Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

zuzitka
11. dec 2009

všetci, kto rodili na kramároch, pre rodný list si idú na úrad práce, sociálnych vecí a rodiny na Junácku /pri POLUSE/

bibione
11. dec 2009

zuzitka: diky moc...dobre vediet 😉 a gratulujem k babatku 😵
csina: asi tak sme sa dohodli,ze ked do vikendu nic,vidime sa zase v pondelok 😠 a co je najhorsie,ani naznak,ze by sa malo nieco diat...na slaktrafenie 😖

bibione
11. dec 2009

zuzitka: neda mi nereagovat...kukla som tvoj album...kraaaaasnnnyyy chlapec to je 😵

beruska151
11. dec 2009

Chcela by som sa spyt na Zola Janyho aky je to lekar?

beruska151
11. dec 2009

To tu nikto nieje kto by mi odpovedal?

zuzitka
11. dec 2009

beruska151 ... zoltan jány mi akurát robil ráno vizitu asi 2x 🙂
ale čo som počula baby, tak si ho chvália

bibione ... dakujem moc 🙂

ja som tiež nemala žiadne náznaky, že v noci ma chytia bolesti ... to proste môže dojsť z ničoho nič 😉
ja som sa zobudila o 3h ráno, že asi čurááám 😅 😅 😅 a to plodová voda tiekla 😅 😅 😅
ale pripisujem to tomu, že som mala v ten deň poradňu a doktorka sa vo mne špárala 😀 tak to asi rozbehla ...
a mala som aj monitor v ten deň a žiadna kontrakcia nebola.... a v noci to prišlo 😉

csina
11. dec 2009

bibione...tak sa v pondelok možno uvidíme...ale radšej by som ti dopriala, nech už je to za tebou... 😉 ozaj, neskúsiš ho ukecať, nech ti urobí hamiltona, keď už sa bude v tebe rýpať? aj keď neviem sama, či by som mu to zverila.. 😒
zuzitka...keď ti teda prvá odišla voda, išla si hneď do porodky? všade čítam, ako treba opatrne ale rýchlo do pôrodky, aby neprepadol pupočník a podobne...ani som netušila, že také čosi hrozí, pri prvej mi tiež odišla najprv voda a sestričky ma naháňali, aby som chodila a skákala na lopte a to všade čítam, ako mám vliezť do postele a nehýbať sa...človek nevie, kde je pravda...asi ako vždy niekde uprostred... 🙂

mirulienka
11. dec 2009

beruska151, ak dobre pamatam, tak mahina ide k nemu rodit, skus jej mozno napisat...

na tie papierovacky som uz pripravila manzela, ze bude behat. bude to vesele cez tie sviatky...

fuj, ja ked si predstavim, ako budem musiet kontrolovat svoj jedalny listok, tak uz teraz ma nebavi varit... ja som hrozny vsezrut. a to moj mm nechodi ani do roboty a syna si chcem tiez nechat doma, takze budem musiet brat aj na nich ohlad...
ale tiez som pocula, ze ked babo v brusku ochutna vsetko, co mamina, tak si velmi lahko aj potom na tie chute zvyka...

csina, ja zatial nic... asi raz za den sa mi objavi nejaka minibolest, inak nic. asi som zobrala dokiho vazne, ze nevyzeram na porod, tak si ani nic nenamyslam... mna krize nikdy nebolievali a za posledne dva tyzden som zacitila mozno 3krat taky tlak na ne ako pri porode, ale to veeeelmi rychlo preslo. mam akurat trocha obavy, lebo mala sa uz tri dni veelmi malo hybe, ale ukludnujem sa, ze to len kvoli tomu, ze mam uz naozaj malo miesta. potom si zacnem tlacit brucho a trocha tam zasramoce... vcera som ju trocha viac vyprovokovala, tak si pokopala, aj som citila ako tlaci na krcok, tak som bola rada, ze nech to troska tam roztiahne... aj brucho mam este vysoko... ja uz sa pripravujem na vianoce v porodnici 😢
ja sa idem asik dnes pobalit, vcera som sterilizovala. som nejaka ocapnuta a nic sa mi nechce...

csina
11. dec 2009

tiež sa nám tie dni striedajú, niekedy kope až veľa, niekedy skoro nič... 🙂 postupne si zvykám na všeličo... 🙂

beruska151
11. dec 2009

zuzitka dakujem za odpoved a gratulujem k ratolesti pozerala som si nejake pokeci zo vcerajska.

amisa
11. dec 2009

Ahojte baby, no doavno som tu nebola. Ale zas povybavovala som si toho dost: anesteziologicku kvoli epiduralke, zajednala som pripravu pre otecka, dohdola som si konecne porodnika (MuDr. Valenta), dokupila som veci do porodnice uz len podprsenka na kojenie chyba a sprej na zvlchcenie nosa.

murilienka ..no aj ja papam v poslednej dobe krizom krazom a este k tomu peciem na sviatky nooo.. mala bude asi mlsanda. Tvojamala sa velmi nehybe? chudatku uz jej tam musi byt velmi tesno, hadam na vianoce uz budete doma nie?

beruska151
11. dec 2009

mahina:Vraj budes roodit u Janiho aky je?A v ktorom si tyzdni?Ja v 34 a v stredu mam k nemu prist prvy raz.
Za infosky vopred dakujem. 🙂

zuzitka
11. dec 2009

csina ... o 3h mi začala odtekať, do pôrodky som prišla o 4.30h. to neodtečie naraz, ale v takých intervaloch.

mňa tiež v pôrodke poslali chodiť do sprchy, po izbe sa prechádzať .... lebo hlavička nebola zostúpená

mirulienka
11. dec 2009

beruska151, skus cez IP...

amisa, a ty poznas dr.valenta? zevraj je dobry, ale ja si nechcem zazmluvnovat...

mne sa vobec nechce piect tento rok. spolieham na maminu 😉 stale dokola kupujem oplatky a davam si s medom 😵 asi priprava, ked nebudem doma na vianoce 😅
hej, malo sa hybe... dufam, ze je vsetko ok. dnes som bola so synom na kramaroch, tak ma to aj tahalo na ten urgent...

amisa
11. dec 2009

mirulienka zatial nie osobne. Tahalo ta to na urgent? 🙂 dobre znamenie🙂
zuzitka ako je to tam s fitloptami? su na poziadanie alebo volne pristupne? nevies nahodou?

bibione
11. dec 2009

csina: tak dneska som si nafarbila hlavu...konecne,lebo som zistila,ze vyzeram jak bezdomovec 😀 a ked to dojde,tak nech vypadam aj na fotkach k svetu 🙂
s tou pupecnou,co si pisala,je pravda,ked ti odtecie plodova voda,lebo som sa dokiho pytala,ze ako rychlo mam dojst a vravel,ze najlepsie hned. u mna by to bol asi masaker cakat neviem kolko,lebo maly sa tlaci,otvorena som na 3 cm a vravel,ze neveri,ze pondelok dojdem 😀 bude cumet,ked tam naozaj dojdem 😅

bibione
11. dec 2009

Jany aj Valent si dr. uplne v pohode...ja uz tam poznam snad kazdeho 😉 Jany je fesak ako hrom a velky srandista,Valent mi pride viac starostlivy

kacenqa
11. dec 2009

baby a neviete to, ak otecko absolvoval pripravu u jandovej pri prvom porode, musi ju absolvovat znova alebo mi jandova da to razitko dobrovolne? a musim si tu prednasku absolvovat aj ja znova?

mirulienka
11. dec 2009

ozaj zuztka, dali ti pri odchode z porodky spravu pre tvojho gynekologa a spravu o narodeni novorodenca? tam by malo byt aj meno porodnika...

bibione, vies ze aj ja rozmyslam nad tou farbou??? ja by som potrebovala aj podstrihnut, tiez vyzeram jak metla 😠

bibione
11. dec 2009

kacenqa: to ti neviem povedat,ale skor ano...to razitko ti neda len tak

mirulienka
11. dec 2009

kacenqa, skus jej napisat. my ked sme tam boli s mm, tak tam boli aj samotne mamicky bez partnerov a dala im podpis...

zuzitka
11. dec 2009

amisa ... videla som na čakačke fitloptu, ja som ju nepoužívala, ale myslím, že si môžeš zobrať kedykolvek 🙂

mirulienka ... áno, mám prepúšťaciu správu svoju aj alexovu dvojmo, jedna kopia je pre mňa, druhú musíš odovzdať lekárovi ... gynekologovi po skončení šestonedelia a pediatrovi sa musíš hlásiť do 24hod po prepustení, s ním sa dohodneš, kedy prísť a odovzdať správu + asi prvá poradňa 🙂
ja som volala hned na druhý deň. ale lekárka nás objednala až v pondelok

a na tej správe nieje meno pôrodníka ...

pemar
11. dec 2009

kacenqua, ak je to mozne, skus ju radsej vyhladat niekedy pred cvicenim alebo pred prednaskou osobne, mne to potvrdila bez prednasky aj bez manzela, kedze to pred necelymi dvoma rokmi absolvoval tak aj sama uznala ze je to zbytocne aby tam chodil este raz

csina
12. dec 2009

bibione...tak budeš fešná, možno ťa v pondelok ani nespoznám... 🙂 ale ja stále verím, že do pondelka sa ti to rozbehne.. 😉 a čo, cítiš nejaké zmeny, že by sa niečo malo začať? tie bolesti, čo si písala cítiš najviac kde, brucho , kríže alebo??

martina46
12. dec 2009

ja som na fitloptu isla uz na sale, no kd prisla PA a zbadala to, tak ma odtial vyhnala, ze si mam ist radsej lahnut 🙄

mirulienka
12. dec 2009

martina46, a preco??
ja som na sale stale striedala fitloptu, chodzu a sprchu... fitlopta bola fajna 🙂

bibione
12. dec 2009

csina: praveze ani tuk...tie bolesti mam len,ked chodim ,ale nie ako po byte ale ked som vonku, vtedy ze ozaj vsetko boli...teraz ma dva dni riadne boli brucho,je tvrde jak kamen,uz ani lezat neviem...akurat idem s mm von,uz mi hrabe z toho,ze nic sa nedeje...aj ked viem,ze po pol hodine to zase koli bolestiam vzdam,ale tak co uz ked uz.

weronyca
12. dec 2009

Ahojte kocky, mam na vas jednu dost blbu otazku asi.. Vo vsetkych zoznamoch citam,ze si treba do porodky zobrat volne nohavicky, ja som pocula, ze nohavicky by sme nemali mat na vizitach ziadne..Kupila som si take tie jednorazove.. Take snad mozem mat,nie?

Inak niektore nechodite na monitor na 214,215?? Mozno by sme tam mohli niekedy na seba narazit. Termin okolo 17.1. nemate asi ziadna,vsak?

csina
12. dec 2009

weronyca...aj ja som si kúpila tie jednorazovky...oni to naozaj nemajú radi, keď vidia nohavky, ale na druhej strane počas návštev ťa nikto sledovať nebude... 🙂 ja som rozhodnutá dávať si ich na noc a počas návštev určite a pred vizitou si kľudne pichnem iba vložku...nech nemajú zbytočné pindy...ono je to niekedy aj pohodlnejšie, nemať nič na sebe, často sa budeme prebaľovať a keď nemáš nohavky, tak sa ti vložka tak netisne na ranu po šití a lepšie sa to hojí...ale...niekedy je pohodlie nadovšetko.. 😉 🙂

bibione
12. dec 2009

jezkovi oci...jednorazove? aj take su?? a kde ste to kupili...asi v lekarni,ze? blbo sa pytam co 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre