Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

seiv
8. mar 2012

@ivulik211 gratulujem 🙂

ivulik211
8. mar 2012

ahoj z nicoho nic neotvarala som sa v stredu rano som mala ist na poradnu vobec som to necakala. ale cely utorok take slabe bezbolestne tlaky, cca o 17tej som si nasla na nohavickach husty hlien iba zlty bez krvi zatka odchadzala postupne celu noc.silnejsie a pravidelne to zacalo byt o 21:00 take bolesti smerovane do krizov vydrzala som do 6tej rano vodu mi praskol dr uz na sale. drzim palce nech to mas za sebou . dakujeme za gratulky. inak pila som vela maliniku 2sacky na 1 hrnncek neviem ci to mohlo urychlit

tulina77
8. mar 2012

info k teme - bola som tento tyzden na informacnom stretnuti u pani Jandovej a vcelku som bola ohromena, ako sa zvysili ceny oproti minulemu roku. Otec pri porode 30 euro, epiduralka 152 euro (ak sa nevyuzije, 10 euro si aj tak nechaju), zazmluvnenie porodnika 300 euro, noc na nadstandarde 18 euro, minimum 4 noci, dokonca aj na tej trojpostelovej izbe so sprchou a wc na chodbe plati tato nova cena. Zvysenie je vo vsetkych nemocnicach v Ba, teda aj v Ruzinove a v Petrzalke. Zamyslam sa nad tym kde tieto ceny budu za par rokov, to bude zazmluvnenie porodnika snad 1000 euro.... Dostaneme sice od statu kocikovne nejakych 800 euro, ale mi to pripada ze sa to zaplati vsetko hned statu na poplatkoch. Ja som chodila na poradnu na stredisko a tam si vypytali za kazdu navstevu, za kazdy ultrazvuk poplatok. Tak na co platime poistne do systemu, ked vsetko sa ma este platit extra. A preco je povazovana epiduralka za nadstandard, to mi je teda zahadou. Kolkokrat za zivot bezna zena rodi - raz, dvakrat? Preco by si platit anestezu? A to nie som nepriatel poplatkov, chapem ze veci nie su zadarminko, ale tieto ceny - fakt som zasla 😒

ivanka.7
8. mar 2012

@tulina77 Nuz, zvysili sa platy sestram, nemocnice to musia pokryt... (moj sukromny tip :p).

merry580
8. mar 2012

ahojte, ja som tiez teraz koncom februara rodila na kramaroch a mam iba pozitivne skusenosti s personalom...porod bol narocny,od príjmu az kym som porodila ubehlo 19 hodin a po celu tu dobu sa o mna zaujimali a starali, kontrolovali kazde 2 hodiny, lebo som sa velmi pomaly otvárala. Nemala som nikoho zaplateneho a ani EPI co teraz veeeeeeeeeelmi lutujem (za tu by som dala vtedy cokolvek). Bola som na nadstandarte - velmi odporucam, vlastna sprcha a zachod je na nezaplatenie. A este jedna vec, kedze v ten den nikto iny nerodil, dovolili byt priatelovi so mnou az 9 hodin, bol so mnou na izbe, do sprchy, vsade....co bola velka pomoc. Ale bolo to len preto, ze som rodila sama, mala som stastie. tak drzim palce. Ja kramare velmi odporucam a nabuduce porod jedine tam.

sabiatko
8. mar 2012

@tulina77 je to prave tym, ze vlada sice pozvysovala platy, ale peniaze nedala, tak si nemocnice na tie platy musia zohnat peniaze od inakadial, od pacientov 😒
@ivulik211 no gratulujem 🙂 nech ste s adamkom zdravi a stastni 🙂

bleelka
14. mar 2012

ahojte kocky, ked neviem meno lekara co ma odrodil, je to ten lekar co je napisany dole v sprave a na peciatke ako osetrujuci lekar? dakujem!

jariinka
14. mar 2012

Ahojte, mam takovy dotaz. Mam se uz objednat do poradny na Kramare. Mam nejaky dve cisla, ale nikdo to nebere...Kdy je nejlepsi tam tak zavolat??? A pak kam presne tam mam jit? Ona to rikala sice Jandova, ale uz si to nepamatuju 😀 Diky

blackswan75
14. mar 2012

vraj dnes na Kramaroch vypadlo pri porode porodnikovi z ruk babatko a poranilo si hlavku ☹ ☹ ☹ fuu same smutne spravy

p4
14. mar 2012

@blackswan75 prave som sem isla o tom pisat. len by ma zaujimalo ktora lekarka to bola,lebo tam su viac menej chlapi a dve,alebo 3 zeny a mna jedna z nich rodila,tak dufam ze nie ona. ☹

seiv
14. mar 2012

@p4 to by aj mna zaujimalo...........

p4
14. mar 2012

@seiv kto ta rodil?

blackswan75
14. mar 2012

@p4
@seiv vraj s nou rozviazali pracovny pomer, ale meno nepovedali, to je jasne.. ale ved to sa neututle, o tom sa bude este hovorit

majovka8
14. mar 2012

Ahojte ja tam idem rodit v aprili som v soku 😢

strihalka
14. mar 2012

Je to smutne, ale muze nas usetrit od zlych myslenek to, ze tam jiz dotycna dr neni....
I ja tam budu rodit v aprili, ale personalu duveruji i po teto zprave ....

p4
14. mar 2012

@blackswan75 strasne by ma to zaujimalo,ale to sa asi nedozvieme. len by ma mrzelo keby to bola ta moja,lebo bola naozaj vyborna. ☹

seiv
14. mar 2012

@p4 Mudr. Dedinska a Mudr. Gerincova. Lezala som tam mesiac, takze ich ako tak vsetkych poznam... preto som zvedava.

seiv
14. mar 2012

@strihalka ono sa to naozaj moze stat kazdemu.....

bleelka
15. mar 2012

mna podla prepustacej spravy rodila Gerincova (taka utla blondynka), malu zachytila porodna asistentka, lekarka si nestihla ani nasadit rukavice a uz bola mala von...kamosku tiez rodila ta ista a zistili sme to podla spravania. oboch sa nas opytala ci uz mame pocit na tlacenie a my ze ano, a ona, ze tak si potlacte a odisla prec a nas nechala same na boxe!!! z toho som bola v miernom soku a ked som zistila, ze to iste povedala a urobila aj kamoske, tak sme sa na tom bavili...este viem, ze tam vtedy robila Gottschalova (ospravedlnujem sa ak som skomolila meno). Ta je tiez blondynka. Skoda, ze velakrat ani nevieme kto nas odrodi ak si nezazmluvnime porodnika....ak sa dozviete ktora to bola, napiste to sem alebo mne do IP. dakujem!

blackswan75
15. mar 2012

@seiv to by sa nemalo stavat, viem ze to dr mrzi, len to ma aj ponaucenie, ze to nemaju brat ako rutinu ale pristupovat s kludom a rozvahou a hlavne nestresovat a nenahanat. A ver ze keby tam pri porode nebol jej manzel ako inak snazili by sa to ututlat.zial, treba uz len dufat, ze to nebude mat pre drobceka ziadne nasledky, aj ked vravia ze nie, tu uz clovek nikoku neveri, z kazdej strany pocuvame same zle spravy. Vies oono ma to mrzi hlavne zdvovodu ako bojovali o zvysenie platov a nechali oddelenia prazdne, potom aka je dvovera, ci to co robia je naozaj ich poslanim alebo to beru ako na beziacom pade, potom sa stavau taketo veci z nepozornosti a nedbanlivosti.......

ustrachana
15. mar 2012

ked som tam lezala minuly rok (koncom roka) tak vacsinou rodili tieto lekarky - MUDr. Anna Boháčiková, MUDr. Katarína Gerincová,MUDr. Anna Gottschallová,MUDr. Jana Mlynárčiková,MUDr. Martina Tökölyová
MUDr. Annu Boháčikovú by som vylucila - je to skusena zena, ale stat sa moze vsetko

bleelka
15. mar 2012

pozerala som hodnotenia jednotlivych lekarok na internete a najhorsie vysla Mudr. Tokolyova a potom Mudr. Bohacikova. Ale Bohacikova je alebo bola primarka, pristup ako taky dost drsny ani ju ako osobu nemaju radi zamestnanci, ale po odbornej stranke mozem len chvalit, mne zachranila krcok, ked ma moj lekar poslal na konizaciu a ona to odmietla, ze som este nerodila a nema v rukach vysledky na HPV, ze toto treba urobit a potom uvidime. No test na HPV negativny, chvalabohu mi to konizaciu nerobili mala som vtedy vysledok 3a (teraz mavam 2). A uspesne som donosila prvu dceru a teraz cakam dalsiu a krcok zatial uplne v pohode drzi (klop-klop). Pri predstave, ze by som cele tehot.lezala, resp, bola pozasivana alebo nebodaj kvoli konizacii nedonosila ma mrazi, takze ja pani primarku chvalim, i ked by naozaj mohla byt milsia...

seiv
15. mar 2012

@blackswan75 pozri, ja som povolanim z ich fachu, a naozaj sa taketo veci deju... nikto z nas nebol pri porode a nevidel co sa naozaj stalo. Treba dufat, ze bude vsetko ok s babatkom. Len netreba sa spoliehat, ze ked jedna takato lekarka je prec, ze sa to nestane dalsim piatim....

seiv
15. mar 2012

@bleelka mno ta Tokoliova veru nemala dobre hodnotenia od rodiciek ani ked som tam ja lezala.........

bizynka
15. mar 2012

Ahojte, chcem sa opytat, ze ked to na mna nahodou pride, tak kde tam na kramaroch mam vlastne ist? 😅
Lebo ja som mala vcera termin a aj poradnu a ak sa nic nestane, tak mam prist v stredu na prijem na 217.
Ale ono sa asi nieco stane, lebo som mala celu noc kontrakcie..ale do rana mi presli.a asi mi pomaly zacina odtekat aj hlienova zatka... Tak ja len, ze ci mam ist tiez na tu 217, alebo niekam inam, ked uz rodim... Viete mi prosim poradit?

ba80
15. mar 2012

si myslim, ze ked sa ozvu baby, co tam teraz lezia, urcite budu vediet, ktora odisla, ci?

ba80
15. mar 2012

@bizynka dole na urgentny prijem...

bizynka
15. mar 2012

@ba80 dakujem 🙂

slnieckko
15. mar 2012

keby ste sa dozvedeli ktorej sa to stalo dajte to na plochu, alebo IP prosim 😉 tiez tam mam dokynu a je mi blbe sa pytat ci to bola ona alebo ci tam este pracuje 😖

kramare2011
15. mar 2012

podla mna to mohla byt mudr. gottschalova, na nu som pocula vela zleho, tak mi som sa ani necudovala, ze jej dieta z ruk vypadlo !

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre