Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

pavlinakol
30. máj 2012

@bleelka no to ma mrzí, my sme tak boli min.týždeň takto dlho..ráno tam skoro nikto nebol, išlo to fakt celkom rýchlo..tiež mi malého popočúval tým zvnočekom, a uzv mi robil iba kvôli tej zlej polohe, že sa chcel uistiť, že sa ešte neotočil..ale neotočil ☹( teraz idem v stredu na 8.00 na CTG, potom na 9.00 na UZV a potom na poradňu a už by ma mali objednať na cisarák..tak som zvedavá, bojím sa a teším zároveň..už aby sem boli doma 🙂)

pavlinakol
30. máj 2012

@veronika66 ahoj, neboj, bude to dobré, ty máš termín tuším o týždeň skôr ako ja, podľa mňa by ťa už mali objednať..mňa okrem stŕpnutých rúk nič nebolí, len už som obrovská a neviem sa hýbať, tak sa celkom teším,že to bude o pár dní skôr..na ultrazvuku si už bola? lebo mňa bez neho nechcel objednať na sekciu lekár, že musí vidieť ultrazvuk a podľa toho..včera keď som tam bola, mali ešte voľné aj na piatok 1.6., len ja som chcela až na budúci týždeň, kvôli poradni, nech tam stále nebeháme..

veronika66
30. máj 2012

@pavlinakol aha no super nech mi to už naplánuje už by som chcel ato všetko mať za sebou a malého pri sebe 🙂 no ja som došla na kramáre a iba ma vyšetril nič nepovedal a ja som mu povedala že je malý otočený KP a hned ma dal na sono a tam to iba potvrdil a povedal že je vysoko nič iné a že mám prísť o týžden tak info nič moc tak sa aj trošku bojím zajtrajška.Tak snaď bude dobre

pavlinakol
30. máj 2012

@veronika66 neboj, bude dobre, ja už sa neviem dočkať toho bud. týždňa, nech už viem konkrétny termín a hlavne už nech sme doma 🙂) ževraj majú stále moc plno mi včera hovoril doktor..

blackswan75
30. máj 2012

@veronika66 nenechaj si chlapceka rodit prirodzene KP, moze ostat neplodny, je tam riziko, mas zazmluvneneho? asi nie ked to neriesia, daj si na to pozor, ja som prvu rodila KP prirodzene lebo bola dievca a pohlavne organi mala v brusku ale aj tak sme chodili do 7 mesiacov na ortopediu s nozickami a musela byt prisne balena, nasiroko, u chlapceka je to horsie lebo ma semeniky vonku. 😉

veronika66
30. máj 2012

@blackswan75 no nemám zazmluvného lebo ani neviem koho by som mala zazmluvnit ale tak to určite nedovolím a ani to otáčanie nedovolím lenn to chcem mať už za sebou konečne

blackswan75
30. máj 2012

@veronika66 veru nedaj sa je to tvoje dieta a ty si za neho zodpovedna 🙂

bleelka
30. máj 2012

@miskaska prave som volala so svojim gynekologom a povedal, ze akonahle som ho uz raz mala, ze aspon 6 hodin pred porodom mi tie ATB maju podat. Ze ich mam na to upozornit a ziadat ak mi sami nedaju. Ze uz raz ked tam je, ze sa ATB davaju... takze sa idem za tu infuzku bit 😀

bleelka
30. máj 2012

@pavlinakol mna ani tak nestvalo to cakanie, nemohli sme to ovplyvnit (sice mohli, keby som prisla skor, ale ja motka zamotana vsade meskam), mna skor trosku nahnevalo, ze sme za parking kvoli tomu platili 2 hodiny navyse plus este obed, ale tak aspon sme sa najedli no a to parkovne, no je tam problem zastat, tak musi clovek zaplatit a potom sa snazi vsetko vybavit rychlo, ale nie vzdy sa da no...

oliverka
30. máj 2012

@bleelka Dobre, že si spomenula: ako je to s parkovaním na Kramároch? Máme si nachystať pevné nervy?

bleelka
30. máj 2012

@oliverka ked ides na poradnu, tak ano, ak na porod, tak by to malo byt ok, lebo parkujes dole ako je urgentny prijem 😉 my sme miesto nenasli, tak sme zaparkovali na platenom parkovisku v detskej fakultnej, 1,50/hodinu, my sme za 3,5 hodiny platili 6 Eur 😒

veronika66
30. máj 2012

@oliverka
@bleelka tak ja som sa tiež minule točila no a keď pôjdeme rodiť tak auto ide kam? Do nejakej garáže alebo??A inak keď ma to chytí tak idem na gynekológiu či na urgentný príjem ?

bleelka
30. máj 2012

@veronika66 ked pojdes rodit, tak dole na urgentny prijem, co sa ide pod nemocnicu smerom z Patronky...tam je tiez parkovisko a nemal by byt problem (teda my sme nemali, ale sli sme tam vecer na prijem, resp. uz zacinala noc...)

veronika66
30. máj 2012

@bleelka aha a tam sa tiež plati??

bleelka
30. máj 2012

@veronika66 nie, ale ide sa tam cez rampu a pustia ta len ak rodis 🙂 normalne tam parkovat nemozes 🙂 takze na poradne sa to pouzivat neda ;)

veronika66
30. máj 2012

@bleelka no ale nevadi no ale dobre vedieť to tam nejak doktor je na tej rampe 😀 😀 ale dobre vymysllené

bleelka
30. máj 2012

@veronika66 no asi to tam eviduju kolko to auto tam pobudne a ak by nechodilo, tak pri odchode spoplatnia...neviem, len uvazujem...je to parkovisko pre zamestnancov a vchod pre sanitky na urgent a jandova na predporodnej hovorila, ze auto, ktore vezie rodiacu zenu sa berie ako sanitka a musia pustit 🙂

cruellka
30. máj 2012

@bleelkano tak tom som rada,som sa bála keď som čítala príspevky na neho čo sú tu popísané.Aspoň tam môžem kľudne íst

bleelka
30. máj 2012

@cruellka ja dufam, ze to nebolo len jeho dobrou naladou a ze to nebude zle ani nabuduce, idem totiz v stredu zas k nemu...ved potom napis aku si mala skusenost, drzim palce! 🙂

cruellka
30. máj 2012

@bleelka tak to dúfam aj ja a určite dám vediet ja som bola síce na poradni už tento pondelok ale som ho nestíhla lebo bol po nočnej a bol tam kratšie a ja som išla najprv na monitor len tam mali toho vela tak som nestíhala

chelonka
30. máj 2012

@veronika66 presne ako ti píše bleelka, zajtra ti Jandová šicko povie neboj aj s parkovanim a aj ako je to s tým urgentom 😀 😀 😀 😀

bleelka
31. máj 2012

@veronika66 ved sem potom hod koment co povedala jandova ako je to cez den ak je aj to parkovisko na urgente plne...

veronika66
31. máj 2012

@bleelka jasne 🙂

zuzkaamato
3. jún 2012

Ahojte. Mam par otazok ohladom Kramarov. Mozno blosti, ale odpovede potesia 🙂

1. Maju na standarde ale aj nadstandarde erarne nocne kosele alebo si treba priniest vlastne? A ked, tak z vlastnych skusenosti, kolko asi?

2. Mate niektora skusenosti s tym, ze ste pred porodom nechodili do poradne na Kramare, ale k vlastnemu gynekologovi? Nemali k vam potom nejaky iny postoj, ako ku tym, ktore tam chodia do poradne? Som mimo BA, velmi sa mi tam nechce chodit 3 krat do tyzdna.

3. Ako prebiehaju navstevy? Priamo na izbach alebo niekde na chodbe? Zaujima ma hlavne nadstandard, ale aj standard, keby nemali volno na nadstan.

Zatial asi vsetko, dakujem 🙂

strihalka
3. jún 2012

@zuzkaamato o kosilich nic nevim, ale urcite si vem svoje....zalezi na tom, jak dlouho budes ubytovana, ja byla 4 dny pred porodem , ale po termine a pote 5 po porode...takze dve pred a dve po...🙂
Co se tyce kontrol to netusim a navstevy jsou jak na 8poschodi tak na 9poschodi pouze na chodbe....

emka1
3. jún 2012

@zuzkaamato
1. ... erarne nocne kosele na Kramaroch neposkytuju, na porod si dones taku, ktoru Ti nebude luto zaspinit, ak by sa Ti stala nehoda. Ja som si zobrala este dalsie 3 ks na prezlecenie, kedze sa cistis, moze sa Ti stat, ze sa budes castejsie prezliekat. Kosele si mozes aj v rukach preprat, takze vydrzis tie 3-4 dni, pripadne si dones vacsie tricka a v nich mozes tiez byt cele dni.
2. nemusis chodit na Kramare do poradne, je to dobrovolne. Inak chodieva sa tam len 1x do tyzdna (monitor+poradna) zvacsa sa da dohodnut obe na jeden den. Ja som tiez mimo BA a ten 1x je v pohode, obycajne doobeda do 2 hodin som vybavena. Pri porode k Tebe nemaju urcite ziadny negativny postoj, pokial si to prides k nim len odrodit a nechodila si do poradne ... z toho si tazku hlavu nerob 😉
3. navstevy aj na nadstandarde (9.poschodie) aj na standardne (8.poschodie) prebiehaju na poschodi pred oddelenim na chodbe, su tam navstevne kutiky, kde si mozes posediet s babom aj s navstevou. Na izbu sa s navstevou ist neda.

majusqwa
3. jún 2012

@zuzkaamato
myslim, ze do poradne sa ti oplati chodit hlavne vtedy, ak si chces zazmluvnit toho lekara aj k porodu a nikdy predtym si ho nevidela (je kopec takych pripadov, ze o nom poculi vela dobreho, tak si ho zazmluvnia).
ja som napriklad bola na poradni dvakrat, vzdy v piatok v ten isty cas a jeden tyzden ma mal masura, druhy tyzden ma mal zidzik. pocitam, ze ked pride den D a hodina H, sluzbu bude mat niekto uuuuplne iny. tak si nemyslim, ze by na to nejako brali ohlad, je to tvoja vec kam a ci vobec chodis 🙂

hama27
3. jún 2012

@emka1, @zuzkaamato
1. presne, najlepsie je zobrať si také 3 kusy
2. ja som tiež mimo BA a posledný mesiac som do poradne na Kramáre nechodila, ale to iba preto, že moja lekárka pracuje na Kramároch a súčasne má aj ambulanciu u nás v meste, takže v tom asi neporadím, ale predpokladám, že je to tak ako povedala emka1. A to ako sa budú k Tebe správať, či už si chodila alebo nechodila tam do poradne, závisí tak trošku aj od ich nálady a Tvojej citlivosti 🙂) ..... ale nie, sú tam v pohode.
3. detto + návštevné časy nie sú časovo vymedzené

zuzkaamato
4. jún 2012

@strihalka @emka1 @majusqwa @hama27 dakujem baby 🙂som necakala taku rychlu odpoved 🙂
ked uz ste take zlate, este sa opytam. nocne kosele chapem, ok. myslite, ze mozem mat aj nejake kratasove pyzamo? resp. proste kratasy a tricko? ale to by asi nebolo pri vizitach bohvieco... ja totiz nenosim nocne kosele a nejako sa mi ich nechce zhanat na tych par dni... :D

zuzkaamato
4. jún 2012

este mam zopar otazok:

1. kde parkujete, ked idete na Kramare? nemocnica ako taka ma parkovisko len pri detskej nemocnici, pokial viem. ale zaujima ma, ake mate skuesnosti s parkovanim. ci je tam nejaka realna moznost zaparkovat v blizkosti, trebars aj na platenom parkovisku.

2. este mi napadla jedna vec. ako je to s nastrihom na Kramaroch? viem, ze v niektorych porodniciach to robia akoby "automaticky". ja voci tomu teda nemam negativny postoj, len by ma zaujimalo, ako to je na Kramaroch.

3. na izbe na nadstandarde je aj nejaka skrina alebo nieco take, kde si moze dat clovek veci? alebo klasika, len nocny stolik?

4. posledna otazka. kolko vas tu je julovych rodiciek? 🙂 ja to mam zatial vyratane na 15. jula, ale asi sa to posunie o tyzden neskor.

Dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre