Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

jaja25
25. aug 2007

Ohladom rekonštrukcie-nie je to zlé. Každá izba má vlastnú kúpelnu okrem dvoch, ktoré majú jednu spoločnú. Tento týžden doviezli nové skrine a stolíky do izieb, takže sa tam dá aj jest. 😉

lindda
26. aug 2007

ja som tam rodila este za stara a bola to katastrofa,ale s odtupom casu si myslim,ze tych par dni je to aj tak jedno mas svoji mimi pri sebe a to hlavne nech je zdrave a aj mamicka a vsetko ostatne je uplne jedno. Lekari su tam uplne super odbornici a sestry no ako ,ktora ale to mas vsade sa najde aj fajn aj neprijemna 🙂

cucoriedka01
27. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa opytat, u koho sa treba prihlasit na skolenie o epiduralke a kde sa presne robi na gynekologii a ako casto v tyzdni. Dakujem

zuzana222
27. aug 2007

ahojte, aj ja som tam rodila este ked nebolo vynovene odd. ale ja som bola spokojna. ako lindda pise, isla som tam kvoli odbornikom, chodim tam od mojich cca.17tich a som maximalne spokojna. To, ze to tam vyzeralo miestami dost zle a bola tam uplne hrozna osoba ako upratovacka , tak to som za tych par dni stravila.. hlavne ze sme zdrave prisli domov 🙂
cucoriedka mna poslal moj gyn. na konkretne odd.anesteziologia a hned ma zobrali a chvilku pokecali, podpis a bolo to

fenrirka
27. aug 2007

A čo tam bolo zle???Ja sa celkovo bojim porodu ☹ takže dufam že mi tam všetko vysvetia

magda22
28. aug 2007

ahojte, viete mi niekto povedat,podla vasich skusenosti, ze za co sa plati na kramaroch (otec pri porode a pod.)? a ci sa da ist pozriet na tie oddelenia? dakujem.

magda22
28. aug 2007

a ako dlho sa ostava po porode na tom oddeleni sestonedelia..d.

miriamka12
28. aug 2007

Ahoj Magda, ak ti môžem poradiť pozri si túto stránku http://www.nspr.sk/verejnost/platene_sluzby/zoz... , máš tam všetky nadštandardné služby aj s cenami, platí to aj na Kramároch. Ja som tam rodila pred 4 mesiacmi a na sálu aj na oddelenie sa dá ísť pozrieť stačí si dohodnúť termín u pani Štefaňákovej Aleny 02/59 542 300 alebo mobil 0908/567 616 🙂

magda22
29. aug 2007

dakujem miriam

vanka
29. aug 2007

Ahoj Magda! Stranka fakultnej nemocnice nebola asi dlhsie aktualizovana, lebo tam chybaju nadstandardy na Kramaroch.
Pri volbe porodnika sa plati 7000,- Sk, epidural je 2500,-Sk, otec pri porode 500,- Sk a nadstandardne izby v porodnici stoja 500,- Sk na noc (2 postelove). Ak by si chcela byt na izbe sama je to 1000,- Sk na noc. 🙂

magda22
29. aug 2007

uz viem tie ceny vanka, ale dakujem. ty ides teraz niekedy prvy krat do poradne na kramare ku tej dr. Ferakovej?

vanka
29. aug 2007

Idem zajtra. Bude tam od 10:00 do 12:00. Ja idem hned na 10.00. Ak prides, uvidime sa. 🙂

magda22
29. aug 2007

ja mam ist az o tyzden v utorok k dr. cunderlikovi, lebo dovtedy ma dovolenku..
tak mi zajtra povies ze co s tebou robili

vanka
29. aug 2007

Dam Ti vediet. Ja som chcela ist vcera, ale Dr. Cunderlik tam nebol ako vies. Do buduceho tyzdna uz cakat nechcem a je mi vlastne jedno, ktory doktor tam bude, lebo ich aj tak nepoznam. 😉
Ako tak pozeram na tvoj termin, mozno sa nakoniec v porodnici stretneme. 🙂
Zatial planujem, ze si zaplatim nadstandard, lebo vraj stare izby su dost hrozne. 😖

sisa29
29. aug 2007

Ahoj dievcata.Ja som rodila na Kramaroch pred skoro dvoma rokmi.Mne sa tam pacilo aj starostlivost o mna aj o moju Ninusku.Chodila som aj na cvicenia a da sa povedat ze mi pri porode dost pomohli.Hlavne sa mi pacil pristup k dojceniu,ze mi tam vsetko vysvetlili okolo toho a ze ma v tom podporovali.Mozno prave preto dojcim dodnes a moja dcerka ma o mesiac 2 rocky.Rodil ma Mudr.Zidzik

miriamka12
30. aug 2007

Ahojte kočky..keď som rodila na Kramároch ja, nadštandartky ešte neboli dokončené, ale keď sa na to pozrem spetne som rada, že nás na izbe bolo viac, je to na nezaplatenie.Či už sa máš s kým porozprávať,a hlavne na nočnom kojení bolo kopec srandy 😀 teda pokiaľ neplánujete na tých 4-5 dní so sebou brať aj manželov 😉 Takisto som mala spísanú zmluvu s Dr. Slezákom ako pôrodníkom,ale nakoľko mal v nedeľu náročnú službu,mňa odrodiť neprišiel, takže aj s touto možnosťou treba počítať ☹ V tom prípade vám vrátia peniaze. A ešte vrelo odporúčam otecka pri pôrode stojí to za všetky peniaze sveta a nie len za 500,-sk 😝

vanka
30. aug 2007

Caute kocky! Tak som sa prave vratila z Kramarov a tu su slubene info pre Magdu. 😉
Do poradne treba prist ovela skor, aj ked sa zacina az o 10.00. Cakala som 1,5 hodiny a z toho hodinku postojacky, lebo si nebolo kam sadnut. Ked uz som myslela, ze porodim, prisla som na rad. O 3 minuty som bola zase vonku.
Sestricka iba zmerala tlak (postojacky),doktorka skontrolovala krcok (nepovedala nic), zmerala brusko, pocuvala ozvy a to bolo vsetko. ☹ Mam prist zase v utorok. 😒
Najviac ma zarazilo, ze v poradni pre tehotne v poslednych 4 tyzdnoch pred porodom bolo aj kopec netehotnych. 😠
A len na doplnenie, na dverach je napisane, ze Dr. Cunderlik ma dovolenku az do 13.9.2007, tak neviem kto tam bude na buduci tyzden, lebo od stredy ma dovolenku aj Dr. Ferakova. 🙂

miriamka12
30. aug 2007

Vanka, ako čítam veľa sa toho na Kramároch nezmenilo. My sme čakávali na Dr. Slezáka niekedy aj 2 hodiny a nakoniec nám sestrička povedala že operuje a poradňa nebude 😒 Samozrejme a ak poradňa aj bola tvoje spomenuté 3 minúty sedia na 100% 😠 Ja som to riešila tak že som si napísala všetky otázky čo som chcela a dala ich doktorovi 😀 chcel nechel musel odpovedať..tak sa mi zadarilo byť tam aj 5 minút 😝

vanka
30. aug 2007

To je dobry napad. Asi zacnem spisovat. 🙂

petruska77
30. aug 2007

ja som chodila do poradne k prochazkovi a tiez to bolo tak na 3 minuty... a najlepsie bolo ako ma sestricka nahanala nech sa rychlo obliekam lebo uz caka dalsia mamicka... no lenze vo februari s velkym bruchom to bol dost problem rychlo si na seba navliect silonky, ponozky, nohavice... vzdy som z prezliekarne vybehla s rozopnutym opaskom a nezaviazanymi snurkami 😀

petruska77
30. aug 2007

a tiez som tam cakavala tak 1-1,5 hodiny... a raz sa mi stalo, ze uz som bola na rade, ked tu zrazu vyletel prochazka z ordinacie a uz ho nebolo... sestricka nam oznamila, ze pan doktor isiel operovat a mame cakat... fakt na porazenie...

miriamka12
30. aug 2007

Viem že na Kramároch toho majú veľa, ale niekdy si tam človek pripadá ako ďalší KUS DO POČTU 😒 Netreba sa dať odbyť veď ak by sa prehliadlo niečo závažne práve pri poradni ☹ može byť neskoro..Sú tam naozaj odborníci...a veľmi "ochotné" sestričky 😉 Vavka a Magda držím palčeky nech tie poradne prežijete v zdraví a neskôr sa už budete na tom len smiať ako my 😀 čo už to máme za sebou...

angua27
30. aug 2007

tak vidím, že sa mám na čo tešiť. prečítala som síce iba poslednú stranu, ale stačí. najviac ma doráža, že sa do poradne tak dlho čaká. to bude pre mňa asi to najťažšie. ja som doteraz chodila do súkromného centra ku gynekológovi a tam som vždy bola objednaná na určitú hodinu, kedy ma aj zobrali.

babuľky myslíte, že sa tam oplatí prísť do tej poradne aj o hoďku skorej ako začína?

a ešte jedna otázka: niekde na internete som našla, že ak chcem, aby bol priateľ pri pôrode musí absolvovať stretnutie s nejakou psychologičkou. pri tom mám byť aj ja, alebo iba on? a ako to prebieha? dík

miriamka12
30. aug 2007

Angua27 ja som chodila pred tým ako som prešla na Kramáre tiež do súkromného zdravotníckeho zariadenia 😀 to bude pre teba šok...je to naozaj veľkýýý rozdiel...Je tam kopec mamičiek a každá má pred pôrodom a čaká sa tam naozaj dlho..neviem že by niektorý z pôrodníkov na Kramároch mal málo tehuliek ☹ A čo sa týka toho otecka pri pôrode je to asi hodinové stretnutie s psychologičkou 🙂 väčšinou je tam viac párov. Na Kramároch je to Dr.Jandová a po tomto stretnutí ti to zapíše do tehotenskej knžky 🙂 že ste úspešne absolvovali toto stretnutie 😀

angua27
30. aug 2007

mirka díky za info. musím sa teda psychicky pripraviť na ten rozdiel. 😉

magda22
30. aug 2007

vanka mne sestricka ked som s nou telefonovala povedala, ze staci prist na 10:30, 🙂 , tak dik za info, pojdem ja radsej skor. a s tou cunderlikovou dovolenkou tiez nechapem, lebo mi povedala, ze v utorok tam uz bude..tak ja neviem, ale ved ja to asi jedno

a dakujem vam vsetkym za povzbudive recenzie

vanka
30. aug 2007

Aj mne povedali, ze staci prist o 10:30. Ak nechces stat, pridi o hodinku skor. Ak pojdes v utorok, stretneme sa. Urcite tam niekto bude, lebo vsetkym dnes sestricka hovorila, ze treba prist v utorok. 🙂

jaja25
30. aug 2007

Magda. Este k tvojej otazke ako dlho trva pobyt na sestonedeli. Treba tam zostat minimálne 4x 24 hod. a potom to zálezi od toho ako sa mas ty a ako je na tom babatko. Inak baby tesim sa ze idete rodit k nam. Ja tam pracujem, tak ked ma spoznate, mam trochu dlhsie vlasy ako na fotke, tak sa urcite ohlaste. Tesim sa... 😉 😉

katakata
31. aug 2007

aby ja som chodila k dr cunderlikovi na poradnu a o vzdy o hodku skor...ma tosvoje vyhody lebo si sadnete a sestricka rychlo zmeria tlak a moc kukne...a aj ked je tam vela mamiciek ide to fakt rychlo...najviac sa caka ak je dr na sale a pride o hodinu neskor ale stalo sa mi ze prisiel aj o pol hodky skor to bola parada bola som vybavena do piatich minut...

sudik
5. sep 2007

tak dievcata ja sa k Vam pridam, tiez by som rada rodila na Kramaroch a hlavne pri Dr. Cunderlikovi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre