Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

amisa
22. jan 2010

beruska 151 a ako stojis na tom? mas uz dohodnuty nejaky monitor, ja sa nejak ani neotvaram ani nic... len oobcas brusko pocvici, poslednych par dni troska castejsie. Budes spustenie skusat nejak urychlit? 😅
Tie strie to mas zevraj dedicne aj keby si sa natierala v 100E oleji , proste aka je koza elasticka (obzri si svoju mamu, teda apson tak som pocula). Ja mam strie len na prsiach take male, ale kamoska jedna bola tiez bez strii krasna a po porode ked sa scvrkavala maternica suuuup.. strie. Ja sa bojim ovysnutych prs. 😒
beruska151 ja sa bojim aj tesim.. mozno sa tam stretneme

weronyca
22. jan 2010

Kocky tie ktore ste po sekcii , mam na vas otazku.. jazva ktora mi ostala po CS mi v okoli rezu stvrdla.. je to normalne? po celej dlzke si citim vnutro take tvrde, bez citu ... To je normalne? V zivote som ziadnu jazvu nemala tak to neviem posudit.. inak davali ste si na to nieco? na urychlenie hojenia.. ja sa tak bojim, ze ma budu musiet znova rezat, ked to mam taketo stvrdnute.. doteraz nic, to len druhy den mam taketo..

dakujem za odpoved ☹

bibione
22. jan 2010

weronyca: neboj sa ,to prejde 😉 este si kratko po cs...pockas si este mesiac,potom to uz bude fajn...na tu jazvu ak chces,si mozes davat repik,neboj sa umyvat aj mydlom...ak ti urobili skaredy rez tak je aj krem na to..dostupny v lekarni,staci ked sa opytas,oni vedia hned 🙂 ja som sa stym moc nehrala,teda vobec a kde nic tu nic 😀

natashkaa
22. jan 2010

Veronika hej aj mne to tak stvrdlo aj po slepaku aj po CS neboj. Dokonca po slepaku si to v okoli jazvy necitim dodnes. Ak by sa Ti tam tvorila krvna zrazenina a to by bolo pricinou stvrdnutia to by bolelo. Jazvu po CS mam dnes tvrdu len z polky ostatne sa mi uz pekne vstrebalo.

arizona
23. jan 2010

p. lavothové je fakt úplný zázrak 😵 väčšina sestričiek sú zázraky, ale ona je asi ten najväčšíi 😀

čo sa týka strií, vyriešila som to veľmi rýchlo - kúpila som si celé plavky, lebo ani to brucho ešte nie je také, ako pred pôrodom 😅 a genetika je fakt sviňa 😅 ešte aj priebeh pôrodu mám asi geneticky zakódovaný (sestra, mama, babka,... - tiež žiadne pekné spomienky 😖 ) 😀

beruska151
23. jan 2010

Amisa:No moja mama ma tiez strie a to ete vecseie ako ja 😖 .Vies co tak na vecer si davam horucu sprchu 😵 .A minuly tyzden som si dala pohar cerveneho vina a nic 🤐 .Uvarila som si ho a cakala som a to male sidlo nezajem 😠 .Ale on vtedi som to uz neskusala iba tu sprchu.Urcite sa stretneme 😉 Uz si pripadam ako slonica. 🙄
V pondelok idem na poradnu a tam sa uvidi ale v stredu som bola na ultrazvuku a povedal ze uz by to malo coskoro byt. 🙂 Ale uz by sa to mohlo rozhybat 🙄

amisa
23. jan 2010

beruska151 ja zajtra skusim bicyklovat na rotopede a dam si teply kupel. Mala sa vrti ako sidlo, a dost to boli. U mna to na porod minuly utorok este nevyzeralo, uvidme co mi povedia zajtra. Ja by som chcela byt uz buduci piatok doma s malou a nie cakat na vyvolavacku na prijme v piatok.

beruska151
24. jan 2010

Ami:Mna to tiez dost boli a je to neprijemne ked mi ustedri kopanec do rebier vcera som nenohla ani zaspat asi tancovala. 😠 Ja uz tiez na to cakam ako na vyhru 😅 .Hovori sa ze je to najkrajsie obdobie ale tento 9mesiac a porod urcite nie len je clovek vystresovany aby sa nieco nestalo a vsetko sa zle robi o upratovani ani nehovorim 🙄 .Len to neprezen s tym bicyklovanim az nespadnes. 🙂

amisa
24. jan 2010

beruska neboj stacionarny 🙂 dnes om bola na monitore v porodnici. uzasny klud, pohodacky personal, jeden parik na cakacke. Uz som chcela ist rodit.. nech si am tam nechaju napichaju cim treba v takej pohode co tam vladla radost rodit. A mala nic.. len si poskakovala v brusku az ma vsetky vnutornosti boleli.

csina
24. jan 2010

babenky, držím vám palce, máte to za pár... 😉 mne sa ani nechce veriť,že dnes už sú tomu tri týždne....pomaly sa dáva do poriadku aj moje telo aj keď som riadne unavená, dokonca viac ako prvé dni po pôrode, to som asi šlapala na adrenalíne.. 😀 teším sa až sa ozvete, že to máte za sebou..potom vás čakáme vo volnej diskusii v téme Bábätká z Kramárov... 😉

beruska151
24. jan 2010

😀 😀 Ami:No vidis mala si zostat ja dufam ze si ma tam zajtra nechaju vydrzim vsetko aj blbe sestricky
len nech je to uz vonku! 😠

Csina:Diki

laxity
24. jan 2010

Ahojte dievčatá

len sa chcem spýtať, sestrička mi kázala sa objednať na monitor, tak mi dala tel.č., ale akosi mi to tam dva dni nikto nedvíhal....je to normálne? Ďakujem

bibione
24. jan 2010

laxity: volaj hned rano o 7-8mej a ked nie,tak najlesie osobne 🙂

amisa
24. jan 2010

beruska15: moja rec. uz aby boli babetka vonku
inak sranda vcera cvicne kontrakcie kazdu chvilu a dnes klud.. uplny klud..iba mrna vyvadza

csina: 🙂 dakujeme

laxity
24. jan 2010

bibione....ďakujem, to, aby som si dala budííík 😀 😀 😀

bibione
25. jan 2010

amisa: som zvedava ci dnes porodis alebo potiahnes 🙂 ...inac,aj ja som mala kontra 2tt pred terminom furt az som bola nasrana,ked to po 10hod prestalo a ked uz mal maly ist von,ani za svet sa nic nedialo 😠 ...celkom sa dari nam vsetkym prenasat.ze by to bolo tou zimou?? ze nasi mackovia a medvedice chcu len spinkat v brlozku 😀

laxity
25. jan 2010

dobré ráno prajem

bibione...tak sa mi podarilo objednať,len tá sestrička mi tak rýchlo zložila, že som sa nestihla opýtať, kde mám na ten monitor prísť.Vieš mi prosím ťa poradiť? Diky moc 🙂

amisa
25. jan 2010

bibionme ani mi nehovor, stale sedim doma.. nic sa nekonalo. len mame znameho co sa mu narodilo babetko a sup o 10 dni skorej. Poslal nam krasnu fotocku svojej princeznej a mi stale nic. 😒

beruska.zuzanka
25. jan 2010

laxity, myslím že monitor je číslo dverí 214 na tej chodbe ako chodíš na poradňu 😉

beruska.zuzanka
25. jan 2010

inak kočky, aj ja vám všetkým držím palce, všetky čo doma máme 😀 😀 😀

laxity
25. jan 2010

beruska....ďakujem, skúsim pozrieť, ja som ešte ani na poradni nebola, tak neviem, ale veď ak tak tak sa spýtam...díky 🙂

bibione
25. jan 2010

laxity: a kam chodis doteraz na poradnu,lebo posledny mesiac by si uz mala chodit tam kde ces rodit,tie potom chodia do dveri 222 a ten monitor je 214

laxity
25. jan 2010

bibione...no ja som chodila doteraz do Pezinka dr. Marešovi, ale už mám chodiť na Kramáre, len ma objednali až na 29.1. a to už budem v 37tt, tak možno tie dlhé rady na poradniach ma obídu, keď to príde skôr 😀 . Ďakujem za info 😉

modra1
25. jan 2010

Ahojte,
tak hlásim, že od soboty sme doma, v utorok (19.1.) sa nám hodinu pred polnocou narodilo dievčatko.
Všetkým, ktoré sú ešte 2 v 1 veľmi držím palce, vezmite si do nemocnice dobrú náladu, pozitívne myslenie a nadhľad, tak sa to dá prežiť s úsmevom. Inak komédia riadna, miestami fraška.

beruska.zuzanka
25. jan 2010

modra, blahoželááám 😵 😉

beruska.zuzanka
25. jan 2010

Inak naša dcérka sa narodila tiež 19teho, len mesiac pred vami 🙂

amisa
25. jan 2010

modra1 no teda.. som kukala ze co neisi u valenta v utorok a to ty uz asi v porodnici.. gratulujem.. tisko zavidim

beruska.zuzanka
26. jan 2010

Kočky, toto je snáď sen... ☹ zrejme ma dnes čaká opätovná cesta na Kramáre, lebo tí dobráci, čo ma rodili mi zrejme v šuške zabudli nejaký tampón, alebo niečo a "kvasí" mi to tam už takmer šesť týždňov ☹ a to keby som nebola včera zvedavá pred sprchovaním, tak to zistí až o vyše týždeň môj doky na prehliadke.... ☹
tak mi držte palce, dúfam, že mi to tam nenarobilo nejakú paseku a že mi to šitie nebudú musieť znovu otvárať, to sa im teda peeekne poďakujem.... ☹

amisa
26. jan 2010

beruska to nemyslis vazne? preboha.. dufamz e to nakoniec dobre dopadne

lenocka23
26. jan 2010

beruska, dufam ze to nebude az take zle... drzime palce...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre