Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

martamarta
4. júl 2008

Kočky,ako dlho vám trvalo,kým primárka podpísala zmluvu o výbere pôrodníka? Mne povedali až 2 týždne. 😠 A čo keď dovtedy začnem rodiť? Dá sa aj zavolať do tej ambulancie,kde sa to dáva,či to nie je už skôr podpísané? Ďakujem.

baciatko
4. júl 2008

Ahojte kocky, obcas si citam vasu temu, lebo uvazujem, ze by som sla tiez rodit na kramare...termin mame zaciatkom augusta. Ak nas je tu viac, rada sa zoznamim 🙂

bublinaz
4. júl 2008

martamarta, mne vratila primarka zmluvu po tyzdni, cize v nasledujucej poradni po tom, co som jej doniesla vypisany formular. neviem, ako dlho to trva lebo ona sa vlastne podpisovala ako porodnik aj ako primar.a potom to slo este do ruzinova k riaditelovi.

baciatko, ja idem na kramare, tak sa kludne pytaj 🙂

baciatko
4. júl 2008

bublinaz, dakujem...ja v principe nemam velmi vela otazok - medzi tym, co by som si priala ohladom mojho porodu (vsetko tzv "nadstandartne" v terminologii nasich porodnic a rozhovorov tu na webe) a tym aka je realita, t.j. co sa da v najlepsom moznom pripade dosianut, sa zda byt velky rozdiel. Takze sa snazim pristupovat k nemocnicnym situaciam s velym humorom a dufat, ze sa nam (aj s malym) sa bude darit a stastne to zvladneme 🙂

martamarta
4. júl 2008

Bublinaz,tak to hej,keď sis si zazmluvnila ju. Myslíš,že po týždni keď sa opýtam je šanca,že bude podpísaná? Čiže potom ešte ten Ružinov,ale veď to dovtedy aj porodím,kým sa to dtiaľ vráti,najmä cez dovolenky. ☹

capyy
6. júl 2008

baciatko kludne sa pytaj ja som tam rodila dva krat a bola som aj na nadstandarde.

kuratenko11
7. júl 2008

Ahojte babenky,chcem sa spytat,ako skoro pred porodom ste si zajednavali lekara?Ja som v 33 tyzdni a idem na sono DR.Slezakovi,chcem si ho zajednat,len neviem ako to funguje,mam sa ho na rovinu spytat,a kde a kedy sa to plati?Dakujem

lucia79
7. júl 2008

mne to trvalo približne 2 - 3 týždne, kým mi tú zmluvu podpísali, vlastne som ju dostala podpísanú do ruky týždeň pred pôrodom, ale môj pôrodník by ma odrodil aj bez tej zmluvy, hneď na začiatku mi dal na seba číslo mobilu, že keby niečo... asi ťažko by som vysvetlovala mrňúsovi v bruchu, že počkaj ešte nemám podpísanú zmluvu 😀

capy
7. júl 2008

kuratenko v tomto ti neporadim ja som zamluvneneho nemala ani raz a ani nelutujem. lebo aj ten zamluvneny moze mat akurat zly den. a teraz ked dostavaju uz len 2000 a nie 5000 😅

jeana
8. júl 2008

ahojte 😉
tiez to uz mame za sebou. Bolo to uzasne. Co sa tyka zmluvy, mne ju vratili po tyzdni. Nanestasti moj lekar mal zrovna v nedelu rodinnu akciu, tak zial nemohol byt pri porode, ale prisiel nas pozriet.
Odrodil nas Doc. Rusnak, naozaj vyborne. 😉

martamarta
8. júl 2008

Jeana,gratulujem! A ktorý lekár ťa mal odrodiť? A pre tú zmluvu si si išla,keď ti povedali,či si skúsila aj skôr?

jeana
8. júl 2008

marti dakujeme. 🙂
Mala som zazmluvneneho Dr. Maresa z GPN. Bol ale velmi zlaty ze prisiel aspon pozriet.
Zmluvu som zaniesla jeden tyzden asi vo stvrtok a povedali ze nech sa stavim na konci dalsieho tyzdna.lo to pA tak aj bolo. Sla som po zmluvy v piatok a bolo to podpisane. 😉

martamarta
8. júl 2008

Jeana,díky. A to som nevedela,že kvôli oslave lekár nepríde,keď má zmluvu. 😕 To je ok? A čo ti povedal,keď si mu volala,že rodíš?

cat
8. júl 2008

jeana, gratulujem k dcerke 🙂
a chcem sa spytat, to potom vratia peniaze ak lekar uprednostni rodinnu oslavu pred porodom zeny kt. si ho zazmluvnila?

jeana
8. júl 2008

cat ano presne tak..
je to normalne bod v zmluve ze ty i lekar moze z akychkolvek dovodov zrusit zmluvu..
naozaj ja mu to ale nezazlievam, ze v nedelu na okruhle narodeniny blizkej osoby...
marta, ja som mu ale nevolala, lebo som este nanho nemala mobil s tym ze mam este cas 😀
tak mu volala sluzbukonajuca lekarka a tej to takto objasnil, ale naozaj bol zlaty ze dosiel asi na pol hodku, bol s nami vypytoval sa, dohodil Doc. Rusnaka a naozaj je super ze to dopadlo tak ako to bolo 😉

cat
8. júl 2008

aha, dikk. tak ale hlavne ze si spokojna 😉

dandy05
8. júl 2008

Jeana, vidim, ze ty si s tym MK nedas pokoj 😉
chcela by som mat tvoj klud, rodis a pises na konika, tesne po porode a pises na konika 🙂
a si na tom nadstandarde? je tam teraz vela porodov? lebo ze vraj v Ruzinove je teraz natresk. ja by som chcela potom ten nadstandard pre dve, dufam, ze bude volne. myslim, ze je tam jedna izba aj pre tri, ale ta sa nejak moc nevyuziva ci co.
a vlastne som sa zabudla spytat, ako to ze pustili mangela, ked ste nestihli tu Jandovu, nerobili s tym problemy?
mohol prestrihnut snuru? Rusnak je ze vraj fakt dobry, robil CR aj mojej sesternici a bola velmi spokojna.

jeana
8. júl 2008

dandy ano som na nadstandarde. Izba pre 2. Je to super, ze mas sprchu hned na izbe.
tazko povedat ci je vela porodov ale hybe sa to tu, takze myslim ze uplne v pohode by si to mala mat.
manzela jasne ze pustili, sestricky povedali, ze aj tak by sa tam nedozvedel nic co nevie, a ze ak treba oni ho rychlo vyskolia 😀 😀 zlate...
o snure sme sa ani nebavili.. takze nic nestrihal... nakrucal to a je z toho cely nadseny.. Dr. Rusnak ho hned volal ze nech ide do vedlajsej miesnotsi nakrucat aj miminko ako ho osetruju a take to bolo cele mile. 😵

dandy05
8. júl 2008

no ale aj tak fajn, ze si bola spokojna, aj ked neprisiel ten tvoj doktor.
ja nemam nikoho zazmluvneneho, toho, co som chcela, ten tam ze vraj toto leto bude velmi malo, tak snad ma niekto odrodi 😉 zajtra idem na poradnu, tak som zvedava, co povedia.
a necitis sa unavena? by si mala oddychovat🙂. a vsetko ti ukazali, co s malinkou mas robit? toho ja sa strasne bojim, ze nebudem vediet s nou zaobchadzat, no, a vsetky nase prednasky co sme absolvovali mi budu aj tak v reali na milu jarmilu 🙂 teoria je teoria a prax, hmm

martamarta
8. júl 2008

Jeana a kedy si mala termín? To je super,že ste to zvládli aj bez tvojho doktora. A ako ti dohodol toho Doc. Rusnáka,mu telefonoval? Čo ti k tomu povedali? Nebola si z toho sklamaná? A prišiel ťa pozrieť na ďalší deň? A mužovi tam teda dovolili filmovať celý čas? Či len,keď bola malá vonku? Mne povedali,že sa to nedá. A cítiš sa ok? Držím palce s malinkou!

jeana
9. júl 2008

fuuha tolko otazok... tak idem postupne.. 😀
dandy drzim palceky nech to mas co naskor za sebou.
Citim sa aj unavena, ale snazim sa aj cez den si hodinku pospat obcas, ked aj malinka spinka, len je to dost obtiazne, lebo su tu tenke steny a stale tu niekto rozprava, krici, place, trieskaju dvere od prievanu atd...
ukazali nam len kupkanie malinkych a teraz ich mame chodit kupat sami napr s oteckami.
ostatne musime prist sami. Mne robilo problem aj prvy krat obliect bodycko cez hlavinku, takemu malinkemu krehuckemu 😅
Marta termin som amla 16.7. Netusim ako to dohodol ale asi telefonicky, zrazu sa tam objavil tento pan a nemal tam byt a zacal vtipkovat ako musi zastupit toho Peta (maresa) 😉
Dr. Mares prisiel aj na druhy den nas pozriet, pogratulovat, skontrolovat a doniesol nejake vysledky a taaak.
Priznam sa ze netusim kedy drahy zacal natacat, ale zrejme od zaciatku.. cele a skoncil az nam po 2 hodinach zobrali malinku na vysetrenia 😵
asi to zalezi tiez od doktora ktory tam je ci sa smie alebo nie...

suellin
9. júl 2008

Ahojte kočky, chcem sa opýtať, neviete niektorá kedy má presne poradňu doktor Slezák? Viem , že v pondelok a stredu , ale neviem čas, ďakujem. 😉

ba80
9. júl 2008

ahojte, chcem sa opytat, ako dlho pred TP sa treba ohlasit v porodnici, ze chcem u nich rodit? dakujem 🙂

kuratenko11
9. júl 2008

Ahoj Suellin,ja presny cas tiez neviem,ale idem k nemu v pondelok a som objednana o 9 30hod.myslim,ze ordinuje do 12hod.ale neni som si ista.Skus vyhladat na nete

suellin
9. júl 2008

Ahoj kuratenko,Ďakujem za odpoveď, mne zase povedali , že robí od 13-15.pondelok a stredu. Ty k nemu chodievaš? Ja som bola len raz, len chcem ísť k nemu rodiť, na zmluvu. Tak len povedal , že mám prísť do poradne, tak teraz neviem, kedy. A je to pravda, že má niečo s rukou? že ide na operáciu, to nám povedala jedna známa. 😒 . Ale ,že nech sa nebojím, že v auguste ma odrodí, tak som zvedavá.

martamarta
9. júl 2008

Jeana,to je super!!! Takže máš natočené,ako vychádza z teba von? Mne povedali,že tam na to nie je pristor,že muž musí stáť za tvojou hlavou. Tak neviem. A keď si tlačila,dal sa ti chrbát zdvihnúť do sedu,či ťa niekto držal? A malinkú ti hneď dali na bruško? Či až keď prestrihli šnúru? A priložili kedy? Prepáč toľko otázok!!! 😔

dandy05
9. júl 2008

Slezak ma urcite stredu, lebo dnes som sa k nemu trepala na poradnu, nakolko moj doktor Plank, co ma rizikove pacientky ma dovolenku a objednal ma k Slezakovi. No, a dotrepem sa tam a tam prazdno, ze si zlomil ruku a mu ju operuju, cize neordinuje. 😉 a zrejme ani tak skoo nebude, na vykon prace bude zrejme potrebovat dve ☹ ruky

suellin
9. júl 2008

NO tak je to pravda, veď pojdem tam budúcu stredu, že to by tam mal byť.Bude to mať , že len 10 dní v dlahe a potom ok, tak uvidíme. A Dandy prosím o koľkej má tú poradnu, doobeda, či poobede. Ďakujem. 😉

dandy05
9. júl 2008

som nebola na nete, tak pisem troska neskor. 😉
no ja som bola objednana na dnes na 13.00, cize od jednej, ale dali mi termin na stredu na buduci tyzden, ale nedali ma k nemu ale na 9.00 rano ku Kleskenovi. Cize neviem, ci preto, ze si nie su isti, ci tam uz bude alebo je to u mna jedno, kedze aj tak patrim Plankovi a je jedno, ktory doktor ma vysetri, ked tam Plank nie je. neviem 😒

janka5861
9. júl 2008

ja som rodila u Planka a je to uplne uzasny doktor a nie je to len doktor , ale aj clovek s velkym C a na porodnicu sa vobec nemozem stazovat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre