Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

laxity
5. jan 2010

Ahojte dievčatá

ako prve vám všetkým prajem všetko dobré do nového roka, aby ste boli tie najšťastnejšie maminy 🙂

Ja sa len chcem spýtať a poradiť. Dnes ma môj gynekológ vypísal na materskú dovolenku. Vraj do dvoch týždňov sa mám hlásiť na Kramároch. Zazmluvneného doktora mať nebudem, tak prosím vás na koho sa mám obrátiť? Prípadne nejaký kontakt....Ďakujem vopred

bibione
5. jan 2010

laxity: su to dvere c. 222 pokiasl ms pamat neklame 😉 poliklinika 1posch v pravo cez taku dlhu chodbu az nakoniec

laxity
5. jan 2010

bibione...ďakujem a prosím ťa treba sa tam aj objednať telefonicky alebo jednoducho prísť a čakať? Pozerám, že ty už to máš úspešne za sebou, tak gratuľujem a nech ste hlavne zdraví 😉

plivit
5. jan 2010

laxity t.č. na 222 je 59542794 tam si zavolaj a sestrička ta objedná

laxity
5. jan 2010

plivit...ďakujem pekne, ste mi pomohli. Dlho sa tam čaká? Alebo berie ako objedná? Aby som sa vedela pripraviť 😀 😀 😀

plivit
5. jan 2010

no berie po poradí ako ti zmerá tk,váhu,moč ty jej necháš v amb.knižku a oni ta potom len volajú chodí sa na 8:30 no čakáš niekedy aj do 11:00 podla toho kolko Vás tam je tehuliek

laxity
5. jan 2010

no pekne, takže asi tak, ako je to všade 😠 ...len čakať. Ale ďakujem ešte raz za radu. Nech ti pôrod dobre dopadne, nech ste zdraví 🙂

plivit
5. jan 2010

dakujem velmi pekne no hlavne aby sa to pohlo lebo zatial sa nič nedeje 😝

laxity
5. jan 2010

plivit...tak snáď sa to pohne, ak nie asi ťa bude čakať vyvolávačka čo?

beruska151
5. jan 2010

Mirinda10:Diki je to zvlastne lebo ten par ktory dieta chce a robi vsetko preto tak sa nedari ale taka co sa o seba vobec nestara a nenavidi deti tej sa to podari.Mi sme sa tiez pokusaly viac krat na prvy raz to tiez nebolo.Uz som si myslela za som jalova. ☹ Ale niesom nastastie.Drzim ti palce 😉

plivit
5. jan 2010

no nechcela by som vyvolavačku dufam,že sa to pohne aj bez nej

mirinda10
5. jan 2010

beruska tak u teba to bude uz za chvilocku a budes mat v naruci Ninocku, ja sa uz tiez nemozem dockat ale mi mame este cas a dufam, ze vydrzime aspon do 38tt budem sa snazit

beruska151
5. jan 2010

mirinda10:urcite ti budem na teba mysliet a drzat ti palce. 🙂 Potm daj vediet ako si dopadla 😉

bibione
5. jan 2010

beruska: a ako dlho ste sa snazili?? my 5 rokov 😠 ...a ked som to prestala riesit,nasla sa aj pricina aj dieta 😝

zuziq
6. jan 2010

baby neviete ako je to, ked vas nahodou porodne bolesti chytia v zahranici? preplati vam poistovna porod? 😕

beruska151
6. jan 2010

Bibi:Mi len rok novidis nakze ked to prestanis riesit podari sa to tak to mate vytuyene babetko.Mi tiez vzdy ked som dostala menzes bola som sklamana.A nakoniec mi to 2 tyzdne meskalo bola som stastna ani tes som si nerobila hned som utekala k doktorke.A ked mi robila ultrazvuk tak mi nemusela ani nic povedat tu malu gulicku som tam hned zbadala 😀 Bola som taka stastna ze som hned aj fajcit prestala.Vzdy na to rada spomynam. 😉

beruska151
6. jan 2010

Bibi:Mi len rok novidis nakze ked to prestanis riesit podari sa to tak to mate vytuyene babetko.Mi tiez vzdy ked som dostala menzes bola som sklamana.A nakoniec mi to 2 tyzdne meskalo bola som stastna ani tes som si nerobila hned som utekala k doktorke.A ked mi robila ultrazvuk tak mi nemusela ani nic povedat tu malu gulicku som tam hned zbadala 😀 Bola som taka stastna ze som hned aj fajcit prestala.Vzdy na to rada spominam. 😉

beruska151
6. jan 2010

Do kelu omylom som to 2 krat napisala

beruska151
6. jan 2010

baby co je to oxytocin a naco sa dava pocas porodu?
A rajsky plyn sa dava?Stretly ste sa s tym niektora?Ake to je plati sa za to?
A co este pri porode mi mozu dat pytam sa aby som s toho nebola prekvapena.
Diky za odpovede.

bibione
6. jan 2010

zuziq: AK by si rodila v clenskom state EU tak jasne,ze preplatia 😉

zuziq
6. jan 2010

bibione oki, dakujem, hned som kludnejsia 😀

zuziq
6. jan 2010

beruska oxytocin sa dava koli tomu, aby babatko pocas kontrakcii malo dost kyslika a tiez vlastne podporuje cely porod.... rajsky plyn sa podla mna u nas nepouziva, skor v zahranici. Kamoska rodila v norsku a tam prve ci to ponuknu je rajsky plyn. U nas je nejbeznejsia epiduralka a podla mna je aj najucinnesia co sa bolesti tyka pri normalnom porode.. po rajskom plyne je sice clovek taky nadneseny, ale nejak extra to vraj nepomaha na bolesti...

zuziq
6. jan 2010

a zabudla som ze za epiduralku sa plati... nejakych 100 eur ci kolko

bibione
6. jan 2010

zuziq: oxytocin je hormon a nie nejaka nahrada kyslika...dava sa len na to,aby sa rozbehli kontrakcie,na nic ine a aby si sa otvorila pochopitelne...baby,ked tretpnete,,,fakt to stoji za to 😀

beruska151
6. jan 2010

Bibi..Novidis aspon sa tu zabavis. 😉 A co maly ako sa mu dari?Jeduje ta ci je poslusny?! 🙄
Takze uz viem na co to je vies ja som s toho uplny jelen a radsej sa opytam ako sa niekde strapnit pred doktorom alebo pred niekym inim. 😵 A dost ma to aj zaujma stale si tu pozeram fotky a ked vidim to babenko take este spinave tak je to take zvlastne.Nevidim to kazdy den tak asi preto 😀 .Ale keby som sa mala narodit este raz tak by som chcela byt porodna sestra.Bavi ma to.Zabijem sa?! 😠

zuziq
6. jan 2010

bibione ja som nikde nenapisala ze je to nahrada kyslika... viem ze je to hormon, ktory sa tvori v tele a pri porode sa picha pretoze zabezpecuje kontrakcie. a kedze pri kontrakciach babatko nema kyslik, tak zabezpecuje to aby boli bunky babatka poriadne okyslicene...to som myslela tym, ze zabepzecuje aby malo babatko dostatok kyslika..

amisa
6. jan 2010

zuziq bibione noo nechcem posobit velmi ucitelsky, ale nieco pre vas obe mam. Bibione ma v podsatate pravdu a zuziq v prvej polke tiez. Na to aby dieta bolo dobre okyslicene musime mi pekne dychat a musime sa snazit dodrziavat vsetky veci co nam hovoria na predporodnej priprave. Okyslicenie dietata je zavisle od mnohych faktorov , ktore sa tocia najme okolo samotnych kontrakcii, kedy je dieta trochu podkyslicene. Hormon oxytocin sposobuje prave kontrakcie, a nezabezpecuje okyslicenie dietata (prakticky skor naopak).
Hormon Oxytocin, pre laikov myslim dost zrozumitelne opisana vo wikipedii
Oxytocín je hormón produkovaný v jadrách hypotalamu (nucleus supraopticus a nucleus paraventricularis), odkiaľ je transportovaný (naviazaný na transportný proteín neurofyzín) výbežkami tzv. neuroendokrinných nervových buniek do neurohypofýzy a až tu vylučovaný do krvného obehu. Chemicky ide o bielkovinu.

Spôsobuje sťahy hladkého svalstva maternice pri pôrode a pravdepodobne i pri pohlavnom dráždení, kedy sťahy svalstva urýchľujú transport spermií do vajcovodov. Ďalej spôsobuje sťahy myoepitelových buniek mliečnej žľazy a tým vypudzovanie mlieka pri kojení.

Podnety k sekrécií oxytocínu sú nervovo-reflexného charakteru: rozširovanie pôrodných ciest pri pôrode, rozšírenie a podráždenie vonkajšieho genitálu a pošvy pri súloži, podráždenie prsných bradaviek pri kojení.

amisa
6. jan 2010

beruska boli si u anesteziologa ? zbehni sa tam kuknut vsetko velmi radi ochotne vysvetlia a vetsinou tam nebyva vela ludi, aj ked ked som bola ja tak bolo dost , ale ako tehulu ma zobrali prednostne. Bola tam jedna pani doktorka a snazila sa.
Epi som si uz aj zaplatila, ale nakoniec to pre mna nevyzera ruzovo, kedze moj krvny obraz nejak dost blbne a u hematologicky uz sedim kazdy tyzden. No duuufam ze sa to nejak spravi.

amisa
6. jan 2010

beruska a este cosi, dokimu klad akukolvek aj trapnu ci blbu otazku a vynucuj si odpoved. Je povinny ti odpovedat a striktne sa ohrad voci zosmiesnovaniu z lekarovej strany. Je normalne ze nevies, a na nete sa najdu vseliake bludy a babske povery.

skelin
7. jan 2010

ležala som tam asi v 13t, na infuzkach a bola som nadmieru spokojna s personálom, sestričky všetký mile a doktori neskutočný odborníci, teraz som v 20 t a chcem na kramároch aj rodiť 🙂 odporučam🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre