Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

eriwap
27. jan 2013

@mmacka na ATB a k Adamkovi som sa dostala z RESky až na druhý deň poobede, ale neva hlavne že je všetko v poriadku. Čo sa týka 600ky oddelenia: starostlivosť sestričiek fakt dobrá, okrem vizít ktoré nemajú konca kraja, starostlivosť sestričiek z novorodeneckého+laktačné sestričky prostriedkami, no a čo sa týka hygieny, čiže čo sa roboty upratovačiek týka tak to je na bode mrazu, to len raz za deň opláchli trocha podlahu a to bolo všetko 😒 , takže asi toľko v skratke 😲 . Už nás pustili domov a to je hlavné 😀

eriwap
27. jan 2013

@eriwap opravujem sa sestričky s novorodeneckého + laktačné sestričky musím povedať fakt prvotriedna starostlivosť

liz_lemon
27. jan 2013

@eriwap podla mna su prave tieto sestricky to najhorsie, co je na Kramaroch, bola som tam tyzden, pochybujem ze by som mala az taku smolu, ze okrem 1-2 boli vsetky priserne a absolutne neempaticke, neochotne pomoct

iviatko
28. jan 2013

@liz_lemon ja som absolutne spokojna, az ma otravovali, neustale sa pytali, co ako, chodili obzerat najvlasatejsieho a najkludnejsieho flegmosa, mojho petka :D

liz_lemon
28. jan 2013

@iviatko asi som im nebola sympaticka, lebo mne tam pomaly isli vynadat, ze sa maly nevie prisat, ale co ma najviac vytocilo, ze mi tam vsetky tvrdili, ze 7 dnove babo musi na kazde krmenie vypit 100 ml!!! taka blbost, nechapem co to malo znamenat, komu tym chceli ublizit
hlavne, ze tam vsetky nosia cervene snurky, asi sa maju coho bat

mmacka
28. jan 2013

@eriwap ahojky, velmi gratulujem k Adamkovi, prajem nech ste zdravucki a uzivate si to... My uz to mame za sebou tiez, Sara sa narodila 21.1. vecer o 21.15 🙂 my sme isli prirodzene vaginalne. Inak som velmi s Kramarmi spokojna, samoska,nasli sa niektore vynimky, co sa trosku horsie spravali, ale inak som bola velmi milo prekvapena, aky je to tam svet sam o sebe a naozaj zamerany na deticky, starali sa niekedy aj viac ako bolo nutne, tie neustale kontroly a vizity doobeda 😀 rodit druhykrat, tak urcite bez pochyb zase sem 😉

mmacka
28. jan 2013

@k_a_t_k_a ahojky, tak nakoniec podla mojej predpovede, v pondelok som namiesto poradne isla rovno do porodnice na prijem s kontrakciami kazdych 5minut a vecer o 21.15h sa narodila Sara 🙂 mate to aj vy za sebou uz?

k_a_t_k_a
28. jan 2013

@mmacka ahoj 🙂 jaaa som to tušila, ked som ta tam v pondelok nevidela 🙂 srdečne gratulujem a obom zelam veľa zdravicka 🙂 Ja som zatiaľ stale 2v1, práve mi skončila poradňa a padlo rozhodnutie, ze ak do zajtra nic, tak v stredu ráno idem na príjem a bude sa vyvolávať. Joooj a tak som sa tomu chcela vyhnúť. Budem teda dúfať ze možno sa malej uraci 🙂 Od včera mam nechutných poslickov, ale stale to je malo.

dominikamelka
28. jan 2013

ahojte, ja by som sa chcela spýtať ako je to s klystírom. dá sa priniesť aj ten svoj vlastný mini klystír? dakujem

mmacka
28. jan 2013

@k_a_t_k_a tak drzim palceky, nech to je hop sup a mozes si vystiskat svoje zlaticko 🙂 prajem hlavne,aby si aj ty narazila na takych skvelych ludi ako ja, mam uplne perfektne spomienky na cely personal, ktory mal sluzbu pri mojom porode a novorodenecke so sestonedelim je taky krasny svet orientovany pre malych krpcov... ja sice nie som velmi narocny clovek, ale verim,ze viacere maminy to tak vnimaju... samoska, par vynimiek sa naslo,co si liecilo asi svoje komplexy (myslim personal) a tie neustale vizity lezu na nervy,ale verim, ze aj to ma svoj vyznam... tak vela stastia a hlavne zdravicka 🙂

eriwap
28. jan 2013

@mmacka tak tak isto gratulujem, držíme palčeky, nech ste zdravučký. Celkom s tebou súhlasím, ja som bola so starostlivosťou max spokojná miestami to fakt až preháňali 😀 bola si na 9.poosch? Ja som bola tam na 905 izbe

dianka1210
28. jan 2013

ja som rodila v maji na kramarozech ...musim povedat ze som bola nad mieru spokojna so vsetkym ...s doktormi so sestrickami atd... 🙂 lezala som tam 9 dni dokopy lebo som prenasala 🙂 nechcelo sa malickej na tento hnusny svet lebo tusila asi co ju raz v zivote caka 😀 No a na porodnej sale si neviem vynachvalit sestricky ....mile,usmievave...kolko krat prisli a chytili ma za ruku v tych najvacsich bolestiach a povedali ze to o chvilu budem mat za sebou a ze to zvaldnem...toto som vobec necakala...ale asi zo mna nieco vyzaruje...lebo kazdy z odelenia alebo zo 600 nedelky bol ku mne uplne zlaty...ked sme kojili so spolubyvajucou a nestihli sme sa ist naobedovat tak sestricky nam az na izbu doniesli obed. uuuuplny full servis sme mali🙂 Takze hodnotim Kramare na Jednicku s hviezdickou 😉 pristup zamestnancov voci vam sa odraza od vasho sposobu chovania!

0810
29. jan 2013

malinky sa mi narodil 6.1.2013,od tohto dna nedam,na kramare dopustit!!!profesionalny a zaroven ludsky pristup personalu,lekari a sestričky su tam anjeli.a to som ležala na štandarte,prve dietatko som rodila v ružinove,ale to sa neda ani porovnat,len lutujem,že som aj dcerku nerodila na kramaroch.. u mna su kramare určite jednotkou.

mmacka
29. jan 2013

@eriwap ano, bola som na 903, mozno sme sa aj videli 🙂 dokedy si tam bola?

eriwap
29. jan 2013

@mmacka vo štvrtok poobede sme mohli odísť

eriwap
29. jan 2013

@mmacka ocino chodieval za nami okolo 6tej večer a sedávali sme v jedálni, ale takto Od brucha si ťa neviem predstaviť ˇ 😀

k_a_t_k_a
29. jan 2013

dievčatá, tým kt. museli pôrod vyvolávať, ako to funguje na Kramároch? vyvoláva sa najskôr až v nasledujúci deň po príjme do nemocnice?

amisa
29. jan 2013

@k_a_t_k_a ahoj tak mma takto za sebou dva porody.. najprv ta rano prijmu povetsine spravia taky hmat chmat mylsim hamilton sa to vola.. troska to boli na krcku maternice. casto to zabere a netreba davat vyvolavacku. Potom na druhy den rano po vyzitach zavedu vyvolavaci cipok do posvy.. a cakaju..niekomu to zabere za chvilku a niekomu ako mne az v noci..a ked nezaberie tak na druhy den daju silnejsie grady.. tak vela stastia.. aby si to nepotrebovala. osobne mi doki radil ze sexovat co sa da 🙂 ale nejak nechapal kedze je chlap ze to sa v tomto stadiu velmi neda.. 😅

k_a_t_k_a
29. jan 2013

@amisa dakujem 🙂

iviatko
30. jan 2013

@liz_lemon to vazne? hm :( ja tie cervene snurky nemusim tiez 😅

liz_lemon
30. jan 2013

@iviatko mne je jedno, ked to niekto ma, ale tam som si vsimla, ze to mala kazda jedna, dost ma to prekvapilo, asi obavaju len jedna druhej
napr. viem, ze je tam konflikt medzi niektorymi a primarkou, sama primarka mi povedala, ze tam maju sestry, ktore si pracu chcu ulahcovat (davaju UM), a to sa stalo aj mne, a potom este s tym mnozstvom, alebo jedna, ktora uplne ignorovala mojho partnera (ten potom konecne pochopil, co som mu cely cas hovorila, ze je to tam peklo) co ma tam zavadzali, proste zle osoby

qtinka77
30. jan 2013

@liz_lemon Ahoj, na Kramaroch Ti davali na novorodeneckom UM babatku??? To snad nemyslis vazne??? A to kedy stihli? Nemala si babatko stale pri sebe? A teraz ako - kojite? V pohode?

czechzuzanaba
30. jan 2013

@qtinka77 ja jsem se s tim na Kramaroch taky setkala. Musim rict, ze nektere sestricky jsou super, opravdu se snazi, ale je tam par takovych, co proste daji UM ani nemrknout. Ja jsem jim rikala "flaskove tety'". Je pravda, ze mas male u sebe, jen muze nastat komplikace ( u nas zloutenka napriklad), kdy musi miminko na novorozenecke, a ty ho mas chodit jen kojit, coz jde tezko, kdyz predtim dostane nejaky koktejl. Ja jsem to resila s kazdou smenou osobne, vzdy jsem primo upozornila na to, ze chci kojit.
S tou primarkou je to take pravda, ta je v tomto velmi prokojici, dokonce sestricky kvuli ni schovavaji dudliky, protoze je nema rada.

qtinka77
30. jan 2013

@czechzuzanaba Tak ja som ale teraz uplne v soku!!! Rodila som pred 12timi rokmi na Kramaroch a uz vtedy tam boli velmi orientovani na kojenie - ved aj vdaka ich podpore som nakoniec dcerku kojila 2 a stvrt roka... teraz cakame 2.babatko a toto by ma ani vo sne nenapadlo, ze na Kramaroch by mohol byt s tymto problem - to nech by si ma nezelali, keby raz strcili malemu do pusy nieco ine okrem mojho prsnika... :o) Ziadnu flasu, ziaden cumel nechcem vidiet ani z rychlika...
To si ako predstavuju???? No, velmi pekne dakujem za upozornenie, aspon budem vediet, na co si budem musiet davat pozor - a ja som inak nenarocny a slusny pacient, ale keby sa toto raz stalo, tak tam narobim taky cirkus, ze si ma budu pamatat!!! V tomto som teda naozaj velmi striktna!!!! A navyse - UM uz v porodnici?????? Co sa fakt totalne zblaznili????? No dufam, ze to na mojom dietati ani len neskusia!
Dakujem za upozornenie, fakt...

liz_lemon
30. jan 2013

@qtinka77 ja so mala cisarsky, a tam sa vzdy lezi den na JIS, takze som to nemala ako ustriehnut, ale davali mu ju aj ked som ho uz mala pri sebe, pomoc pri kojeni ziadna, akurat tam po mne bliakali, ze uz nevedia, ako mi to maju vysvetlit...a ja ako neskusena prvorodicka som z toho mala taky stres, ze sa mi mlieko trochu rozbehlo, ale nevedel sa prisat (ved bodaj by vedel, ked mu flasu strkali od narodenia), ale nezlepsovalo sa to, a maly chudol, tak musel prejst na UM
a pritom mi islo kolostrum, ale nikto mi nepovedal, aby som ho zachytavala, a ja som fakt bola mimo, vsetko uplne nove pre mna

qtinka77
30. jan 2013

@liz_lemon Do slaka, to mi je velmi luto :o((( To ked sa pokasle na zaciatku, tak je navrat uz takmer nemozny, resp.len velmi, velmi tazko napravitelny... Mrzi ma to, lebo ja 12 rokov Kramare vsade vychvalujem, ako su tam "pro kojenie" nakloneni a ako aj pomozu, ked je problem, lebo ja som problem mala - 2 dni sa mala nevedela prisat, potom mi poradili, aby som skusila klobucikmi - to sa podarilo a potom si tak zvykla, ze 6 mesiacov sme sa kojili tak...az ked uz bola vacsia, som ju naucila normalne...
No, budem si musiet davat extra pozor na toto...fakt by ma to ani nenapadlo - ved hovorim, to bolo 12 rokov dozadu, ked uz boli takto orientovani - a odvtedy uz utieklo vody a vody...tak by si clovek naivne myslel, ze sa to moze uz len zlepsit a nie, ze Ti tam strcia umelinu malilinkemu babatku...fuj, az mi je tak zle, ked si to predstavim, ze to robia iba z cistej lenivosti...
Ako, ked niekto nechce kojit, je to jeho pravo, jeho rozhodnutie, ale ked niekto vyslovene kojit chce - tak snad urobim vsetko pre to, aby som mu pomohla a nie ho este viac "dodzubem", ked sam nevie co a ako... Ved nemame deti kazdy rok - kazdy sa musi najskor vsetko naucit...

liz_lemon
30. jan 2013

@qtinka77 ja som lezala na Kramaroch asi 2 tyzdne pred porodom na obycajnom oddeleni, a tam boli skvele sestricky, super sa spravali k mamickam aj babatkam, tak som si hovorila, ze tie na novorodeneckom, budu este lepsie, a vsade som hovorila, ze Kramare su tie najlepsie
a vsetky baby, ktore mali deti mi hovorili, ze sa nemusim bat, ze UM urcite nebudu davat, ze par dni babo vydrzi so zasobami este odo mna, a potom, ked tak, tak jedine striekackou by mu dali glukozu
no a aky bol moj sok, ked rovno predo mnou mu dali flasu s Nutrilonom!!! lenze ja som bola taka mimo z tych hormonov, ze sa mi stale chcelo plakat, a na odpor som sa nezmohla, len som sa spytala, ci mu idu davat UM, a sestricka s uplnym kludom, ze ano, ako keby to bolo prvorade a najlepsie
mam podozrenie, ze to robia ucelovo (mozno im vyrobca Nutrilonu plati), lebo tak aspon zabezpecia, ze dieta bude na UM, a hned maju dalsieho zakaznika, hlavne ked sme tam boli na kontrole ci pribera, tak ma tam zvozili, ze babetko je na tom VELMI zle, a ze mozno pojde aj do nemocnice, no skoro som tam skolabovala, lebo cely vikend som ho "kojila", ale samozrejme chuda male sa nic nenajedlo, lebo nevedel sat, a ked som si myslela, ze zaspal od najedenia, tak to akurat od unavy
ja som z ich pristupu mala pocit, ze vsetkym to ide, len ja s mojim synom sme tak nemozni, a otravujeme
pristup na tej kontrole bol tiez jedna katastrofa, absolutne necitlivy pristup, a tam mi povedali tu hovadinu, ze na jedno krmenie ma spapat 100 ml!!! pritom neskor mi detsky internista povedal, ze priblizne 2-mesacne babo ma na jedno krmenie 75 ml (a este sa divil, preco sa kazdemu babu dava Nutrilon HA, aj ked nema v rodine nikto ziadnu alergiu, ale mne je to jasne, lebo je to najdrahsi Nutrilon, a UM by sa nemalo striedat, takze zase je to len o peniazoch), urcuje sa to podla vahy, samozrejme ak si vypyta, treba mu dat, ale urcite nie do neho pchat 100
ja ked vidim Kramare, je mi zle, cely tento moment prichodu dietata na svet mi pokazili tieto necitlive osoby svojim pristupom, ako nechapem, preco takyto ludia robia tuto pracu, ked ich otravuje
pomoct pri kojeni, ani za svet, ale vrchna sestra bude otravovat s poistkami pre babo
a bola som tam tyzden, takze to asi nebude ani o smole na ludi, lebo za ten cas sa ich tam prestriedalo dost, a len jedna jedina bola ochotna mi pomoct, ale to uz bolo asi neskoro

qtinka77
30. jan 2013

@liz_lemon :o((( No velmi mi to je luto... Je to par dni a pritom to rozhoduje o dalsej buducnosti Tvojho dietatka... Mrzi ma, ze si si to takto blbo "zlizla", lebo ked na Kramaroch je to takto, tak to potom inde vyzera ako???
A neexistuje nieco take ako porodny plan - poporodny plan, ze si vyslovene NEPRAJES, aby dietatu davali UM alebo cumle? Neda sa to vopred niekde pisomne definovat?
A nechapem - na akej kontrole ste boli na Kramaroch? Ved to sa na kontrolu ide uz k svojmu pediatrovi nie?
No to je pekna blbost, ze ma dieta vypit tolko a tolko - za prve, z jedneho kojenia je to totalna hovadina usudzovat, ci pije dost ci malo...kazde kojenie vypije inak - raz menej, raz viac...
A to, ze strkaju Nutrilon - to kludne mozes mat pravdu, ze je to zaplatene a dohodnute - sama som 6 a pol roka pracovala vo farmaceutickej firme, takze presne viem, o com hovoris - preto treba brat aj vsetky odporucania a rady lekarov na konkretne preparaty a lieciva s veeeeeeeelkou rezervou - pretoze, je to smutne, ale bohuzial fakt, ze v prvom rade odporucaju vo vacsine (cest malemu mnozstvu vynimiek) to, co sa IM viac oplati... potom si cestuju po svete - akoze na kongresy a podobne...vieme svoje a cloveku sa zaludok obracia... :o(

liz_lemon
30. jan 2013

@qtinka77 no, ved to je to najhorsie, ze ja som myslela, ze Kramare budu oproti inym porodniciam super, lebo co mi spominali kamosky, co rodili v Ruzinove, ze je tam hrozne novorodenecke, tak to si uz ani neviem predstavit, ale zase jedna znama bola na Antolskej priblizne v tom istom case, a bola spokojna
prepustili nas v piatok a v pondelok sme museli prist na kontrolu, ci pribera, lebo mal nizku vahu
ved ked to tam na mna vybalili, ze ma vypit 100, tak som najprv myslela, ze za cely den, lebo dovtedy mu na jedno krmenie davali 20 ml, a zrazu po 2 dnoch doma, mal pit 5x viac...chore, a vsetky mi to tam tvrdili, az ma pocit, ze sa dohodli, ze budu na niektorych taketo zakerne, a hned mi nabalili krabicu Nutrilonu zadarmo, takze je to urcite o UM lobby, lebo mi sme boli tak mimo z toho (ze sme hned leteli kupovat Nutrilon)
a este dalsia vec, ze novorodenecke na Kramaroch sponzoruje obchod predeti.sk, maju tam vsetko od Aventu, takze to je tiez taky nenapadny natlak na rodicov, ktori jednoducho nevedia co a ako, ze hned tam poletia a vsetko nakupia, (ako my kedze sme boli vystresovani, ze maly chudne) a vsetko je tam maximalne predrazene, ako som neskor zistila, ze v Rakusku mali aj o 50% nizsie ceny, a aj u nas na nete bol napr. sterilizator flias za 15 E, a tam ho mali za 40!!!
takze pri buducom tehotenstve budem velmi zvazovat, kam pojdem, aj ked vyhra to asi nie je nikde
a este perlicka na zaver, ked nas mali prepustat, zrazu dosli sestricky, maleho mi vyhodili z postielky, lebo ze ju potrebuju (oddelenie nebolo vobec preplnene, a postielku tam aj tak nechali, ale zakrytu igelitom) a tak som ho mala este niekolko hodin na posteli

liz_lemon
30. jan 2013

@qtinka77 jaj a este som zabudla, ze raz po izbach chodila jedna sestricka, ze je laktacna poradkyna, tak som sa potesila, ze konecne mi niekto pomoze, dohodla som sa s nou, a ona vobec neprisla, a uz nikdy som ju nevidela, a ked som sa na nu pytala, tak hned boli sestricky z novorodeneckeho urazene, ze ved ony su vsetky laktacne poradkyne, hroza
a viacere su fajciarky, a citila som z nich cigaretovy dym, tak ma napadlo, ci si vobec umyvaju ruky ked manipuluju s detmi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre