Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

frogoo
30. jún 2009

ahojte , prosim vas neviete mi poradit ako je to s exkurziou na kramaroch? treba sa niekam prihlasit? kedy je najblizsie exkurzia??? dakujeeem

misulda
1. júl 2009

frogoo, na Kramaroch sa exkurzie nekonaju...aby neboli cerstve alebo prave rodiace mamicky rusene. Ale ak tam zvazujes porod, mala by si sa zucastnit uvodneho informacneho stretnutia s Dr. Jandovou (mailto:katarina.jandova@kramare.fnspba.sk). Je to skupinove stretnutie a kona sa myslim v utorky rano o 9:00. Tam sa vysvetli vsetko, co potrebujes vediet ohladom porodu na Kramaroch.

given
1. júl 2009

presnejsie o 9:15

mirka2710
2. júl 2009

Ahojte, nemate nahodou niektora zoznam veci potrebnych do porodnice, ktory posiela mailom dr. Jandova? Mne ho pri Tomikovi poslala, ale nejak ho teraz v poste neviem najst. Dakujem 🙂

babatko37
3. júl 2009

Do pôrodnice si prineste:
občiansky preukaz, fotokópiu sobášneho listu (aj neoverenú), príp. ak nie ste vydatá, doklad o priezvisku z matriky
tehotenskú knižku a preukaz poistenca
pôrodnícke vložky alebo vložky Lydie (1-2 balenia)
4-5 ks jednorazových podložiek pod pacienta
toaletné potreby, WC papier, papierové vreckovky
balzam na pery, nosný spray Stérimar alebo Vincentka – pre vysušenú sliznicu v nose
pohár, misku na polievku, príbor
uterák (2 ks + 1 menší na ovlaženie tváre počas pôrodu)
nočnú košeľu (2 ks – jedna počas pôrodu, druhá na prezlečenie po pôrode)
župan
prezuvky + šľapky do sprchy
voľné nohavičky, materskú podprsenku (2 ks)
všetko, čo Vám spríjemní 1. pôrodnú dobu (napr, rádio, CD-player, malý vankúšik, masážne pomôcky ap.)
môžete si priniesť aj mobilný telefón alebo telefónnu kartu
fotoaparát na zachytenie prvých okamihov života Vášho dieťatka)

Pre dieťatko si prineste: (stačí na druhý deň po pôrode)
ponožky alebo papučky
bavlnené rukavičky -ostré nechtíky môžu poraniť tváričku dieťatka
čiapočku – tenkú bavlnenú, na použitie po kúpaní a pri presune chodbou
bavlnené plienky 4 ks, jednorazové plienky 30 ks
ostatné veci dostanete pre dieťa v pôrodnici
v deň odchodu z pôrodnice si nechajte priniesť vopred pripravené veci na oblečenie dieťatka

babatko37
3. júl 2009

Prosím Vás, nemáte v albume ofotené ordinačné hodiny lekárov na Kramárov, chcem si vybrať lekára na posledný mesiac pred pôrodom a pôrodníka a zatiaľ sa mi nedarí, volala som dvom a obaja majú v mojom termíne dovolenky. Tak musím hľadať ďalej. Ďakujem.

babulka123
3. júl 2009

babtko kukni skus na tejto stranke..
http://www.nspr.sk/Nemocnica-Kramare/kramare/kr...

chruminka
3. júl 2009

ahoj babulka,vy sa ako mate?Vsak pozeram,ze ty uz aj rodit pomalicky pojdes 😅 a este sme ani zmrzlinku nestihli 😨

babulka123
3. júl 2009

chruminka.. nooo este nie, az tak o 2-3tt.. to este stihneme neboooj a ked nie .. este sa nakocikujeme spolu .. heheheh

chruminka
3. júl 2009

babulka tak si este tie 2-3tt pekne uzi 😀 ,potom budem chodit ku tebe po rady
ja mam teraz toooooolkoooo energie (no dnes akurat nie je daky sibnuty tlak vonku) a krpci pekne kopkaju ....dnes som sa s nimi zabavala asi pol hodku....som zistila ze reaguju na pesnicku kukulienka (bola tu kamoska s malym tak sme mu spievali) idu potom vyskocit z koze 😀 ,len skoda ze spievam falosne....mozno koli tomu tak kopu ze to nemozu pocuvat 😅
inac uz chodim k tomu Dr.Plankovi a v pohode,len neviem ci si ho mam zazmluvnit ku porodu....zatial som u neho bola 3 krat.

babulka123
3. júl 2009

plank rodil moju kolegynu tiez s 2jickami a bola max spokojna.. nevedela si ho vynachvalit..
ja chodim na kramare k Valentovi a tiez je uplne suepr...
a uzivat si posledne tt...no ooooo sak uvidis.. hehehehe uz to nieje az take zabavne..

chruminka
3. júl 2009

a budes mat asi nadstandart na kramaroch ze?
Lebo ja nad tym rozmyslam,len stale nechapem ako to tam funguje,lebo pri ordinacii pri dverach je napisane ze su 3 druhy nadstandartnych izieb bud sama za 1000 sk alebo dve za 500sk alebo tri za 200 sk.....tak mne by stacilo aj keby sme boli dve tri....sama urcite nie ja potrebujem spolocnost 😀

babulka123
3. júl 2009

noo ja by som velmi rada.. uvidime ako budu preplnene kramare.. hehehe
ale ak ano tak beriem ten 2 za 500sk.. je to super..
mne ide hlavne o sprchu a wc na izbe. a 2 sa zhodneme podla mna v pohode.. .uvidime.. ak sa mi to zadari tak tam budem s kamoskou co sme spolu 5 rokov robili.. vychadza nam to priblizne rovnako.. {kedze ja idem planovanym cisarakom a ona ma akurat vtedy termin.. } tak snad.. a to by bolo super.. lebo uz sa pozname a tak vieme co od seba vieme cakat..

chruminka
3. júl 2009

vsak aj mne ide hlavne o tu sprchu a wc-ko ale sama by som urcite byt nechcela....neznasam samotu...mavam z toho depku...ked ja som strasne ukvakana 🤐 ,myslim ze to staci nahlasit az ked prides do porodnice ze?
No idem daco robit aspon troska 😒

babulka123
3. júl 2009

ja by som mala varit ale tak sa mi nechce.. ale musim..
a vobec netusim kedy sa to nahlasuje.. sak snad povedia.. hehehe

babatko37
3. júl 2009

Ďakujem za link, ale to už nie je aktuálne.

lindula3
3. júl 2009

baby my sme boli na nadstandarde aj s tatinom a neviem si to vynachvalit... bolo uplne super, sme si to od zaciatku spolu uzivali...

mufo
3. júl 2009

Kocky drzim palce, ja som rodila na Kramaroch pred 10 dnami, tiez som bola na nadstandarde- boli sme dve- stoji to za tie prachy, aj viac by som dala keby bolo treba.Len je tam dost problem momentalne kedze je aj 10 porodov denne.Ked som tam lezala ja 12 bab co chcelo ist na nadstandard sa nedostalo a cakali na 8 poschodi- klasika sestonedelie, tak dufam a drzim palce nech sa trafite ked bude volne 😀

natashkaa
3. júl 2009

babulka
akoo?? 🙂

natashkaa
3. júl 2009

nenahlasuje sa to vopred oni sa vas to spytaju priamo pocas porodu 😀 ze kam chcete ist no a podla toho ci bude volne sa rozhodne

bobicek5
3. júl 2009

lindula3, takze si spokojna? Aj ja si chcem vybavit nadstandard aj pre muza. Boli ste v kontakte aj s ostatnymi maminami (pri obede alebo len tak na chodbe)?

lindula3
3. júl 2009

bobicek musis mat stastie aby mali volnu celu jednu izbu... myslim ze ak maju na 8 volne pre ostatne maminy uprednostia ocinkov na nadstandarde lebo je to drahsie ako keby tam boli 2 maminy🙂🙂🙂 takze vela stastia... mna sa pytali hned ako som nastupila ci chcem nadstandard a aky... a rodila som 24 hodin takze mi ho drzali cely den asi🙂
ked cakas dvojicky urcite tatinka uvitas na izbe🙂 bolo to fakt super a neviem si to vynachvalit, vobec ma netrapi ze nebol so mnou na cakacke, velmi mi pomohol pri porode, uz som skoro medzi kontrakciami bola unavena co som viac ako 24 hodin nespala, ovlazoval mi pery no proste super... a hlavne sme boli hned od zaciatku vsetci po kope, malinku sme si vychutnavali, sice bol s nami este 2 tyzdne potom doma ale teraz uz ked chodi do prace tak rano odide a vecer pride tak si jej poriadne uz ani neuzije...
s ostatnymi maminkami som sa nestretavala ani mi to nechybalo a naco? mas tam svoje milovane babatko, milovaneho muza a to ti uplne staci... je tam "jedalen" hned na chodbe ale ziadna mamina tam nejedavala, vzdy si to vsetky brali na izbu

babulka123
3. júl 2009

natashka.. no este v celku.. hehehe bud.tyzden idem za dr. sa popredstavovat kvoli cisaraku a v podstate do poradne lebo idem uz posledny krat k svojmu.. tak sa aj tesim .. ale sak boli sme v pondelok pozriet DR. ...potrebovala som 1 pomoc lebo som chytila nejaku uzasnu mykozu.. asi z antibiotik co som brala.. takze tak .. tak sme sa zabavili... a uz sa velmi tesim .. povedal ze tak 2,3tt a som mama.. hehehe

bobicek5
4. júl 2009

lindula, ja to mam vybavene, takze uz sa tesim. A co sa jedla tyka, pre manzela chceme tiez objednat stravu, bude dostavat taku istu ako ja? Aka tam bola strava?

pemar
4. júl 2009

baby no ja sa nechcem nikoho dotknut, ale ked to naozaj robia tak ze uprednostnia otecka na nadstandard a dolu caka na nho 10 mamickiek, tak nech sa na mna nikto nehneva, ale 😠 😠
ja osobne by som sa asi stazovala, lebo si myslim ze ten nadstandard je primarne urceny pre mamicky, aby sa zotavili po porode a nie aby tam behali chlapi v pyzamach. odhliadnuc od toho, ze kebyze viem ze je vela rodiciek ktore cakaju na volnu izbu, tak asi mam tolko empatie v sebe a manzela si tam netaham, ale necham miesto pre nejaku inu maminu, ved to kludne nahodou moze byt aj nejaka vasa kamaratka...sa mi to zda divne, ved rodinkovat sa mozete vsetci doma a otecko moze dojst hocikedy na navstevu.
bobicka celkom chapem, dvojicky su ina vec 😉

adinam
4. júl 2009

pemar,keby si bola po ťažkom pôrode-sekcii,tak by si to vnímala úplne inak.Bola by si vďačná za takúto možnosť,pretože manžel by sa postaral nielen o teba,ale aj s bábätkom by pomohol.Takže,ja som to veľmi ocenila.Pretože maminka,ktorá je na izbe s tebou má svoje starosti.Zažila som obe varianty.Takže neodsudzuj rodinky,ktoré to využili.Keď niekto býva 100km od BA,asi ťažko môže hocikedy prísť na návštevu.... 😒 A chlapi v pyžamách tade nebehajú...

ewelyne
4. júl 2009

Baby dnes som si dala námahu a vyhrabala fotky, čo sa vám môže stať,keď je na Kramároch všetko plné....
v mojom albume....
Tu sú fotky, ktoré vznikli, keď nie je miesto nikde... a vy ste ochotní zaplatiť si aj apartmán na &kramároch, ale to nie je možné, tak vás dajú aj na iné poschodie do "zákrokovej miestnosti" kde si chodia poležat na pol dňa ženy, kt. robia rôzne mini zákroky... Posledný deň, nám tam aj jednu takú tetu dali... k malým bábätkam... nemali sme tam ani skrinku, ani vešiak... len jedno umývadlo, ďaleko WC a sprcha až na "popôrodnom oddelení...ďaleko. A jedlo??? To sa ani nenámahali nám nosiť. A keď sme sa chceli osprchovať, bola dilema, tak ďaleko nechať bábo... INAK BOLI SME TAM 3 DNI 4 MAMINKY A 4 DETI... Veď posúďte sami.... Ktomi zaručí, že keď pôjdem zasa rodiť, že sami to nestane a že bude voľná aspoň tá obyčajná izba na popôrodnom... vtedy by mi to bolo jedno....

ewelyne
4. júl 2009

a užívajte si ten úžasný pocit po pôrode... keď vás z toho chytá depka a ďalšie tri deti a hysterické matky vám nedajú ani spať....prajem všetkým, nech ich to obíde a nech sú max.3 na izbe.... ja by som bola po tejto skúsenosti najradšej sama....

ewelyne
4. júl 2009

jaaaj a sestričky na šestonedelí nás ani nepoznali.... , len tie z novorodeneckého. Ked som zvonila v noci na šestonedelí, že sa idem konečne osprchovať... tak na mňa pozerala, že čo tam hľadám a odkiaľ som, z akej izby, a ja že Z TOHO SKLADU NA OPERAČNÝCH SÁLACH a ona, aj tam niekto je????a prečo sa idete sprchovať v noci??? No lebo vtedy mi konečne malý spal a neplakal a cez deň to bolo nemožné....

stut
4. júl 2009

zastavme protipravne viziti na sestonedeli hrubo porusuju ludske prava

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre