Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

lindda
8. jan 2007

Baby poznate niekto aj MUDr.Židzika ???? ak ano aka bola vasa skusenost dik

erika1
8. jan 2007

Poznam ho iba z rozpravania a jedneho vysetrovania odspodu.Takze ti asi nepomozem... 😖

renca3
8. jan 2007

Ja som rodila u Doc. Rusnaka. Dostala som sa k nemu po znamosti. Je dost vytazeny. Je to Pan doktor, ale velmi ludsky. Za pokus to stoji, oslovit ho.

hanka274
8. jan 2007

ahoj lindda, mna mal rodil, ale v strede porodu prenechal zezlo inemu, lepsiemu, sucitnejsiemu, a odbornejsiemu, pretoze to pri nom islo "lepsie"....asi, ze to nezvladal?
Predtym si na 2 hodky odisiel nakupovat a my sme ostali s manzelom(uz na "placi" a so sestrickami same, ktore tak isto len dosli ked ich manzel upozornil, ze ci sa na mna nepozru.Lebo nik iny tam nebol...nebola to noc pripominam. No ale zly termin som si vybrala ako moja mila pani doktorka povedala, bud boli vsetci v strajkovom "postaveni" alebo boli hore na Klenovej na seminari. To ale mna nezaujma ani moju dcerku. Som rada, ze sme obe v poriadku a dufam, ze aj budeme. Na kramaroch sa uz ja co sa tyka porodu urcite nikdy neobjavim.
Ale to je moja skusenost, nikomu nechcem radit, pretoze je tu vela dievcat a aj mojich znamych, ktore boli spokojne. Nuz ja nie....

henuska
autor
8. jan 2007

ahojte baby,
ja som rodila na Kramaroch 18.12, a som rada ze som tam rodila, v ten den akurat bolo malo porodov, len 3v ten den, ked ma rodili tak som bola sama na celej porodnici, a to bolo perfektne, lebo sa mi vsetci venovali, kedze som mala dost tazky porod, nemohla som malu vytlacit, pred porodom mi vsetci hovorili, ake je kratka ta 2.doba porodna, ale ja som ju mala asi najtahsiu, bolo to hrozne, museli mi pomahat doktori, a malu vytlacat. Tlacili mi brucho ked som mala kontrakcie, musela som lezat na boku, co som dostavala strasne bolesti, no proste hroza, ale doktori a sestricky mi strasne pomohli a mala sa narodila zdravucka po 10 hodinovom porode, ale ked som zbadala ten maly uzlicek vedla mna tak som na vsetko zabudla, je nadherna a velmi sa z nej tesime, inak mala mala 3700g a 52cm takze bola dost velka,

lindda
8. jan 2007

erika a hanka no moc niesom s toho stastna mna by mal rodit ten asi aj bude uz som aj ja co to pocula dufam, ze to prezijem 😒 no aj tak dik za kazde slovo

lindda
8. jan 2007

henuska a mala si EPI ??

olinka6226
9. jan 2007

baby chcem sa spytat maju na kramaroch oddelene porodne boxy pre 1 osobu, alebo su vsetky saly pre viac rodiciek?

erika1
9. jan 2007

Olinka,ked som rodila ja pred 3 rokmi,saly boli predelene zavesom.Tusim iba tie,kde sa robia cisarske boli uzavrete.Ale myslim si,ze pri tom vsetkom je to asi jedno.

lindda
9. jan 2007

oli stale su predelene iba zavesom a su tam dve lozka,ved ked pojdes lekarovi a povies mu ze chce byt muz pri porode robia normalne obhliadky sal a tam to uvidis ake to tam je .

dahlia23
9. jan 2007

Ja by som teda na Kramáre rodiť nešla.....
Ležala som tam v Národnom centre materno-fetálnej medicíny, mala som známeho lekára, ale ten prístup celého personálu.... FUJ!
A vraj hore an ganekologicko - pôrodnickom je to ešte horšie. Neviem, mali to tam prerábať, ale vraj o čistote tam ani nechyrujú.
Mňa už veľa ľudí presviedčalo, nech idem rodiť na Kramáre, ale ani za nič....

lindda
10. jan 2007

uz radsej ani nestrasne aj tak sa strasne bojim lekarov ,,, tusim to radsej doma porodim 😀
Rodila ste niektora u ZIDZIKA ???

hanka274
11. jan 2007

lindi, ja som ti pisala vyssie....neviem ci si citala....
co konkretne chces vediet?

jlucia
11. jan 2007

"dobra" sprava, nadštandard tak skoro dokončený nebude, snáď do konca apríla to dokončia, čo ja už nestihnem ☹ a ten dôvod prečo, je svetový. Inteligenti zo stavebnej firmy neurobili prívody kyslíka do jednotlivých izieb, takže nemohli skolaudovať stavbu. A tie pôvodné zamurovali.
Sláva všetkým šikovným stavbárom!!! 😝

jlucia
11. jan 2007

erika, to je takto hrozná predstava, priviazané nohy. Ale to riešim teraz, potom mi to asi bude jedno. Ale aj tak by som rada mala možnosť voľného výberu polohy.
Ale čo som sa pýtala kamošiek, ktoré už rodili, všade v štátnych nemocniciach je to klasika. No nič, zvládli to iné, zvládnem aj ja 🙄

hanka274
11. jan 2007

odpadnem.... 😲 😲 😲

arabeska
11. jan 2007

baby tie nohy privezuju asi vsade,ja som rodila na antolskej a priviazali mi ix.ale to bolo to posledne co som v tej xvili riesila 😉

melory
11. jan 2007

mne nik v trnava nohy nepriviazal, len som si ich vylozila na "kozu" a boli tam remence o ktore som opieral slapy a tym tlacila.

hanka274
11. jan 2007

ja len k tym noham, ja som na Kramaroch bohuzial rodila a na priprave mi dr. Jandova (tusim tak sa vola) vravela, ze nohy neprivezuju, ze to je strasne, ze to robia len ak musia. A pre nich "musia" je asi pri kazdom porode....

arabeska
11. jan 2007

mne bolo povedane ze to robia hlavne koli tomu aby som panovi doktorovi neodkopla hlavu,je pravda ze to neni prijemne ale mne to vtedy ani nedoslo,bolo tam velmi vela inyx veci na ktore som sa sustredila

hanka274
11. jan 2007

na to aby uz bolo babo vonku, nie? baby spominajme, ake to bolo zlatunke, ze vidiet uplne po prvy raz svoje babo, ty brdo, uz sa roztekam....
caves melory, tak co ty "fajciarka"???? baby to je z ineho konca, to my iba tak....

melory
11. jan 2007

hanka juj hned by som si zapalila, a este ma potom napadlo k tomu alkoholu, ze ked clovek vyfajci vela cigariet tak nikoho nezabije, ani nesposobi dopravnu nehodu, kdez ten co vypije vela alhoholu ano...

baby ja osm chcela ist rodit do trnavy kde byvam, potom ma napadla alternativa, ze topolcany, ale tu tiez ohovaraju a teraz, ze pojdem na kramare, ale ked citam ci pisete, kam mam ist, kde je dobre? asi nikde, lebo tie bolesti to este zneprijemnia.

certica
11. jan 2007

melory a co tak porod doma? 😕 😀
neviem, ja som z BA, ale nad kramarmi som nikdy ani len vo sne neuvazovala.

melory
11. jan 2007

ruzinov???

certica
11. jan 2007

antolska 😉
pripadne ten ruzinov

andrea.m
11. jan 2007

melory a kde si rodila 1x?tam by si nešla?

arabeska
11. jan 2007

melory na ziadnu porodnicu nedostanes dobre referencie vzdy su aj dobre aj zle.ja som bola na antolskej a mojej kamoske sa tam prihodilo nieco velmi neprijemne tak tu nemocnu od vtedy neriesim.ja sa tiez neviem rozhodnut ze kam.asi sa budem rozhodovat podla znamosti 😔

melory
11. jan 2007

doma? to ma uz preslo! 😒
antolska! no pokukam, a v com je super si musim asi precitat v teme antolska, idem na to.
u nas v tt napriklad druhorodicke nedaju epiduralku, lebo ze naco uz!
ale zas je zadarmo.

certica
11. jan 2007

presne, nikde to nemas idealne, kazdy sudi najma podla vlastnej skusenosti. Ja osobne by som sa tiez sustredila na konkretneho porodnika s dobrymi referenciami a proste by som si zaplatila tych 7tacov

melory
11. jan 2007

tak to fici na antolskej???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre