Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

kacenka821
21. apr 2010

miriam11
ja uz mam 2 deti a dalsie neplanujem ale som na tom podobne keby nahodou, kramare uz nie...ja som totiz typ cloveka kt.si dlho necha sprngat po nose, ale ked to prerastie tak koniec...a to zazili aj tam..dokonca ked deti plakali tak nam tak buchli dverami ze aj tie ostatne sa strhli a boli hore, dokonca jedna mamicka co sa jej nedalo chodil zvonila na sestricku s niakym problemom a oni nic, az spolubyvajuca musela bezat po ne a este jej nadali...pretoze si ich dovolila zobudit...no ono je to tak ze asi zalezi na koho sa narazi a hlavne kto ma aky pristup...ja som proste bola velmi sklamana...bo som tam lezala skor a stretla som dobre sestricky takze ked mi nadstandard nevysiel nevesala som sa koli tomu, zial...tie iste sestricky tam boli uz len raz a striedali ich teda riadne opice...asi som mala smolu abo coo...

llanusia
21. apr 2010

zuzana77, no skusit mozes. ale tak som pocula. on ma aj sukromnu ambulanciu, tak asi ak niekto chodi tam a chce si ho zazmluvnit tak nie je problem.

silvia7
22. apr 2010

ahojte, hlásim sa po dlhej odmlke - písala som sem ešte ako tehu 🙂 do tejto témy..
musím povedať, že na kramáre som chodila na poradňu k dr. Tokolyovej - strašne fajn a milá a veselá žena, aj sestrička super, nezazmluvňovala som, padli sme si do oka proste.. prenášala som týždeň, bola som zatvorená, pôrodné cesty nepriechodné a som dosť nízka a mala som obrovské bruško, tak dr. ma "varovala", že to bude asi sekcia (s čím som od začiatku rátala a bola na ňu viac psychicky pripravená ako na normálny pôrod). Prijali ma na kramáre v utorok 30.3 ráno o osmej asi., ležala som na 8C, službu tam mala dr. Tokolyová (hned som sa potešila), ujala sa ma okolo obeda, spravila mi vyšetrenie, ultrazvuk, malý vyzeral na 3998g, tak hneď mi vybavila interné vyšetrenie, lebo som bola stále zatvorená.. nemôžem povedať jediné krivé alebo zlé slovo na personál, doktorov ani sestričky a ani spoluležiace, fakt som bola spokojná.. dokonca tak, že aj po pôrode som sa nepýtala na nadštandard.. mne z utorka na stredu o pol piatej ráno praskla voda, tak som pobudila sestričky, tie volali na pôrodnicu a už aj ma viezli.. všetci čo ma tam vyšetrovali boli fajn, príliš nehovorili, ale tak treba sa pýtať na všetko, čo vás zaujíma.. no a kontrakcie žiadne, zatvorená stále, tak uvažovali, či teda tú sekciu alebo nie, odporúčam vziať si so sebou MP3 prehrávač - mne to pomohlo veľmi, na vzdychačke, kde mamičky mali silné kontrakcie a naozaj to predýchavali a ja som tam len tak ležala a nevedela, čo bude, tak som si vypeckovala obľúbené hity a bolo mi fajn. potom o 11stej prišla dr. Tokolyová, povedala, že bude sekcia, že ona ma "odreže" o pol hodinku 😉 a tak aj bolo.. sestričky boli mladunké a milé, starali sa o nás, ale mali veľa roboty to treba uznať..
a o 11.40 bol malý na svete, ja som mala celkovú narkozu, všetko prebehlo hladko, aj po sekcii som sa dala rýchlo dokopy - ten prvý moment po prebudení bol zvláštny, cítila som sa ako po strašnej akcii, nevedela som, čo sa deje a dialo, no večer už bolo dobre a na druhý deň som chodila aj všetko.. na piaty sme išli domov - nezažila som veľkú vizitu, takže aj preto mám asi len pozitívne zážitky! aj so sestričkami z novorodeneckého, strašne zlaté ženy, jedna rada - nenechať sa odbiť, ak chcete dačo vedieť a nič vám nehovoria!! 😉 držím palce a sorry za taký dlhý príspevok

domeli
22. apr 2010

silvia, ja som sa Tvojmu dlhému príspevku potešila. Tiež som si vybrala Kramáre a v poslednej dobe som čítala skôr nie najpozitívnejšie ohlasy ☹ Mňa čaká tiež sekcia, nakoľko bábo je stále KP. Verím, že budem môcť tiež prispieť pozitívnou skúsenosťou 🙂 Tebe prajem všetko dobré a Danielkovi to isté - nech robí iba radosť! 🙂

jaja25
22. apr 2010

Silvi, to je super že máš dobrý zážitok a dobrú skúsenosť. Musím napísať Mati Tokolyovej aby si občas prečítala koníka- poteší ju to... 😀 😀

skelin
23. apr 2010

Stanka33, nie bohužial neviem, ale v stredu idem do poradne tak sa popýtam na bližšie info, lebo to by som mala byť v 36 tt, takže by som mala začať chodiť do poradne na kramare, no neviem ako to chodí u neho.

misha79
23. apr 2010

ahojte dievcata, nie je tu nejaka, ktora ma skusenosti bud s doktorom rusnakom, alebo valentom??? rad by som nejake referencie...

bibione
23. apr 2010

ja som rodila uz davno 😉 ...ale zazitky depresivne 😠 ...keby som to bola vedela,tak si zaplatim nadstandart....presne ako pises kacenka...2 mrchy sa u mna vystriedali aj 3x,islo ma j... ze ich zase vidim v sluzbe...strasne namyslene osoby...bohuzial,bola som sklamana s ich pristupom,nakolko som predsa lezela na porodnom a nie na klasickom inom odd...ale strasny rozdiel oproti nadstand
ja by som neplatila dr ani nahodou...to nema vyznam,jedine ked je planovana sekcia,inac nie

angie267
23. apr 2010

ahoj misha79, tak ked ti mozem poradit tak dr. Rusnak je vyborny porodnik, ja som ho mala zazmluvneneho pri prvom porode a je to clovek z velkym C, mozem len odporucit je to naozaj profesional .....

andy22
25. apr 2010

misha, Doc. Rusnak bol pri mojich oboch porodoch, je teraz prednostom na Kramaroch. Velky odbornik a velky clovek. Dr. Valent je tiez vynikajuci.

kacenka821
25. apr 2010

BIBIONE ono uz je skoda sa aj rozculovat...ja som si povedala ze uz to nebudem riesit....aj tak to nema zmysel... ☹ ☹ hlavne ze sme uz doma a zdrave.. 🙂 🙂 🙂

noemisofia
26. apr 2010

Obavam sa, ze so zazmluvnovanim na poslednu chvilu to uz nie je take lahke... A asi aj zbytocne. Aj tie, ktore chcu Rusnaka (prednosta), alebo inych - su velmi zaneprazdneni a velmi nechcu brat a viazat sa. Nuz babyboom... Moju kamosku naposledy v Ruzinove poslali prec, ze maju plny stav a musi si vybrat bud Kramare alebo Antolsku... Nerodila nakoniec ani pri doktorovi, pri ktorom chcela ani v nemocnici, v ktorej chcela. Aj to sa teraz moze stat, tym ze je tak vela rodiciek.

kiwinka
27. apr 2010

baby ako sa vola tema pre maminky s narodenymi babetkami na kramaroch&&???

kiwinka
27. apr 2010

neviete nahodou, ako to je s cistenim- kiret na kramaroch?
cakam ze mi odid krvne zrazenian,,podla DR. slov asi 4x2cm ma,,zatial neodisla,, som zhruba 3 tyzdne po porode.. a obavam sa, ze ma budu musiet vycistit... tak ma zaujima, ci hned po zakroku pustia domov, alebo treba ostat aj na noc?????

andul18
27. apr 2010

kiwinka.....tema sa vola Babatka z Kramarov 😀

jaja25
27. apr 2010

Kiwi, asi záleží od toho či ťa majú aj uspávať pri tom. Ak áno, tak ťa domov hneď nepustia ☹

andul18
28. apr 2010

Kiwinka...... mna tiez prepustali domov so zrazeninou ☹ Mne odisla sama, ale neviem po akom case 😖 Povedal ti dr. dokedy by to malo samo odist???? Snad nebude potrebne robit "cistenie"...

domeli
28. apr 2010

ahojte mamuľky,
chcem sa opýtať, ako je to s návštevami na Kramároch - dodržiavajú sa striktne návštevné hodiny alebo je možná návšteva aj mimo nich. A iba na chodbe? Alebo ak je to na nadštandarde je možné aj na izbe? Termín sa mi blíži a manžel pracuje stále do 16.00 h, tak sa informujem, nech sa vieme zariadiť.

martina46
28. apr 2010

domeli, na izbu nepustia, ja som chcela, aj som sa pytala.. neda sa.
no mala som navsetevu pkplo 18.00, isla som na chodbu, to nie je problem, jedine, aby dotycneho pustili do nemocnice, toto bolo cez vikend, to zas sa da ist cez urgent.

domeli
29. apr 2010

dík, mati.
Ešte predsa len: ako je to pri plánovanej sekcii - ani vtedy nepustia manžela pozrieť za mnou, keď sa preberiem? A bábätko mu ukážu?

jaja25
29. apr 2010

domeli, bábatko mu ukážu. Keď ho budú viesť z pôrodnej sály na novorodenecké a manžel bude čakať pred dverami, tak ho uvidí. Dá sa dohodnúť, že si ho pofotí aj po bezprostrednom vyšetrení ešte na pôrodnej sále.

jaja25
29. apr 2010

Mati, aké máš krásne baby. Nádherné... 😀 😀

martina46
1. máj 2010

jaja, dakujem 😵

verika2
4. máj 2010

Ahojte babulky je tu nejaka medzi vami ktora ma termin okolo 20.5???

lusa889
4. máj 2010

ahoj verika, ja mam pri dni pred tebou 🙂

tinad
6. máj 2010

Maminky, ako to postupovalo po cisarskom s babetkom? mala som akutny cisarsky a v celkovej narkoze.. vytiahli babenko a potom kam s nim isli? viete nieco popisat o tom?

jaja25
6. máj 2010

Babatko sa poutiera, vyšetrí, dostane K-vit. do nožičky, zabalia ho do plienky a perinky, ak je tam tatinko, tak ho zavolajú a nechaju ho odfotiť si svojho potomka, ak tam nie je, cvakne si ho pred pôrodnými sálami keď dieťatko prenášajú na novorodenecké. Ten istý postup ako po normálnom pôrode... 🙂

jaroe
7. máj 2010

mam taku otazku, je nutne chodit na konci tehu do poradne na Kramare, ked tam chcem rodit? Lebo neplati to vo vsetkych nemocniciach. Mam kamosku, ktora chodila az do porodu k svojmu gynekologovi, ako to vlastne je? Nevidim zmysel toho, ked pri nastupe do porodnice tak ci tak podrobia rodicku "vysluchu".

domeli
8. máj 2010

ahojte tehuľky,
pred týždňom o takomto čase sa zo mňa-tehuľky stala šťastná mamička 🙂 Rodila som sekciou kvôli KP, v spinálnej anestéze, na Kramároch. Operácia trvala necelú hodinku - 11.15 som prišla na sál, nasledoval spinal - podaril sa až na 4. raz ☹. Cítila som pokles tlaku, tak mi dali tekutinu do žily aj kyslík k nosu - tá nevoľnosť nebola dlhá. Až keď sa uistili, že necítim skalpel, začali. Bábätko bolo vonku do niekoľkých minút - 11.36 h, hneď mi ju ukázali a riadne prekvapili - 2 lekári mi totiž nezávisle povedali, že to bude chlapec a zrazu počujem Dr.: Je to baba! Prekvapko to bolo teda riadne, pretože ja som nechcela vedieť, čo to bude, no moj gyndos sa raz preriekol a potom mi to potvrdil aj pôrodník. Nechala som si to však pre seba, nech teda aspoň ostatní budú prekvapení, no kým oni čakali 50:50, pre mňa to bolo riadne prekvapko. A veľmi milé, hoci nás hneď ocikalo....
Váha 3260 g, dlžka 51 cm, rodila som v 37 +6 podľa ms, v 39 + 3 podľa utz, Počas sekcie som necítila nič nepríjemné (napr. naťahovanie maternice), akurát také neidentifikovateľné zvuky a hlasy operačného tímu - bolo to v pohode, aj posrandovali, dobrá atmosféra. Akurát na tú anesteziologičku - teda ona bola v pohode, len ten jej nie úspešný pokus.
Manžel si malú odfotil hneď po očistení jednou fotečkou aj podržal na rukách, kde na ňho prvý krát otvorila očká. Potom ma ešte mohol zazrieť, keď ma prevážali na RESku na chodbe, ale on medzitým odišiel, lebo mu povedali, že ma uspia pri zašívaní a tak. Ale ja som bola celý čas hore.
Na RESke to bol 24 hodinový povinný kľud na lôžku, postupne do 3 hodín som začala cítiť nohy úplne, nácvik prvých pohybov a prevratov z boka na bok bol ťažký. Škoda, že nám hneď nepovedali, že to máme skúšať. Dozvedeli sme sa to až ráno o 9.00, že to som mala skúšať už keď som začala cítiť nohy. Tak som potom povinne každých 10-15 minút cvicila obrat na strany. Podarilo sa mi to úspešne iba na jednu stranu, kým sme tam ležali. Vstať po 24 hodinách nebolo vôbec ľahké - okamžitý pokles tlaku, tma pred očami, ale na novej izbe už to bolo OK. Dve hodky na to mi doniesli malú priložiť k prsníku (doniesli ju ukázať a priložiť aj asi 3hodky po zákroku na chvílku), nechcela, tak ju dali do postieľky, že so mnou ostane do večera. Pocity: radosť i panika - ako k nej vstanem? Ale bola to neskutočná motivácia - keď začala asi po polhodke plakať, ani neviem, ako som sa postavila a fungovala. Od dalšieho dňa už bola so mnou až dokonca.
Personál - môžem povedať, že maximálna spokojnosť. Aj so sestrami z gyndy aj z novorodeneckého. A lekári a lekárky tiež. Poradili, vypočuli, takže odporúčam. A ďakujem im.

jaja25
8. máj 2010

Super domeli. Tak veľká gratulácia k tomu prekvapku... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre