Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

lenocka23
1. jan 2010

bibi, s tym mlieckom ma to mrzi, ale co uz, ked sa inak neda... hlavne ze ste obaja s malym spokojnejsi a nie uboleni a nervny... 🙂
kocky, ktore ste po porode neboli na nadstandarde, co vsetko vam realne bolo treba z toho zoznamu co nam zasielala Jandova..? (pre seba ci babo..) ja uz zacinam strosku stresovat a opat prebalovat tasku, ci tam je vsetko a tak podobne... 🙂 😀

bibione
1. jan 2010

lenocka: diky za pochopenie 🙂
ja ti aj odpoviem: tiez som stresovala ci mam vsetko tahat zo sebou,no a nakoniec ti staci toto: jednorazove plienky...jedno balenie bohate staci...cca 5 latkovych., zvlhcujuce utierky...tiez staci jedny..capocku,rukavicky,ponozky ,odsavacku keby nieco,dudel keby nieco a tot vse 😎 kosielky,perinka atd ti daju tam...kosielku mozes menit kazdy den,vzdy pride rano pediatricka a laktacnou a ta ti vzdy vymeni,ked treba...aj perinku...nas maly ju vzdy precuural 😀

bibione
1. jan 2010

jaj a pre seba este: vlozky...dva baliky padli jak nic...podlozky pod seba...neminies vela...staci tak 5ks tych velkych radsej...aaaa uz nic asi 😀

lenocka23
1. jan 2010

dakujem krasne.. pri minulom porode som bola na nadstandarde a tam nebolo treba vela, tak radsej zistujem teraz dopredu, keby nas tym bolo vela... (co vyzera ze bude..)
inak csina to uz ma hadam aj uspesne za sebou.. aj ked v telke nebola... 😀

hajdylca
1. jan 2010

bibione a prosim Ta co nam p. Jandova posielala zoznam tak tam je tusim i miska a pribor pisana, to treba ? a uterak- stacia 2- myslim, teda vysusit sa, lebo vsade citam, ze je dobre sa po kazdom pouziti wc aj osprsit.... daakujemm

beruska151
1. jan 2010

bibi:Mna to tiez mrzi s tym mliekom ale hadam nebudes trpiet.To ta musia poriadne boliet ved ja ich mam uz teraz riadne citlive.A neviem si to prectavit po porode.Pouzivas teraz na to nejaky krem?A maly ked je hladny spapa aj klince 😀
Nutrilon je dobre mlieko len aby mu to nesposobovalo nejake problemy.A tie podlozky co spominas tie dostat kupit v lekarni?Lebo ja nic take nemam.Alebo dostanem to kupit aj v nemocnici v tom obchode co su tam nocne kosele vyvesane? 😀

beruska151
1. jan 2010

Ja tiez myslim na tu Csinu chuda ako sa jej vodi dufam ze to ma uz uspesne zasebou a je ok aj s malou. 😉
Drzim palce... 🙂

martina46
1. jan 2010

Ahojte. Ja som v zozname od Jandovej nemala vlh. utierky napísané. No a čo by som brala navyše a aj vezmem, je deka, stačí malička, drobca totiž nechcem kojiť v perine, lebo mi to šlo blbo. Uterák neviem, či som nemala iba jeden a potom manžel vymenil.
Misku s príborom som potrebovala.
Podložku pod seba som minula iba jednu, málo som krvácala, nebolo treba. No a vložky mi ale aj tak nestačili 2 balíky. Prišla som totiž s prasknutou vodou a tam hneď pred pôrodom padol vyše pol balíka.

lenocka23
1. jan 2010

beruska, tie podlozky pod pacienta (ako sa to oficialne vola) mavaju v lekarnach alebo v zdravotnickych potrebach, ale myslim ze som to videla aj v Tescu... pravdupovediac, neviem aky je rozdiel medzi tymi "dospelackymi" a pre dieta, takze si pripadne kup viac detskych a pouzijes aj pod seba (a potom doma to tiez minies ani nevies ako)... 🙂

beruska151
1. jan 2010

Lenocka23:diki

amisa
1. jan 2010

beruska ahoj ja mam ten zoznam v albume kukni ked cces, obrusky vlhcene som si ale naballila navyse. Podlozky pod pacienta maju aj v lekarni na kramaroch, povedlai mi ze mi staci 5 a keby daco dokupime. Inak ekd som to pobalila vsetko je to slusna kopka veci. Manzelik pekne ponesie🙂
Inak dnes som prvy krat tak ze intenzivne citila take zvlastne napetie pod zaludkom v strede bruska nieolko v takych zhruba minutovych intervaloch a potom zmyzlo a toto sa opakovlo dnes asi 3-4 krat. To su tie treningy maternice? ti poslickovia par tyzdnov pred porodom? Alebo si mala zas robila nejaky strecing?

beruska151
1. jan 2010

amisa:To ja nemam ja mavam take bolesti ako na menzes.Diki mrknem.Ale asi to bude ono.Boze uz to mame zapar.Ked si na to pomyslim je mi zle na to vsetko.Idem bez epi. moje nervy.Bojim sa ze od bolesti odpadnem moze sa to stat?

lenocka23
1. jan 2010

beruska a preco ides bez epi? inak ja v poslednom cca tyzdni mavam tiez pocity ako keby som mala dostat menzes... tak len dufam ze je to uz ono a nech je koniec... 😀 dokonca dnes asi odisla cast hlienovej zatky...

bibione
1. jan 2010

beruska: ked som chytila ten zapal...lebo ani odsavat som nevladala koli bolesti,tak preto to doslo az tak daleko,ale zaujimave bolo,ze som nemala ani naliate prsia,ani ranky ani nic,ale pekelne ma boleli aj pri najmensom pohybe...takze nasledovali studene az ladove obklady celu noc...to bolest stlmilo a kapustny list na vytiahnutie zapalu...uz som mala aj riadne hrce...to som mala so dva dni a odvtedy svaty pokoj...takze teraz uz mam prsia ako predtym...kde nic tu nic 😀
nutrilon ma ako prvy napadol,zatial ziadny problem...teraz dokonca mam pocit,ze uz nestaci a 3h...sa nejak rozozral 😀 ...dneska mi stiahol celu 100ml 😅 ...ked pojdeme do poradne,bude z neho riadny maco 😉
tie misky na polievky zrejme treba....ja som ich vobec nejedla...nemam to teda odkukane...strava hrozna mno 😠
ja som mala podlozky z roboty 🙂 som sestricka,ale nemal by byt problem ich v tescu ci lekarni kupit...
tie utierky treba...a aj sa ti hodne ziiidu 😎 rozhodne tie dospelacke 😉

uteraky dva...jeden maly a velky do sprchy...nezabudnite nejake slapky do nej...na boso by som tam nesla
veru...aj ja som kukala,ci nebude csina medzi prvymi...no nebola...som tiez zvedava ako dopadla...dufam,ze len dobre
amisa: to skor ta malicka cvici...kontra su ine 😉

bibione
1. jan 2010

ejha...oprava: nie utierky dospelacke,ale podlozky 😀 😀

lenocka23
1. jan 2010

uz som sa zlakla, ze este jedny utierky musim zhanat... 🙂 😀

beruska151
1. jan 2010

lenocka23:bojim sa toho zavadzania katetra.A 100 eur je dost pre mna. 😒

Bibi:S tym mliekom sa porad v poradni lebo su potom este aj Beba,Sunar,Sunarka...Mozno by ho to zasytilo viac.
Aby si nemusela tak casto kupovat.

lenocka23
1. jan 2010

beruska, aj pre mna je to dost, ale po minulej skusenosti s epi uz bez nej rodit nechcem, fakt je to lepsie... ja som na nu peniaze setrila uz pol roka dopredu, inak by to nevyslo...bat sa nemusis, ja som sa pri vpichu pozerala na hodiny na stene a sledovala sekundovku, popravde aj anesteziologicka bola zlata a kym mi hovorila aby som sa uvolnila, ze uz ide na to, tak to aj zaviedla.. (prvy porod bol ale v Ruzinove) a mozno mi ju nakoniec ani nestihnu dat, takze si potom kupim nove boty... 😀
bibi, my sme tiez zacinali s Nutrilonom, ale mne osobne to nejak pachlo, tak sme presli na Bebu... ale kvalitativne je to asi jedno, skor ide o cenu a tvoje rozhodnutie...

bibione
2. jan 2010

beruska: bat sa epi sa fakt nemusis...ani to nepocitis...odbery krvi ma stresuju viac...je to otazka cca 5min a mas to za sebou 😉 ...sak partnerovi povedz nech sa postara...ja som tiez muzovi povedala,bud mi to zaplatis alebo ta budem cely zivot preklinat 😀 a kedze vie,ako dokazem pri boelstiact trpiet,tak bolo rozhodnute...ale najskor som sa na neho nespoliehala...ja som taka,ze aj keby som nemala co jest,tak si to zaplatim aj sama...zas 106eur neni tak hrozna suma...ked ti to nestihnu dat,peniazky ti vratia...mas to aspon zicher 😎 a aristky doktorky su zlate...a ked pekne spolupracujes,neni o com...vazne to neboli a nemas sa coho bat...je to super investicia 😉

lenocka: ja neviem,,,ja to mlieko nevoniam 😀 a maly sa zatial neskaredi,ze by mu to smrdelo alebo nechutilo
no a o cene...ten co kupujem ja,stoji 13eur,vydrzi tyzden a napr beba je o dve stovky drahsia...a zas ja na drobcovi setrit nebudem,,,jasne,keby mlieko stalo 1000 korun,tak to asi vazne nekupim...

zuziq
2. jan 2010

pre mna bolo zavedenie epi uplne nepredstavitelne... len z pomyslenia ze mi niekto picha do chrbtice sa mi tocila hlava a bolo mi zle. Ale ked som neustale citala, ake je to z epi menej bolestive a aj kamosky si ju nevedeli vynachvalit, tak strach zo zavedenie som jaksi potlacila a bez epi nechcem rodit ani nahodou 😀

lenocka23
2. jan 2010

zuziq, staci ked si porovnas "bolest" pri zavadzani epi a BOLEST pri porode bez nej... u man tymto padom nebolo o com ani pred 5 rokmi a ani teraz... 🙂 (aj ked som na zaciatku frajerila, ze sak jeden porod uz mam za sebou tak to vydrzim aj bez nej, ale nakoniec som si ju predsa zaplatila...)

zuziq
2. jan 2010

mne ani nejde o bolest pri zavadzani ale ten "pocit" ze mi nieco pichaju do chrbtice... ako ked niekomu neskutocne vadi skriabanie nechtami po tabuli a podobne 😀

lenocka23
2. jan 2010

jaaaj... no tak to je druha vec.. 😀 napriek tomu si myslim ze troska nepohodlia za to stoji... 😀

amisa
2. jan 2010

beruska 🙂 ja aj to natahovanie v podbrusku pripisujem nasej malej cvictelke 🙂 Ale hadam ked to bude uz naozaj tak to spoznam 🙂
Veru beruska krati sa nam to, mozno zes a tam este ja stretneme 🙂

bibione🙂 diky za radu, inak to s tim zapalom prsnikov musi byt brutalne. Ja si to radsej ani predstavovat nebudem.

Inak o tej bolesti a Epi , ze vraj strasna bolest je spinalka ale Epi ze nie.. ale to som len pocula. Epi som si nechala zaplatit od muzika aj ja. Ale nakoniec uvidime.

zuziq
2. jan 2010

jj uz som o tom presvedcena na milion percent 😀

amisa
2. jan 2010

zuziq ale to ti enpichaju do chrbtice..ale len blizko..spinalku pichaju priamo do..sakra akos a to vola..skleroza..no tam kde vedu nervove vlakna.. (pojdem vratit diplom kvoli skleroze)

zuziq
2. jan 2010

amisa ja skor myslim chrbat ako taky... a myslis do miechy? 😕

lenocka23
2. jan 2010

amisa, s tym diplomom este pockaj, ked budes na materskej tak rok a pol... 🙂
k spinalu som nasla toto: Ide o typ regionálnej anestézie, pri ktorej sa do miechového kanála urobí medzi dvoma driekovými stavcami punkcia tenkou ihlou a vstrekne sa prípravok proti bolesti, tzv. lokálne anestetikum. Najčastejšie sa punkcia vykonáva medzi 3 a 4 driekovým stavcom. V tejto oblasti už priame mechanické poškodenie miechy nehrozí, keďže miecha končí vo výške prvého driekového stavca.)

amisa
2. jan 2010

zuziq..eee.ono to ma cel este jeden taky nazov..ale to je Ok to je ta tehotenska demencia moja 🙂 osprostievam 🙂

zuziq
2. jan 2010

len to citam a sa mi toci hlava a je mi zle 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre