Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

genkai271
22. feb 2013

@dadka75 - super, potešujuce info 🙂))

dudi30
22. feb 2013

@genkai271 tak to si ma trochu potešila 🙂 a ku ktorému doktorovi si chodila na poradnu?

amouramour
22. feb 2013

@dudi30 no ja som nemala zazmluvneneho nikoho, tak mi povedali na monitore kedy mam prist na poradnu a tak som chodila
@genkai271 ze?ja som chodila predtym do kocha a tam som aj 3 hodiny cakala v horucave bez stolicky

genkai271
22. feb 2013

@dudi30 - ja chodim na 215-tku, vždy je tam niekto iný. Teda aspon zatial-bola som tam už 4-krat a vždy tam boli/bola iný dr. 🙂

dudi30
22. feb 2013

@amouramour
@genkai271 tak čísla dverí mi zatial nič nehovoria, iba som si pozerala mená tých čo majú poradne, tiež si neplánujem zatial nikoho zazmluvniť tak som zvedavá ako pochodím zase ja 🙂

genkai271
22. feb 2013

@dudi30 - tak pojdes tiež na 215-tku 🙂

dudi30
22. feb 2013

@genkai271 no pokúsim sa ju nájst 🙂

yasmin0001
25. feb 2013

Baby, ktore ste rodili na Kramaroch sekciou....ako to funguje s izbou? Po sekcii vas kam daju a kedy idete na sestonedelie?

domeli
25. feb 2013

@yasmin0001 po sekcii ideš na RES-ku (inak JIS-ka), tam si 24 hodín a potom Ťa presunú na normálnu izbu (buď štandard alebo nadštandard, ak chceš a ak je voľný). Bábo Ti donesú ukázať na RES-ku, aj priložiť, ak požiadaš, ale potom môže byť s Tebou až na odd. šestonedelia.

yasmin0001
25. feb 2013

@domeli ďakujem 😉

zuzulamimi
26. feb 2013

Baby prosim vas mam ist na CTG do ambulancie 217... viete mi povedat aspon na ktorom poschodi to je? a je to v tej casti "nemocnica" nie poliklinika....diky moc, lebo sa mi tam nechce bludit 🙂

azalka22
26. feb 2013

dievcata, viete niektora, ako je to s pritomnostou duly pocas porodu?

zuzulamimi
26. feb 2013

@azalka22 No viem to, ze jej pritomnost je ok, ale ma taku pravomoc ako hocikto iny pri porode,t.j. ziadnu, prosto nemoze sa im do nicoho starat, lebo budu nervozni a povolena je len jedna osoba, cize bud dula alebo manzel, nie je mozne obidvoch mat.

dulkagabulka
26. feb 2013

buduce rodičky, v ktorejkoľvek SK pôrodnici 😀 zo srdca odporučam prečitat...osveteny rakusky pôrodnik s vybornymi vysledkami prace rozprava o prirodzených pôrodoch, cisarskych rezoch, nastrihoch atd... užasne informacie

http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/rozhovo...

lenosko
26. feb 2013

@zuzulamimi je to v poliklinike, 1.poschodie. ide sa tam cez ten vchod pri ktorom su hned dve lekarne, oproti vchodu su schody a tade hore, potom 3x doprava az na koniec chodby

zuzulamimi
26. feb 2013

@lenosko Fuuu, celkom complicated 😀 diky za info, bez teba by som urcite bludila dva dni, este raz diky 🙂

cichlidka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lalilovka
26. feb 2013

@cichlidka otec pri porode - 30e, nadstandard - 18e na den

lenosko
26. feb 2013

@zuzulamimi ja som si tam prvykrat obehla cele prizemie. aspon som si pozrela kde su bufety a kde wc 😀

tinad
26. feb 2013

Babule, ktore ste rodili na Kramaroch a mali ste muza pri porode mozem sa nieco spytat? Kamoska ide rodit 2dietatko, pri prvom bol aj otec pri porode a teraz pri druhom musia ist opat na prednasku? Ide len o tu peciatku.. Alebo uz pri porode staci zaplatit ten poplatok?dakujem

zuzulamimi
26. feb 2013

@lenosko 😀 😀 😀 este stale to ani v mojom pripade nie je vylucene, ale bez tvojich pokynov by to bolo este horsie 😀

domeli
26. feb 2013

@tinad potrebuje pečiatku do tehu knižky od Dr. Jandovej - dá mu ju aj bez prednášky, ak to už raz absolvoval.

sonik28
28. feb 2013

@domeli tak to s tou peciatkou Dr. Jandovej za absolvovanie pripravy bez absolvovania pripravy je nespravna info! Dnes som tak chcela peciatku pre kamosku,ktora ma 8 sedeni predporodnej pripravy v Rakusku absolvovanych a uz aj rodila, a chcem,aby bola pri mojom porode, no na moju prosbu ohladom tej peciatly ma p. Dr. Jandova zrusila,vraj musi absolvovat pripravu aj u n
Neviete porardit,ako tu pripravu obist,kedze na to nie je cas a v pripade mojej kamosky je to nepotrebne uz,kedze sa najskor nic nove nedozvie? Navyse pri rocnom dietati na to nie je cas. Hmmm?

vevejiska
28. feb 2013

Baby, kedze si nejdem zazmluvnit lekara, tak sa len v 36tt objednam na poradnu na Kramare? 😕 neviete cislo, do ktorej ambulancie sa mam objednat? 😕 dakujem 😵

zuzulamimi
28. feb 2013

@sonik28 Jandova to mozno berie prilis vazne ale x-krat sa stane, ze oteckovia nestihnu ist na pripravu, bud predcasny porod alebo hocico, proste su bez toho a normalne dojdu na porod, rychlo im daju taky papierik, s ktorym to idu dole zaplatit a su pri porode, myslim, ze ked sa na to vykasles a potom dojdete na porod a povies, ze tuto osobu mas vybranu, ze ju chces mat pri porode, tak ju iba poslu to zaplatit a moze byt, sak je to trapne...kazdy doktor vravi, ze sprevadzajuca osoba ma vediet iba dve veci: keby sa to zvrtlo na cisarak, okamzite ide dana osoba prec a ze ak jej pride nevolno, ma si rychlo sadnut na zem, nech sa tam neskoli a neublizi si...tod vsjo 🙂

domeli
1. mar 2013

@sonik28 info pre tinad je správna 🙂 Nenapísala som to paušálne,ž e každý, kto absolvoval prípravu na pôrod hocikde, tomu stačí pečiatka od Dr. Jandovej. Vyrozumela som od tinad, že raz už prípravu otecko absolvoval u nich, keďže ide rodiť 2. bábo, preto som písala, že 2. krát už prípravu nemusí absolvovať - toto je určite takto. Dr. Jandová si to pozrie v knihe, do ktorej zapisuje všetkých, ktorí absolvujú prednášku u nej a potom dá ozaj iba razítko.
Ak ale niekto absolvuje prípravu inde, to je už iný prípad. Takže tak.

sonik28
1. mar 2013

@domeli v poriadku, uz sme to poriesili....🙂

ela007
4. mar 2013

@vevejiska ahoj, najskor sa treba objednat na monitor /najlepsie hned rano medzi 7 a 8 hodinou, vtedy mi vzdy hned zdvihli telefon/ na t. c. 02 5954 2583, sestricka sa ta opyta na termin porodu a objedna ta na presny datum a hodinu. Mne povedala, ze po monitore mi vsetko vysvetli a daju termin na poradnu /tiez nikoho nezazmluvnujem/...Zajtra tam idem 1x, tam pripadne podam echo, ako som dopadla 🙂

tamaris
4. mar 2013

Mile mamicky. Minuly tyzden som na Kramaroch porodila syna. Starali sa o nas pocas celeho porodu naozaj ukazkovo. Rodila som u pani Dr. Gerincovej. Vsetci boli velmi profesionalni a ludski. Na porodnom boxe vladla pokojna atmosfera, porodna asistentka nevahala pouzit aj pre mna nepoznanu metodu na urychlenie porodnej cinnosti, za co som jej nesmierne vdacna. Na porodnicu ma prijali 19.30 a 21.30 bolo babo na svete 😉

zuzanka9999
4. mar 2013

Ahojte dievcata. Prosim citam o tej jandovej, neviete ako to je ked aj ja a aj moj muz sme absolvovali pripravu v Gravifite, mam aj peciatku v tehu knizke a moj muz dostal aj zvlast papier o absolvovani pripravy k porodu s peciatkou. To ako musim este muza trepat pred porodom k tej jandovej??? Toto mi ako ona neuzna? Kamoska tam rodila a muza mala pri porode a on ani ona vobec na priprave neboli:/// dakujeeeem za odpovede

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre