Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

zuzitka
12. dec 2009

ano, sú aj jednorazové gaťky, také sieťkované 🙂

ale počas dňa a v noci môžte nosiť akékolkvek gaťky, len na vizitu treba dať dole!!!
lebo treba ukázať šušku 😅 😅 lahnete na postel, rokročíte nohy, sestrička odloží vložku, lekár kukne .... 😀 😀

potom si už gaťky zase môžte obliecť 😉 😉

weronyca
12. dec 2009

fuuuha, ja sa tak bojim,ze pokial budem krvacat min.tak ako pri mnzs, tak dakujem pekne..Bez nohaviciek? ved to ako ju udrzim.. striekat budem kade tade 😀 😀

kocky ja sa tak bojim toho porodu? normalne sa v noci budim na to, ze sa neviem od strachu nadychnut..mozno si myslite,ze som sisi... ja sa nebojim ani toho, ze nezvladnem vsetko to-po porode ako toho samotneho aktu.. ja som totiz na tom, tak, ze prah bolesti je niekde na minus styridsiatich.. ☹ ☹

hajdylca
12. dec 2009

ahojte, ja sa Vam sem raz a zase zamiesam... len chcem weronyce povedat, ze vobec nie si sama, co sa boji... teda v noci sa este nebudim...ale myslim, ze aj to pride... neboj urcite sa to bude dat zvladnut 😔

nechysta sa nahodou niekto na pripravu k p. Jandovej tento utorok na 9.15 ?

mirulienka
12. dec 2009

hej, nohavicky pri vizitach urcite nie... a potom je to na tebe. ono je niekedy fakt lepsie len tak si lezat s vlozkou, aspon nemas pocit, ze sa ti rana nevetra... a pri navstevach je to jasne. ja si beriem normalne volne stare nohavicky.

bibione, aj ja mam brucho ako kamen, ale nie je to to klasicke tvrdnutie... uz sa chystam na dokiho v pondelok nech ma niekam posle... monitor alebo utz... a mala sa stale velmi malo hybe.

mirulienka
12. dec 2009

baby, ja uz idem na to druhy krat a tiez sa bojim, takze nie ste v tom same 😉
pri prvom som si stale hovorila, ze ked to zvladli vsetky naokolo tak aj ja... a to som nemala epi.
teraz sa zase utesujem, ze to snad nebude horsie ako pri prvom 😒 a idem tiez bez epi...

dnes som zase nadavala mojmu mm, preco musim ist zase ja trpiet...a on len sucho zadrel, ze s tymto mi nepomoze!

bibione
13. dec 2009

mirulienka: mne sa to brucho opakuje celkom casto,ze dva dni jak kamen,potom chvalabohu povoli,lebo to kvalitne boli...teraz je to zas normal...a maly sa u mna hybe az moc,takze ked,tak to boli dvojnasobne 😖
weronyca: ja mam take stavy asi od 34tt...takze v pohode...mne sa uz snivali take porody,ze som len kukala...ale chvalabohu ziadny masaker,skor take light 😀 tak by nebolo od veci,keby to tak bolo aj v reale...ja som si epidural dala,bez neho by som bola tak na odstrel 😅 ...ja viem,ze vela bab si to chce akoze dostojne odtrpiet,ale ja niesom matka tereza a ked je ta moznost...som happy 😉

beruska151
13. dec 2009

Ahoj Zuzitka ja by som potrebovala vediet nieco o tych pediatroch na Kramaroch su nijaky?A ked porodim oni mi daju nejakeho na vyber?Alebo si ho musim zaobstarat sama?

csina
13. dec 2009

no mne sa tiež stále snívajú kadejaké haluziny... 😀 a pôrodu sa bojím oveľa viac, ako pri prvej...už viem, čím som si prešla, ale teraz som rozhodnutá pre epi, len nech zaberie... 😀 ale snažím sa myslieť pozitívne, určite to musí byť ľahšie, lebo ten prvý pôrod som mala príšerný...ale priznám sa, skôr mám obavu z toho všetkého po...ako nočné vstávanie, strach o malinké, choroby..už sa vidím, ako ju celé noci sledujem ako dýcha.. 😀 a vôbec, všetko mám už také zabehnuté, doma veľkú samostatnú slečnu...a teraz všetko nanovo...tým, že teraz končím aj školu, mám stále pocit, že to nemôžem zvládnuť, tak z toho mám fakt strach...cítim obrovskú zodpovednosť..nie len za malinkú, ale aj za moju prvú dcérku, viem, že to bude pre ňu veľká zmena a o veľa vecí bude chvíľu ochudobnená...budem sa všemožne snažiť, aby ju to nezasiahlo negatívne, ale mám strach, či to dokážem... ☹

czechzuzanaba
13. dec 2009

Beruska, a proc chces pediatra na kramaroch? Radsi si najdi nejakeho tam kde bydlis, nebo pak s miminkem budes chodit dost casto na poradny...Tak nejlepsi je co nejbliz bydliste. Najdes si nejakeho, zavolas mu, dohodnes se a pak jmeno pediatra nahlasis v porodnici, budou se te na to ptat 🙂

bibione
13. dec 2009

beruska: to uz musis mat meno a cislo na pediatra,ked pojdes rodit...uz to neni jak za komancov,ze ti sami v porodnici niekoho dali 😅
chechzuzana ma pravdu,najdi si nejakeho najlepsie v tvojom blizkom okoli,aby si sa nemusela trepat kade tade...staci zavolat,ze by si rada pediatra pre dieta a oni uz ti povedia co a ako...je to lahke 😉
csina: neboj sa ...ty to zvladnes...sak niesi na to sama 😉 a mas vyhodu,ze dcerka je uz velka slecna...aj ona ti pomoze...hlavne jej vysvetli,ze malinke ta bude potrebovat nonstop,tak aby to nebrala osobne,ked budes nevrla a nervozna a ze nebudes sa okolo nej tocit tak ako bola zvyknuta 😀
to stym co bude potom,mam rovnake pocity...ja uz sa vidim,ze nebudem vobec spavat,budem len cumiet na drobca ci zije...ale tak som si uz zvykla,ze v noci nespavam 😅

zuzitka
13. dec 2009

treba si pediatra vybrat popredu 🙂
oni v porodnici uz od teba chcu meno lekara, ku ktoremu s miminkom budes chodit na pravidelne kontroly.

ja chodim k Dagmar Kollarovej ... len sa mi zda, ze uz ma velmi vela pacientov .... 😒

byvam na kramaroch, preto som rodila na kramaroch aj lekarov tam mam 😉

weronyca
13. dec 2009

Ahojte kocky,

prosim vas ako je to s epiduralkou? Lekarka mi dala papier, ktory mam ist zaplatit v pripade, ze chcem u nej rodit.. a raj o epiduralke mam napisane v TK, ako hladam tak hladam, nikde to tam nevidim. A este mam otazku, ked chcem mamcu pri porode, to sa plati tak isto na tom mieste(ktore som minule nenasla- vraj daka pokladna-neviem kde) ???

csina
13. dec 2009

bibione...ono sa to ľahko hovorí...je to fakt zložité...malá je pomerne rozumná, ale viem, že kým si všetci zvykneme na novú situáciu, bude to des, najmä v takom malom byte...musíme si nájsť systém.. 😅
beruska...našťastie ja som veľmi vymýšlať nemusela a prihlásila som babatko k detskej kam chodím so staršou...ale aj to bola groteska, keď som čakala prvú, ani ma nenapadlo hladať vopred pediatra...a v deň odchodu z pôrodnice som obvolávala... 😀 zobrala mi ju vtedy našťastie tak narýchlo moja bývalá detskárka... 🙂 a vôbec všetko som vtedy riešila akosi narýchlo, keďže mi nemal veľmi kto radiť, čo všetko treba vopred...a prežili sme.. 😀 😀 😀

bibione
13. dec 2009

weronyca: v tehu knizke je to napisane ako PEDA 😉 a plati sa ako je prijimacia kancelaria-pri vchode do nemocnicnej casti a tam mas ze platene sluzby,das tam tej pani papier od anesteziologicky a karticku poistenca,ona ti da doklad,ze si to zaplatila dvojmo,jedno pre teba a druhy na oddelenie
ked chces mamu pri porode,musi absolvovat sedenie u p.Jandovej,ta ti potom vystavi doklad,ze tam bola a to tiez platis tam tak isto ako epidural

bibione
13. dec 2009

csina: sak ja viem,ze to bude trosku trvat kym si zvykne 😉 to ja len na odlahcenie tvojich obav...tak to vidim,ze sa zajtra stretneme,dufam,ze tam nebude vela ludi,bo ma mrdne 😅 ja tam budem medzi 10-10:30...tak ta b udem vykukavat 😉

csina
13. dec 2009

o.k....tak aj ja sa budem tak snažiť prísť... 🙂 ráno upracem, bo som dnes rozbila komplet všetko...upiekla som štyri druhy vianočného pečivka a už nevládzem dávať to dokopy...ráno vstanem, urobím grundpucung a letím na Kramáre... 😀

mirulienka
13. dec 2009

caute baby 🙂
csina tebe sa chce piect??? ja nemam tento rok na nic naladu, len cakam, kedy to pride a ako to dopadne...
aj ja idem zajtra do poradne, ale vy chodite do inych dveri... tak sa baby drzte 🙂

bibione, ty uz celkom prenasas 😒 daj vediet, ako zajtra dopadnes u dokiho...

csina, s tou pediatrickou pri prvom si mi samu seba pripomenula 😀 😀 😀 tiez som isla jak neinformovane tela do porodky a oni na mna, ze nech nahlasim pediatra... tak som rychlo pytala kontakt od svagrinej, komu ona s detmi chodi... 😀 😀 😀

csina, no mas to zlozitejsie, ze este mas aj skolu 😒 😒 ja mam obrovsku vyhodu, ze manzel pracuje doma a velmi mi pomahal aj pri prvom. a syna si ani neviem predstavit, ze by ziarlil. on je od malicka velmi samostatny. ja namiesto skoly doma pracujem a mam najblizsi termin medzi sviatkami, tak dufam, ze budem doma, lebo bude pruuuser...

csina
13. dec 2009

miru...tak ak pracuješ, tiež žiadna výhra... 🙂 ja som doma našťastie od 4 mesiaca...a celkom mi to pomohlo, inak by som už vonkoncom nestíhala... 😝 a piekla som natruc... 😀 lebo mamka ani svokra nepečú a ja im každoročne čo to posuniem...ale som sa zapovedala, že tento rok nie... 😀 😝 všetko čo si s tým pupkom ukuchtím, si aj popapáme... 😀 no a malá mi pomáhala, nech aj ona má pocit, že niečo pripravujeme aj okolo Vianoc, nielen bábatka... 🙂 ale poviem ti, že som prestála 4 hoďky v kuchyni a už som myslela, že odpadnem..zajtra ešte naplním plnkami a pozliepam a hotovka...toho roku musíme vydržať aj bez mnohopečenstva.. 😀 😀 😀 no moj zlatúch mi tú kuchyňu nakoniec spratal, zmiloval sa nado mnou, keď videl moje spuchnuté nohy... 😀
tak mi zajtra aspoň zamávaj, keď pôjdeš okolo mňa...budem tam sedieť okolo 10-tej..drž sa aj ty... 😉

mirulienka
13. dec 2009

no pekne, ze 4 hodiny... niekedy ma aj napadne, ze by som mohla nieco upiect a nejaku vyzdobu aj urobit, ale nee, proste to nejde... fucim, srdce sa mi rozbucha, nohy opuchaju... na tu vyzdobu sa chystam este, ved termin mam az vo stvrtok, tak si verim 😉 ked ja moc ani nemam chut na kolace tento rok, stacia mi oblatky s medom, mnam 😝
moja svokra tiez vobec nepecie, ale mamina slubila. ja som dnes sedela od obeda u svokrovcom na husacine 🙂 mnam 😝 takymto mojim posedavanim sa ta moja mala ani nemoze posunut smerom dole...
inak ja som doma tiez od 3 mesiaca a pomohlo mi to hlavne psychicky, to sa neda ani opisat... okaslat peniaze v takomto pripade! a mozno prave preto som tak vela pribrala, ze som mala konecne klud 😉
ja zajtra pojdem asi na 11-tu, uvidim este. no, ked ta spoznam 😉 🙂

beruska.zuzanka
13. dec 2009

Ahojte kočky, dobrú nôcku som prišla zapriať 😉 a ešte, ak je tu nejaká Lucka, tak aj vše naj k meninkám 😉

Ak sa v noci nebude nič diať, ta sa vidíme zajtra pred 222 😖 ale ja verím, že sa nejako do rána rozbehneme 😀 už od včerajšej noci to tak pomalinky nabieha, ale fakt pomalinky..... ta držte palce 😉

mirulienka
13. dec 2009

beruska, tebe sa straaasne nechce ist zajtra na 222 😀 😀 😀 tak ti budem drzat palce, nech sa na tu luciu malinka rozbehne 😉
cez den som mala zase brucho tvrde, ale teraz na vecer sa mala rozsantila 🙂 zeby zase ta kapusta? 😀 aj sa tlaci tam kam ma, tak uvidime.... ale zajtra mam este nejaku pracu, tak neviem, ci to chcem uz...

weronyca
13. dec 2009

Bibione, no tu Peda som v knizke nenasla napidane, pravdupovediac u anesteziologa som este ani nebola, lekarka ma neposlala a ja neviem ako sa k nemu dostat. S tou mamou pri porode, v utorok mozno s jandovou budem , staci sa s nou dohodnut na sedeni? Ci to musim nahlasit lekarke.

mirulienka
13. dec 2009

weronyca,
na vsetko sa kludne spytaj jandovej, ona vie vsetko 🙂
povie ti aj ako postupovat s anesteziologom...
mamu k porodu nemusis riesit s lekarkou, aj o tom ti vsetko jandova povie.

zuzitka
13. dec 2009

miru .. takže tento týždeň ideš na to? 😉 😉

bibione
14. dec 2009

weronICA: neviem aku knizku mas,nie su vsetky rovnake ako som si vsimla,ale v tej mojej je to na strane kde sa pisu odporucania uzv pracoviska,a dole mam stvorceky,ze psychoprofilaxia,peda a otec pri porode...ale to mas fuk,lebo anestezilog ti tam musi dat razitko,ze si tam bola,poripade napise nejake odporucania ako vysetrit este krvny obraz a hemokuagulacne,teda ci mas dobru zrazanlivost krvi,
mna tiez nikto neposielal,ale vedela som co treba,ked to chcem,takze na kramaroch je len jedna takato ambulancia a ta je ako vojdes do nemocky a pojdes hned na pravo od vratnice...su to cca 2 dvere,sak uvidis...netreba ti tam nic,ani objednavat,len pockas na sestricku a ta ti da dotaznik...ten vypises a pojdes do vnutra...a to uz ta doki vyspoveda a supne razitko a da ti papier na zaplatenie epiduralu.
ohladne cloveka pri porode...stym nema nic spolocne tvoja dr,ale Jandova ti na to musi dat papier,ze mamina absolvovala to sedenie,da ti razitko a mozes zas platit 😉
dufam,ze som ti to dobre vysvetlila 😀

bibione
14. dec 2009

mirulienka: aj sa divite co nespim,ze? 😀 no od tretej sa to nejak rozbieha...nepravidelne sice,ale prva hodina bola dost zaujimava 😅 slo to celkom na husto, intervali ako podme na jahody 😀 ...teraz sa to zas zkludnilo,tak cakam co bude 😕

bibione
14. dec 2009

hlasim,ze ked sa to dnes nerozbehne,tak zajtra idem na prijem...v co teda dufam,ze az zajtra,lebo moje vysledky krvi su uz po termine a vraj by mi nedali potom epidural,tak som z toho nervozna 😖

weronyca
14. dec 2009

Ahoj bibione, si poklad.. Vysvetlila si mi to dostacujuco 😉 Uz mi je to vsetko jasne.. Drzim palce nech teda este vydrzis ( v co najmensich bolestiach) do zajtra, aby ti mohli dat tu epiduralku.

beruska151
14. dec 2009

Baby ste zlate diki moc za rady.Lebo ja este nikoho nemam.No to by mi dali na tych Kramaroch vobec neviem ako to chodi.Som rada ze som nasla toto forum.A z mi mozte poradit.Este raz dakujem.

beruska151
14. dec 2009

weronyca:Ja mam termin 24.1 takze je to len o chlp.Mozno sa stretneme.A si este doma alebo v nemocnici ale asi este doma.Ak sa tam uz dokotulam tak ta budem pozerat esteze mas fotku.Mne sa tto tam nejak nedari nastelovat.Ale ak tam budes tak ta urcite spoznam a prihovorim sa ti.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre