Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

krpcek
16. apr 2009

len trosku stipkalo. 🙂

baby ako dlho vas boleli prsia pri kojeni? mne sa mala teraz tak prisala, ze som myselela, ze vyletim z koze. . . aj som si poplakala. ☹

tonita
16. apr 2009

krpcek mna boleli cca tak zhruba do mesiaca a potom sa to vsetko stratilo. Mna tiez tak boleli, ze som plakala jak mala a stale som si opakovala, ze to musim vyzdrzat.
Ale nejako sa nedalo- odsala som si mliecko do Aventky a mali pil z flase a moje prsia sa hojili 🙂
A never tomu, ze ked das malemu na flasu uz sa oduci- ja kojim dodnes

krpcek
16. apr 2009

mna boli aj odsavanie. ☹ asi sa budu musiet najprv zahojit.

kvietok23
16. apr 2009

mna tiez strasne boleli zo zaciatku, nenosis nahodou stale podprdu alebo tampony v nej? lebo mna to bolelo vtedy... a natierala som si bradavky kremom bevita a pomohlo. to su prve dni ☹

alififi
16. apr 2009

krpcek, ked budes mat chvilu cas, popis porod.
aj mna rodil Prochazka.

a co mas s prsiami ? popraskane ?

valka
17. apr 2009

ja by som s tonitou ohladne flase moc nesuhlasila...mam 3 kamosky, co dali flasu a s nou skoncili kojit...jasne, ze nie naraz, ale islo to rychlo...hlavne, ak to mliecko netecie ako z hadice a maly sa musi namahat...mne pomohol lanolin...a vraj je dobry aj bepanten

tonita
17. apr 2009

valka ale ja som malemu flasu davala v tom case ked ma tie prsia tak boleli a potom uz nie. A hlavne flasu Avent tam je to tak, ze babatko si musi poriadne samo potiahnut.
Inak aj mne zaberal velmi dobre bepanten ale pouzivala som aj kalcovu mast

pemar
17. apr 2009

krpcek vydrz to, za par dni to prejde, bepanten je super, aj cicaderma
a po dome behaj len v bielych trickach bez podprdy a tamponov do podprdy, tricka zakazdym ked ti tecie mliecko prezlec a daj vyvarit aby sa ti nedostali cez tie ragady bakterie a nesposobili zapal. a skus po kazdom kojeni aj odsavat (aspon trochu nech nemas tie prsia take stvrdnute a preplnene). drzim palce a tiez som zvedava na popis porodu 😉

ani3012
18. apr 2009

no možno ma ukameňujete, ale nie som za kojenie za každú cenu. Ja som malého kojila do 13 mesiacov, ale keby mi pretrvávali praskliny a kojenie by bolo utrpenie, tak by som určite nekojila. Uvidím, ako to bude teraz. A bradavky mi najviac popraskali pri odsávani. Aj keď som odsávala len 2 krát. Potom som si radšej vliezla do sprchy a pod teplou vodou si ich pomasírovala a mliečko (nie všetko) poslala dole kanálom. Neskôr sa mi tvorilo mliečka tak akurát pre malého. A dôležite je , aby prsia mali vzduch. Veď aj dole sa hojí ranka na vzduchu lepšie 😅

alififi
18. apr 2009

nemozem si pomoct, ale ked citam * ukamenujete ma * tak mi strieka adrenalin z usi 😝 😎

krpcek, ako sa dari ?

krpcek
19. apr 2009

ahojte. tak bradavky su na to uz trosicku lepsie - len lava este dost boli, ale nasla som malu fintu - pred kazdym kojenim si ovlazim prsia horucou vodou, aby sa mliecko spustilo a mala potom nemusi tak velmi kusat, lebo jej to tecie skoro same. 🙂
a natieram si ich kalciovou mastou a v noci Avent kremom na bradavky - nemusi sa umyvat, co mi je v noci velmi pohodlne. 😀 😀

krpcek
19. apr 2009

vo stvrtok rano o 7-mej som dostala 4-tu cispku vyvolavacky, o 8-mej mi zacali pravidelne bolesti, kazde 2-3min. o 9-tej prisiel Dr. pozret a kazal dat ma na monitor, tam pekne ukazovalo kontakcie, tak som si dala este sprchu. o 11-tej prisiel Dr. zas a vysetril ma a zahlasil 4cm otvorena, ideme pustit vodu a dat EPI, tak som sa potesila, sla pobalit a sup hore na porodnicu. na porodnici ma zase dali na monitor, ale asi na mna zabudli, lebo ma tak nechali asi hodinu - bolesti sa stupnovali. po hodine ma odpojili a Dr. zahlasil, ze musime chvilu pockat na vysetrovnu, aby mi mohol pustit vodu . . .cakali sme vyse pol hodiny. potom ma zobrali na vysetrovnu, ze oholit a dat klistir a EPI, predtym ma este vysetrili a zrazu, ze zahlasili 8cm otovorena, rodime, volajte doktora!!! a ja ze co??? ved to nemoze ist tak rychlo. tak som si precupkala na porodnu salu, zavolala manzela. medzitym mi dr. pustil vodu a dali oxitocin a znova na monitor. prisiel manzo, dr. ma niekolko krat vysetril, ale ziadna zmena . .. 8cm a hlavicka vysoko. tak mi kazal sa ist poprechadzat a do sprchy, potom fitlopta, potom zase vysetrenie . . . .to uz boli asi 4-hod.poobede. no a uz ked aj jemu doslo, ze asi to dalej nepojde, tak sme skusali par krat zatlacit, ze ci malu neposunieme nizsie, ale nie . . . tak o pol piatej mi hovori, ze do piatej cakame a potom sekcia. este ma prisiel pozret prednosta a ten tiez hovori, ze sekcia. tak okolo piatej ma zacali pripravovat a ja im hovorim, ked ma pripravovali, ze nech ma uz uspia a oni ze nemozu, ze babo moze byt pod narkozou len 10 min. tak este aj tam taka priviazana som musela predychavat kontrakcie. potom konecne prislo uspanie - ze mamicka dame si kyslik a tam nieco stiplave a pekne som si pospala. a zobudila som sa okolo 8-mej na pooperacke, ked na mna zacali hovorit. rano ma prisel pozret dr. ze ako sa mame. a hovoril ze porod prebehol hladko ale uz som mala zelenu vodu.

ale veci co som sa podozvedala potom, islo ma drbnut. mala ked sa narodila, ju vysetrovala nejaka pediatricka a manzovi hovorila nieco, ze ju museli ozivovat a ze inkubator a plucka a neviem co . . . ze jej vobec nerozumel a ze ho strasne vystrasila. tak potom volal znamemu chirurovi, aby vyzistil co sa deje.....tak on potom volal tomu gyndovi, ze co sa to deje . .tak ten ho potom ukludnil, ze vsetko je v poriadku . . tak ten chirurg bol este pozret malu aj mna a vecer uz pili na malej zdravicko.

prenasala som bez jedneho dna dva tyzdne. dr. bol zlaty - prisiel ma este asi trikrat pozret.

ani3012
19. apr 2009

alififi Strašne čo? Keby si sa radšej vyjadrila k môjmu názoru a nechytala ma za slovíčka!

ani3012
19. apr 2009

krpcek

gratulujem k Sabínke, krásne meno. Prajem vám veľa zdravíčka, nech mala pekne rastie.
Dúfam, že aj ja budem mať babu.

pemar
19. apr 2009

no krpcek, celkom vzruuuso, super ste to zvladli, gratulujeme 🙂

alififi
19. apr 2009

krpcek no nic moc teda.
kojenie sa rozbehne a bude to v pohode
potom pozor na zapaly !
mne prvy zacal na konci sestonedelia, horucka mi vyletela, zimneca brutalna a 2 dni som nic ine nerobila, len som sa venovala konvicke.

ani3012 - nechytam ta za slovicka, len mi proste vadi * teraz ma ukamenujte * , * asi ma ukamenujete * a podobne

ani3012
20. apr 2009

alififi
Ide o to, že keď nemohla moja kmotra kojiť, tak ju odsudzovali a keď som sa jej zastala, tak bolo zle aj na mňa. Ja neviem, prečo to niektorí to kojenie stavajú na prve miesto aj za cenu pohody maminky a bábätka.
Chcem druhe bábo tiež koji, ale ak by mi to vadilo z akéhokoľvek dôvodu, tak kojiť nebudem.
Ja len dúfam, že začiatky prebehnú presne tak, ako prvý krát. Už teraz mi vyteká mliečko, tak aj si verím, že bude to OK, aj keď problémy nastávajú hlavne prvé týždne po pôrode.

krpcek
20. apr 2009

z coho mozem dostat ten zapal? musim vtedy prestat kojit?

valka
20. apr 2009

krpcek, prave naopak...zapal vznika vtedy, ak mliecko dobre neodteka zo vsadial...takze hoci to bude boliet, treba vela masirovat pod teplou vodou a kojit a odstriekavat...ja som zapaly nemala (tuk tuk)...kojila som tak, ze z jedneho prsa do dna, z dalsieho az cca po 3 hodinach (ak mala chcela skor, dala som to iste prso)..takto sa poriadne vyprazdnilo zakazdym 🙂

krpcek
20. apr 2009

ja sa snazim vyprazsnit prso co najviac.
a v sprche si ich tiez masirujem . . niekedy aj pred kojenim. tak dufam, ze ma zapaly obidu. 🙂 🙂

sok
25. apr 2009

Vážená pani dúfam , že príde čas, keď sa zdravotníci spamätajú a na takéto hrubé osočovanie podajú sťažnosť na Urad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, alebo rovno na súd. Máte len to šťastie, že sú príliš vyčerpaní množstvom služieb, nedostočným morálnym i materiálnym zabezpečením, zlými pracovnými podmienkami a nemajú čas odpovedať na takéto absurdnosti.

sok
25. apr 2009

posledný príspevok od sok z 25.4. je pre fialku 76 ako reakcia na príspevok z 12.3.09

lillian
27. apr 2009

ahojte,
neviete nahodou niektora ako sa vola porodnik na Kramaroch - cernoch? totiz ma rodil, a aj mi vraveli ako sa vola, no tazko si take meno pri kontrakciach zapamatat. 😉 Len pre info. 🙂 Dakujem

fialka76
27. apr 2009

sok:
nech sa páči.Mám to potvrdené úradom pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou,že lekári urobili niekoľko chýb.Bohužiaľ im nemohli dať žiadnu sankciu,lebo sa to stalo ešte predtým než mohli dávať sankcie.Bohužiaľ nikto nie je Pán Boh,a každý z nás urobí aj chybu.No za chyby treba aj platiť.Oni neboli schopní sa ani len ospravedlniť!!!
A vychovávať postihnuté dieťa....je teda fuška.Veľa takýchto detí je v ústave,nech sa páči,vezmite si také...a potom sa môžme rozprávať,diskutovať.Treba si to vyskúšať a potom KECAŤ!Teraz ideme kupovať špeciálny kočík.A kto mi dá naň peniaze?VY?Budeme doplácať 18tis.A čo taká operácia bedrového kĺbu?Kto mi dá 100tis?Na Kramároch nám ho doktorka aj odmietla predpísať(kočík),akékoľvek rehabilitačné pomôcky.

kittyna
27. apr 2009

ahojte,
môžete mi poradiť?, mala by som začať chodiť na kramáre do poradne, no vyšlo mi to na 8.mája a práve vtedy je sviatok. Tak by som tam mala ísť najneskôr 11.mája, ale chcela by som poradiť či tam je treba zavolať dopredu a nejako sa objednať, alebo tam treba prísť a čakať???
Dokonca som pozerala na stránku a majú v pondelok iba na hodinu ordinačné hodiny..
Môžete mi niektorá poradiť?

alififi
27. apr 2009

neobjednavat
prist a cakat
tam je viacero ordinacii - pochybujem, ze maju len hodinu ordinacne hodiny.

lillian
28. apr 2009

ja som sa musela prvykrat objednat do poradne. Potom uz mi automaticky vraveli, kedy mam prist. Objednavala som telefonicky, no to je najlepsie rano okolo 7,30 lebo potom je uz frmol. 🙂

krpcek
28. apr 2009

aj ja som sa prvy raz objednala telefonicky a potom mi uz hovorili.

kittyna
28. apr 2009

a keď ste sa prvý krát objednali telefonicky, zobrali vás na presnú hodinku? Môhli by ste mi niektorá poslať číslo? Radšej si tam zavolám, istota je predsa istota.

krpcek
28. apr 2009

nie nezoberu ta na hodinu. prides rano do pol deviatej prinesies moc, sestricka ti zmeria tlak, zoberie tehotensku knizku a potom cakas.

cislo je 59542794.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre