Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

kvietocok2
8. máj 2013

@zivika po porode daj infošku ako to prebiehalo na salach a tak. Tiez som tak rodila pred dvoma rokmi,ale som len v piatom tak mam este cas. Som zvedava co sa tam zmenilo. Dik

zivika
8. máj 2013

@kvietocok2 oki, budem vas priebezne informovat, ale som skepticka a myslim, ze sa tam nic nezmenilo...minuly piatok som tam skocila osobne, kedze do ambulancie som sa nemohla dovolat a ziadne prekvapenie sa nekonalo...opat sa treba najskor objednat na monitor, az potom ist do poradne...a na monitor mali najblizsi volny termin az tento piatok 🙂 takze na prvu poradnu do porodnice idem az v 38tt, tak dufam, ze dovtedy este neporodim, lebo stavy uz mavam kadejake 😀

martinka_martinka
8. máj 2013

ahojte babule 🙂 tiež budem rodiť na kramaroch ... a chcela som sa spytať či náhodou neviete ( možno blba otazka :-/ ) ako maju službu pôrodníci... ja si žiadneho nezazmluvnujem a celkom ma to zaujíma ... ja viem, že možno neviete presne tak ako to majú ordinačne hodiny ale napriklad ked niektora rodila v piatok kto bol ak ste ho nemali zazmluvneneho alebo ine dni 🙂 dúfam, že som to moc nepomotala 🙂

hradnapani
8. máj 2013

@martinka_martinka to tazko budu mat stabilne sluzby, lebo tie sa menia kazdy mesiac hlavne kvoli vikendom. Teda neviem ,ako na kramaroch, ale v nemocniciach je to bezne, ze kazdy mesiac vyzeraju sluzby uplne inak, vobec sa neda na to spoliehat. Moj muz tiez robi v nemocnici, raz ma sluzbu v pondelok, potom piatok a nedelu, potom tyzden len denne a tak a sviatky to pomiesaju uplne...
Ale nemaj obavy, vela zien nemalo zazmluvneneho lekara, ani ja som nemala na kramaroch a bolo to celkom fajn, aj ked asi nie idealne, obavy netreba.

martinka_martinka
8. máj 2013

@hradnapani aha... vidíš to ma mohlo napadnúť, aj to znie dosť logicky... mna zmiatlo to, že kamaratka mi povedala že každy štvrtok doobeda tam napriklad je dr.Kajaba, dokonca mi to povedala tak presvedčivo že som si nahovorila, že aj ostatní doktori to tak majú...
ja som už len tak nedočkavá, kedy porodím, že už si zisťujem aj takéto veci ... 🙂

martinka_martinka
8. máj 2013

ahaaa a ešte by ma zaujímalo ako je to tam s weckami a so sprchami vraj je to tam prerobene cele pekne, alebo to len ten nadstandard ??? kamoška tam rodila v septembri a hovorila, že v obycajnych izbach co boli ... tak wecka a sprchy sa nedali zamknuť čiže vam tam mohol hocikto vojsť a že sprchy museli denne opravovať... teda že boli ucpate oddtoky... či sa oplati si radsej zaplatiť tu nadstandardnu izbu, ale že to tiež nemusi byť volné.. nie som nejaka fajnovka, ale ked sa sprchujem alebo sedim na wc tak by som mala rada sukromie 🙂

barbora21
8. máj 2013

@martinka_martinka na klasickom oddeleni su 2 wc na chodbe, nedali sa na nich zamknut dvere a tiez spolocne sprchy - tam som radsej nevstupila 🙂 nejake info mas aj vo Wiki Modry konik - nemocnica Kramare.

hradnapani
8. máj 2013

@martinka_martinka tak tie denne sluzby su mozno aj stabilnejsie, ale tie nocne, tie asi nie.
Nadstandard sa urcite oplati, bola som iba tam a spokojnost. Ako, urcite sa najdu chyby aj tam (kupelne tiez nie su tip top), ale ja som chyby nehladala. Bola som rada, ze mame vlastne wecko a sprchu, obedy nam nosili na izbu, bol tam tv... Nadstandard sa neplati dopredu, len povies pri prijme, ze mas zaujem. Ak bude volne, daju ta tam a plati sa to az ked budes na izbe).
O standarde osobne neviem, ale urcite sa tu o nom pisalo.

martinka_martinka
8. máj 2013

@barbora21 dakujem.. 🙂

martinka_martinka
8. máj 2013

@hradnapani uf no budem sa musieť nejako rozhodnuť 🙂 tuším je to 18€ na den teda na noc a určite by som to asi kvoly sukromiu skusila 🙂

@barbora21 a pockaj a ked si nevstupila do sprchy kde si sa chodila sprchovať ???

hradnapani
8. máj 2013

@martinka_martinka ja by som brala nadstandard aj nabuduce. Osobne, mne sa tie kupelne nezdali az take hrozne, asi zavisi od izby, ako boli zajdene vodnym kamenom a tak, ale tak to je dost bezny problem v sprchacoch. ALe niektore baby totu opisovali dost hrozivo, niektore zase nemali vobec problem, takze to zavisi od individualneho vnimania. Ale okrem nich, nemam co "vycitat".

barbora21
8. máj 2013

@martinka_martinka jednu noc pred porodom som bola na standarde, tam som sa nesprchovala...to som stihla este doma a potom som bola na nadstandarde a tam sme mali sprchu na izbe, takze pohodicka 😀 tam to bolo super 🙂

martinka_martinka
8. máj 2013

@barbora21 ano čitala som ten tvoj članok... bol super 🙂 pekne napísaný 🙂 dúfam, že keď pôjdem rodiť tak bude volná lebo velmi vela mamičiek cohdi teraz do poradne 🙂

ozaj a čo sa týka manžela alebo otca pri porode... ževraj treba ísť n konzultaciu ku pani Jandovej ... lenže na ma toto len v utorok o desiatej a to ja nemam cas pretože vtedy mam poradnu a kedže doktorka nie vždy môže prísť načas tak tam niekedy cakame dlho ... a nestiham tam nikdy isť... ale kamaratka ktora rodila v septembri sa na to pytala doktora povedala, že ona na žiadnu konzultaciu nesla a rovno pred porodom iba otec zaplatil sestrickam 30 eur ony mu dali potvrdenie o zaplatení a mohol tam ísť... že ona o žiadnej konzultacii nevedela a ni nikam nešla že to takto vybavila...

kvietocok2
8. máj 2013

@zivika ja som minule stihla asi 4 poradne,ale zazmluvneny lekar ma videl prvykrat pred porodom..dovtedy nemal cas ☹ takze nic nove zatial..ale aj tak som zvedava ake budete mat dojmy uz po..... 😀

zivika
8. máj 2013

@martinka_martinka ja som prveho rodila bez zazmluvneneho dr. a pojdem tak aj teraz, myslim, ze moc velky zmysel to nema a kedze som prveho rodila na vianoce v noci z 25. na 26., tak by asi zazmluvneny doktor nebol moc nadseny, keby musel ist kvoli mne do roboty 😀 aj ked vlastne neviem, ako to bude teraz, lebo vyzera to na planovanu sekciu a netusim, ako to funguje s planovanim, ked si nezazmluvnim doktora...a co sa tyka izieb na obycajnom oddeleni som nebola, ale pocula som o nom strasne veci 😀 takze som sa modlila, aby bol nadstandard volny a nastastie bol 🙂 vtedy stala noc tusi 16,60, myslim ze sa to oplati, nie len kvoli vlastnej sprche a wcku, ale aj preto, ze nemusis chodit na novorodenecke hore dole jedno poschodie a myslim, ze tam aj ku zenam maju sestricky a doktori trosku lepsi pristup...a neviem, ci si dobre pamatam, ale muz na ziadnom skoleni nebol, len ho este ked sme chodili do poradne poslali niekam, neviem kam, lebo si uz nepamatam 😅 , ale tam len vo dverach dostal rychlopokyny a tusim potvrdenie do tehotenskej knizky a bolo vybavene 🙂

barbora21
8. máj 2013

@martinka_martinka no viem len, ze ak je to akoze na poslednu chvilu, tak sa to da vybavit....ale ja som bola normalne u Jandovej aj s mm. Ona nam dala dva papiere, jeden bol na uhradu tych 30 eur a druhy bol pre manzela poucenie, ktore podpisoval a to mal odovzdat v porodnici.

zivika
10. máj 2013

baby, pred chvilou som sa vratila z poradne a teda som tak nasrata, az mi je do placu a uz zacinam lutovat, ze som si vobec kramare vybrala...tak moja dr. ma poslala do rizikovej, na kramaroch si ma prehodili do normalnej, to by som ani neriesila, ale dnes tam akurat bol nejaky zastupujuci doktor, ktory mal evidentne vsetko na haku...uplne ignoroval, co som mu hovorila a do spravy si napisal, co mu vyhovovalo, nie co som mu hovorila 🙄 😠 a uplne ma dorazil tym, ze najskor sa opyta, ako sa citim a ked mu poviem, ze nie dobre, lebo ma boli jazva po prvej sekcii a cele brucho, tak mi na to povie, ze ved ste to chceli, nie??? 😖

lovesista
10. máj 2013

@zivika fiha, a preco ta nevzali do rizikovej? kvoli comu si tam mala ist? nieco vazne? ja som dnes bola prvy krat v rizikovej poradni aj na monitore.

zivika
10. máj 2013

@lovesista preco ma nezobrali do rizikovej neviem a ci to je vazne, to neviem zhodnotit...v podstate mam problem v tom, ze ma boli jazva po prvej sekcii a moja dr. ma po utz dost naplasila, ze sa mi jazva stensuje a kedze je maly dost velky, nemusela by to jazva vydrzat...tak som bola zvedava, aky nazor bude mat iny doktor (ono, moja dr. je taka uzkostliva, tak som ju brala trosku s rezervou), ale dost ma zaskocilo, ze tento doktor ziadny problem v nicom nevidel, do spravy mi aj napriek tomu, ze som sa stazovala na bolesti, napisal, ze bolesti pacientka neudava...tiez som mu hovorila, ze mam silnejsi vytok, ktory aj svrbi, no a v sprave je, ze vytok nemam 🙄 este mi aj hovoril, ze nie je problem pichnut mi epidural (a to som vsade citala a pocula, ze epi rodickam po sekcii nepichaju, aby citili jazvu, potvrdila mi to aj kamoska, ktora rodila na kramaroch pred 5 mesiacmi a bola na tom vlastne tak isto ako ja teraz)...aspon, ze ctg bolo v poriadku, to jedine ma trosku ukludnuje...keby som nemala prvy porod komplikovany, asi by som to neriesila, ale teraz sa fakt bojim, ako nakoniec dopadnem 😒

lovesista
12. máj 2013

@zivika aha, no to ma mrzi ze mas takuto skusenost. ale toto sa deje vsade ze doktori si pisu do sprav co chcu, nemyslim ze je to problem len kramarov. kedy mas dalsiu poradnu? tam budes mat snad stastie na ineho lekara ..

zivika
12. máj 2013

@lovesista je mi jasne, ze tento doktor nebol (bohuzial) vynimkou...dalsiu poradnu mam v piatok, tak dufam, ze dovtedy neporodim 😅 a co sa tyka toho, co pisu doktori do sprav, zacnem si to ja citat, az potom im to podpisem, ja som myslel, ze doktrori predsalen maju nejaku moralku a nebudu si vymyslat, ale oni sa tymi spravami evidentne kryju, ze keby sa nieco zomlelo, tak on ukaze spravu, ze ved sa na nic nestazovala, podla vlastnych slov bola v poriadku, aj to podpisala 🙄 teraz uz kaslem na to, ved nehovorim, na kramaroch su odbornici, tak dufam, ze v piatok narazim na jedneho z nich 🙂

lovesista
12. máj 2013

@zivika keby si videla ake bludy napisali mne do prepustacej spravy z porodnice, ja som len oci otvarala ked som to doma citala 😅 inac to mas super ze ti dali spravu aj z poradne, lebo mne nacmara vzdy len par veci do tehu knizky a inak nic. ale ved hlavne ze on vie co a ako. ja mojmu doverujem, nastastie. ty si aj niekoho zazmluvnujes?

jaroe
13. máj 2013

baby, kolko uzv ste absolvovali na kramaroch? Myslim v tych poslednych tyzdnoch? Prekvapilo ma, ze CTG sa robi uz kazdy tyzden, ako je to s uzv? Pri bezproblemovom tehu samozrejme.

brumka
13. máj 2013

@jaroe ahoj ja som rodila na kramaroch a za 5t co som tam chodila mi ultrazvuk robili len 1 den pred porodom, pred planovanym vyvolavanym porodoom, dost sombola prekvapena anahnevana ze ctg mi robili kazdy tyzden a vysetrenie u gynekologicky trvalo 5 sekund + palpacne vysetrenie a to som tam musela 4-5h sediet pred ambulanciou

tamaris
13. máj 2013

@jaroe Ctg mi robili 1x/tyzden spolu 4x a UZV 1x pocas poradne a 1x asi 1 hodinu pred porodom 🙂

lovesista
14. máj 2013

@jaroe mne pocas minuleho tehu robili CTG pred kazdou poradnou a USG len jeden krat. dalsie USG potom az pri prijme v porodnici. Tentokrat mi budu USG asi robit castejsie kedze prvy syn mal 4,5kg a znovu sa ocakava obrovske babo..

jaroe
14. máj 2013

@lovesista vdaka, uz som sa zlakla, ze aj uzv je kazdy tyzden. Nie je mi to totiz moc po chuti, tolke ozarovania pri bezproblemovom tehu. Inak ja tiez neocakavam drobca, prve dieta malo 3,7 druhe 4,1 a tento treti zatial vraj 3 kg. Ale ak budem zasa tehotna takmer 42 tt, tak neviem neviem. A tie uzv merania mi pri prvych detoch vobec nesadli, obaja mali podla uzv pred porodom takmer o kilo menej ako v skutocnosti. Asi sa maskovali, aby ma nenaplasili 😀

tamaris
15. máj 2013

@jaroe 🙂 Moj mal v den porodu podla sona 4200g a narodil sa ako 3,3kg babo 🙂

vonicka
15. máj 2013

@tamaris - kto ti robil ten UZV, ak to nie je tajne?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre