Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

deli_
12. mar 2010

Aka je predporodna priprava? Som nejaka nechapava 😎
Na monitore, u Dr., potom aj priamo v porodnici boli zlate sestricky 🙂

miriam11
12. mar 2010

lusa889, na predporodnej priprave bola sestricka velmi velmi milunka. Ja som s nou mala len dobre skusenosti. Bola fakt ochotna., Ochotna a mila bola aj dr. Jandova, ktora robieva predporodnu pripravu a cvicenie. Je to uzasna osobka. Ale pri porode ani na standarde (nadstandard nebol volny) som spokojna vobec nebola. Uz som tu pisala v jednej diskusii, ze hodlam napisat staznost. Mozno to vam, co ste este nerodili pomoze. Nenecham to len tak. To nebol len 1 zly pristup, ale koooopec. Ja mam zle skusenosti s personalom. Nestrasim, precitajte si ale aj ine prispevky, kde su naopak velmi zeny spokojne. Len neviem, ci to neboli nahodou zeny z nadstandardu. Lebo tu plati podla mna to, ze ak si "nezaplatis" tak potom je im to jedno, ci Ti pobyt "sprijemnia". ☹

meggie.sk
13. mar 2010

miriam môžeš napísať o čo tam išlo? S čím si nebola spokojná? Ja som prvé rodila v Ružinove a keďže som amla zlú skúsenosť tak som sa rozhodla ísť rodiť na Kramáre tentoraz.

noemisofia
13. mar 2010

Ktosi sa tu pytal na info o cenach na Kramaroch:
Na Kramaroch sa plati nadstandard 16,60 € /na den (2 na izbe, WC a sprcha na izbe, telka, internet, vyber jedla) a nižší nadštandard 6,64 €/ na den (3 na izbe a WC a sprcha k izbe je oproti izbe, treba prejst cez chodbu). Priplatok za partnera pri porode je 16,60 €.

biba12
13. mar 2010

Ahojte, ja som bola na odbere plodovej vody a dnes som prisla naspat. Nestretla som tam ani jednu neochotnu sestru, aj tasky mi odniesli, odpovedali na kazdu otazku, boli velmi ustretove, ochotne pomahat. Lekati detto. Prisla som do styku sice iba s 3, ale v pohode.

kacenqa
13. mar 2010

ahojte - miriam, tiez by ma zaujimalo, co sa ti udialo, lebo zaciatkom februara som tyzden lezala na standarde na pozorovani, a tiez nemozem povedat kriveho slova ani na sestricky a na doktorov uz vobec....

ako fakt je, ze objektivne sa standard neda porovnat s nadst. - teraz co sa tyka vybavenia/zariadenia myslim - to wc a sprcha v izbe je fakt neocenitelne, ale co sa starostlivosti tyka, myslim, ze ta je porovnatelna....

miriam11
13. mar 2010

podla mna nie je normalne toto: moj porod dopadol tak, ze mi museli urgentne robit CR. Ked ma po nom priviezli na izbu, prisla sestricka a bez slova mi dala na brucho nejake tazke vrece. O dve hodky znova prisla, razom mi strhla dole perinu a bez slova a upozornenia mi dala prec to vrece. To su tak strasne bolesti. Ked som sa po porode isla osprchovat a samozrejme isli tam so mnou sestricky,v sprche mi jedna hovori: "toto si dajte dole" , tak ako pocujete, nevedela som, co myslia. Myslela tym prelepenu pasku cez rez na bruchu, ani ma to hned nenapadlo, bola som este omamena, po porode mate este velke bruchho, tak som si to ani nevidela. Tak mi surovo tu pasku strhla so slovami "dokedy to tu chcete mat?" V sprche mi doslo zle a hovorim, ze vidim tmu a je mi strasne zle. Jedna na to: "no vidis, pozri ju..ahahhaha." a zacali sa uskrnat. Potom neviem ako som sa ocitla naspät v izbe, bola som mokra, naha, zakryta perinou.Vobec ma neosusili, nik potom neprisiel, ze ci mi maju prezliect mokre periny a obliect nocnu koselu. proste ma tam nechali tak v mokrych oblieckach. Ja som sa velmi zle citila, vobec som sa nedokazala branit. Potom napr. sa tam kazdy vecer pichaju injekcie na stahy maternice. Len tak si vecer kojite svoje dietatko v izbe, pride NEMA TVAR a zozadu vam bez slova a nejakeho upozornenia pichne injekciu, nepovie na co, za co, preco...... To su moje skusenosti, bolo by to tu nadlho pisat dalsie incidenty inych zien.... mozno to tu napisu same. Alebo napr. pri porode lekar: "krutite sa tu ako paragraf, mam vas tu priviazat? Zavrite tie dvere, (myslel tym zenu, co vedla rodila a strasne kricala) " , lezie mi to na nervy.! Ina sestricka jednej zene, ked predychavala kontrakcie hovori, ze Preco placete, ved plakat bude za vas vase dieta. " Verte, ci nie, ta mamicka sa ledvou odtackala z chodby naspät do izby, nepotrebovala, aby tam bol takto taky neprijemny. No je podla vas toto normalne? upozornujem, ze mam blond vlasy, som svetlej pleti, (takto sa mozno chovaju k nejakej ciernej populacii, tym nikoho nechcem odsudzovat, ani nie sojm rasistka), ale doteraz som neprisla na to, preco sa takto tam chovali. Sestricky neboli mlade, mohli mat tak okiolo 40 rokov. Co by ste robili vy? ☹

biba12
13. mar 2010

MIrka neviem. Ale ked vies mena,treba si stazovat, Tym, ze to napis len tu, totiz niec nezmenis a pozeram, ze si uz 4 mesiace po porode. Mala si to spravit hned.Myslim, ze pomozes tym, ktori maju podobnu skusenost. Ja sama za seba mozem povedat, ze vsetko bolo v poriadku, aj ked ja som tam bola len 1 den.

miriam11
13. mar 2010

spravila som chybu, ze som sa neozvala hned. Uvedomila som si to vsetko dost neskoro, ja som totiz nedokazala hovorit o svojom porode dobre 3 tyzdne po nom, takze som sa podvedome zrejme snazila na vsetko zabudnut, aj co sa tyka hospitalizacie. Teraz s odstupom casu si uvedomujem, ze je to vsetko CHORE. Neviem, ci sa odvazim mat niekedy este dalsie dieta.

meggie.sk
13. mar 2010

Mirka tak to je fakt nepríjemná skúsenosť, ešte horšia ako moja v Ružinove. Ale nemyslím si, že si urobila veľkú chybu ak si sa nesťažovala hneď. Kľudne tak urob aj teraz. veď koľko mamičiek o pôrode nedokáže rozprávať hneď. A už vôbec po takejto skúsenosti. Kľudne napíš na riaditeľstvo nemocnice. Ja by som to veru urobila. A ešte lepšie ak vieš meno, ak nie, tak oni by mali mať nejaký záznam. Veď nie sme zvieratá aby sa takto chovali. A vlastne aj k tým sa chovajú lepšie.

mirulienka
13. mar 2010

je smutne, ze pri tak "trpiacich" v tom momente oslabenych mamickach sa pohybuju tak ubohe stvorenia... ach jaj dievcata, ale nevyberieme si.
ja som prve rodila na antolskej a verte, ze aj tam natrafite na take... aj pri porode, aj na sestonedeli... takze je to ako "prast anebo uhod"... a dokonca kamoska ma take skusenosti aj z UK pri obidvoch porodoch, takze nie je to len na SK...
ja by som takym ludom dopriala take iste spravanie k ich osobe, ako oni poskytuju inym!!!!

katikaba
13. mar 2010

AHOjte babenky,uz mame nasu dcerenku na svete,bola som na Kramaroch a som vcelku spokojna,vsetic sa prikladne starali aj ked som nemala ani epiduralku ani zazmluvneneho lekara tesim sa,ze uz sme doma, 🙂

miriam11
13. mar 2010

babulienky, dakujem za podporu, teraz som 100% odhodlana napisat to. mena neviem, ale napisem presny termin kedy som bola hospitalizovana, ved oni si to samozrejme uz vyhladaju. Stretla som sa aj s nazorom zien, co mi hovorili, aby som to nechala tak, ze tym si uz nepomozem, alebo si mozem este uskodit. NO sebe si uz nepomozem, ale je mi luto tych inych. Pretoze keby sa tam ludsky spravali tak clovek nema az tak strasne negativne zazitky z toho vsetkeho. ved to ma byt institucia plna pozitiva, energie, namiesto toho tam vidite nervozne tvare, co vas stale napominaju, kricia atd..... ano, boli tam aj taki, co nekricali, ale naopak ako som uz spominala nevraveli naopak nic, je to fakt ubohe. Napisem to a hotovo! Drzime vsetkym palce, aby ste mali len same pekne skusenosti. A navyse ja verim tomu, zlo sa len ZLOM odplaca a to neprajem nikomu nic zle, ale raz na kazdeho pride........... 🙂

martina46
14. mar 2010

Ahojte, tak my sa hlásime z pôrodnice, malá sa narodila rychlo 🙂 celé to trvalo 2 hodiny 🙂
A môžem povedať len vďaka Bohu za takýto pôrod 🙂
4310g 53cm. Celkom macko je to 😉

kacenka821
14. mar 2010

KATIBABA, MARTINA46 srdecne gratulujem, tak uz to mate za sebou, uz vas caka len kopec radosti...a malilinko starosti 😀 😀 😀 😀

ja idem zas pondelok na poradnu a uz dnes mam z toho dost stres, ked viem ze co ma caka ☹ ☹ ale dufam ze to bude uz posledna poradna 🙂 🙂 , alebo zeby sme isli v slapajach KATIBABY a MARTINY46?? 🙂 🙂 🙂 uvidime... 😀 😀 😀

miselar
14. mar 2010

ajojte baby tak sme sa uz vratili z porodnice vcera nas prepustili mala prisla na svet 9.3 o 19:47 hod vsetko je ok a takze aj ja som uz maminka malej Jasminky
🙂

jaja25
14. mar 2010

Gratulujem všetkým mamičkám a veľa zdravia všetkým detičkám 😀
Tak trošku vám závidíme-my čo nás to ešte len čaká 😉

angie267
14. mar 2010

tiez sa pripajam k gratulacii hlavne aby ste boli zdravi🙂))) ja tiez tisko zavidim.....

llanusia
14. mar 2010

Kacenqa, chcela by som sa ta spytat, ci ti dr Valent robil tu sekciu. Ja mam mat planovanu a jedna sestricka z Kramarov odporucala si niekoho zazmluvnit, ale nepovedala koho. Ma Valent aj normalnu poradnu(4tt pred porodom) alebo len ked si ho zazmluvnis?

katikaba
14. mar 2010

Babenky dakujem,zelam vsetkym aby to uz mali za sebou,len mam otazku,ci je dobre,ze sa deti nebalia do postoliek,teda aspon na Kramaroch je to tak

lusa889
14. mar 2010

Ahojte babule,
miriam drzim palce aby si napisala list zodpovedajuci tvojej skusenosti, ako vravis tebe to uz nepomoze ale ked si tu budeme o tom len pisat nepomoze to naozaj nikomu a v dnesnej dobe sa ludis stazuju na vsetko, tak preco nie na takuto zakladu a dolezitu vec?!!! Drzim palce

MAMICKY gratulujem, je strasne mile citat ze to uz mate za sebou a vsetko je poriadku malinke sa maju ok a vsetko prebehlo super. Ak budete mat cas napiste nejake podrobnosti alebo rady pre nas mamky cakatelky 😉

kacenqa
14. mar 2010

misela - blahozelam....a jak si sa bala 😉

llanusia - ano, sekciu mi robil dr. valent s dr. pruzincom (valenta som mala zazmluvneneho a pruzinec sluzil). neviem, ci robi normalne poradne, myslim, ze nie, lebo ja som k nemu chodila vzdy v utorok poobede, to mal sluzbu na ultrazvukoch do 15.00 a +/- ako mu koncila, tak som tam vzdy prisla.

ja za seba mozem valenta vrele odporucit, bol fakt zlaty, skoda, ze som ho tesne pred odchodom z porodky uz nestretla, aby som sa mu podakovala...ale neviem, ako to je, ked mas ozaj planovanu sekciu, pretoze u mna to nebolo uplne planovane, cakali sme na prirodzeny porod, ci sa spusti alebo nie, s tym, ze je tam vysoka sanca, ze to sekciou skonci a vlastne az priamo na porodnej sale 2 dni po termine sa potom rozhodovali, ci ano, ci nie

llanusia
14. mar 2010

katikaba, do postoliek sa nebalili v porodnici ani pred troma rokmi. a teraz podla noveho to vraj uz nie je povinne, ale pediatri to aj tak odporucaju. tak podla mna tych 5 dni v nemocnici az tak nezavazi a potom ti pediater povie.

inak super stranka o dojceni je aj www.mamila.sk

tinad
15. mar 2010

Aj ja sa pridavam ku gratulaciam 🙂
Maminky kto vsetko robi na Kramaroch sekcie? Ja som rodila 2dni a nakoniec to skoncilo urgentnou sekciou, neviem ci mi ju nerobil Dr. Prochadzka. Ma poradne na č.dveri 222?

kacenqa
15. mar 2010

katika - presne ako llanusia napisala, pred 2 rokmi mi kazali postolky priniest az na cestu domov, aby mi ukazali ako balit. tak som teraz automaticky pri obliekani malej nahodila aj postolky a sestricka mi povedala, ze podla noveho nariadenie z ministerstva sa uz do postoliek nebali, zato uz v prvom mesiaci sa ma absolvovat utz klbikov u ortopeda a az ten posudi, ci balit, ci nie. som bola prekvapena, ale aspon nam to ulahci obliekanie 😉

ponyxx
15. mar 2010

Ahojte dievčatá...a čo doktor Fifik ...ak už tu bol na pretras, tak sa ospravedlňujem, ale je tu toho mnoho popísané a mne sa to naozaj nechce celé lúskať,....skúste dať aspoň čislo strany 🙂

kacenka821
15. mar 2010

Dnes som prisla 1 krat z poradne bez akychkolvek bolesti 😀 😀 😀 😀

vie mi niektora povedat co znamena skratka OP v tehotenskej knizke??je to tam ako zapisuje lekar...alebo kde na nete by som nasla niake vysvetloivky nebo neco??!! 🙂 🙂 🙂

vraj je zmena len trosku takze vlastne ziadna...tak pockame 🙂 🙂 🙂

kacenka821
15. mar 2010

takze uz som tu skratku nasla 😀 😀 😀

kacenka821
15. mar 2010

ale predsa len mam otazku: ked chcem partnera pri porode, staci to nahlasit pri prijme?ci aky je postup|?? 😨 😨

miriam11
15. mar 2010

🙂 kacenka, pritomnost partnera pri porode je nutne si ist vopred zaplatit. V pokladni budu chciet od Teba aj obciansky preukaz partnera, takze urcite si to zober so sebou. Partnera vsak k porodu pustaju az na finale, t.j. tlacenie, skor nie. ☹ a nijak ich neprehovoris.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre