Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

sabiatko
28. jan 2012

@p4 no s jednou by sa dalo, zas sama by som tam byt nechcela, ked tak s manzelom potom. ale kebyze nas tam je viac... no neviem si to predstavit, hadam to nebude take zle, ako sa mi to zda. hlavne si hovorim, ze to bude par hodin, tak zatnem zuby a potom uz bude pokoj, uz len okolo babetka 🙂 spinave plienky, krik od hladu a ponocovanie :D ale tesiiiiiim sa 😵

veronika.86
28. jan 2012

@p4 To si pekne napisala ze aspon som sa nenudila.. 😀 ale teda za 13 hodin,dakujem pekne ,mozes aj knihu napisat o tom co si si vsetko vypocula..ale to moze byt pravda,ze ked tam nevzdychas sama a natrafis na fajn kočku,tak sa ti aj trpi lepsie 🙂

sabiatko
28. jan 2012

@veronika.86 to je, ja som sa na prvy porod nebala, dokonca ked dosli kontrakcie som sa tesila. mna len znechutila ta realita na porodnej sale. verim ale, ze tentokrat to bude lepsie, musi byt 🙂

p4
28. jan 2012

@sabiatko
viac ako 4 tam nebudete. 🙂 oproti nam v izbe boli 4 baby a furt sme z tade poculi nejaky rehot. uvidis,este budes vdacna za spolocnost. 😀
@veronika.86 fuuuha,niekolko babatiek sa vedla narodilo,ale fakt to bola sranda. (vsetky zdrave) ku koncu tam bola jedna starsia pani a ta volala prisahaaaaam asi 20tim ludom a kazdemu hovorila to iste. uz som to vedela naspamet. 😀 a 13 hoin na porodnom boxe a dalsich 8 na vzdychacke. 😀

sabiatko
28. jan 2012

@p4 tak na izbe to bude v pohode, len ta vzdycharen... by som naozaj ten cas utrpenia rada stravila s mojim manzelom. ale neva, uz som s tym zmierena, viac-menej. ale aj tak ma to prekvapilo, ze to takto robia.

veronika.86
28. jan 2012

@p4 To su take mile spomienky.. 🙂 ako ona volala medzi kontrakciami,ze ahoj tak uz som v porodnici a tak dalej? 🙂 ze jej baterka nedosla a mala cim este smsky po narodeni poslat 🙂 Jejda ale skoro cely den stravit v nemocnici,predpokladam bez jedla a vody,tiez nie je nic prijemne,to ste prisli tak skoro,alebo porod tak pomaly postupoval?

veronika.86
28. jan 2012

@sabiatko A co konkretne ta tak negativne na porodnej sale prekvapilo?

p4
28. jan 2012

@sabiatko izbou oproti,som myslela vzdycharen oproti. na izbe potom sme boli len dve. 🙂
@veronika.86 nie,ona telefonovala ked porodila,ale viem kolko maly meral,vazil, kolko ma stichov,ako moc to bolelo a bla bla bla. 🙂 som sa smiala vedla. 🙂 ale tak je pravda,ze ja som par sekund pred tlacenim este pisala smsku drahemu,ze mu nemozem zdvyhnut telefon,lebo prave rodim. 😀
bola som bez vody a bez jedla,ale potajomky som sa chodila ladovat vodou do sprch. akoze som isla na zachod a poriadne som sa napila. na jedlo som nemala az taku chut,takze to sa dalo. len ja som mala velmi pomaly priebeh. neotvarala som sa vobce a museli to robit nasilu 3x....porodila som v hodine dvanastej,ked uz zacali rozpravat o cisarskom. nastastie som to stihla. 🙂

amouramour
28. jan 2012

tak to sa uz teda tesim na zazitok zo vzdycharne🙂uprimne to kricanie nechapem ani ja, ved to cloveka len obera o silu...ale tak zas ja som taky clovek co sa stuli a sam pre seba si ticho potrpi....ale planujem ist co najneskor, ozaj az ked voda praskne alebo budu tie kontrakcie kazdych 5 minut...🙂

pele
28. jan 2012

Ahojte baby, je tu niekto, kto ma starsie dieta a nema ho kde nechat pocas poradni/monitorov? Je mozne mat ho so sebou? Alebo ako to robite, ked sa niekedy tak dlho caka?

sabiatko
29. jan 2012

@p4 no mna dali na porodny sal s oxytocinom, aby mi rozbehli porod, co sa ten den aj tak nepodarilo a musela som tam asi 2 hodiny pocuvat vykriky zien a potom aj tu hlasku, bola som tam sama a hrozne ma to vystrasilo. ja som sa dovtedy porodu vobec nebala. ja som potom rodila o par dni a doktorku aj porodne asistentky som mala uplne superne, takze okrem tej nenormalnej bolesti si na porod spominam len v dobrom. ale ten krik ostatnych ma vtedy fakt vyplasil.

p4
29. jan 2012

@amouramour dez sa kontrakcii,nie vody. mne ju museli praskat az v porodnici, dama by inak nepraskla, mame to v rodine (ak sa take nieco vobec dedi 🙂 )
@sabiatko nastastie ja som taku skusenost nemala. bola tam len jedna (podla hlasu) mlada baba a ta stale prosila o cisarsky,ale porodila behom dvoch hodin,takze to nebolo az take hrozne. ale inak,ja som mala tiez super sestricky aj doktorku,tak sa ani nemam na co stazovat. este aj upratovacka ked chodila,tak sa ma vzdy spytala,ako sa citim. bolo to pekne. 🙂

kvietok23
29. jan 2012

@pele ahoj, mne sa 1x stalo, ze som nemala maleho kam dat a sestricka bola zlata, ze jasne, ze moze ist so mnou, dala mu papier, pero a kreslil si , potom ho posadila ku mne na postel a bol pri mne, nebol problem 😉

pele
29. jan 2012

@kvietok23 dakujem, to je super, ze sestricky boli mile...to bolo na poradni, ci na monitore? lebo ja mam este relativne malu, nevysvetlim jej, ale daco by som hadam uz vydumala, ako ju zabavit dovtedy🙂 Len na tom monitore to je dost dlho a obavam sa, ze ak je dieta ako doprovod raritka, ze by mi bolo vynadane...

strihalka
29. jan 2012

Baby, byl nekdo na sekcii u prednosty?Ci k nemu nekdo chodite n aporadny, monitory?Dejte zkusenosti

ivulik211
30. jan 2012

@bleelka ahoj dík za info. No ja len že aby s tým oni nemali problém že tam prídem až v neskoršom týždni. Budem tam volať a spýtam sa. Viem o tom že na 1. fázu nepúšťajú ale to nikde aspoň pokiaľ mám informácie (okrem kocha pretože tam majú málo rodičiek tak si to môžu dovoliť) ja som s tým nejak zmierená a dúfam ze ma skoro pustia na box aby tam mohol byť mm so mnou. (ten docent sa volá Plank 😀)

ivulik211
30. jan 2012

inak ako to tu čítam možno je väčšia sranda keď je tam rodiacich viac aspoň sa môže človek zasmiať aj cez slzy kedže všetky prežívajú to isté vedia sa navzájom pochopiť - samozrejme že sa musí stretnúť dobrá partia :D momentálne sa snažím na to pozerať tak, že inú možnosť už nemám len sa prispôsobiť pravidlám, ktoré tam fungujú a vždy tie asi záleží od sestričiek na ktoré človek narazí. Viem že samotný pôrod bude masaker ale zistila som že sa nemôžem dopredu stresovať lebo je to potom ešte horšie. treba to skrátka brať tak ako to príde a deň D nás prekvapí tak či tak 😀 keď niekto odskúša tie "nové" pôrodné boxy dajte vedieť...

bleelka
30. jan 2012

@ivulik211 ano ano Plank! Dik za pripomenutie a drzim palce!

bleelka
30. jan 2012

@ivulik211 tak to bude super ak sa tam stretnete super partia. ja som tam bola celu noc s jednou cigankou, s ktorou sme neprehovorili ani slovo a rano mi tam dali jednu super kocku, ale to len na poslednu pol hodinu, to som uz sla na box, ta mi akurat hovorila co so mnou nieco nerobia, ze tam porodim na cakatelkach... a je pravda, ze som uz isla z kontrakcie do kontrakcie, tak som si ani nemala sancu pokecat... akurat sme chceli byt spolu na izbe, ale dali ju inde, hoci sme porodili v priebehu 2 hodin obe, ale ja v bolestiach a ona s usmevom 😉 dodnes nechapem ako to niektore v pohode zvladaju...vsak ja som mala priserne bolesti 😖

ivulik211
30. jan 2012

@bleelka haha veď toho sa desím, tak si radšej hovorím že isto tam budú fajn holky 😉 no neviem ako to napokon dopadne, radšej nič neočakávam 😒 epidurálku si dám pichnúť už na vrátnici pre istotu 😀

bleelka
30. jan 2012

@ivulik211 no len aby ti ju dali, drzim palce! ja som sa otvarala od odtecenia vody o deviatej vecer, o pol jednej rano mi zacali bolestti, o stvrtej uz boli silne, o siedmej rano ma pozreli, bola som otvorena na 1 cm, pytala som epidural a ze nemozu dat, az ked budem na 3-4. o hodku nato som isla zobrat o epi znova a namiesto toho aby ma pozreli, povedali, ze este nedaju, ze este nie som dostatocne otvorena (nie aby ma pozreli, len tak sfleku skonstatovali) o dalsiu polhodinu uz videli ze je zle, tak ma pozreli a ze nenahnevate sa ked vam epi nedame, ze nestihame, ste na 8 cm, ideme rovno na box... takze u mna celu noc nic a potom za hodinu a pol z 1cm na 8cm, takze preto som mala take brutal bolesti, lebo to slo hrozne rychlo ku koncu... nevadi, aspon sme usetrili na epi 😀

iwanna
30. jan 2012

@strihalka ahoj, ja som rodila pred rokom a pol u prednostu a v stredu rodime znova. Ale sekciou.... Co ta zaujima? Velmi som bola spokojna a dufam, ze budem aj teraz. 😉

johanka.
30. jan 2012

ahojte baby, po vyse dvoch rokoch som tu zase, kedze ma o chvilu caka dalsi porod na Kramaroch. Rada by som vedela, ci niekto z vas, co uz na Kramaroch rodil, zazil prilozenie dietata na brucho hned po porode. Nemyslim tak, ze ho najprv zoberu na vysetrenie, o polhodinu donesu zabalene v perinke, a potom sa mozno sestricka na vasu ziadost pokusi narvat drobcovi vasu bradavku do ust. Tak to totiz vyzeralo u nas. Bola by som rada, keby mi dieta naozaj polozili na brucho hned po narodeni. Pytala som sa na to uz dr. Jandovej a ona mi povedala, ze to prikladaju automaticky, pokial porod prebehne v poriadku. Nezdalo sa mi to, lebo ja som mala bezproblemovy porod, aj dieta bolo uplne bez problemov, a aj tak mi ju neprilozili. Dnes som sa na to bola pytat na novorodeneckom, ze ake podmienky musim splnat, aby to tak prebehlo, a oni mi tvrdili ze to samozrejme robia, ze treba len, aby dieta aj rodicka boli v poriadku. Tak ze preco mi neprilozili dieta pri prvom porode - no vraj si mam o to poziadat potom priamo na sale. Mate s tym niekto skusenost?

johanka.
30. jan 2012

@kvietok23 to by aj mna zaujimalo s tym dietatom, to si s nim bola normalne na poradni? Misku v pohode vodim na vysetrenia, ked ma prezeraju len cez brucho, ale ak ma maju pozerat odspodu... na to som este nenasla guraz, ze aby bola mala pri tom.

emily3
30. jan 2012

@johanka. ahoj rodila somna kramaroch 5x a od tretieho dietata som vzdy dostala male hned na brucho...teraz som rodila pred pol rokom, a som si ju vypytala..dali mi ju na brucho ale co ma zaskocilo s podlozkou...predtym len tak na hole brucho hole babo, tak sme sa navzajom citili, bolo to velmi prijemne..
ked im pri porode povies ze to chces tak ti ho urcite daju 😉 drzim palce.

canama
31. jan 2012

@johanka. Dr. Jandova robi porodnici tazky marketing, podla mojho nazoru dost mlzi fakty, vzdy hovori o tom, co je teoreticky "mozne", ale ja som vela veci diskutovala priamo so svojou lekarkou a ta ma uviedla na pravu mieru, ako je to v praxi a to uz take ruzove nie je. V kazdom pripade dietatko ti naozaj prilozia, len musis o to ziadat priamo pri porode v danej situacii, a tak je to aj s inymi vecami. Oni v podstate nie su proti, len ich to zbytocne zdrzuje v praci a pre nich to nema ziadny vyznam, tak ked sa rodicka nepyta tak oni to automaticky nespravia. 😒

kvietok23
31. jan 2012

@johanka. na poradni som maleho nemala nikdy, len na monitore, poradne sa robia zvlast,teda aspon ja som mala - vedla u Cukasovej.

strihalka
31. jan 2012

Tak ja se jdu podivat na Kramare za panem Rusnakom v patek v 11:30, jsme zvedava, co nam pekneho povi...

slnieckko
31. jan 2012

mate niektora skusenost s dr. gottschallovou alebo ste o nej nieco poculi? chodim k nej do ambulancie, zatial som bola len 2x a bola v pohode mila, ale jedna vec je mat skusenost z ambulancie a druha priamo od porodu 😉 rozmyslala som ze si ju neskor zazmluvnim aj na porod ked ma uz bude poznat aj ja ju, ale radsej si predtym zistim vase pripadne skusenosti s nou... dik za info 🙂

sundance
31. jan 2012

ahojte,
dneska mi môj lekár povedal, že sa mám objednať už na poradňu do nemocnice. Nemáte niekto kontakt na ambulanciu?
Ako to tam vlastne prebieha? Môžem si vybrať deň, kedy by som mohla prísť?
Ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre