Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

avemaria
21. feb 2008

mna povezie manzel mozes ist aj medzi 8 az 9 to nevadi aj tak tam budeme dlho cakat.uz som ti ho poslala.

marcelka114
21. feb 2008

tak na 8 pojdeme asi nech moze byt cim skorej v robote no uz som si ho pozrela diky daj mi potom vediet ci dovtedy neporodis nie ze zas ostanem sama mna uz vsetci predbehli v rodeni

avemaria
21. feb 2008

jasne ze ti tam vediet ked nie tady tak ti napisem na email.

marcelka114
21. feb 2008

dobre tak v pondelok mozno?

cica13
21. feb 2008

Caute kocky, na nadstamdarte nepotrebujete ani vlozky ani toaletak, to tam vsetko mate, pribory su tam tiez a aj hlboke taniere na polievku su tam. Al ja som mala vsetko svoje, lebo som o tom nevedela.

valka
21. feb 2008

cica, dik za info 🙂

cica13
21. feb 2008

🙂 Nie je za co, aspon nemusite byt tak pobalene, tie vlozky a toaletaky tiez nieco zaberu v taske... 🙂.

valka
21. feb 2008

to je fakt...uz som manzela upozornovala, ze tasku ponesie on a pojdeme pesi 🙂 tak sa potesi...aj ked na druhej strane, clovek nikdy nevie, ci sa na ten nadstandard dostane hned od prveho dna.. 😉

kacenqa
21. feb 2008

val, nechcela som sa ta dotknut, prepac 😉 len mi to pride ako nieco uplne normalne, bezne, proste to neriesim. a zas neprehanajme 😀 chcela by som vidiet, ktory porodnik lezi pod zenou jak automechanik hehe

cica - problem ale je v tom, ze ti nikto nezaruci, ze sa na ten nadstandard dostanes hned zo saly, co ked bude obsadeny, znama sla takto az po 2 dnoch zo standardu na nadstandard a riskovat to bez toaletaka a vloziek teda nebudem...ale tanier si ozaj neberiem, lebo vsade maju tie plastove misky na polievku, takze to je v poho a ja aj tak polievky nejedavam a uz zrovna nie tie nemocnicne. celkovo, ta strava, co som tam zazila, ked som tam lezala bola dost zufala, vedela by som rozpravat, ako napriklad z asi 14 porcii ROVNAKYCH ranajok (ziadne diety a to bolo navyse v centre materno-fetalnej med., kde su povacsine tehulky) si iba jedna kocka nasla pod rohlikmi s maslom taky ten maly dzemik, ostatne sa cestou asi stratili....vsakze 😠 no a podobne, jedna kocka rozpravala ako pocula inu pacientku kricat na sestru na chodbe ked ju nasla ako vybera z porcii jogurty...atd atd apod takze o strave si iluzie nerobim

cica13
21. feb 2008

To mate pravdu, ze sa na nadstandart nemusite hned dostat, ja som mala stastie 🙂 A co sa tyka tej stravy, je to des. Obcas sa stane, ze si uz nenajdete obed alebo veceru, ked pridete neskor 😢

tonita
21. feb 2008

Cica tak to si ma potesila, ze si tam nedajdem veceru ak dojdem neskoro.Manzel ma bude musiet zasobovat 😀 A ja som taky jedacik 🤐
Valka ja tak rozmyslam, ze aj mne porodna asistentka povedala, ze z Racka to vobec nemam daleko na Kramare takze mam ist pesi ak budem mat take este "normalne"kontrakcie 🙂 Aj tebe to vravela, ci si sa tak rozhodla sama, ze pojdes pesi.No ja sa len bojim, ze pridem dost otvorena po tej "prechadzke"a uz mi nebudu chciet pichnut epi 😀

care
21. feb 2008

Ahoj cica 🙂...teraz som si precitala tvoju otazocku ohladne Davidka...to meranie OAE co robime este na oddeleni sa veru casto nepodari vyvolat ( mozu byt v usku este zvysky plod. vody..), preto volame na opakovanie, malo by to byt tak do mesiaca, predsa len, cim starsie dieta, tym tazsie sa to vysetruje, lebo dieta musi byt absolutne v pokoji, najlepsie ked spinka. Novorodenec este nereaguje na zvuky tak, ako by sme my si predstavovali. Zlakne sa pri nahlom silnom zvuku, zareaguje pohybom, placom, alebo sa naopak upokoji, ked zacuje hlas blizkej osoby.Rozmanitejsie reaguje az okolo 3 mesiaca, medzi 3-6 mesiacom, ked sa zacne otacat za zvukom hudby, hlasu...usmeje sa pri pocuti hlasu maminky...

valka
21. feb 2008

tak to s tym jedlom budeme musiet volat pravidelne do nejakej pizzerie...ze donaska na izbu 😀 😀 😀

tonita, mne to poradila jedna kamoska...tak som zvedava, ci to zvladnem...aj ked chcela by som rodit vecer a neviem, ci budem mat chut ist prave vtedy do nemocnice...ale ak bude pekne pocasie, tak urcite sa prejdem... 🙂 potom uz dlho budeme len behat okolo babatiek 🙂 a tonita, tak to prezijes bez epi...bude to rychle...a v pohode...🙂 dufam...

kacenqa, pohoda - jazz 🙂 ja len ze su rozne moznosti a ked si tak o nich citam, ako funguju, tak mi je smutno, ze na slovensku je to stale uplne o niecom inom...ale to prirovnanie s automechanikom sa mi paci 🙂

dnes som bola tiez u dokyho a lucil sa so mnou, ze sa uvidime v stredu...ani ho nenapadlo, ze by som to mohla stihnut na termin v nedelu...tak neviem...

care
21. feb 2008

KAzdopadne tarcha rychlej diagnostiky poruchy sluchu je na pleciach pediatra, ale ja rodicov. Idealne je zaregistrovat to do pol - az roka, aby sa zaradili do programu kochlearnej impantacie, ak sa porucha prejavi takto zavazne, ale porucha nemusi byt kompletna..ale to moc predbiehame. aj minuly tyzden bolo na opakovanie babatko, znova sa to nepodarilo sestricke vysetrit, ale pytala som som sa maminky, ci reaguje na zvuk a vraj sa zlaklo pri kychani tatina, piskani nejakej kacicky do vane...takze nepodarene vysetrenie ja som pomenovala ako " formalny nedostatok", nie poruchu sluchu : 😀

cica13
21. feb 2008

Ahoj care, buduci tyzden asi s Davidkom dobehneme, musime sa objednat alebo mozme hocikedy dobehnut?

care
21. feb 2008

uf, urcite ojednat, to by sa sestricky mohli hnevaaaaaaaat 😉 😉 , maju radi vsetko dopredu naplanovane..

cica13
21. feb 2008

Ozaj care, boli sme na neuroske, doktor bol prekvapeny aky je David "zivy", povedal, ze nemusime cvicit ziadnu vojtovku, ani nemusime chodit na RHB, ze staci ak bude starsi, chodit cvicit bobata. Navstivili sme aj Sustrovu...uz nas cakala, velmi sa jej pacil, zevraj je pekne babo, ze nema taky fenotyp, tolko crt. Zistila som, ze ona je krstna mama mojho sefa 🙂

cica13
21. feb 2008

O.K, zajtra tam zavolam. Dufam, ze to cislo niekde mam, ak nie, prosim ta napis mi ho.

care
21. feb 2008

My sme Davidka tiez obdivovali, ze je velmi peknucky, do poslednej chvile sme verili, ze genetika sa trosku pomylila. Ukaze cas.

tonita
21. feb 2008

valka on je asi taky...Aj so mnou sa v utorok lucil s tym, ze v utorok sa vidime 🙂
A mozno, ze ho prekvapime a stretneme sa cez vikendik v porodnici 😀 Ale horsie to bude ak sa este budeme ukazovat na poradni ja v utorok a ty v stredu.Ako to bude riesit potom tak to neviem...ale nerada by som isla hned z poradne hore na prijem a nic mi nebude 😕
Nevies nahodou info, ze kedy posiela pacienky na prijem-kolko po termine

cica13
21. feb 2008

Dufam, ze to bude lahsia forma. Ak chces, poslem ti nejake jeho fotky, napis mi svoju mail adresu do IP.

valka
21. feb 2008

hm...to ti neviem povedat...kamoska, co u neho rodit, tak prenasala 7 dni a to tam isla sama...takze asi je v tomto smere v pohode...ja som s nim hovorila o tom, ze nechcem umele urychlovanie a bral to uplne v poho, nic nenamietal...podla mna, ak su prietoky ok, tak o com ? termin sa vraj rata +- 2 tyzdne (dufam, ze mam spravne info), takze asi v pohode...

inak, ja by som to tiez brala na vikend...a sestricka ti odkazuje, ze zajtra ma sluzbu, tak sa mas snazit...a tiez viem, ze ma v stredu...🙂

care
21. feb 2008

napisem do posty, ak mi vydrzi notebook baterkaaaaaaaaaaaaaaaaaa

cica13
21. feb 2008

Mozno sa uvidime u vas na oddeleni, ale ked ja neviem ktora si... 🙂 Neprepustala si nas nahodou?

care
21. feb 2008

Az teraz sa vraciam...ani baterka nevydrzala a potom uz siel serial..tel. c. je 02/59542272 k sestrickam... To som tam bola kratucko vtedy este, asi nie....ked vas uvidim, ja sa prihovorim, neboj... Dobru noc prajem.

tonita
21. feb 2008

valka - tak to by bolo super keby sme to zajtra stihli 😀 Inac mna dnes vecer zacali dost boliet krize a nemozem ani obsediet iba sa prechadzam a je to lepsie.Jaj keby si videla ako som sa tesila.Keby to tak pretrvavalo a isla by som 😀

valka
22. feb 2008

tonita, tak snad to stihas a zvladas 🙂 drzim palce... daj cim skor vediet, ak bude nieco nove...🙂

cica13
22. feb 2008

kocky, co je s vami? snad uz nerodite..... 😀

tonita
22. feb 2008

ahoj cica , tak ja som este cela ale u mna dojde vecer a zacinaju boliet krize, vajecniky a tak.Tak dufam, ze to bude uz coskoro 😀

avemaria
22. feb 2008

tonita aby sme sa tam nestretli lebo ja mam taky divny pocit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre