Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

amouramour
27. jan 2012

ahojte, ja som si to nezapamatala, ale neviete to okienko s platenymi sluzbami funguje aj cez vikend?

strakovakatka
27. jan 2012

To okienko je otvorene tusim len v týzdni cez pracovne hodiny. Ja som pred porodom platila muza pri porode hned ked som isla z poradne, keby mi nahodou zacal porod vnoci alebo cez vikend aby som to mala zaplatene.

bleelka
27. jan 2012

@ivulik211 bud rada, ja by som najradsej chodila co najdlhsie k svojmu gyndosovi a u mna to tak aj bolo. bola som este v 37tt este u svojho, pritom som sa objednala aj na Kramare a ked som tam prisla, tak ma odpinkali, ze tento tyzden som uz bola na poradni u svojho, ze az dalsi budeme robit poradnu (ani moc a tlak mi vobec neskontrolovali, len prietoky lebo to som bola v inych dverach a robia sa pred poradnou). No a tu prvu poradnu na Kramaroch som ani nestihla, lebo som medzitym v 38tt porodila, cize ani jedinu som tam neabsolvovala, nemala otuknutych lekarov. Rodila ma jedna doktorka, neviem ani jej meno, len viem, ze to nebola Gottschalova ci ako sa pise, lebo u tej som bola na prietkoch ked som necitila pohyby, tak tu poznam. No a neviem sa dopatrat mena tej lekarky co ma rodila (nestihla si ani rukavice navliect, take rychle to bolo, ze malu zachytitla por.asistentka 😀 ) aspon sa mali na oddeleni o com potom bavit, lebo na dalsi den hned doc. pre rizikovu graviditu (meno mi momentalne vypadlo, nech mi to prepaci) hovoril, ze som ich prekvapila rychlym porodom (oni povazuju za porod len 2.fazu, ta bola fest rychla, prva bola celu noc 😖 zial bez manzela kedze na Kramaroch na 1.fazu nepustaju 😢 ) teraz rozmyslam ci nebudem rodit v Ruzinove, lebo na Kramaroch si ma tam nik nevsimal 😒 ale aspon uz poznam priestory, tak neviem....

lucul
27. jan 2012

ja som rodila na kramaroch pred 15timi mesiacmi a mozem len odporucit 🙂 rodila ma dr. Tokolyova - uzasna osoba aj doktorka
a platene sluzby sa daju uhradit aj cez vikend dole na urgente 😉 a viem, ze otec pri porode aj ked nie je pouceny a nema uhradene tak pustia, aspon u nas pustili, tato nestihol protestovat a mal plast na sebe a stepoval popri mne 😀

amouramour
27. jan 2012

@strakovakatka ja som nejak nestihla ale som citala, ze sa nechaju ukecat aj ked im to zaplatis na sale, teda otecka, epiduralku viem, ze nie...tak snad vydrzime cez vikend este🙂

amouramour
27. jan 2012

@lucul super, si ma potesila🙂

sabiatko
27. jan 2012

to naozaj manzela nepustia na prvu porodnu fazu ku mne? to preco? a to ma cakat niekolko hodin na chodbe, kym pojdem rodit? a kde prebieha prva faza? to su vsetky rodicky v jednej miestnosti?

veronika.86
27. jan 2012

@sabiatko Ahoj,na toto som sa aj ja extra pytala v porodnici,lebo ma zaujimalo co spravia s manzelom ,ked ma tam dovezie a budem mat este cas..tak mi bolo vysvetlene ze vsetko zalezi od kapacitnych moznosti a momentalneho navalu rodiciek v porodnici,ale najcastejsie je to tak,ze na cakacke si sama s ostatnymi maminami,predychavas a cakas kym uz nebude porodny nalez taky,aby ta previezli na porodnu salu..zase zalezi od toho kolko mamiciek tam s tebou bude..ak prides v noci a budete dve,tak sa na porodnu salu dostanes kludne aj dve hodinky pred porodom,ale ak vas tam bude desat,tak sa moze stat,ze ta tam ledva odvezu...no a na porodnu salu sa potom vola uz aj otecko,cize strucne,ked prides,gynekologicka spravi prehliadku,zhodnoti porodne cesty a kolko to este bude trvat a poslu manzela domov a ty mu potom telefonicky mozes dat vediet ked ta budu prevazat na porodnu salu..toto inak aj mna mrzelo,ze prave v dobe,ked by som ho potrebovala (pohladkat,podrzat milym slovom,pomasirovat krize) tam nebude moct byt 😒 ale tak nejako to zvladneme 🙂

amouramour
27. jan 2012

@veronika.86 presne takto to je a veru skoda velika, ale tak zvladneme to🙂

veronika.86
27. jan 2012

@amouramour No nemame inu moznost uz.. 🙂 ale zase chapem ze kapacitne moznosti su obmedzene a ked je tam na cakacke 5 mamiciek,tak aby tam bolo este aj 5 oteckov.. 😀 no neviem ako by to vyzeralo,ale zase my byvame priamo na Kramaroch,cize ja ked zavolam manzela,tak je do 4 minut v nemocnici aj s obliekanim 😀 ,ale niektore maminky cestuju cez pol Bratislavi,dokonca jedna znama az z Jakubova (40 min.od BA) a to si viem predstavit ze je pre oteckov nepohodlne

sabiatko
28. jan 2012

tak to som v soku. ja som prveho syna rodila v kosiciach a tam sa so mnou manzel prechadzal 6 hodin na chodbe a pomahal mi pri tych strasnych bolestiach. sa asi aj tu zoberem dakde poprechadzat, sak to mi nemozu zakazat. nam trva cesta do ba tiez 40 minut autom, tak ho chudaka nebudem prehanat.

amouramour
28. jan 2012

@veronika.86 my sme z dubravky takze tiez celkom pohodka🙂
@sabiatko no je to zle, ale zas pochopitelne, oni chcu respektovat aj pokoj ostatnych mamiciek....

denaalubos
28. jan 2012

@veronika.86 no tak to my sme od kramarov tak cca 40-50 min ked su v pohode cesty, to si neviem predstavit, ze pojdem rodit ked budu najväcsie zapchy....no a kamoska tiez tak rodila a povedali jej ze moze zavolat otecka no lenze ked bol poslany domov a ona porodila behom 10minut, tak je jasne, ze to nestihne ...

canama
28. jan 2012

@sabiatko no to veru nemozes. akonahle sa za tebou zavru dvere porodnice, odides odtial jedine na reverz...na chodbu ta uz nepustia. inak s tym manzelom pri porode, ja by som neriskovala s tym ze nebude pobliz nemocnice, lebo naozaj sa moze lahko stat ze to nestihne...dokonca vraj personal je rad ked tam otecko nie je takze oni pokial vedia tak rodicku instruuju tak ze uz sa to oteckovi stihnut neda. 😒 co sa tyka 1. doby tak to uz vobec, kamoska bola na cakacke sama ked rodila, mala vybavenu doktorku, porodna asistentka co ju rodila je jej dobra kamoska a jej manzel na cakacke s nou aj tak nebol.

veronika.86
28. jan 2012

@sabiatko Oni ta nechaju sa volne pohybovat,to nie je problem,ale zial len v ramci oddelenia,kam manzel pusteny nebude..:/ ten ostane pred oddelenim,kam zase ako rodiaca nebudes moct ist ty..ale mozno budes mat stastie,nebude vela mamiciek a manzel bude moct byt s tebou co najdlhsie

veronika.86
28. jan 2012

@denaalubos Ano zial to je dost mozne.. 😒 ani ten moj ,hoci byvame 300 metrov od nemocnice to nemusi stihnut..mozem mat stastie,nebude vela ludi a budem na porodnej sale uz 2 hodiny pred porodom,ale tak isto mozem mat smolu a ledva ma tam stihnu previezt,sama som zvedava ako to cele bude ,ale som nastavena tak,ze si to nicim nenecham pokazit,manzela tam velmi chcem,ale ak to nestihne,tak uvidi dcerku uz krasnu zabalenu v perinke a bude ma drzat za ruku aspon pri zasivani.. 🙂

veronika.86
28. jan 2012

@amouramour Dubravka je super..🙂 to mate tiez na skok...ja len dufam ze to nebude v noci,manzela poslu domov ze to bude najskor rano..on sa chudak ulozi spat a ja ho za 5 minut zobudim,nech vystartuje do nemocnice.. 🙂

sabiatko
28. jan 2012

hm, tak to potom mali v kosiciach ovela lepsie. tam sa dalo prechadzat po celom oddeleni a manzelia tam boli, ale vzhladom na to, ze to bolo fakt velke, tak to nikomu nevadilo. ale v nejakej miestnosti byt s dalsimi muzmi, to by samozrejme aj mne vadilo, ale prijemne mi nebude ani to, ze tam nebudem mat sukromie. ja mam inak celu rodinu v bratislave, takze manzel bude bud cakat tam, alebo mozno aj nemocke. sak hadam pri druhom babetku to pojde sup-sup 🙂

veronika.86
28. jan 2012

@sabiatko Presne takto to treba brat.. 🙂 ja som bola tiez najprv velmi sklamana,ale nebudem si kazit tento krasny den 🙂 a naozaj je dost mozne,ze prides na oddelenie s takym porodnym nalezom,ze ta daju hned na porodnu salu a manzel pojde s tebou.. 🙂

sharmana
28. jan 2012

@bleelka nechcem ta sklamat, v ružinove si ta už vôbec nebude nikto všímat 😀 hold to je realita slovenských pôrodníc a štastia na sestričky a lekárov 😉

sabiatko
28. jan 2012

@veronika.86 tak to by bolo idealne 🙂 sak kym sa ja vychystam, kym vobec dorazime do bratislavy, prejde aj hodinka a pol, tak aj to bude dobre.

a kolko tam priblizne byva rodiciek v tej jednej miestnosti. a aka je velka? jak obyvacka?

veronika.86
28. jan 2012

@sabiatko To som sama zvedava,pretoze teraz rekonstruovali cele oddelenie a neviem ako prerobili priestori,cakam tu kazdym dnom ze nejaka zienka sem hodi,ze uz rodila na novom oddeleni a ake to tam bolo.. 🙂 ale jedno sa urcite nezmenilo,zien je tam tolko,kolko v tu chvilu rodi,kamaratka tam bola sama,ale zase druha znama tam predychavala s dalsimi styrmi babami

sabiatko
28. jan 2012

@veronika.86 tak to bude asi len vymalovane, pochybujem, ze by to zvacsovali, alebo pridavali miestnosti, ale to by bolo fakt super. radsej keby tam bolo 5 malinkych miestnosti, ze by tam aj manzelia mohli byt, nez 1 velka. ale s tym nepocitam. kazdopadne sa tesim, ze tam za 2 mesiace pojdem do noveho a pekneho 🙂 no inak 5 zien v jednej miestnosti nariekajucich od bolesti.... to mi asi dobre nepadne.

erikababula
28. jan 2012

Ahoj,pekny vecer,rada by som sa vyjadrila na kramare,lezala som tam pred tromi rokmi,zacalo sa to rizikovim tehotenstvom,bola som v siestom mesiaci,byvala som v sturove moj lekar ma poslal do Ba na prijem,dosla som tam 150km,a co mi povedali?nemaju miesto nech sa.vratim o tyzden,tak som dosla v pondelok,do stredy nic,no a potom ma zobrali na ultrazvuk bolo 6februara 5hodin,dietatko umrelo dali mi vyvolavacky dali ma na izbu odkial som videla druhu zenu ako porodila zdrave babo,dali mi 2krat balon a v piatok ma dali na box kde sa rodi bola som tam sama praskol mi balon tak som kricala na sestricku dosla kricala preco kricim,tak sa pozrela dali dalsi balon a 2hodiny som sa tam sama trapila dosli az ked som porodila a som nanu kricala,takze tak,a druhy krat som rodila na antolskej a mam zdrave krasne rocne dievcatko🙂

veronika.86
28. jan 2012

@sabiatko Vymalovane je urcite,zevraj na radioaktivnu zelenu,ako sa vyjadrila jedna lekarka 😀 a urcite nic nezvacsovali,ale ako ty pises,mohli popresuvat ucel miestnosti podla velkosti,alebo to inak prisposobit pre viacej ludi,resp.vacsie sukromie..no presne na to som aj ja myslela,ze to nebude nic prijemne,ked tam bude vzdychat dalsich 5 bab.. 😒 alebo tam pridem prva,budem tam 12 hodin a vsetky mamicky co pridu po mne po case odvezu na porodnu salu a mna stale nic..ani to velmi na psychike neprida 🙂 ale ratam s tym..radsej,samozrejme teraz sa mi usmieva,pockaj ked tam budem..mozno budem prva z tych,co budu o dušu knučat 😀

sabiatko
28. jan 2012

ze radioaktivna zelena :D no ja tam isto budem knucat, ak ma to bude bolet jak pri prvom... a to mi tiez nebude prijemne, ze sa tam na mna budu kukat dalsie rodicky, ked sa tam budem zvijat od bolesti. a to je v kazdej porodnici v bratislave takyto styl, ze nahadzu zeny do jednej miestnosti, kde maju spolu trpiet? keby to bolo niekde inak, tak asi zmenim porodnicu...

veronika.86
28. jan 2012

@sabiatko Ano zial je..dokonca aj porodne boxy su medzi sebou oddelene len plachtou,alebo otvorenou stenou,kamaratka co rodila v Ruzinove vravela ze pocula vedla kočku,ako reve na lekarov ze chce okamzite epiduralku a oni sa jej marne snazili vysvetlit ze si to musela vybavit pred porodom,ked nema potrebne vysetrenia,nemozu jej ju dat,tak ze to vzdala a potom uz len kricala na manzela,ze uz nikdy rodit nebude.. 😀 chudatko..ale na Antolskej je jeden nadstandardny porodny box,ktory si samozrejme musis zaplatit a musis mat stastie aby bol volny,ale mozes tam byt hned od prichodu,so sprevadzajucou osobou a mas tam aj kupelnu (sprchu a wc)

sabiatko
28. jan 2012

@veronika.86 no ja som sa aj horsieho napocuvala za tou otvorenou stenou. okrem vykrikov od bolesti nezabudnem na jeden zufaly vykrik rodicky, po ktorom mi prislo az zle... ze: vytrhnite ho! skoro ma slak trafil.

p4
28. jan 2012

@veronika.86
@sabiatko baby,ja som tam ,,knucala,, s jednou babou a bolo to super,nemyslela som tak na to,ze je noc,nemozem spat a vsetko ma boli. prave ze keby som tam bola sama,tak ma porazi a tie porodne boxi....neviem ako je to uplne teraz,ekd to prerabaju,ale su oddelene stenou a velkou plachtou. nieje do nich vidno a ze pocujete ako sa vedla rodi? nahodou, ja som na porodnom boxe lezala asi 13 hodin a vdaka tomu som sa tam neunudila k smrti a potom ked som vrestala ja,mi bolo fakt suma fuk,ci ma niekto vedla pocuje alebo nie. 😀

veronika.86
28. jan 2012

@sabiatko Vytrhnite ho! pre boha..to su silne slova.. 😖 ja som zvedava co si vypocujem..este som odvazna,lebo idem prvykrat a neviem do čoho.. 🙂 v tomto pripade je asi nevedomost lepsia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre