Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

stanka02
18. aug 2010

@lucy1990 dakujem moc 🙂

lucy1990
18. aug 2010

@andys11 dakujem 🙂 ohladne otecka pri porode v 1.dobe porodnej, tak asi zalezi od sluzby a mnozstva porodov, lebo ked som tam bola 2 dni si polezat na porodnych salach, tak bud tam pustali oteckov hromadne, alebo ich pustali az ked rodiace lezali na porodnom stole. Myslim, ze keby si im doniesla nejaku malickost a nebol by zrovna strasny natresk, tak by ho pustili. Dolezite je, aby bola volna jedna izba cakateliek (su tam 3 izby po 3 postele). Drzim palce nech to vyjde podla tvojich predstav 😉

lulkax5
18. aug 2010

@mirka285

Jeeeej tak to je super !!! dakujem 🙂

lulkax5
18. aug 2010

Je tu niekto kto je na decembrik 🙂? 😲

andys11
18. aug 2010

@lucy1990 dakujem za odpoved, potesila si ma, tak hadam to vyjde, ved coskoro uvidim 😀

kiwinka
18. aug 2010

@andys11 presne ako pise lucy! ked nebude vela porodov a bude volna izba,,nie je problem, aby bol partner s tebou! v 1. dobe porodnej...inak pustaju az teda ked ides na box rodit.... Prajem stastie, aby nik nerodil 🙂 , hlavne aby bola volna izba,,,su tam dve po 3 postele...
ked som tam bola ja,,,bola tam jedna zena na jednej izbe a ja na druhej,,obidve sme boli s muzmi,,, vyslo to parádne a bola som stastna, kedze ma prijali stvrtok okolo 16tej - kontrakcie- a porod na druhy den o 13:59 🙂 takze som bola uuuplne vycerpana... aj v noci bol so mnou muz,,,

pele
19. aug 2010

Ahojte, aj ja sa chystam na Kramare. Tesim sa, ked citam, co pisete. Mozte mi povedat, ako je to s pitim vody? Je to mozne aspon v 1 porodnej dobe po malych duskoch? Ja za den vypijem aspon 3l, neviem si predstavit, ako by som vydrzala rodit 12hod 'na sucho'🙂

lucy1990
19. aug 2010

@pele pokial viem, tak pit nesmies. Davaju jedine infuziu na zavodnenie..

pele
19. aug 2010

@lucy1990 ako si to vydrzala? Ci si mala tu infuzku - pomoze rovnako ako ked pijes? Ci pri porode pocit smadu jednoducho chyba?

lucy1990
19. aug 2010

@pele ja som mala velmi kratky porod, takze neviem ti povedat z vlastnej skusenosti, ale ked som lezala na izbe cakateliek a vedla mna lezali baby co rodili, tak pit nemohli a ked hovorili ze su velmi smadne, tak im pichli infuzku... 🙂

luppita
19. aug 2010

@pele ani mne nedovolili pit (nastastie som rodila len 6hodin), ale aj tak to bolo dost neznesitelne, este ze ma nutili vela chodit, mm mi robil oporu a cekoval ci idu sestry, zatial co som ja pila rovno z vodovodu na sale 🙂 .... len potom som uz ani chodit nemohla a bol to fakt hnusny pocit nemoct sa napit ☹ neskor mi dali aj tu infuzku, ale niako som zmenu necitila.

lucul
19. aug 2010

ahojte, mozem sa opytat, stale sa vravi, ze partner nemoze byt na kramaroch cely cas pri mne, je to pravda, alebo sa da vybavit aby tam bol cely cas? dakujem a ako ste boli spokojne s personalom

anavi85
19. aug 2010

@lucul ahoj, my sme sice mali v plane, ze bude pri porode, ale nakoniec bola sekcia, tak to mu nedovolili...ale k tomu, partner moze byt pri tebe pri porode, nie pri zaciatku/cize ked sa to len zacina/, ale len pri tej konecnej faze/cize ked uz ide dieta v podstate von/ co som mala spolubyvajuci tej to velmi pomohla po tej psychickej stranke, mala tam cloveka, ktoremu mohla verit...urcite odporucam, ja by som tiez chcela ked budeme cakat dalsie a bude to mozne

lucul
19. aug 2010

@anavi85 dakujem, moj sa chysta, tak dufam, ze sa podari

anavi85
19. aug 2010

@lucul boli ste aj na preedporodnej poradni? tam mu len povedia ako sa ma zachovat a ako ma podporit partnerku...je to dobra vec, aspon som aj ja vedela co blizsie ma caka ako prvorodicka...ale na to mate cas...dokonca ked sme boli na prednaske my, tak tam dobehol pan co povedal, ze potrebuje prednasku, lebo mi zena uz rodi a ak tam nebude, tak ho zabije a po 10 minutach utekal k nej 😀

lucul
19. aug 2010

@anavi85 este sme neboli, ale pojdeme, aj na predporodny kurz sa chystame

anavi85
19. aug 2010

@lucul ten sme my vynechali, akosi sme to nestihli, ale kamosky to odporucali, aj sesterka bola a vraj jej to pomohlo pri bolestiach

lucul
19. aug 2010

@anavi85 ja to mam vramci centra kam chodim gynekologovi, tak to vyuzijem

cryonae
19. aug 2010

@andys11 ako pisu baby, je to take indi-vindy. ked som rodila ja, tak mm najskor poslali este dom, kym mna povysetrovali a dali klystir a ostatne tie krasne veci a v nejaku dobu ho zavolali ku mne a to som mu este hodnu dobu lamala ruku kym doktori pristupili k porodu... ale ci to bola hodina, dve alebo len stvrt ti nepoviem, lebo som bola uplne mimo :D
a co sa tyka smadu, tak to som vobec neriesila a to pijem cez 3 litre denne, az po porode som si tusim vypytala vodu, ale nepamatam sa uz
a keby ste rodili trebars vcera, tak by tam pustili ocka aj bez pripravy a uhradeneho poplatku... kym som bola na monitore tak sa tam vystriedali dve rodicky na osetrovni a ani jedna to nemala a oni ze nevadi, moze prist tatko ;)

ponyxx
20. aug 2010

Baby potrebujem pomoc! Nechodili ste niektora k MUDr. Černej na Kramáre s cukrom? Dala mi totiž prúžky (ocikavacie) a zabudla som, ako sa majú zapisovať výsledky :( Budem veľmi vďačná

myzma
20. aug 2010

@kiwinka s tym manzelom cely cas v porodnici mozeme len zavidiet, je to super, ze mohol byt s tebou 😵 snad by malo viac zien take stastie 😵

ani3012
20. aug 2010

@lenockaaa
@bosorka.7 Gratulujem obom k včerajším prírastkom,veľa veľa zdravíčka a ak ste sa tam náhodou niekde stretli tak sa navzájom pozdravte 😀 😀 😀

pele
20. aug 2010

Vdaka baby ostava dufat, ze nebudem smadna, ale to neverim, hlava ma boli uz po 3 hodkach bez vody. Alebo ze porodim strasne rychlo, ale ani to neverim, kedze nikomu z rodiny sa to este nepodarilo🙂 Takze @luppita dik za tip, asi sa inspirujem🙂

kiwinka
20. aug 2010

@myzma mne to velmi pomohlo , ze bol muz so mnou, hlavne kvoli tomu ako dlho som sa neotvarala a kontrakcie boli neskutocne silne, ziadna EPI,kedze som sa neotvarala, no hroooza. 22 hodin to cele trvalo, kym bola malinka na svete!
prechadzali smesa, sprchovali, predychavala som kontri stale, spala som predychavala som, spala som, predychavala som a stale dookola... ako sen... 😠

myzma
20. aug 2010

@kiwinka casto sa stava, ze manzel je pripusteny az ked je zena v porodnom boxe... tak to bolo i pri mne... mozno, keby som viac "tlacila" a opät sa spytala, mozno by ho vpustili dnu i skor... no co, snad pri dalsom sa to podari... a... ano, urcite mnohym zenam by to pomohlo a ulahcilo tu 1. dobu... snad to bude coraz viac ludia v porodniciach respektovat a hlavne podporovat...

kiwinka
20. aug 2010

na antolskej v BA smie byt po cely cas s Tebou partner... kazda nemocnica to ma inak... 😅

cryonae
21. aug 2010

ak chcete niektora rodit, tak sup sup, na porodnici nie je ani noha :D sestricky zivaju :D

luppita
21. aug 2010

@myzma @kiwinka tiez som o tom pocula pred porodom, ze na kramaroch moze byt muz s tebou az ked je mamicka uz na sale. Ja som jednu noc, asi dva mesiace pred terminom stravila na tej prisernej cakacke s maminkami co tam trpeli .... povedala som si, ze nikdy viac. a ked to na mna prislo, ratala som si ako casto mam kontrakcie a ked boli kazdych 10 min vystartovali sme zo Senca na Kramare 🙂 Hned nas zobrali na salu aj s mm .... a este 6 hodin som rodila. Ked zratam aj to doma tak som vlastne rodila skoro 20 hodin a predstava stravena na cakacke a sama, nikdy.

beausa
21. aug 2010

ahojte, potvrdzujem, ze na tej cakacke byt sama je stresujuce. ja som tam stravila iba chvilku, ale babz v porodnych bolestiach, same nevladali ist ani pod sprchu, bali sa abz nespadli. takze muz na cakacke je vyhoda, ak sa da.

andelik8
21. aug 2010

ahojte maminky 🙂 len teraz som tu narazila na tuto temu, precitala som si par stran dozadu a musim povedat, ze ste ma trosku ukludnili ohladne pristupu personalu. Toho som sa bala asi najviac. Inac sa na porod celkom tesim, dokonca aj hned teraz by som isla (snad to zakriknem, lebo vraj mi odvcera kleslo brusko a teraz mam uz hodinu pocity ako pri MS bolestiach, kontrakcie zatial ziadne, tak uvidime... ) a ked @cryonae pise, ze je to tam prazdne, tak by som to mozno aj rada vyuzila co najskor 😀 takze mozno uz onedlho pridam vlastnu (verim ze pozitivnu) skusenost s Kramarmi 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre