Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

gumimaci
19. máj 2010

Cawte baby, mam otazocku? Co vsetko treba zobrat so sebou pre babo? Kolko oblecenia, plienok, kozmetiku??? Co dostaneme a co nie? Lebo ja som tam lezala 2 dni a mam pocitm, ze za chvilu si budeme musiet priniest aj postel 😀 Inak personal eňo ňuňo 🙂 nemozem na ich pracu povedat nieco zle....

luppita
19. máj 2010

ahoj gumi, na kramaroch davaju len vlosky, podlosky pod teba a taky balik, krem na zadocek pre babo, lieh na pupok a to je aj vsetko. Plienky treba mat vlastne, drobcovi daju taku kosielku a perinku, co ti vymenia ak je treba (okakane, ocikane), ale tie kosielky su take ze este ja som ich pouzivala ked som sa narodila asi, takze ja som si zobrala vlastne oblecko pre male (bodiky, dupky, rukavicky, ciapocka a potom veci v com sme isli dom. ) Co som nemala je vlastny pribor, hrncek ... (to mi musel drahy doniest). Inak toto vsetko je v ramci nadstandardu, som si priplatila a nic z toho, vela som rozmyslala ze ak by som si nezaplatila tak mi asi ani tu vlosku nedaju, ci co. (v ruzinove dostavaju ulne vsetko, dokonca aj krasne moderne oblecko pre baby .... )

luppita
19. máj 2010

co sa tyka personalu som bola aj ja velmi spokojna 🙂

angie267
20. máj 2010

lucy, dakujem ti za odpoved, aspon som mudrejsia 🙂 baby a ktore sa chystate na kramare tak si balite zo sebou aj vlozky a tie podlozky? Ja si to chystam.

gumimaci
20. máj 2010

luppita, no prave ze ked nie si na standarte tak som pocula, ze aj podlozky a vlozky treba 😝 Pribor som si pre istotu zobrala, a uz viem ze radsej naj maly tanierik. Totiz na ranajky, nam porozdavali balicky ( rozky, maslo, jogurt). No a teraz co? Ako sa najem, ked nechcem byt svinka? Skoda ze najlepsia nemocnica, je na tom takto- co sa bezneho vybavenia tyka.
PS: Urcite to nevidim, len ako chybu nemocnice, nedavno som niekde citala, ze pacienti si odnasaju z nemocky rozne veci, o ktorych si myslia, ze by sa im mohli zist (najcastejsie: neonove trubice, lampy, vypinace a pod... 🙄 😨 😖 )

gumimaci
20. máj 2010

Angie: ja pre istotu ano... chcela by som ist na nadstandart... ale co keby nahodou bolo treba?

chruminka
20. máj 2010

ahojte
tak ja som tiez lezala na standarte 3 tyzdne pred porodom a kedze tam bol super personal tak som aj po porode ostala na standarte (povodne som chcela ist na nadstandart,ale naco platit ked som si tam uz zvykla a bolo tam fakt super a sranda)
Co sa tyka vloziek a podloziek tie som mala vlastne,ale boli tam zeny co nemali a tym sestricky ochotne dali kym im niekto s domu nedoniesol.
Mne dali celkom slusne oblecko pre babetka,lebo moje boli malinke a potrebovali teplo tak mali komplet aj bodicka aj dupky,ciapocky...len im to bolo chudatkam velke tak som doniesla s domu tiez vlastne.Ale viem ze babetka su tam v tych klasickych kosielkach co sa stale vytahovalo tak si skoro kazda doniesla svoje vecicky.
Perinky som pouzivala cely cas ich,pre mna boli prakticke lebo boli mensie ako tie klasicke a jezibabky v nich neboli az take stratene.
Treba pribor a misku na polievku ,salku alebo pohar na caj,aj ked strava tam nie je boh vie aka,ale rodina moze doniest hoci kedy vlastnu je tam spolocna chladnicka a dole je bufet.Takze sme urcite nehladovali.
pridavam dve fotky
prva hned po narodeni a ta druha to je uz moje oblecko

angie267
20. máj 2010

chruminka krasne deticky🙂)) no tiez si zoberiem svoje oblecko, no teraz riesim ci standard alebo nadstandard, epidural uz mam vybaveny ako plan B 😵

meggie.sk
21. máj 2010

Chruminka zlatučké deťúrence.
Angie ja som sa na epidurál zabudla lekára spýtať keď som tam v stredu bola, tak musím urobiť poznámky aby som nezabudla budúci týždeň, teda ak dovtedy neporodím. bruško mi totiž tvrdne o stošesť. Aspoň včera to bolo veľa krát. No 15 určite a myslím, že to by nemalo byť. Dnes som ešte pre maminu robila dve torty, len som tŕpla, či neporodím pritom 🙂 Ale nakoniec som jej zahlásila, že sú hotové a že som ešte 2v1 🙂 Angie keď si sa pýtala na epidurál kam ťa dr. poslala? A ako dlho ti trvalo káým si to vybavila? Tiež ten epidurál chcem ako zálohu ak by to bolo už moc na mňa 🙂 Aj keď pri prvej som bola bez lebo ju ani nestihli dať :( No pozitívne, prežila som to 🙂
gumimaci: vložky a podložky si zober, na zozname je to napísané, že si treba vziať. Aspoň na štandard.

angie267
21. máj 2010

meggie, co sa tyka toho epiduralu dr sa ma nan hned sama spytala a potom mi pekne vysvetlila ako pokracovat. Staci ist na anesteziologicku amb. tusim cislo dveri 150 je to dole medzi poliklinickou castou a nemocnicnou to lahko najdes. Tam som zaklopkala vysla taka prijemna mlada dr. dala mi nejake papiere, ktore som vyplnila zavolala ma dovnutra a vsetko pekne pomaly vysvetlila ako to bude prebiehat atd. a samozrejme odpovie na vsetky tvoje otazky. A musis si dat zobrat krv kvoli zrazanlivosti este, ale to tiez este nemam buduci tyzden vybavim a taktiez zaplatit. Tiez mi tvrdne brusko o 106 🙂 a aj falosne kontrakcie sa mi objavuju no niektore teda riadne zabolia az sa zlaknem 🤐 ale to je asi teraz uz vsetko normalne a pada ti uz brusko nizsie? Mne ano a uz mam pocit niekedy ze chce vypadnut 🙂

meggie.sk
21. máj 2010

No hovor mi o tom brušku. Tiež mám ten pocit, že už len vypadnúť chce herečka 🙂 A niekedy keď sedím a chcem sa psotaviť tak mám čo robiť aby som to rozchodila. Malá už je pekne dole veru.
Tú krv ti na ktorej ambulancii budú brať? A nevšimla si si ordinačné hodiny na tej anesteziologickej ambulancii?

domeli
21. máj 2010

miriam, bola som na tom nižšom nadštandarde - 3 na izbe, WC a kúpeľňa na chodbe, hneď oproti izbe a aj keď sa potom uvoľnil klasický nadštandard, už som nechcela ísť. Toto bolo úplne super a aj finančne v pohode. Čo sa týka štandardu tak viem, že bol akurát poradovník na WC, ale na sestričky sa tam z báb, čo sme sa stretli na novorodeneckom nik nesťažoval. A to sa vystriedalo viacero smien. Ale je pravda, že skúsenosti sa rôznia - aj ja som si čítala predtým tu na koníku aj + aj -. Ja sa však pridávam k tým pozitívnym ohlasom.

angie267
21. máj 2010

meggie, krv ti zoberu v amb. do ktorej chodis teraz pred porodom a tie ordinacne hodiny, sa mi zda ze do dvanastej alebo jednej ordinuju. No dufam ze tie nase dievcatka nas dlho nepotrapia 🙂 🙂

meggie.sk
22. máj 2010

Angie dik moc za odpoveď. No som zvedavá dokedy to potiahneme, možno sa tam nakoniec stretneme 🙂

angie267
23. máj 2010

meggie, nemas zaco, no a nakoniec by to bolo celkom fajn keby sme sa tam stretli 😵 a kedy ides na dalsiu poradnu? ja v stredu, na monitor a ultrazvuk.....

kathr
25. máj 2010

ahojte
chcem sa objednat na poradnu a zaujima ma, ci sa mam hned objednat aj k Dr. Jandovej. Neviete ako to prebieha u nej? Aka je to predpriprava? Su to len prednasky alebo aj dychcania a skusanie cinnosti s babikami? Plati sa za to?

lusa889
25. máj 2010

@kathr u pani Jandovej je jedna prednaska ako priprava na porod, potom mozes prist na prednasku o laktacii to robi tiez ona a je to dobre a okrem toho su aj cvicenie, na ktore sa treba u nej prihlasit, vseto je nezavisle na sebe, vyberies si co chces a nic sa neplati 🙂

lusa889
25. máj 2010

Ahojte babenky tak sa ja tiez pripajam svoju velmi pozitivnu skusenost s porodom na kramaroch.

Kedze sme uz 4 dni podla UTZ prenasali, tak v den terminu podla PM sme prili na UTZ a dr. nas rovno poslal na porodnicu, kde nas sestricky hned prijali, manzela poslali pre moju tasku a vyplnit nejake papiere.
Mna si zatial dali lahnut na cakacku a dalsim buducim mamicka na monitor asi na 40 min. ukazali sa nam, len nejake 2 kontrakcie inak nic.
Prezliekla som sa prezrel na dr. povedal ze cesty su uz dost vyzrete a kedze malej sa asi nechce a uz prenasame tak pustime vodu.
Dali mi klistir - nie je to nic strasne, take zvlastny teplny pocit v crevach, hlavne sa treba uvolnit a ono to pojde hladko. Sla som do sprchy na wc, trosku sa prejst a ponatahhovat.
Anesteziologicky ma pripravila na EPI - napichla ma, bolo to v pohode, mierne neprijmne napichnutie na znecitlivenie ale inak super, velmi sikovna dr. to bola, cele to trvalo asi cca 5 minut, (pocitam od napichnutia na umrtvenie az po upevnenie takej strandy na hrudnik)
Potom na znova pozrel dr. a pustili mi vodu (kedze ma cely velmi bila zima, bol to velmi prijemny teply pocit)
Znova ma dali na monitor, no kedze sa kontrakcie prejavovali dost nepravidelne napichli mi oxitocin, ... a pri trocku intenzivnejsich bolestiach som hned dostala davku epi, ....
po monitore, znova kontrola od dr, zvysenie oxi a znova monitor,
ked som zacala citit tlaky na konecnik pozrel na dr. kazal este trochu vydzrat a potom ze budeme rodit, ..
po dalsiej kontrole mi uz kazali tlacit (najkrajsi pocit z celeho porodu, take uvolnujuce ze mozemm tlacit keed ma to nuti)
nepodarilo sa mi malinku vytlacit, tak sa zavolala na konzultaciu dalsia dr. ktora jednoznacne odporucila sekciu, tak sa aj dr. aj sestricky rozhodli ze to este skusime a oplatilo sa, po dalsich troch zatlaceniach bola malinka na svete 🙂 (3690g a 51 cm)
Kedze som tesne pred tlacenim dostala este davku epi, pri tlaceni som mala trosku problem vycitit kontrakciu ale zabrala mi ked pri siti co bolo dost velke a aj dlho trvala tak som bola vdacna ze nic necitim 🙂
Po porode malinku vzali hned prec, kedze sme rodili dlho, aby ju hned vysetrili, sestricka zavolala aj mm, ze si moze malinku nafotit, a ked uz boli hotovy a vysetreni priniesli mi ju nachvilocke, lenze este ma sili, tak ju znova zvali k tatinovi 🙂
po porode sme este ostali spolu s mm aj malinkou az kym ma nepreviezli na izbu,, potom mi priniesli malinku a uz mi ju nechali 🙂
Sestricky na sestonedeli, aj porodnickom aj novorodeneckom boli uplne super, velmi mile a ochotne (cest vyninkam, ale tie som si jednoducho nevsimala 😝 )

Vo vseobecnosti som bola velmi spokojna, porod zbehol rychlo a pomerne v norme, manzel mohol byt cely cas pri mne co bola uplne fantastiske a velmi mi to pomohlo,
sestricky na porodnici bola uplne skvele, stale sa zaujimali, ci je vsetko v poriadku ako sa citim, ci sledujeme monitor,, ci mi nieco netreba, vzdy ma informovali co sa deje co sa bude diat a co ma caka, bolo to naozaj skvele

anasteziologicka, uplne fantasicka, skvela praca, maximalna spokojnost velka profesionalka a neskutocne ludska, kontrovolvala na ci je vsetko ok, ci sa dobre citim, ci ma nieci neboli, netrpnu mi nohy, ci mi netreba dalsiu davku, no proste skvela - EPI obrovska pomoc

na sestonedeli som bola na nadstandardne, taktiez velmi spokojna, wc na izbe je neocenitelna vec, kedze po siti je velmi dolezite po kazdem potrebe sa zospodu osprchovat, a tento konfot na izbe je neocenitelny, kedze mate pri sebe uz babatko a cikat treba aj v noci 😀
pristup sesticiek bol taktiez velmi dobry, boli mile, ochotne, nestretla som sa nijakym negativnym alebo arogantnym pristupom.

Co by som si zobrala navyyse, je nejake tlmene svetko na noc do izby, pretoze pri male som bola kludnejsia ked som ju videla a osvetlenie na izbe bolo dost silne na noc.

Moja skusenost je maximalne pozitivna, jednak s obronostou a profesionalitou personalu na vsetkyh oddeleniaach jednak s dr. - mala som komplikovanie a velke sitie po prorode) a trosku dlhsi porod, vsetko dopadli super, sitie sa velmi dobre hoji a ja si z porodu pamatam len vsetko to prijmene (rodil na dr. Valent - odporucam)

meggie.sk
25. máj 2010

angie: v stredu o 13 mam poradnu, na monitor chcu aby som chodila v iny den ako je poradna, akurat nechapem ze preco. Ked som išla z monitortu dnes, poslala ma sestrička na 217 spýtať sa lekára s výledkom či je OK a keď som sa ho opýtala tak tiež nevedel prečo to tak chcú po mne. Vraj ma chcú mať dva x v týždni pod kontrolou asi :( Ale načo keď to je vlastne obdeň. Poradňu mám na 215.
lusa. blahozelam k babatku, Vidim, že si mala EPI, tiež ju chcem ako rezervu ak ju stihnem vybaviť🙂

angie267
25. máj 2010

meggie, no nechapem preco ten monitor tak ako opisujes, podla mna je to uplne na hlavu postavene 😒 pisala som ti IP

lusa, taktiez sa pripajam ku gratulacii 🙂 🙂

domeli
26. máj 2010

lusa, blahoželám k dcérke a želám veľa zdravíčka pre Teba i to malé slniečko 🙂

cigaretka5
26. máj 2010

baby dnes som bola prvy krat u DR Bohacikovej, rodila vas niektoru?

angie267
26. máj 2010

cigaretka, ja chodim tiez k dr. Bohacikovej .

cigaretka5
26. máj 2010

@angie267 no ja som u nej bola dnes prvy krat a mam take zmiesane pocity, no zda sa mi tazky profik ale mala som z nej pocit ze iba oni v nemocke su ti good a best a vsetci gynekologovia v sukromnych centrach nevedia nic poriadne a odrodit by nevedeli a to ja som so svojou gynekologickou v sukromonom centre maximalne spokojna
Budes si ju zazmluvnovat k porodu?

angie267
26. máj 2010

cigaretka, no o tych pocitoch z nej ani ja neviem ju presne definovat a ked sa nieco opytam tak mi povie ze vsetko v poriadku. Inak dnes som tam bola aj ja no mozno sme sa tam stretli 🙂 nebudem ju urcite zazmluvnovat vlastne nikoho ...

cigaretka5
26. máj 2010

no mozno si si ma vsimla mam 185 takze som neprehliadnutelna bola som tam dokonca s este vyssim manzelom, .......

angie267
26. máj 2010

no teraz si to zacinam vybavovat a asi som ta tam videla 🙂 ja som mala take tricko cyklamenovej farby, cierne dlhe vlasy.......
a kedy mas termin porodu?

cigaretka5
26. máj 2010

ja 20 jula by som mala rodit

stanka33
26. máj 2010

cigaretka ty uz chodis do porodnice??? ja este o 2 tt idem k svojmu dr,
a ty tiez pojdes na kramare??? mozno sa tam stretneme

cigaretka5
26. máj 2010

@stanka33 no ja som tam dnes bola na informaciach ale idem este aj k vojej

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre