Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

csina
12. nov 2009

Vďaka za info...🙂 V pondelok idem na poradňu aj krv, ak tam ovšem nebudú mať dovolenku..Mám ešte zajtra volať, zicher je zicher..🙂 tak sa stavím aj u anesteziológa. 🙂

zuzitka
12. nov 2009

beruska ... aj ja si myslím, že je to tak správne. ked je takýto nával, tak by tam oteckovia nemali zaberať miesto mamičkám. za normálnych okolností nech sú tam aj ocinkovia, ale takto ... mali by to chápať 😉

beruska.zuzanka
12. nov 2009

zuzit 😉

csina, aj ja idem na poradňu v pondeloook, na 222 ideš? možno sa stretneme tam 🙂

csina
13. nov 2009

beruska.zuzanka ...ja chodím na 218, okolo 10-tej tam budem 😉

laxity
13. nov 2009

ahojte dievčatá

nechodievam do tejto témy, len sa chcem spýtať, vy ste tu už také zbehlé, či je možné si nadštandard zarezervovať? A keď budem mať pri pôrode sestru, či aj ona má podstupovať prípravu pri pôrode, ako podstupujú oteckovia? Ďakujem

príjemné tehulkovanie prajem všetkých, aby ste to zvládli, hlavne tie, ktorým sa to už čo chvíľa blíži 🙂

pekný deň prajem

amisa
13. nov 2009

laxity ahoj,
infosky: neda sa nadstandard zerezervovat.. kto prv pride ten skor berie..ako varavela pani Jnaodva jendine spravodlive riesenie
A sestra musi absolvovat jednu specialnu knzultaciu u pani Jandovej a zaplatit poplatok sa musi a to je vsetko. K pani Jandovej sa treba objednat, najlepsie e-mialom.

laxity
13. nov 2009

amisa...ahoj a ďakujem veľmi pekne za informácie 😉

máš pravdu s tým nadštandardom, to je asi najrozumnejšie riešenie, tak ja dúfam, že budem prvá a budem prvá brať 😀

u p. Jandovej som ešte nebola, ale už sme sa kontaktovali mailom, takže prvé sedenie mám 15.12.09

jéééj ja mám termín presne mesiac po tebe...super veľa šťastia prajem a hlavne zdravia obom 🙂 . Aké bude meno?

beruska.zuzanka
13. nov 2009

csina, to ja tam budem tvrdnúť už od pol deviatej... 😝 takže ma tam možno zbadáš s hlavou strčenou v nejakom časopise múdrom 😀 😀 😀

amisa
13. nov 2009

laxity.. asi Veronika 🙂 a ty?.. inak nejak v tom termine by som chcela ist ja s manzelom na posedenie pre oteckov a sprievodcov pocas porodu. 😀

laxity
13. nov 2009

amisa...krásne meno, môj manžel vybral meno Natália 🙂 . Posedenie pre oteckov a sprievodcov? To asi aj mňa čaká však? 😀
a prečo si si vybrala práve Kramáre? Ak sa môžem spýtať...A budeš mať aj zazmluvneného doktora? Možno ste to tu už písali, ale ja som to všetko nečítala...

pekný vikendík prajem 🙂

algida
13. nov 2009

ahoj beruska, pozeram, ze aj ty chodievas v pondelky na c.d. 222, cize k Prochazkovi? ja idem uz na stvrtu kontrolu, a z mojich skusenosti - najlepsie je rano na pol osmu, aj ked som "objednana" o hodinu neskor, ale tehot. knizky sa ukladaju podla prichodu tehuliek, a tak sa mi prvy raz stalo, ze som prisla na pol deviatu, predo mnou bolo asi 20 tehuliek a do amb. ma vzali o 12-tej ☹
Inak teraz je to v cakarni trochu volnejsie, tak snad bude volny aj nejaky nadstandard.... uz len koli toaletam a sprche na izbe by som si rada priplatila.....

csina
13. nov 2009

no ja by som tiež rada nadštandard, ale keď sa neujde, nič nenarobím. dnes mi tu známa vymetala hlavu, že prečo kramáre a tam nechoď a podobne... 😒 ja už som sa tak naštelovala s dôverou vo vyššie sily, že sa to tam od môjho prvého pôrodu všetko zmenilo len k lepšiemu... 😅

fialka
13. nov 2009

csina a preco znama neodporuca kramare?

beruska.zuzanka
13. nov 2009

algida- no ja tam idem teraz prvý krát, len sestrička mi vravela, že lepšie skôr prísť, aby som nečakala do obeda 🙂 takže sa tam možno uvidíme, ak neporodíš dovtedy 🙂

csina
14. nov 2009

fialka...vieš, ja ti ani presne nepoviem...ona ma stále odhovára, že sa tam vyskytuje najviac rodičiek z okolia bratislavy, starší ma, že tam mám najväčšiu šancu dostať na izbu nejakú špinavú cigánku a podobne. a osobne sa pozná z jedným dr, ktorého tu väčšinou baby ospevujú, ale ona tvrdí, že je strašný hajzlík. má stále reči o tom, že je to stará nemocnica a zle tam varia a tak podobne. ona preferuje ružinov, lebo tam má známu. asi mala zlú skúsenosť, ale mne sa tam najviac momentálne pozdáva, lebo ružinov je plný, rodičky rozhadzujú kade tade a reálne sa ten stav nedá zvládnuť bez nejakej ujmy na psychike personálu, či rodičiek. a antolka je zytočne odruky. kramáre majú pre mňa veľa výhod, ktoré spĺňajú, je to vždy o tom, čo mamina očakáva. ja očakávam najmä kvalitné novorodenecké a aby som nemusela malú ukazovať len cez sklo. a ak sa zadarí nadštandard, tak jedna z mála vecí , ktoré mi tam pred tým vadili, sa tým pádom vyrieši. vtedy mali sprchy v hroznom stave, hygiena príšerná... a stravu si nechám nosiť. inak sme tam boli aj vtedy dve na izbe a bolo to fajn. 🙂

beruska.zuzanka
14. nov 2009

csina, nechcem Kramáre obhajovať, nerodila som tam ešte, ale majú všetko vynovené, dokonca vraj nové pôrodnícke kreslá a podobne... a každá nemocka má svoje pre a proti...
ja by som zasa napríklad nechcela rodiť tuná v Ružinove, aj keď to mám dve zastávky elinou.... ležala som tam minulý rok na pooperačnej gynde a des a hrôza a snažila som sa byť čo najviac samostatná po operácii, aby ma čo najskôr domov pustili... a k tým cigánkam na ktoré Tvoja známa apeluje... kamoška tam tento rok ležala na rizikovom, prijali tam zopár takých zanedbaných žien a hneď bola na celom odd infekcia, ktorú samozrejme chytila aj kamoška a vyše mesiaca sa liečila a dokonca aj wc misu si musela dezinfikovať pred a po každom použití sama... takže no comment... k jedlu, nie je nič ľahšie, ako si ho nechať priniesť, ak Ti má kto, ak nie si spokojná z nejakého dôvodu z nemocničným....

Takže ja by som ani neobhajovala, ale ani nezatracovala Kramáre, ba ani inú nemocku, všade je pre a proti a záleží na Tvojom rozhodnutí a momentálnom pocite, čo je pre Teba a bábo najlepšie, nikto iný nemá do toho čo hovoriť.... 😉
Drž sa 😉

algida
14. nov 2009

beruska - dúfam, že neporodím, prehováram mimi, aby vydržalo do buduceho víkendu, vo štvrtok musím na poslednú skúšku... 😎
Pondelok je trochu blbý termín aj z toho dôvodu, že od deviatej do desiatej tam funguje gyn.-urologická poradňa, takže sa tam "motajú" aj netehuľky a staršie panie....Od desiatej sa spúšťa poradňa pre nás, ale ak je tam menej tetušiek, proste plynulo začnú volať tehuľky. Sestrička je strašne milá, treba hneď po príchode vojsť do ambulancie, kde ti zmeria tlak, vezme skúmavku s močom a položí tvoju tehot. knižku na kôpku a podľa poradia sa potom dostaneš na vyšetrenie. Doktor je v poho, ale majú toho teraz dosť, takže ak máš bezproblémové tehotenstvo a chceš sa niečo dozvedieť, pýtaj sa.

Čo sa týka pôrodnice Kramáre - kamoška rodila v septembri, na gyn. na ôsmom mam kamošku setričku, na novorodeneckej JIS tak isto, no a zhrniem to takto - partia v podstate mladých pôrodníkov (plus - mínus.....) snaživých, šikovných a starostlivých, setričky milé, ochotné, hlavne na novorodeneckom, laktačná je vraj senzačná a to je pre mňa hlavné. Od dr. Jandovej viem, že tam majú nové polohovacie ležadlá na pôrod. A čo sa týka stravy, hold, nejdeme do hotela. A hygiena - to sa treba trochu pripraviť na bojove podmienky, ale pri tom počte rodičiek a pôrodov sa ani nečudujem. Neschvaľujem to, a tak, ako by pri takomto návale mali otvoriť viacej pôrodníc, mohli by prijať viacej upratovačiek, ale to je mimo nás, takže to neriešim a som prichystaná na to, že na záchode budem mať toaleťák v zuboch..... 😉 a beriem dezinfekčný gél.
Myslím, že tých pár dní všetky prežijeme, a s pohľadom na naše krásne bábatká to bude ľahšie, držím všetkým palce.

fialka
14. nov 2009

csina aj ja si myslim, ze si v zasade nenavyberas, hygiena asi vsade taka ista, jedlo naprd, ako v nemocnici.
ja som sa pre kramare rozhodla z viacerych dovodov
ad 1 - mame to len 4 km od domu
ad 2 su tam podla mna dobri lekari, myslim, ze to viem posudit, vlani som lezala na materne a potom na sestonedeli a maju moju doveru, aj velmi bolestive zakroky robili s absolutnou istotou (teda aspon pri mne im to vychadzalo), nerypali sa vo mne pol dna, ale isli na istotu, cim minimalizovali bolest. napokon su tam jedni z najvacsich kapacit na slovensku
ad hygiena - nebola som na nadstandarde a dalo sa, neboli tam zachody ako v hoteli alebo doma, ale prezila som. sprcha bola podla mna v pohode, ak si si doniesla svoje slapky. najvacsia katastrofa boli wecka na porodnej sale, co je blbe. neviem, ci sa to medzicasom zmenilo. spúrcha tam bola normalna. nepredpokladam, ze v ruzinove alebo na antolskej je to vyrazne ine alebo lepsie
ad izby - na standarde - no ako v nemocnici. vyhoda je, ze mas babo vzdy pri sebe, tiez by som sa nan nechcela pozerat cez sklo. dufam, ze budem mat stastie a dostanem nadstandard, no ale ved uvidime
kym som tam bola, tak tam boli dve mlade romky, asi 16-rocne a tie boli v pohode

beruska.zuzanka
14. nov 2009

Teraz po sebe čítam posledný príspevok a vidím, že to je možné pochopiť rôzne. Takže to o tej zanedbanej hygiene patrilo tiež k Ružinovskej nemocke, Kramáre fakt nepoznám, uvidím, až budem tam, ale ako o lekároch kramárskych som počula len samé chvály, tak som zvedavá 🙂

Ja keď som minulý rok ležala v tom ružinove, tak deň a pol hladná, smädná, po klystíre a podobne a popoludní okolo tretej, v piatok mi milá sestrička prišla zvestovať, že zoperovať ma jednoducho nestihnú.... a ja som celý deň čakala ako ťava.... no comment... ☹

csina
14. nov 2009

Ja som si v ružinovkej odležala 8 dní ešte v 17tt, vcelku som bola spokojná, aj strava sa dala. Ale to naozaj nie je pre mňa to najpodstatnejšie...Babenky, ktoré rodili na 9 až také očarené neboli, teda, ako ktoré.
Som rada, že väčšina tu rozmýšľa presne ako ja a že ste ma podporili. Určite si nedám kafrať, predsa už nemám 16 a čo to som si už aj zažila. Vždy ide o subjektívne názory a preto sa o to nedá oprieť. Už som sa rozhodla, že pôjdem na Kramáre, nech mi nosia dobrú domácu kuraciu polievočku a grilované kuriatko a budem v pohode.. 😀 😀 Hlavne keď viem, že sú tam odborníci, o ktorých sa budem môcť oprieť. Ja som dosť dôverčivý a odovzdaný pacient a keďže sa nezvyknem lekárom kafrať do ich remesla, spolieham sa, že vedia, čo robia... 🙂

j777
14. nov 2009

beruska mne sa to iste co tebe v ruzinove stalo na kramaroch pred 4 rokmi - hladna, smadna, vycistena a povedali, ze uz ma nestihnu zoperovat..a ze uz nemozem jest...kvoli nasledujucemu dnu...no sila....ale aj tak, po tych 4 rokoch som sa rozhodla pre Kramare...tak uvidime... 😉

filipka21
14. nov 2009

Ahojte.Ja som tam rodila a môžem povedať že by som tam išla aj druhý krát.Lekári boli super a sestričky tiež čo sa týka mňa a aj na novorodeneckom.Sú naozaj skvelý a snažia sa pomôcť ako len môžu. 🙂

j777
14. nov 2009

filipka , a u koho si rodila?

filipka21
14. nov 2009

u Mudr.Jány bol super mala som zaplatené a oplatilo sa 😉

j777
14. nov 2009

😉 tak super, na neho som pocula iba dobre...

filipka21
14. nov 2009

a ty mas zaisteneho?

j777
14. nov 2009

filipka, poslala som ti IP 😉

filipka21
14. nov 2009

odpisala som ti 😉

nikak23
15. nov 2009

Caute, malemu a mne na Kramaroch zachranili zivot. Je uplne jedno ci si na nadstandarde, alebo nie, ci mas dobre jedlo alebo nemocnicnu stravu, podla mna sa jedna o to, ze su tam profesionali alebo nie. A na Kramaroch su, maju skusenosti, vybavenie a vedia rychlo konat. A este, nikdy by ma to nenapadlo, ale Kramare su hned vedla detskej fakultnej nemocnice ale bohuzial/chvalabohu pre nas. Na Kramare nedam dopustit.

beruska.zuzanka
15. nov 2009

nikak, krásny chlapček 😉 a čože sa vám stalo, ak sa môžem opýtať, resp. ak chceš o tom hovoriť....
Držím vám palce, držte sa 😉

Mňa čaká kočky zajtra ráno poradňa, tak som zvedavá na novinky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre