívať...? beriem si totiž jedlo, tie hnusy si môžu nechať... 😝

monik3
28. dec 2009

amisa a je potrebne sa vopred prihlasit na pripravu pre oteckov? Chcela som napisat mail pani Jandovej, ale teraz asi neodpovie, ked ma dovolenku. O kolkej je ta priprava, prosim ta?

amisa
28. dec 2009

monik3 treba sa dopredu objednat.. ale skus jej napisat mozno vas vezme aj na tento temrin. ktovie. zacina to rano o 9:00 a trva take dve hodiny.
csina..no drzim palce nach to mate co najhladsie za sebou.
ta mikrovlnka minimalne by zaujimala aj mna.

natali1401
28. dec 2009

ahojky..rodila som na kramaroch v oktobri..po tyzdni prenasania som sla lezat na sestonedelie a prenasala som jedenast dni .. dokym som neporodila som bola na klasickom sestonedeli, po porode som sla na nadstandard kde sme boli na izbe dve..ak by ste mali otazky kludne mi napiste do ip 🙂
tak len v skratke na standarde aj nadst. je mikrovlnka aj chladnicka..a notebook sa neda nikde uzamknut..
zvedavkaz: iba zamknut izba sa da na nadstandarde ale ked ste dve je to tazsie..ale myslim ze sa tam nestane nic take..aj tak si povacsine furt na izbe iba ked je navsteva ale zatial ti ho postrazi suseda na vedlajsej posteli ale myslim ze sa tam nekradne..teda na nadstandarde urcite nie .. a na standarde som lezala tiez a tam mali baby notebooky a nik im ho neukradol... takze toho by som sa nebala.. 😉

lenocka23
28. dec 2009

csina, tak som Ta na Kramaroch nes videla... som bola pred tebou na monitore.... drzim palce, nech to dobre dopadne, skus malu "podrzat" do piatka, nech Ta vidime v telke... 😉 😀

csina
28. dec 2009

lenocka..ďakujem...tak vidíš, ako sa stretávame z koníka a ani o sebe nevieme... 🙂 pokúsim sa urobiť, čo sa dá, ale viac ako do 1.1.2010 už neponosím ani o deň, už teraz mám toho plné zuby.. 😀 😝 ale zase na druhej strane...mám z toho všetkého strašné bobky...čo tam budú so mnou robiť... 😅

lenocka23
28. dec 2009

to si viem predstavit... mna dnes strasne boli chrbat a ked dr povedal, ze som otvorena na spicku prsat... ale ze na porod to este nieje... tak mi je este horsie a uz piaty krat som "prebalila" nachystanu tasku... 🙂
inak baby, aj Vam je ten dr Zidzik taky menej sympaticky..?

csina
28. dec 2009

Tak si na tom podobne ako ja, aj ja som len tak ledva na prst...a to mám pocit už asi dva týždne, že každú chvíľu porodím...a k tomu mi dnes povedal, že hlavička je vysoko a minule naliehala na krčok, vravel, že do dvoch dní možno porodím.. 😀 Čo už, asi hodila spiatočku 😀 .
Ale zase na druhej strane, keď som rodila prvý raz, tak som bola zavretá úplne aj krčok som mala dlhý a to už som ležala pár hodín na vzdychačke...snáď to pôjde teraz rýchlejšie...
ten Zidzik je z tej 217-ky? Taký vysoký chudý, tvári sa akoby ho to nebavilo?...Tak ak je to on, v stredu si ho z blízka obzriem na tom príjme... 😎

lenocka23
28. dec 2009

hej to je on, co tam dnes haluzil ze uz dve hodiny mal byt inde... 😒
minuly pondelok som tam v tom istom case natrafila na dr Cunderlika, ten bol ovela milsi.. mohol by mat januari sluzbu.. 🙂

weronyca
28. dec 2009

Ahojte kocky. Aj ja som dnes bola vynimocne u zidzika. Nemala som z neho najprv bohvie aky pocit. Vcera rano som skoncila na pohotovosti a uz ma aj brali na porodne saly ale nakoniec ma pustili domenko. Nastastie!! Doktor zidzik ma dnes osetroval takymstylom ze mu asi 10x zvonil tel.tak ja na koze nohy rozcapene a on mobil na uchu. Mala som sto chuti mu nieco povedat. Koho zaujima kam siel jeho kolega lyzovat a co pouziva na zapal moc.ciest.

Amisa tak asi je to cvicko hned po tej prednaske. O 11.00 . Nemas na nu aj mobil? Skus jej napisat sms a to ti odpovie urcite aj ked ma dovcu. Vraj na sms odpoveda. Mohli by sme sa tam stretnut i ked ja idem na cvicko az siedmeho

hajdylca
28. dec 2009

weron a preco si skoncila na pohotovosti, co sa stalo? 😕

weronyca
29. dec 2009

Ahoj zobudila som sa s uplne tvrdym bruchom a na wc zo mna vypadla nejaka hmeda blbost. Tak som pre istotu letela na pohotovost. Na prijme hned ze nech dam tasku, prezliect sa... Ja len oci vytrestene lebo som prisla s kabelkou🙂) tak mama hned utekLa balit. Tam ma pozreli a vraj je vsetko Ok. Pustili ma domov.

amisa
29. dec 2009

weronyca tak ty to uz mas za par ked ti zatka odisla🙂 TISKO ZAVIDIM
nemam jej TC..nemam niekto mobil na p. jandovu?
Veru mohli by sme si dat nejake stretko na cviceni, lebo ja som tam ako take teliatko, nikoho nepoznam. chodievala som v stredu a tam sme skoro vsetci sedeli tak osamotene, nik nikoho nepoznal.

bibione
29. dec 2009

weronyca: tak toto bolo dobreeeeeeeeeeeee 😀 ...ja by som ho taaak zj.... 😠 ...pripomina mi mojho zubara...ten robil to iste...

csina: jejda...tak uz mas termin...no drzim palce,budem na teba velmi mysliet...pockaj ako sa ti bude stikutat 😎
stym jedlom je pravda...odskusala som...a fuj bleeeeee...ale ja som nemala na vyber,kedze som bola po sekcii...doma som sa sice potom nazrala ako svina 😀 ale hnes som to olutovala 😖 strasne krce v crevach,som myslela,ze to na wecku nepredycham 😀

amisa: telefon by mal byt na kramarenskej stranke...daj si do googla nemocnica kramare a to uz sa lahko dopatras...aspon dufam,hi 😉

weronyca
29. dec 2009

No ja som to cislo chcela Amise najst, ale vsade je uverejnena len pevna linka. Kruci co sa mi snivalo o tom mobile,ze som ho niekde videla?

Kocky ale i ked mam napisane, na tej prijmacej sprave,ze mi odisla zatka myslite si,ze ta odide skor? Lebo ja mam stale brucho dost vysoko, ani kontrakcie ani voda. Ja som z toho somar.

CSINA drzim palce nech uz to mas vsetko za sebou-uspesne a co najmenej bolestivo..

bibione
29. dec 2009

weronyca: mne odisla zatka v 35tt...a rodila som az v 42tt 😠 ...a ani brusko ti nic nezaisti...konta som mala az v 39tt aj to take,ze som myslela,ze je ten cas a nikde nic 😉

na tu Jandovu to niekde tu napisane je...skusim pohladat

amisa
29. dec 2009

bibione , weronyca, napisala som ejj meil, mozno odpise. Vsade som nasla len TC na pevnu linku. Uvidime, ked nic tak sa popytam az na priprave pre oteckov 4.1.
bibione to si dost dlho bola bez, bravi sa ze tak max dva tyzdne pred porodom vypadne.
Drzim palce vsetkim co teraz rodia, volala som zo svojim dokim a hovoril ze je tam dnes velmi perno a ze su len 4 lekari, lebo maju vikendovy rezim. Nezavidim im ani mamickam.

bibione
29. dec 2009

amisa: to vies...hovori sa vselico...ale na sestonedeli sme boli viacere,co sme tak dopadli...ze cakame a nikde nic,ale aj mamka moja ma prenasala 2tt,tak to bude asi v rodine 😀
myslim,ze staci aj mail..aj dievcata tu to tak pisali a hned mi aj odpovedala

lenocka23
29. dec 2009

wero, no ale aj mail na jandovu je len nejaky "kramarensky", tak neviem ci ti cez dovcu bude vediet odpisat...
bibione, teba som sa este chcela opytat, ci si sa dostala na nadstandard, alebo mali "full staff"...

weronyca
29. dec 2009

Inak co tu pisete s tymi nadstandartnymi izbami.. Mna velmi zaskocilo, ked som bola prijata na tu porodnu salu , tak sa ma prijmacia sestra pytala, ci mam zaujem o nadstandartnu izbu, ze je volna - a najviac ma zaskocila otazka: ,, chcete tam byt sama? " ako ja som fakt nechapala. Pritom za ten straveny cas tam prijali 3 rodiace.Pri tom pocte rodiciek- co ostatne davali s postelami na chodbu? 😖 I ked je pravda, ze ja som tam tak troska po znamosti. Bohvie ako to bude ked to skutocne na mna pride.

lenocka23
29. dec 2009

weronyca, mozno keby si povedala ze ano mam zaujem a chcem tam byt sama, tak by ta tam dali a o hodku by dosli zas, ze teda nadstandard ano, ale sama byt nemozes, ze ostatne mamy sa stazuju, ze na chodbe je prievan... 😀 😀

bibione
29. dec 2009

lenocka: nebola som na nadstandarde...nevidela som dovod vtedy...ale potom som to olutovala...ale skor islo o personal,nez akoze o vyhody,ktore tam vlastne ani niesu 😉 aj mna sa pytali na porodnej sale toto vsetko....mna zaujimal len epidural a otecko 😀 to sme vybavili aj bez paiera od jandovej...chvalabohu za ustretovost 🙂

csina
29. dec 2009

baby...no čím je to bližšie, tým mám z toho väčšie bobky.... 😅 stále prehadzujem skrine a tašku, čo mi ešte treba a som na prášky...mám tušáka, že ma zajtra prijmú a do pondelka so mnou určite ani nehnú...čo mám robiť, aby som tam neležala nadarmo?

bibione
29. dec 2009

csina: neboj sa ty nic...prvy den jasne ...nic nebude,ale druhy rano to vypukne 😉 ...som zvedava ako ti ho vyvolaju...jedna,co tam bola somnou,prenasala ako ja,jej davali tablety uz 4 dni a nic...tak nakoniec sla cisar 😎
ale to som ta asi velmi nepodporila 😀
ja som sa zacala bat v momente ako som prekrocila prah nemocnice 😠 ...a ked mi povedali,ze idem hore na 9te...som sa dobreze neposrala od strachu 😅 to uz som revala krokodilie slzy

csina
29. dec 2009

No neviem neviem...mám obavu, že sa na mňa vyprdnú, veď zajtra budem podľa nich prenášať len 5 dní...a pochybujem, že si budú kaziť Silvestra a Nový rok mojím pôrodom, tobôž víkend...Čo si im dala, že sa do teba tak skoro pustili? 🙂 😎

weronyca
29. dec 2009

Csina neboj, urcite vsetko dobre dopadne, bib ty ju nestras cisarakom.. 😀 Mne sa tiez rozklepali kolena ked som pocula vetu prijem na porodnu salu, ma lekar ani vysetrit nevedel. Vsetky na teba myslime.. A nedari sa ti nicim troska popohnat ten porod? prechadzky , stiplave a vies tak-osvedcene veci. Ci?..

csina
29. dec 2009

Vieš čo, už som skúsila hádam všetko....ale asi je to psychika...tá drobuľka cíti, že sa bojím a tiež sa jej teda nechce...Ale asi to nechám teda na prírodu...aj prvú som prenášala 6 dní, tak ak sa to do takých troch štyroch dní nerozbehne, budem na nich v nemocnici kričať... 😝

weronyca
29. dec 2009

Noo ale radsej takto ako dat si vyvolat. Ja neviem co je na tom pravdy,ale vraj je vtedy porod oooovela bolestivejsi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre