Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

hajdylca
22. dec 2009

weron 214 je rizikova ambulancia? a u koho si bola?
hlavne ze je vsetko v poriadku... teda az na to ze odpavas stale...

weronyca
22. dec 2009

hajdy na 214 mi vzdy robia monitor. Teraz som sa dostala do ruk DR.Prochaykovi-akz fesak🙂)

No ja som zvedava kedy to na mna skutocne pride.. zacinam mat pocit ze dni mi idu ovela pomalsie

andy22
22. dec 2009

Ahojte dievcata, chcela by som si zazmluvnit porodnika na Kramaroch. Len neviem ako. Mam prist, zaklopat mu na dvere alebo staci zavolat? 🙂 Neporadite mi niektora? Moja gynekologicka mi povedala, ze v polke januara by som ho uz mala mat dohodnuteho. Vraj radsej skor ako to nestihnut. Vdaka za rady 😉

lenocka23
22. dec 2009

andy, na sedeni s Jandovou nam tusim hovorila, ze treba zajst konkretne za tym dr, ktoreho si chces zazmluvnit, vypisete nejake papiere, ale vraj to ide este aj cez nejake schvalovanie vedenim nemocnice.. (ci tak nieco) a inak to moze byt bud dr priamo odtial, alebo pripadne ak chodis k niekomu inemu do poradne.. ten vsak musi mat zmluvu s nemocnicou a viest tam porody...

weronyca
22. dec 2009

Lekar ti da vypisat papier ktory popises. Mas tam napisane vsetky info. Vratane poplatku-7000sk. Lekar tuto zmluvu posunie na ine oddelenie,lebo to musi schvalit este prednosta nemocnice. Toto cele je otazka cca3 dni. Potom cim skor zaplatis v casti nemocnica poplatok. Je to pri okienku platene sluzby.

Snad som pomohla.

andy22
22. dec 2009

Dakujem babulky, ja som s Vami bola u Jandovej, ale tolko bolo tych informacii na mna, ze som si odrazu prave toto nepamatala 🙂

Uz musim len dufat, ze Doc. Rusnak bude suhlasit so zazmluvnenim. Rodila som u neho prvu dceru a chcela by som aj teraz, len vraj je mimoriadne zaneprazdneny. No ved uvidim...

weronyca
22. dec 2009

Andy ani teba si nepamatam:( kde si sedela. Kedyvudes na cvicenie k jandovej. Stvrteho ci siedmeho

andy22
22. dec 2009

weronyca, sedela som oproti oknu, druha od dveri... Na cviko idem siedmeho

kacenqa
22. dec 2009

ahojte, bibione - ty pocuj, neopisovala si ty nahodou moj porod???? 😉 takmer identicka skusenost. len s drobnymi casovymi odchylkami - ak sa teda mozem vratit 2 roky dozadu, popisem ti to 😎

my sme dosli na prijem cca 9.30 s tym, ze mi odtiekla rano voda, ale ten temesvaryho test to neukazal, ale kedze som mala termin, tak si ma tam nechali, samozrejme do par hodin sa rozbehli kontrakcie, take jemne, ale pohoda. dali mi klystir, nevydrzala som ani pol flasky a musela som letiet na wc, lebo by som sa tam posr... priamo na vysetrovacom lozku. neviem, ci to, co mi spravil Lovisek, bol hamilton, ale malo to ten ucinok, ze sa mi pustila voda (robil mi to rukou) a bolelo to jak svina.

okolo 17.00 mi pichli epi, tiez vravim, ze nelutujem ani halier, co som za nu cvakla. ja ked som rodila, tak som bola sice sama na celej porodnici, ale kedze som tam bola dlho, tak som si 'odpocula' jeden porod od vedla, kde baba jacala jak keby ju na noze brali a doktor hucal po nej, nech nereve, nech tlaci, nech neviem co....a ja som si tam lezala a manzel kukal na monitor, ze teraz pride kontrakcia a ja som sa nanho len usmievala....

lenze ked po 3 dopichnutiach skonstatovali, ze nie som dostatocne otvorena a dalsiu mi uz nedaju, tak som zacala tusit, ze je zle. no a ked mi kontrakcie chodili uz jedna za druhou v podstate nasucho, tak mi kazali, ze si mam prejst do vedlajsej operacky na cisara...ty kokos, tych par metrov mi trvalo snad stvrt hodiny a ked ma vystreli na ten operacny stol, uz som tu anesteziologicku len upenlivo prosila, nech ma uz CO NAJSKOR uspia....a mala sa narodila 23.25 😉

takze veeeeelmi podobna skusenost....som zvedava, aky bude druhy porod. tvrdia mi, ze mozem rodit prirodzene, no na nete som sa docitala, ze pri prirodzenom porode po prvom CS sa nesmie dat epi...tak toho sa bojim....a celkom by som inak prijala aj druhy CS, keby bol planovany, nemusela by som do plnej narkozy a v podstate by som vedela, co mam cakat... 😖

kocky, drzim vam palce, co vas to caka v najblizsej dobe, nech vam to dopadne dobre... 😉

myzma
22. dec 2009

ahojte, neviete, co je s mirulienkou?

bibione
23. dec 2009

kacenka: povedala by som,ze takmer rovnako 😉 ja som si vypocula tiez jeden porod,dobre ze ma neporazilo...ta pani prisla ovela neskor ako ja a o dve hodky som ju pocula hucat,aj to len 5 minut a potom uz len plac dietata...teda mega rychlost 😅
presne ako popisujes,najhorsie bolo v tych kontra prejst po vlastnych na stol a este aj to hnusne zacievkovanie 😠 a tak isto som si v duchu vravela,kua ...daj uz sem tu masku s plynom!!...ako si prezila prebudzanie a nasledne bolesti?? mne nechali epi este cca 3 dni,chvalabohu...lenze potom mi uz nezaberala tam kde mala a dvakrat mi namiesto brucha umrtvili nohy 😲 co mi bolo na dve veci 😀 ...potom mi ho vytiahli a bolo to ok,ale to brucho je hroza...clovek by cakal,ze ked je babo vonku,bude uz len dobre a mne skor horsie ako pred porodom ☹

kollarka
25. dec 2009

ahojte, tak si ma tam nenechali, aspon to.. ale hrozi nam predcasny porod a tak len lezim a dostala som daky guajacuran.. buduci tyzden mame kontrolu, tak uvidim, hadam este dake 4 - 5 tyzdnov vydrzime..

csina
26. dec 2009

No dievčence, ani som vám nemohla popriať pekné sviatky, bo mi 23-ho vybuchla doma elektrika, tak som riešila elektrikára a zistili sme , že mám vyhorený kábel na pc... 😒 taká som bola vytočená, že som aj zabudla, že by som mala ísť rodiť.. 🙂 tak som ešte doma a nič sa nedeje...v pondelok mám poradňu tak snáď nepôjdem v šlapajách bibione, ktorá sa otvárala zavčasu ale i tak jej museli rezať brucho a po termíne...

bibione
26. dec 2009

csina: uz som myslela,ze si porodila,ked ta tu nebolo vidno 😉 ...ja dufam,ze nebudes rodit ako ja...neni to bohvie co...v pondelok sa uvidime,lebo idem na stehy...tak budem tam ako aj minule,tak sa zastav,nech pokecame 😉

csina
26. dec 2009

fajn, rada ťa uvidím...beriem aj malú so sebou, aby som mala alibi, nie že by si ma tam nechali... 🙂 už som sa zaťala, že porodím prvé novoročniatko, nech mi prídu potriasť pravicou aj nejaký poslanci... 😀 😀 kukala som ti album, malý je celý po tebe, najmä pusinku má presne ako ty... 😀

bibione
26. dec 2009

tak tak...cely ja,ked som bola ako on 😀 len nufu ma po tatovi 😉

csina
26. dec 2009

To sa tak aj hovorí, že synkovia sú na mamu a dcéry na otca..u nás to teda platí na 100%...Keby som bola blond, tak aj pochybujem, či je moja.. 😀 😀 😀 Strašne som zvedavá, či táto druhá sa mi bude aspoň trošku podobať...ale zase až tak to nevadí, našťastie mám pekného muža... 😀 😀 😝

bibione
26. dec 2009

a ako vlastne napredujes? deje sa daco ci ani nie? pocuj...ten nas dr je ale velky hnup...nevedel ani co je hamilton 😲 ...sa ma pytal,ze co to je...som kukala jak sprosta ci si zo mna robi prdel...no velky pan doktor jak podme....

plivit
26. dec 2009

bibione nie si náhodou Andrea? Ináč ti gratulujem k malému a želám všetko dobré

bibione
26. dec 2009

a nie si ty nahodou Janka?? ak dobre vidim 😉

plivit
26. dec 2009

no hej aj som si myslela,že si to ty len som si nebola celkom istá 🙂 tak ty to už máš aspoň za sebou a ja som akurát pred rozpadnutím tak už aby to bolo lebo už len funím 😝

bibione
26. dec 2009

to ti verim...sak ja som rodila uz od 34tt a nakoniec som dospela az k 42tt...no potesi...vyvolavany porod to je des 😖 ...som si myslela,ze budem mat pokoj,ked porodim,ale kdeze...problemy len narastaju a je mi horsie nez v tehotenstve 😒 ...hold...my zdravornici na to mame pech 😅

plivit
26. dec 2009

no dufam,že ja to tak dlho tahat nebudem 😉 posledne CS som mala 5 tak v stredu bude dufam viac a zaciatkom Januara porodím 😀

csina
27. dec 2009

no ja sa dnes chystám pozrieť aký majú na Kramároch stav, či majú dosť miesta... 😀 😀 nie vážne, celú noc mi bolo príšerne a dnes tiež, teraz mi to trochu polavilo, už chápem bibione, čo myslela tým, že ju ku koncu všetko bolelo.. 😅 zajtrajšiu poradňu možno obídem, ak by ma tam náhodou rovno nechali...aj tak by som sa od dokiho nič nedozvedela...takže ak sa do zajtra večer neohlásim, tak čakám na oneskoreného ježiška... 😀

bibione
27. dec 2009

no moja...mala by si,je tam dost naval 😀 aby si nelezala nahodou na chodbe 😅 ...ucrite ale napis,ked to na teba pride,aby som vedela,ze uz je cas 😉 tab tu potom po 5 dnoch vykukat 😎

csina
27. dec 2009

ešte som sa rozmyslela...stále som doma... 😀 ja som príšerná, ale sa mi polepšilo, už viem chodiť a jesť... 😀 😀 tak sekám frajerinu, takže zajtra sa možno uvidíme...veď práve kvôli tomu nášmu super školenému doktorkovi zvažujem návštevu radšej v tej nemocke...veď večer ešte nekončí, tak uvidím... 😉

kacenqa
27. dec 2009

prijemne posviatkove obdobie 😉

bibione: mna nastastie necievkovali, aspon daco! prebudzanie bolo OK, ale tie muky, ked som sestricku, inac hrozne zlatunku, na pooperacnom kazdu polhodinu prosila, nech mi uz malu donesu ukazat a ona chuda nic nemohla....ja som presla stadiami od nervov cez plac az po rezignaciu, uz som bola hotova, bala som sa, ze s nou daco je a preto mi ju nechcu priniest ukazat, preto som sa co najskor snazila postavit, hned, ako dovolili a co najviac chodit...nakoniec som poprosila kamosku, co zhodou okolnosti rodila den predo mnou, nech sa mi ide na malu pozriet a ona mi poslala potom MMS fotku....takze ja som vlastne svoje dieta videla prvykrat na fotke v mobile 😠 😠 😠 a doniesli mi ju prosim pekne az o 14.30!!! 🙄 🙄 a to som bola hore uz od dakej 6.00 rana....a ta sestricka z novorodeneckeho, co mi ju doniesla, ze na prilozenie, zbadala moj prsnik a len zalomila rukami, ze no zbohom dalsia s nanic prsiami a otocila sa a odisla....fakt uzas

inak mne uz potom cez epi nic nedopichavali, davali mi to do infuzky a epi mi dali dole tusim na druhy den, dosla anesteziologicka a este mi tusim aj jeden stich tam fukla, uz nepamatam, len som sa bala, ci nebudem mat drenaz, to som mala po laparke pri predoslom mimomaternicovom, a to jak bolelo, ked to menili, ty kokos, to som vyskakovala 3 metre od bolesti pri kazdej vymene flasky, nastastie sa mi to tentokrat vyhlo....

amisa
28. dec 2009

ahoj baby nejdete niektore 4.1. k pani Jandovej an pripravu pre oteckov?

bibione
28. dec 2009

kacenka: ty si ale dobra 🙂 ja som sa prebrala az na izbe,niekedy o 5tej rano 😅 ...ze co som to vlastne porodila??...mobil mi dakde furt pipal a ja som sa nemohla ani hnut,co ma vsetko bolelo...esteze na izbe bola jedna co uz bola fit a tak mi nasla aj mobil aj nabijacku,lebo sa jasna vec hned vybil 😠 ...tak az v telefone som si nasla sms od muza 😀 ze som naozaj porodila a ze maly je ok a je nadherny a cely po mne...tak som si vydychla...ale maleho mi doniesli tiez tak poobede,takze celkom prekvapko,ze co som to v tom bruchu vlastne mala 😀 a to som sa tesila,ze ked porodim normalne a ja ho uvidim hned,ze sa rozrevem od stastia...no plakat som plakala,ale od bolesti...euforia prisla az ovela neskor.
inak mne tiez uz nedopichavali epi...ale ukecala som ich aspon na polovicnu davku 😀 a potom mi davali do infuzky oxytocin na kontrakcie,hoci som ich mala brutalne...no takze tak nejak
a smilekom sme dopadli tak,ze v tych bolestiach ma boleli neskutocne aj prsia a to bol strasny boj...takze ked sme prisli domov,aj sme dokojili

csina: isla som skorej k dr,nikoho tam nebolo,tak som bola hned vybavena...stym urgentom mas uplnu pravdu,radsej tam ako k nemu,co nevie zrejme zakladne veci...tam ta aspon poriadne pozru

weronyca
28. dec 2009

amisa 4.1. nieje nahodou cvicenie pre nas? aj 7.1?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre