Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

xabri
17. dec 2012

@barbade ahoj ano staci ti prist kedykolvek cez tyzden pocas ordinacnych hodin do anesteziologickej ambulancie.Vyjde sestricka da ti vyplnit dotaznik a po jeho vyplneni pojdes asi na 5 minut dovnutra kde sa s tebou porozpravaju v podstate podobne otazky ako v dotazniku🙂))

barbade
17. dec 2012

@brumka Fiha, no to znie dost odstrasujuco .... dufam, ze sa polepsili, hm, hm .... No ak zozeniem poslem ti ho, ale ak ho robia aspon pred nastupom do nemocnice tak aj to je lepsie ako nic. Mne skor ide o to, ze manzel nie je slovak, ja ak budem v bolestiach on to za mna nevyplni tak som chcela ci sa to neda vopred 😀

barbade
17. dec 2012

@xabri Oki, aspon nieco je jednoduche 😀

brumka
17. dec 2012

@barbade odstrasit som ta nechcela, ja ako mam skusenosti co mi kazdy vravel na kazdu nemocnicu v BA rovnake nazory takze asi zalezi od okolnosti, mozno keby vedeli vsetky anamnezi tak by to inak slo

xabri
17. dec 2012

@barbade toto bolo jedno z najjednoduchsich a najrychlejsich.A prajem ti,aby si pri porode mala anesteziologicku , koteej ja hovorim dodnes anjel v ludskej podobe.Meno si uz nespominam,ale bola fakt skvela.Dokonca ma aj pozakryvala,lebo trubka porodna sestra ma nechala odokrytu hoci som este nerodila.Ona ked nabehla len pokrutila hlavou.A potom ked uz som bola vysmadnuta tak, ze som myslela, ze rozbijem infuzku a vypijem ju zohnala gazu a kazala manzelovi ,aby mi kvapkal pery.

amouramour
17. dec 2012

@barbade ja to poznam, tiez som robila istu dobu USA cas🙂)))ale zas mozes to brat ako nacvik na vstavanie pri babatku🙂tiez som mala epi poistku, stacilo prist pred tu ambulanciu pockat a vyplnit dotaznik

@barbade ten bol uz taky detailnejsi, ale zas mozno je to ine ked prides s kontrakciami🙂

barbade
17. dec 2012

@xabri
@amouramour Ok, super baby, dakujem za informacie, zajtra tam zavolam a uvidime, co sa stane 🙂 No a potom tam idem na prednasku o dojceni a zaplatit epi a manzela 😀

domeli
17. dec 2012

@barbade už Ti vlastne kočky odpovedali na všetko, čo si sa pýtala. Ja len doplním, resp. zdôrazním, že na ten monitor sa ozaj chodí už od siedmej a ja, hoci mám termín 8.20. som tam stále tak hoďku predtým, nakoľko je tam vždy plno, niektoré monitory sa opakujú a tým sa to predlžuje. A ak Ti dajú poradňu na ten istý deň, treba stihnúť monitor predtým.
Inak: 1.x som moč nepotrebovala. Objednala som sa na ten monitor (č. dv. 221), ktorý Ti po natočení 1.x zhodnotia na č. dv. 217 (ten, kto bude mať práve službu). Ak máš niekoho, ku komu chceš chodiť do poradne, tak to povieš ešte na tej 221, ak nie, tak Ťa pridelia tam k niekomu, alebo na 217 - buď pridelia, alebo nie, podľa toho, koľko budú mať pacientiek.

evickav
17. dec 2012

@barbade ja neviem, či ti pomôžem, lebo ja chodím do rizikovej poradne,,, ale malo by to fungovať asi tak, že 1x sa objednáš na CTG,,, s výsledkom pôjdeš na posúdenie na ambul. 217 a tam ti pridelia doktora - ak nemáš nejakého zazmluvneného k pôrodu,,, ak budeš zajtra na tej prednáške, tak sa najskôr zájdi objednať osobne na to CTG a hneď sa opýtaj aj na tú poradňu,,, poobede tam určite nebude nával ako ráno,,, po mne chceli na poradni aj moč, ale nemala som ho, tak mi dali skúmavku, že od budúcej poradne vždy mám priniesť,,, ale na rizikovej je to trochu inak, takže ja píšem len čo som videla a počula kočky pred CTG,,,
inak CTG sa robí aj tak až od 36 tt, takže to by ťa mohli v pohode objednať,,, a objednávajú aj skoro ráno, takže vstávanie ťa asi aj tak neminie,,, snaž sa potom objednať CTG + poradňa v jeden deň, aby si nemusela jazdiť napr. 2x do týždňa na Kramáre,,,

ponyxx
18. dec 2012

@barbade to ked pojdes na EPI a pytaju sa aj hore na 9tom ked dojdes s bolestami, a ja lekar na poradni sa co to povyzveda.. nic sa neboj, oni si zistia co potrebuju...pokial mas nejaky vazny problem odporucam zazmluvnit, aby ta lekar poznal a treba vela komunikovat s personalom na sale ak ti nieco nie je jasne, alebo mas nejake poziadavky...ak sa slusne pytas , bude ti slusne zodpovedane...teda ja mam taku skusenost. Moj muz bol sice odbity lekarkou, lenze mudry sa pytal na moj stav a ona akurat nastupila do roboty, tak sa jej necudujem, ze bola oprskla, ale pri porode bola super 😀. Ja som mala aj to stastie, ze som bola v na sale sama a ziadna ina mamina. V ten den nas rodilo 7 a ja som zacinala porodom o 9:41. Na druhy den mali nejakych 17 porodov a z rana hned 3 planovane csekcie, tak to sa potom personal tolko nemoze venovat....to je proste zhoda nahod...ja som mala tak oba porody, ze nikto nikde 😎

domeli
18. dec 2012

maminky, kto vie, ako dlho nechávajú na Kramároch prenášať?

veronika66
18. dec 2012

@domeli mna nechali 4 dni

domeli
18. dec 2012

@veronika66 iba 4 dni? Bol nejaký dôvod na to? Pýtam sa preto, lebo ja mám zajtra 4. deň, idem zároveň aj na poradňu, tak či sa mám pripraviť, že ma tam budú chcieť nechať alebo ako. Môj gyndoš mi vravel max. 10 dní, ale chcela som vedieť, ako je to konkrétne na Kramároch.

veronika66
18. dec 2012

@domeli no moj maly bol zle otočenáý bol šikmo a mal 4600g tak nebolo na čo cakat mi urobili cisarsky lebo inak by nedopadlo dobre 🙂

domeli
18. dec 2012

@veronika66 aha, tak moje bábo je zatiaľ otočené dobre, ani odhad nebol tak veľký, takže uvidíme. Každopádne dík za info a prajem pekné sviatky 🙂

marianka0101
18. dec 2012

@xabri mám pocit, že sme mali rovnakú anesteziologičku, vôbec netuším ako sa volá, ale bola perfektné, ešte aj na druhý deň sa na mňa prišla pozrieť a tiež ma zakrývala...

marianka0101
18. dec 2012

@domeli určite záleží od tvojho zdravotného stavu, ale ak je všetko ok tak väčšinou po týždni hospitalizácia a čaká sa deň-dva a potom začnú vyvolávať

andrema
18. dec 2012

@domeli ahoj, mna nechali dva tyzdne, ale az po 10 tich dnoch som slae do nemocnice a tam len tak dalsie 4 dni cakala, kym mi vyvolavali, ale mala bola uz velmi velka a skoncilo to cisarskym

domeli
18. dec 2012

@marianka0101
@andrema dik, maminky, za info. Uvidím, čo zajtra povie Dr. na poradni. Netrhám sa tam, kým nemusím, ale ide víkend a sviatky, tak neviem, či nenariadia skorší nástup.

barbade
18. dec 2012

@ponyxx Dnes som sa tam prebehla, aspon som si vybavila a vyplatila epi a manzela ... Inak ziadne problemy nemam len alergiu na penicilin co nie je nic zaujimave takze ani nie je moc co riesit....
Inak asi som mala mega stastie ale objednali ma na monitor na pozajtra o 11:00, jojale osm sa tesila ze nemusim vstavat 😀 😀
Zato na poradnu ma objednaju az po monitore, ale whatever, ja to mam do nemocky za 20-30 min tak prezijem ist tam par krat...

ponyxx
19. dec 2012

@barbade penicilin je zaujimavy pokial by si mala streptokoka ako ja 😉 . vtedy ti musia pichnut ine atb... poradnu musis mat po monitore, lebo je dolezity kvoli ozvam babatka atd...vzdy je to tak naprv monitor, potom poradna , kde sa to cele vyhodnoti. Ak budes mat stastie tak sa mozno aj o jedenastej dostanes na to ctg. Zvykne sa to natiahnut tym, ze nejakej mamicke musia dlhsie tocit monitor. Ja som mala jeden monitor raz-dva a druhy som si polezala asi pol hodinu a som si pripadala jak kura na grile, co ma furt pretacali 😀 . Malinkej sa chcelo spat a tak sa velmi nehybala. Musi sa zacat hybat, lebo inak by mohlo byt zle a z monitoru poletis biznisclassom na deviate 😉

barbade
19. dec 2012

Streptokoka mi tusim teraz skumali a vysledok negativny, nastastie 🙂 No dufam, ze tam zajtra nepojdem zbytocne, nie ze ma nestihnu 😀 Ked uz tam dojdem... No a na deviatku by som este nerada 😀 Aj ked uz zacinam mat depku z toho aka som ufucana, emotorna, strasne ma picha v posve (maly vraj tlaci na krcok maternice a lonovu kost a kadeco, lebo uz mam dost nizko brusisko) a dnes uz ma aj bedrove klby zacali fest boliet, no... este mesiaaaaac! 😵

dulkagabulka
19. dec 2012

ako predvianočný darček vám ponúkam jeden prenádherný pôrodný pribeh z ružomberskej pôrodnice
fakt stojí za prečítanie
a podobné pôrody želám všetkým tehuľkám

http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...

ponyxx
20. dec 2012

@barbade no tak neupratovat a vylozit nohy, lebo ten mesiac nedas...uz ked ti tak tlaci, tak pojde skor 😉

barbade
20. dec 2012

@ponyxx Ahoj, no teda aj ja si myslim, ze to bude trosicku skor, ale zas nemusi sa pytat moc skoro, nech je tip top prichystany prcek 😀 Heh, inak dnes som si posedela pred 221-tkou presne 1 a pol hodiny 😀 Dalsie kolo az za dva tyzdne, nastastie 😵

evickav
20. dec 2012

@barbade myslím, že som ťa dnes videla, keď si odchádzala z monitoru,,, bol s tebou aj mm? my sme sedeli s mm pred 214 u doc. Planka,,,
dnes to bolo na monitore asi fakt moc pestré, lebo náš malinký si pri ňom pekne chrapkal 😀 tak sa to nepodarilo natočiť,,, no na kontrolný monitor už som musela ísť hore na 9 tku na pôrodnú sálu, lebo dole už by ma nevybavili,,,
aspoň som si to tam obzrela,,, zajtra ráno príjem a asi hneď sekcia,,,

barbade
20. dec 2012

@evickav Evicka bola som tam sama, bez manzela 😉 On je dost neprehliadnutelny, kazdy by si ho zapamatal keby tam bol, medzi nami vsetkymi belochmi 😀 😀 Ja som uz lezala vo vnutri pod oknom na monitore ked sestricka posielala dve maminy hore na osme poschodie lebo ze by ich nestihla, tak ty si zrejme bola jedna z nich. Ja som take male pivo, tlste, v paskovanom tricku 😎
Inak chvalabohu ze sa to podarilo natocit, stravit tam ten cas zbytocne, to by uz boleloooo 😵

barbade
20. dec 2012

@evickav Pockaj ty uz ides zajtra rano a rovno na sekciu??? Nemala si nahodou mavozelene tricko/dvetrik?
Drzim palce aby bolo vsetko v pohode a aby vsetko klapalo ako ma!

evickav
20. dec 2012

@barbade jedna kočka sa mi podobala na teba,,, tak neviem ...
mňa tam posielala sestrička asi okolo 8.30 - 8.45,,,
mala som taký sivý svetrík a tiež sme neprehliadnuteľní s mm,,, ale opačne 😀 vyšší silnejší 😉
zajtra príjem a podľa vyzity sekcia - zajtra alebo pozajtra

barbade
20. dec 2012

@evickav Oki, tak to som nebola ja 😉 Tato fotka tu mi celkom lichoti, teraz vyzeram rozhodne daleko horsie a som raz tolka 😀 No tak sa zajtra drz, uz budes mat mimi, to je super! 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre