Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

babulka123
5. júl 2009

ewelyn.. vies najhhhorsie na tom celom je ze to co by si chcela by mal byt standard a nie nadstandard.. ale to bude mozno o par rokov.. a chodila.. nooo u nas je to troska ine ale v podstate ano chodila.. ja mam dvoch dr. som po umelom oplodneni a obaja aj moj gyndos aj dr. Valent na mna davali pozor ..

pokial viem tak to maju cele prerabat, tak mozno .. ked budes mat to tretie.. heheheh
pemar.. 😀 uplny suhlas.. a peniaze.. radsej no comment..

patrici
5. júl 2009

Ďakujem vám za typy dievčatá. Ja som zatiaľ tiež cez diskusie riešila mená ako Dr. Plank a ešte Dr. Rusnák, tie ste nespomenuli 🙂 Primárka sa prosím vás ako volá? Na stretnutiach na ktoré som chodila tiež spomínali, že má zvláštnosti, ako napríklad, že niekedy nepustí tata k pôrodu ☹ U Dr. Čunderlíka rodila moja kamarátka v máji - nemala ho zazmluvneného a veľmi spokojná bola - ale čítala som aj túto diskusiu dozadu a boli tu aj nie moc pekné vyjadrenia na jeho adresu ☹ je to super, keď si s lekárom taká spokojná ako píšeš ty babula 🙂 ja mám smolu, že môj gynekológ už nerodí a musím niekoho hľadať, dúfam, že sa mi to za ten mesiac a pol podarí 😒

ewelyne
5. júl 2009

neboj patrici, zvládneš 😉 neviem ako sa volá primárka, skús pozrieť na internete...
je to individuálne, potrebuješ sa stretnúť a porozprávaťs tými lekármi a skús podľa sympatií , ktorí ti sadne najviac 😉
za mesiac a pol sa budeš tešiť z malého drobčeka 😉

babulka123
5. júl 2009

u cunderlika rodila kamoska 2jicky spokojna nad mieru.. u planka rodila druha kamoska tiez 2jicky nevedela si ho vynachvalit..
rusnak neviem..
primarka.. co ja viem.. podla mna ked nepusti otca k porodu asi na to ma nejaky dovod.. neviem ..

a ja .. ja som mala a mam neskutocne stastie co sa tyka gynd.lekarov.. od dr. co mi babatko "spravil" dr. Pinter, cez Dr. Valenta po mojho obvodaka Dr. Cierneho .. tymto 3 chlapom {samozrejme aj tomu mojmu heheheh } som neskutocne vdacna za to ze som v 35tt a o chvilku ten uzlik budem mat pri sebe..

pemar
5. júl 2009

ewelyn, ved ked do tvojho porodu zakon neumozni ambulantny porod 😉 😀 , skus toho dr. valenta aj ked je to na kramaroch. on je naozaj velmi ludsky, mas pri nom pocit ze nie si nejaka anonymna zenska ale skutocne sa o teba zaujima, po porode ma chodil navstevovat, este som mu aj mala napisat ked nas pustali domov. on ti sice asi nezaruci ze sa dostanes na nadstandard, predsa len je to lekar a nie hotelovy manager 😉 , ale ver mi ze pojdes pri nom do tej porodky bez obav a bez strachu co bude.

no babulka, ty si si teda prezila, tak drzim palce nech ti to vsetko vo finale dobre dopadne 🙂
drzte sa baby, ja to dnes balim a idem do mojej standardnej manzelskej postele 😀 😀 😀

babulka123
5. júl 2009

akurat balim aj ja.. cmuuk dobru..

arizona
5. júl 2009

baby, zrazu aká diskusia 😀

na kramároch som bola na nadštandarde bez manžela a bola som spokojná. po sekcii som si ani veľmi nevedela predstaviť, ako by som fungovala s ním - mne osobne by asi viac zavadzal ako pomáhal... veď som sa potrebovala dať ako - tak trochu dokopy sama, aby som potom zvládala aj malého (proste som si to potrebovala odžiť sama) 😉 na vlastných nohách som stála až na druhý deň, pre malého som si mohla prísť, kedy som chcela. nebrala som to tak, že ho na novorodenecké idem odložiť. robila som všetko, čo bolo v mojich silách, ale nie vždy som vládala a zvládala ho mať pri sebe 24 hodín denne (hlavne keď plače bábätko od hladu 🤐 ). veď aj doma si ho niekto občas zoberie na ruky alebo do kočíka a mám aspoň pár minút pre seba. pravdaže bábätká prikrmujú glukózou - to bola naša záchrana, ináč by asi drobec schudol viac ako 10% a asi by ani nič nepribral 😒

a čo sa týka doktorov... nemyslím, že zazmluvnenie je nutnosť (osobne som proste nevedela koho a to som tam chodila do poradne od 18. tt na rizikovku k dr. Plankovi). mne sa podarilo "rodiť" u dr. Planka, aj bez peňazí za mnou chodil a robí to tam asi väčšina pôrodníkov (alebo aspoň tí, ktorí robia sekcie). bola som max. spokojná. rusnák - že vraj super (primár toho všetkého asi musí byť aj dobrý diplomat a nebude robiť zlé meno "svojej" nemocnici 😉 ). bola som dosť prekvapená z dr. čunderlíka - taký ospevovaný, ale čo som počula od tých, ktoré sa k nemu dostali bez zmluvy,... no, neboli to len chvály. ale aj pôrodníčky sú dobré 😉

rodicka
6. júl 2009

ewelyne ja si nepotrebujem s Vami vypisovat cez IP, ked som zacala pisat tu tak zostamen pri tom. A inkognito preco by som mala byt? Ake viacere nicky prosim vas (nie dvojita, ja mam trojitu identitu 🙂 )? na to vazne nemam cas moja zlata. Zato ze som tu zaregistrovana len chvilu a nemam vyplneny profil? Neodhadli ste to celkom dobre. Mam 2 deti a nie som matka co vysedava pri PC nontop takze na taketo vtakoviny nemam vobec cas (vyplnanie profilu). Rodila som na kramaroch tak som tu zazrela debatu. Viete ja co na srdci to aj na jazyku tak preco by som si nepovedala svoj nazor. Nabuduce mi nemusite nic pisat do IP a ani nabuduce byt ziadne nemusi 🙂

patrici
6. júl 2009

ďakujem ešte raz za vyjadrenia k lekárom 🙂 súhlasím s tým, že asi najlepšie by bolo, keby som sa s tými lekármi nejakým spôsobom mohla skontaktovať, stretnúť a dať aj na svoj dojem, len si neviem predstaviť realizáciu toho celého 😒 a preto najskôr zisťujem nejaké odporúčania. Ja totiž chodím ku gynekológovi v GPN a na Kramároch skutočne nikoho nepoznám. Tiež som uvažovala, že by som to možno nechala aj na náhodu a teda nikoho nezazmluvňovala, aj podľa vašich vyjadrení sú vo väčšine lekári na Kramároch fajn a odborníci. Som prvorodička a väčšina mi z vlastnej skúsenosti radí aby som si niekoho zazmluvnila, dôvody, ktoré uvádzali sú, že keď je tam predsa len viacej rodičiek (čo teda ako čítam asi tak bude aj v lete aj vzhľadom na skutočnosť, že na BA a aj pomerne veľké okolie pripadajú 3 pôrodnice...) tak tým zazmluvneným rodičkám sa ich lekári viac venujú (teraz nechciem riešiť, či je to správne a pod. len by som skutočne nechcela skončiť tak, že budem napr. prenášať a nebude toho, čo by to so mnou riešil - to len ako príklad, tých situácií môže byť neúrekom) a preto som sa rozhodla zazmluvniť radšej. Ešte som zvedavá, čo to bude pre daného lekára znamenať, že je zazmluvnený, tá konkrétna zmluva je údajne veľmi všeobecná a konkrétne je potrebné si dohodnúť s pôrodníkom - dúfam, že to nebude znamenať len to, že príde na posledných 15 min, kedy budem dieťatko vytláčať, samozrejme tiež neočakávam, že ma bude držať neviem koľko hodín za ruku 🙂 ale to je asi už na mne ako budem schopná si veci zariadiť a dohodnúť sa s lekárom 😒 Tá kamarátka, čo rodila bez zazmluvnenia u Dr. Čunderlíka mi hovorila, že jej pôrod bol v pohode - myslím tým bezproblémový 🙂 , aj keď teda lekár meškal a aj asistentky boli už nervózne, keď sa malý narodil, Dr. pozašíval, pogratuloval k narodeniu bábätka ale o nejakých neskorších návštevách, teda, že by sa prišiel pozrieť ako sa jej darí, to nebolo. Ale to je asi normálne, keďže nemali nejaký konkrétny dohovor a pôrod bol v podstate bezproblémový. Zajtra idem na 1. stretnutie s p. Dr. Jandovou, tak sa možno ešte niečo viac dozviem aj k tomuto zazmluvňovaniu 🙂

wewe4
6. júl 2009

Patrici, môžem sa spýtať v ktorom si týždni?
Aj ja sa chystám dohodnúť s dr. Jandovou, ale neviem, či mám ešte čas...niekde som čítala, že od 25tt..

patrici
6. júl 2009

Wewe, ja som sa v sobotu prehupla do 34 tt 🙂. písala som jej asi pred dvoma týždňami a dala mi termín na 1. stretnutie 7.7. - viem, že je to také hromadné stretnutie, tak neviem, či je veľa záujemkýň. Jej e-mailová odpoveď bola veľmi milá, len dúfam, že stihnem absolvovať aj niekoľko cvičení, čo sa týka dýchania 🙂 Ja by som sa skôr tomu ani nemohla venovať, ešte aj tento týždeň chodím do práce (dnes teda konkrétne nie 🙂 ) ale vynahradila som si to, lebo som chodila na taký kurz pre mamičky, kde som sa naozaj dozvedela strašne veľa vecí a bolo to vo večerných hodinách. Podľa mňa jej skús napísať a ona ti určite napíše, kedy je najlepšie začať.

mizu416
6. júl 2009

patrici-primarka sa vola Anna Bohacikova...je mojou gyn.lekarkou.je taka troska divna 😖

ewelyne
6. júl 2009

Jaaaaj RODICKA, tak tu potom nevypisujte "vtákoviny" vy, lebo sú od témy a som rada, že toho máte veľa, tak sa bežte radšej venovať svojím deťom, a neanalyzujte môj život a moju osobu.... dobre?
Teší ma, že ste to pochopili, a že mi vykáte 😀 l/ slušnosť , že? / 😀
Prajem Vám pekný deň plný slniečka 😉
P.S. viem, že si tú odpoveď prídete prčítať 😉 a kľudne sa do mňa navážajte ďalej 😀

patrici
6. júl 2009

Mizu vďaka -to meno som tam videla, ale to som nevedela, že je primárkou 🙂 , babula písala, že asi musela mať dôvod, keď nepustila tatina k pôrodu. Neviem mám to len od tých dievčat čo viedli kurz materstva a majú teda dosť prehľad a ony teda hovorili, že to bolo viac-menej bez nejakého dôvodu, tatino mal potrebné školenie za sebou a aj tnapriek tomu si to odstál na chodbe ☹ neviem nechcem to posudzovať, možno skutočne bol nato nejaký relevantný dôvod, pre mňa je hlavné to, že sa to na Kramároch môže stať a musím byť teda nato pripravená 😒 aj keby som teda bola veľmi nerada, keby bol môj priateľ o tento zážitok obraný, aj mne by bolo určite lepšie keby mohol byť so mnou

rodicka
6. júl 2009

Ewelyne no jasne ze si pridem precitat ale uz sa s Vami radsej nezaoberam, lebo mi je z toho do smiechu, budem sem musiet chodit castejsie aby som sa hned z rana dobre pobavila 😀
Takze krasny slnecny dnik aj Vam

ewelyne
6. júl 2009

RODICKA, teší ma to a ďakujem Vám veľmi pekne za prianie. Len nerozumiem ľuďom ako vy....

Z piatich príspevkov na MK ste 3 venovali analýze mojej osoby... 😉 aká námaha, musíte sa strašne nudiť a mať neskutočné komplexy ako žena na MD. IP som navrhovala, lebo tu píšete a následne aj ja od témy... ale budiš,
"kdyby hloupost nadnášela tak tady milá rodicko lítate jako holubička" 😀 😉

Ak máte čas, pošlite mi prosím komplexný psych.rozbor 😀 😀 aj ja sa rada zasmejem 😉

pemar
6. júl 2009

no kocky ewelyne a rodicka, dajte si dymku miru a piste si cez IP ako to navrhla ewelyne lebo tu je nejaky tazky vzduch. a tam sa mozete kazda rozhodnut ci si to precitate. peace 😉

ewelyne
6. júl 2009

veď áno pemar ja ľudí takéhoto druhu nechápem 😉 snažila som sa jej to rozumne vysvetliť, ale pani neargumentuje adekvátne k mojím dotazom a nedalo mi nezareagovať na toto:

"ewelyne ty musis byt riadna kopa nestastia, citala som tvoje viacere prispevky a cudujem sa ze mas vobec deti a myslim ze tvoj zivot je cely jedno velke utrpenie ze? vsetci ti len ublizuju ze? cloveka s tolkou nenavistou a hnevom v kazdom jednom pismenku som uz dlho "nevidela". "

Hawk 😉

bobicek5
6. júl 2009

no baby vidim, ze debata sa zvrhla do hadky. Nehnevajte sa na mna, ale ja som dost socialne citiaci clovek co dokazuje aj moja profesia, ale na ten nadstandard aj tak pojdem. Mam na to svoje dovody, ktore vam v tejto teme urcite vysvetlovat nebudem. Naviac, setrila som v poslednych mesiacoch kazdu korunu, aby som si to mohla dovolit. A pri vybavicke pre dve deti to naozaj nie je lahke.

Pocas tehotenstva som uz lezala aj na materno-fetalnom ak niektora poznate pomery ake su tam, a ani jedinym slovkom som sa nestazovala. Ale ked budu na svete moje deti, doprajem im maximum, strasne moc pre mna znamenaju. Nie som namyslena ani fajnova, proste sa zo mna stava samica, ktora bojuje o svoje mlada ak ma chapete.

A nie som neschopna, Ewelyn, ak narazas na to, ci nie som sama schopna sa postarat o svoje deti (taketo reci by si si mohla odpustit). Som schopna a musela by som byt schopna ak by som bola sama. Ale ak sa mi ponuka moznost viac a v klude si vychutnat svoje vytuzene deti pocas ich prvych dni, vyuzijem ju. Je mi velmi luto, ze si mala negativne skusenosti, ale za to ja skutocne nemozem.

Na Kramaroch naozaj maju nepisany predpis, ze radsej vyuziju pritomnost otca ako inej maminy na "1"tke. Bohuzial je to chyba financovania nasho zdravotnictva, uvedomte si, ze z financii ziskanych na porodnici ziju ine stratove oddelenia nemocnic. Svoju nespokojnost treba orientovat inde a nie na vedenie nemocnic, nedajboze na ine rodicky.

bobicek5
6. júl 2009

Baby, este ma napada jedna vec, neuvazovali ste nad moznostou ist rodit do nejakej mensej oblastnej nemocnice? Ak mate bezproblemove tehu a ocakavate normalny porod, urcite by sa oplatilo ist do nejakeho mensieho blizkeho mesta, kde maju tiez nadstandardy a dokonca vacsinu casu volne. Preco potom "blokovat" specializovane porodnicke pracovisko ako su Kramare normalnymi porodmi? Technicke vybavenie v beznej nemocnici predsa na normalne porody postacuje.

Keby som ja nebola rizikova a necakala dvojicky, urcite by som sla rodit do malej nemocnice, kde za nadstandard (zase len samotka) beru 200-400 Sk/den. A kedze vsetky nemocnice z porodov profituju, sestricky by sa aj nadstandardne starali...

Teraz by som ja kludne mohla obvinit vsetky maminy s normalnym tehu, preco blokuju nemocnicne lozka na Kramaroch rizikovym maminam z celeho Slovenska 😀 .

natashkaa
6. júl 2009

bobicek

ja sa teraz postavim za Teba pretoze som manzela na nadstandarde tiez mala nakolko trpim panickou poruchou - nebudem tu vysvetlovat o co ide a proste by som pobyt v nemocke nezvladla. Nech ma odsudzuju takisto. Uprimne ak su na to zdravotne dvovody co niekedy naozaj su tak preco nie. Samozrejme ak ide o namyslene vyfintene prachate mamicky, ktore tam chcu mat otecka len z rozmaru lebo je to teraz v mode alebo su namako z novych alternativnych sposobov, ktore prichadzaju zo zahranicia tak fakt nech si zaplatia niaku oblastnu nemocnicu kde mozu tatinkovia s nimi byvat aj tyzden pred porodom niekde v horach chodit s nimi na prechadzky a podobne. Len som chcela tymto povedat, ze suhlasim s vami pokial ide o blokovanie s akehosi rozmaru, ze chcem tam mat manzela a ani neviem vlastne preco ale su aj pripady kedy tam musi byt inak by rodicka musela brat lieky navyse no a mozno bobicek ma tiez svoje osobne dvovody tak ako som mala aj ja.

ewelyne
6. júl 2009

bobicek,prepac, ja som to tak nemyslela a mas pravdu, nemusela som to takto napisat... neda sa to vymazat, keby sa dalo, urobim... mam niekedy problem s tym, ze co na srdci to na jazyku a len raz meriam a potom aj ked nechcem urazim niekoho a nemozem vratit spat.... ale na Kramare sa hnevam 😉 😠 pretoze som tam prerevala po porode 3 dni a vobec mi to neprospelo.... 😒

mirka2710
6. júl 2009

Ahojte, ja som na Kramaroch manzela nemala, ale je mi luto, ze som to dopredu nevymyslela tak, aby tam mohol byt. Kedze som bola po CS, tak mi Tomaska na cely den dali do izby az treti den. To mi bolo luto.Kebyze je tam manzel so mnou, tak by mi ho vraj dali hned. Teraz to vyzera tak, ze opat pojdem na CS. Manzel vsak bude doma s Tomikom, takze opat to bude mat asi rovnaky priebeh.
Ja by som nerozdelovala maminy, ktore tam chcu mat manzelov na take, ktore to potrebuju, a ktore to chcu z rozmaru. Proste tu taka moznost je a ktora z nas ma moznost, tak ju vyuzije. Osobne si myslim, ze kazdej z nas by bolo prijemnejsie v prvych dnoch po porode s najblizsim clovekom "po ruke".

natashkaa
6. júl 2009

ewelyne

videla som tie fotky nad nimi mas napisane "nadstandard" no a niektore baby to uz tu na konikovi aj zle pochopili lebo v mojej teme junovky napriklad to rozoberaju, ze ako vyzeraju nadstandardy na Kramaroch a posielaju Tvoj link 😀

natashkaa
6. júl 2009

mirka

ja som bola tiez po CS a je pravda, ze maleho som mala od prveho dna kedze tam bol manzel a ostatne rodicky az od tretieho niektore od stvrteho

bobicek5
6. júl 2009

Mirka, aj toto je tiez jeden z dovodov, preco tam ide aj manzel. Popravde, tiez by mu asi prospelo viac, keby mohol v klude doma vybavovat urady a papierovacky a po veceroch chlastat s kamaratmi ako byt s nami v nemocke a nevyspat sa... Ale podla informacii, ktore som od mojej znamej doktorky dostala ja, tiez zvazuju, ktorej mamine po sekcii daju dieta na izbu hned na druhy den. Naviac ak ide o dve deti.

Natashkaa, presne si to vystihla. Ako sa nespravne interpretovane informacie skresluju a nabaluju dalej ako snehova gula! 😖
Inak, ten "sklad" vyzera podobne ako materno-fetalne. A aj ten "sklad" by som bola ochotna akceptovat kvoli vynikajucej starostlivosti, ktorej sa mi tam dostalo. Fakt klobuk dolu pred personalom.

bobicek5
6. júl 2009

Ewelyn! Ja hlupa som si az teraz pozrela tvoje fotky! Ako si ty vobec dovolujes na mna napisat, ze som "asi" neschopna postarat sa o svoje deti a ze som pomaly fajnova! 😠

Ved na tych fotkach je jasne vidno akurat to, ze vas bolo v izbe privela. To, ze ste mali plastove okno a dalo sa aj VETRAT, je oproti podmienkam na materno-fetalnom zasadny rozdiel. Podla fotiek vidno, ze cisto ste tam mali. A to, ze ste tam mali bordel je problem mamiciek, nie personalu! Nie je to ziaden skandal ani nic podobne. Teraz sa mi zda, ze fajnova si ty a trebalo by ti aspon dva tyzdne na materno-fetalnom. A mimochodom, stravu vam zrejme nenosili preto, lebo niektore maminy si jedlo bud pridu odniest na izbu, aby boli s babatkom, alebo ich stravu vobec nejedia (bud im nechuti alebo nie je vhodna v obdobi dojcenia).

Ty si myslis, ze nadstandardna izba ma 10x10 metrov a nad postelami baldachyn?

ewelyne
6. júl 2009

Bobicek halloooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ja som sa ti ospravedlnila, a starostlivost sme mali nulovu a fajnova nie som, chod si ty na taku izbu so styrmi mamickami a 4-mi detmi.... je rozdiel ak su tam 2, tri pripadne len ty a manzel.... tak si to kludne skus a tu izbu si vypytaj, neboj sa, lezala som aj na dvojke pred tehu... a nekric hop... ja poznam nemocnicu kramare.... a moja zlata, ty nevies ake chumace prachu a spina tam bola a boli sme tam s malymi detmi a boli sme po porode!!!!! hallooo!!! nedochdza??? Keby som bola sama so sebou v nemocke, je mi to jedno, ale ja som bola po porode a bolo nas tam osem!!!! Plus cudzie tety cez tyzden posledny den... Prepac, ale ty nemas v sebe kusok empatie a pochopenia????

A ten "nadstandard" je v uvodzovkach a je tam aj komentar, tak nechapem ako to mohli nepochopit...

ewelyne
6. júl 2009

A vetrat sa nedalo, bola to prva izba pri hlavnom vchode a pri vytahoch, boli tam 4 male deti a boli non-stop v prievane, tak vaz slova bobicek....

ewelyne
6. júl 2009

v sobotu, ked nas tam dali, bola tam taka spina, ze sme prach spod posteli utierali same a upratovacka nam zmila v ut. rano.... takze hop bobicek, nebola si tam a ani nevies ako nas mali sestricky v "pake" pretoze to bolo pooperacne gyn. a oni tam mali svoje pacientky a my sme tam boli omylom a "navyse".

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre