Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

csina
29. dec 2009

Neviem, možno je to len také zdanie, že keď si uvedomuješ naplno, že ti vyvolávajú, tak sa na to plne sústredíš od prvej chvíle, prežívaš to silnejšie a ak to ide prirodzene, ten začiatok ani nemusíš vnímať, lebo na to neupriemuješ pozornosť...Ja mám len obavu, aby som tam nestrávila dve týždne..predsa mám doma malú a muž 5.1. nastupuje do novej roboty, takže musím byť doma. 😒 hlavne chcem...

bibione
29. dec 2009

csina: neboj sa toho...to len ja mam vzdy smolu 😠 ,,,ale je fakt,ze vyvolavany porod je horsi...ked som si tu citala ako to prebiehalo u inych...no som mala plne gate 😀 ...ja som nastupovala v pondelok a utorok aj som sla,podla uzv som bola uz v dokoncenom 42tt,takze u mna uz necakali az sa to same rozbehne...aj by ma zaujimalo ci by k tomu vobec niekedy doslo 😅 kedze kde nic - tam nic...ak mala nalieha a citis,ze sa aspon tlaci von,tak to bude rychle...to behaj po schodoch hore dole...ja som nemohla,mna to bolelo pri kazdom kroku,maly tak visel,ze nebyt maternice aj sam vypadne 😎

csina
29. dec 2009

Tak ak sa aj mne budú opierať o uzv, tak som duplom nahraná, celý čas som totiž o týžden pozadu.... ☹ Ale už to kašlem, nech je ako chce, hlavne nech to dopadne o.k. a drobátko je fit... Jedna kočka mi poslala foto nadštandardu, tak teraz dúfam, že sa mi ujde.. 😀

natashkaa
29. dec 2009

Ahojte baby ako vas tu citam dlho som tu nebola. Ja som na Kramaroch rodila v Juny len chcem presvedcit tie co s rozhoduju nech nevahaju a rodia tam. A tym nadstandardom su eno nuno. So mnou tam byval aj manzel pre komplikacie a neviem si tu moznost vynachvalit. A personal uzasny.

bibione
29. dec 2009

csina: teraz sa ti urcite ujde,predsa je len po sviatkoch...ked ja som bola,bolo totalne ze full,tak podaktori mali hold smolu...ale ja dufam,ze pre teba bude...je to fakt lepsie 😉

babulina
29. dec 2009

baby nebojte sa vyvolavaneho porodu, je to indi vindi, ja som mala vyvolavany 8 dni po termine, trval 5 apol hodiny, z toho 4hodky sme sa prerehotali s manzelom a ostatne si nepamatam resp velmi matne, prva jasna spomienka bolo az sitie, cele toto som si absolvovala bez epi, takze aj prijemny vyvolavany porod moze byt, drzim vsetkym palce 😉

csina
29. dec 2009

tak tomu hovorím povzbudzujúce slová... 😀 tak fajn...idem teda do toho..keď sa vrátim a dúfam , že to nebude po dvoch týždňoch, tak sa hneď hlásim...prípadne vám budem mávať na Nový rok z telky ako hrdá mamina prvého novoročniatka... 🙂 😉 tak na mňa myslite...

bibione
29. dec 2009

babulina: to gratulujem...si mala pech 😉 ze to slo tak rychlo...kazdopadne su dva sposoby...bud budes rychla alebo si pockaaaas
csina: neboj...ty to zvladnes...mas epi...to je v poho...to bude labuuzo...uvidis 😎

lenocka23
29. dec 2009

csina, myslime na teba...a neboj, v nemocnici tiez nemaju dovod (a asi ani chut) kohokolvek tam drzat prehnane dlho... 🙂
zajtra tam prides a do piateho si doma ako na koni... (a poprosim bielom 😀 )

csina
30. dec 2009

lenocka, rada by som ti splnila prianie...ale som doma už dnes.. 😀 Zidzik ma kukol a vraví, dnes nerodíme načo by ste nám tu silvestrovali, choďte domov a prvého sa vidíme na urgente.. 😀 😀 😀 to je sranda, že ? 😀 😝 Keď som vyšla z ordinácie, vravím drahému, ideme domov, chudák chvíľu mu trvalo, kým túto informáciu spracoval... 😀 Tak zobral tašku a sme doma...

lenocka23
30. dec 2009

no pekne.. a Zidzik nema vobec dovolenku ci co..?? 😀
inak kedy ti robili test na zrazanlivost krvi koli epi? mne povedali ze nesmie byt starsi ako 10 dni pred porodom.... to sa mi zda divne hlavne pri vas, co prenasate...
no ale aspon si uzijes ohnostroj doma...

kacenqa
30. dec 2009

csina: no ty brdko....teba snad nechaju aj do velkej noci s bruchom.....

inac aj ja som zazila na CMFM kocku, ktora uz treti den dostavala vyvolavacky, cele dni korzovala po chodbe horedole a fuuurt nic....to je hrozne...

weronyca
30. dec 2009

Csina pravdupovediac mne sa s tebou snivalo, narodilo sa ti dievcatko s dlhymi blond vlasmi 😕 Mrzi ma ze este stale nic. Ale tak mozno male caka na ten novy rok chce byt celebrita.

Kocky vam co odisla zatka a rodili ste neskor vy ste mali estestale brusko vysoko?? Ja ho mam stale dost hore. Vobec si neviem predstavit ze o 2 tyzdne by som mala rodit. Mne to ide tak pomaly dufam ze nebudem prenasat ako vy. Do februara uz nevydrzim

lenocka23
30. dec 2009

Weronyca, ja mam brucho stale vysoko.. (zatka zatial neodisla), no ale aj pri prvom som mala brucho hore do poslednej chvile, az kym mi neprepichli vodu, az potom kleslo...
no a co sa tyka vydrze do februara, ja uz som vcera aj predvcerom mala dost... 😀

plivit
30. dec 2009

weronyca mne ked pri prvom odišla zátka tak hneď v ten večer my začala odtekať aj plodová voda a išla som na príjem o 0:30 bola som otvorená na prst a porodila som o 11.00 doobeda 😵

bubatenko
30. dec 2009

ahojte,

ja som rodila na Kramároch vo februári a tiež sme prenášali 8 dní..... v podstate vo štvrtok ma prijali a v sobotu smer rodili s tým, že vyvolávať sme začali v sobotu ráno, lebo v piatok som mala 15 min. kontrakcie celý deň, ale v noci to prestalo, tak sme v sobotu k tomu trocha pomohli a od podania tabletky, čo bolo o 10,00 to trvalo presne 12 hodín, lebo malý sa narodil o 22,14, ale v podstate do 17,00 som nevedela že rodím.... to bolo také , že niečo sa sťahuje, trocha sme predýchali a dalo sa.... potom o 19,00 mi dali EPI a to sme sa s mužom na boxe smiali asi do takej 21,00... no a potom sme hodinku trpeli a bolo to... takže môžem povedať, že naozajstný pôrod so všetkým trval od tej 17,00 do 22,00.... je tam super personál , na pôrodnici ako i na šestonedelí, lebo bolo úplne plno a ja som chcela nadštandard, tak som ešte do nedele obeda ležala na pôrodnici a potom ma preložili na nadštandard... pekne sa tam o nás starali ... ja stále tvrdím, že dôležitý sú ľudia a nie prostredie.....a to Kramáre spĺňajú do bodky..... držím vám palčeky, nezabudnite, že dôležitá je hlavne vaša psychika, ja som k pôrodu pristupovala ako k veľkému zážitku, ktorý sa len tak nezopakuje a tak aj naň spomínam... keď som odrodila , hneď som povedala, že keby som mohla tak si to zopakujem ihneď 😉

diduska777
30. dec 2009

Ahojte babulky, csina my sa mozno na kramaroch stretneme, ja mam nastupit 4.1.

myzma
30. dec 2009

ahojte

i ja sa hlasim, asi maju vela zienok a malo lekarov. prochazka dnes min 2 zienkam povedal, aby sme vydrzali este jeden, dva dni.... myslela som si, ze si ma nechaju, v noci sa to nejako rozbehlo, ale po vysetreni nehovoril, ze som otvorena, i ked CS skore mam na max s 9 bodami... radsej som vsak prisla s taskou, no poslal ma domov, i ked povedal, ze to moze byt uz kedykolvek... posledny tyzden mam falosne signaly kazdy den, cely den, v podstate stale 😀

bubatenko: ten postoj je urcite dolezity, verim, ze to moze vela ovplyvnit....

weronyca: mne zatka odisla minuly tyzden na 2x a to som mala brusko uz nizsie.... ale co clovek, to iny nazor, mnohe zeny mi hovoria, ako mam brusko este vysoko, mnohe zase, to je na spadnutie... rozhodne odidenie zatky a falosne signaly hovoria, ze uz je to blizko 😉 no ako blizko to nik z nas nevie 🤐 drzim palceky 🙂

amisa
30. dec 2009

Ahojte babule, vcera vecer sme sedeli asi viacere na osmom a cakali na Valenta, je tu taka nejaka tehulka?

Inak mi nic nove, stale zavrete, bambulka ok, a mame vydrzat a rodit az po 11.1. 🙂

Troska som uz ale zavidela maminam za dverami

lenocka23
30. dec 2009

amisa a preco mame vydrzat az do toho 11.1..? 🙂

amisa
30. dec 2009

kym pride valent z dovolenky 😀 😀 , hehe to ale mala asi nebude respektovata vyberie sa kedy bude ona chciet

diduska777
30. dec 2009

Amisa, ved ty mas este cas, ci nie? No nie ze ja by som nemala, ale radsej by som bola keby sa malinka vypyzala este pred nastupom 😀

lenocka23
30. dec 2009

no pekne.. 🙂
baby, ak to takto pojde dalej, tak sa tam fakt vsetky stretneme... aspon sa mi zda ze vsetky by sme rodili najradsej hned.. 🙂 a prirodzene a rychlo a bezbolestne.... (a potom som sa zobudila.. 😀 )

amisa
30. dec 2009

diduska jasne..mi mame termin az 22.1. takze casu a casu, ale no v tej nemocnici ked som videla maminy z cerstvo narodenymi babetkami tak sa mi trolinka ja zacnelo.. ze kedy uz aj mi

diduska777
30. dec 2009

No ja by som radsej este pockala do 1. a potom aj hned 😀 No len ci sa bude chciet aj malinkej 🙂 No ale mozno vecer pred Silvestrom jej skusime trosku pomoct 😝 , snad sa to podari ked nam od 26 tt hrozil predcasny porod 🙂

mirulienka
30. dec 2009

caute baby,
hlasim sa trocha neskoro, ale predsa...

bibione, ta co to mala tak rychlo za sebou, ked si ty rodila, som bola ja... nasi chlapi sa rozpravali spolu na chodbe 🙂

takze nam sa narodila 16.12. Terezka s mierami 3700 a 52 🙂 je to nase slniecko, i ked ju este stale nemame doma, pretoze jej na druhy den zistili srdcovu vadu a tak ju museli 22.12 surne operovat. prezivali sme to velmi tazko 😢 😢 😢 , ale uz dufame ze bude vsetko v poriadku, i ked clovek nikdy nevie...

cakatelkam drzim palce pri porode a hlavne zdrave babatka!

diduska777
30. dec 2009

Amisa, ja sa uz tiez neviem dockat, kedy budem mat malinku v naruci 🙂 Lenocka, taky porod je aj moj sen 😀

lenocka23
30. dec 2009

marulienka, malej princeznej drzime palce, nech vam uz skoro robi radost doma... 🙂

amisa
30. dec 2009

mirulienka, gratulujem k dcerke a dufam ze uz ebudu ziadne vazne zdravotne problemy, nech sa drzi

zuzitka
30. dec 2009

mirulienka ... na teba som myslela, že kde si tak dlho 😉
malinkej držím palce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre